تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: مشکل نضف شدن عملکرد cpu

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

14 مشکل نضف شدن عملکرد cpu

من یه لپ تاپ وایو با cpu i7 1.73 دارن که الان یه مدته با 0.94 ghz کار میکنه به شکلی که index rate ویندوز برای cpu از 7.3 به 4.2 کاهش پیدا کرده .... علت چی میتونه باشه؟؟

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

چک کنین power plan روی power saver نباشه. در این حالت فرکانس پردازنده محدود میشه تا مصرفش بیاد پایین و در نتیجه قدرتش هم کم میشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

نه دوست عزبز power plan رو high performance ... ضمنا لپ تاپو reset factory کردم که مشکل ویندوز یا ویروس وجود نداشته باشه .. تا خالا همچین مشکلی ندیدم

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

من یه لپ تاپ وایو با cpu i7 1.73 دارن که الان یه مدته با 0.94 ghz کار میکنه به شکلی که index rate ویندوز برای cpu از 7.3 به 4.2 کاهش پیدا کرده .... علت چی میتونه باشه؟؟
    نرم افزار cpu-z رو باز کنید و با نرم افزار پرایم 95 تست بگیرید ببینید فرکانس پردازنده بالا میره یا نه اگه بالا رفت که مشکلی نداره ولی اگه بالا نرفت یک علت میتونه از تنظیمات پاور آپشن در کنترل پنل باشه از حالت power saving برش دارید بزارید روی حالت بالانس یا high performance علت بعدی میتونه از تنظیمات بایوس باشه یک دور تنظیمات بایوس رو دیفالت کنید و پارامترهای مصرفی مربوط به توان رو بررسی کنید مثل توربو بوست و ...

5. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

نرم افزار cpu-z رو باز کنید و با نرم افزار پرایم 95 تست بگیرید ببینید فرکانس پردازنده بالا میره یا نه اگه بالا رفت که مشکلی نداره ولی اگه بالا نرفت یک علت میتونه از تنظیمات پاور آپشن در کنترل پنل باشه از حالت power saving برش دارید بزارید روی حالت بالانس یا high performance علت بعدی میتونه از تنظیمات بایوس باشه یک دور تنظیمات بایوس رو دیفالت کنید و پارامترهای مصرفی مربوط به توان رو بررسی کنید مثل توربو بوست و ...
    دوست عزیز با پرایم تغییری در فرکانس ایجاد نشد .. تنظیمات بایوس رو هم دیفالت کردم ولی باز بی نتیچه بود ... جالبه که در بایوس به هیچ کدوم از تنظیمات ucp مثل ولتاژ دسترسی ندارم البته احتمالا این مربوط به خوده لپ تاپه .. راه دیگه مد نظر داری؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

راستی دوست عزیز در حالت safe mood عملکرد cpu 1.73 هست ولی در normal .92 ghz

بنظرت ویروسه؟ یا بدافزار خاضیئ میشناسی که اینکارو کنه؟ تنظیمات بوت ویندوز رو diagnostic میزارم ولی رو selective برمیگرده
    Last edited by alireza9759; 05-10-2014 at 15:59.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

راستی دوست عزیز در حالت safe mood عملکرد cpu 1.73 هست ولی در normal .92 ghz

بنظرت ویروسه؟ یا بدافزار خاضیئ میشناسی که اینکارو کنه؟ تنظیمات بوت ویندوز رو diagnostic میزارم ولی رو selective برمیگرده
    منظورتون رو متوجه نشدم در حالت بیکاری و در زمان فعالیت فرکانس سی پی یو شما دقیقا جقدر است ؟

زمانی که در تست پرایم فرکانس پردازنده به حداکثر مفدار خود رسیده پس مشکلی نیست

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

منظورتون رو متوجه نشدم در حالت بیکاری و در زمان فعالیت فرکانس سی پی یو شما دقیقا جقدر است ؟

زمانی که در تست پرایم فرکانس پردازنده به حداکثر مفدار خود رسیده پس مشکلی نیست
    عرض کردم در پرایم باز حداکثز 0.93 ghz ... وفتی ویندوز رو در حالت safe mood اجرا میکنم cpu 1.73 زو نشون میده و در حالت بوت نرمال همون 0.93

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

عرض کردم در پرایم باز حداکثز 0.93 ghz ... وفتی ویندوز رو در حالت safe mood اجرا میکنم cpu 1.73 زو نشون میده و در حالت بوت نرمال همون 0.93
    میشه تو این حالت ها از cpu-z تب اصلی عکس بدید از قسمت های مختلف بایوس هم عکس بدید

مود پاور آپشن هم balance باشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •