تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 266 123451151101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 2659

نام تاپيک: مباحث مربوط به Overclock اا اورکلاک

حـــــرفـه ای Lord_theOne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    بچه بوشهرم

پيش فرض مباحث مربوط به Overclock اا اورکلاک

هر گونه مشكل و يا خراب شدن سيستم به عهده خود فرد مي باشد و من هيچگونه تعهدي نسبت به اين اموزش ندارم
    خوب بچه ها گفتند بزار ما هم گفتيم بر روي چشم
    يك اوركلاك نيمه حرفه اي
    بايوسهاي AMI
    داخل Setup مادربرد برويد داخل منوي Frequncy/Voltage Control برويد
    بعد داخل اين منو كه وارد شديد گزينه
    DRam Frequncy را پيدا كنيد اين گزينه مربوط به باس رم مي باشد
    و از آنجا دونه دونه امتحان كنيد روي چه باسي باشد و Save كنيد بياييد بيرون اينقدر اين عمل را انجام بدهيد تا ويندوز بيايد بالا چون رم تا يك حدي مي تواند تحمل كند
    * اگر مثلا باس 450 را براي رمتون انتخاب كرديد و ريست كرديد كامپيوتر نيامد بالا چند دقيقه كامپيوتر را خاموش كنيد
    يا باطري را چند لحضه در بياوريد و دوباره كامپيوتر بالا آمد باس 433 رو امتحان كنيد و همينجور
    * در اين حالت نديدم مشكلي براي كامپيوتر بوحجود بيايد
    بعد كه ويندوز آمد بالا با CPU Z ببينيد MHz سي پي يوتون چند است يا راست كليك روي My Computer
    قسمت دوم كه بردرد FSB هاي 533 خيلي مي خوره
    'گزينه
    AD Just AGP/PCI
    را روي 80.00/40.00 اين گزينه رو انتخاب كنيد تا گرافيكتون حال بيايد
    توجه داشته باشيد اين قسمت احتمال سوختن مادربرد و گرافيك هست

حـــــرفـه ای Lord_theOne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    بچه بوشهرم

پيش فرض

راستي يادم رفت در ماردبردهاي مثل اسوس كه بايوس Award يا Phonix دارند همچين گزينه هايي هست ولي بايد داخلشون بگردي
    Over شدن بستگي به مادربرد و رمتون دارد و بعضي مادربردها Over نمي شوند پس خيلي به سيستمشون گير ندهند
    Over شدن چيپستها و كلا سيستم شما را شاداب نگه مي دارد براي انجام دادن كار سريعتر عمل مي كنند

3. 3 کاربر از Lord_theOne بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه rax's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط Lord_theOne
    راكس جان اختيار داريد
    حرفه ايشم اينه كه ولتاژ رو ببريم بالا كه به بچه ها پيشنهاد نمي كنم چون دماي قطعات مي رود بالا و مشكلات ديگر
    اون درست..ولی مشگل من با این قسمت که رو برد اسینکرون که سازنده کلی جون کنده تا باس AGP/PCI رو فیکس کنه ما اون رو بالا ببریم؟؟؟

باسPCI اگه بالا بره حتما سیستم ناپایدار میشه...اصلا ارزش بالا بردن نداره ..

5. 2 کاربر از rax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

پيش فرض

........................................
    Last edited by Mahdi_Moosavi; 27-03-2008 at 22:40.

7. این کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Gabana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mahdi_moosavi
    جناب لورد ديگه از شما بعيده .

از نظر من بالا بردن ولتاژ هيچ تاثيري روي سرعت پردازنده نداره فقط دما رو بالا مي بره من كه خودم رشتم الكترونيه اولين

بار هستش كه مي بينم كسي اين حرف رو بزنه . اين كار جز اين كه با عث سوختن يا كاهش عمر پردازنده بشه هيچي رو در بر

نداره.

بهترين ولتاژ براي پردازنده سمپرون كه ماله خودم هست 5/1 ولت هست. از بقيه هم خبر ندارم.
    اتفاقا يكي از راههاي رسيدن به اووركلاك بالاتر بالا بردن ولتاژ هست دوست من ....
    درسته دما افزايش پيدا مي كنه اما اينم يه راهشه !!

9. این کاربر از Gabana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

من تو يكي از تاپيك ها در مورد اوور كلاك گفتم .
    اوور كلاك شايد 20 تا 30 درصدش مطالعه باشه و بقيه اش تجربه .
    اولش حتما مطالعه كنيد .
    خوب بدونيد مادربوردتون چه حالتي داره ( سنكرون يا آسنكرون )
    رم چه تايمينگي داره
    پردازنده چيه اينتله يا A64 يا هر چيز ديگه .
    اصلا مادربودتون قابليت اوور داره ؟
    -------
    قبل از اينكه اوور كلاك خوبي انجام بديد بايد به همه اين مطالب مسلط باشيد .
    سايت هاي زيادي هستن كه مقالات مختلفي نوشتن - دو موردش اگه درست گفته باشم تو سايت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست
    يكي با عنوان Memory ( يا RAM ) OverClocking
    ديگري با عنوان Athlon 64 Overclocking
    ===========================
    اينا رو بخونيد اگه سوالي بود مطرح كنيد
    متاسفانه فرصت كافي ندارم كه در مورد اوور كلاك بنويسم ( البته تجربه هم ندارم )
    اساتيد هستن اينجا كه مي تونن كمك كنن .

موفق باشيد .

11. 8 کاربر از Gabana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

جناب لورد ديگه از شما بعيده .

از نظر من بالا بردن ولتاژ هيچ تاثيري روي سرعت پردازنده نداره فقط دما رو بالا مي بره من كه خودم رشتم الكترونيه اولين

بار هستش كه مي بينم كسي اين حرف رو بزنه . اين كار جز اين كه با عث سوختن يا كاهش عمر پردازنده بشه هيچي رو در بر

نداره.

بهترين ولتاژ براي پردازنده سمپرون كه ماله خودم هست 5/1 ولت هست. از بقيه هم خبر ندارم.
    خوب..از اون نظر درسته..وقتی شما فرکانس رو ثابت نگه میداری و ولتاژ رو زیاد کنی فقط توان مصرفی و طبع اون دما بالا میره..طبیعیه که هر چقدر ولتاژ یا امپراژ اضافی وارد سیستم بشه بصورت گرما ازاد بشه و حتی صدمه بزنه//

ولی وقتی فرکانس بالا میره توان مصرفی هم زیاد میشه و 2 راه میمونه واسه جبرانش..:
    1. امپراژ ورودی زیاد بشه که ممکنه به ریگلاتور ها و یا پاور اسیب بزنه و کلا بطور اتوماتیک کمتر اتفاق میوفته..
    2. ولتاژ رو زیاد کنیم تا حدی که به مرز جبران توان مصرفی برسیم..

در مورد رم ولتاژ ضروری ترین کار تلقی میشه..بطور کل اصلا استاندارد رمهای باس بالا رو ولتاژ بالاس..

در مورد پردازنده نسبت ولتاژ و فرکانس خطی نیست..تقریبا سینوسیه..بهینه ولتاژ رو میشه با ازمون و خطا پیدا کرد مثه این نمودار:

13. این کاربر از rax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

پيش فرض

جناب gabana اگر بخواي علمي حرف بزني . به اين مثال توجه كنيد :

اين رو قبول داريد كه باتري ماشين 12 ولت هست . حالا وقتي ضبط ماشين روشن هست ما اگر صداي ضبط رو زياد كنيم توان مصرفي ضبط زياد ميشه خب اين توان اضافه شده از كجا بايد تامين بشه ؟ ما كه نميتونيم ولتاژ رو زياد كنيم . پس اين توان با بالا رفتن امپر كشيده شده از باتري ماشين تامين ميشه.

توي كامپيوتر هم همين طوره من قبول دارم كه با اوركلاك كردن توان مصرفي زياد ميشه ولي اين توان اضافي با كشيدن امپر بيشتر از پاور سيستم تامين ميشه نه با افزايش ولتاژ . نه تنها پردازنده بلكه توي هر وسيله برقي افزايش ولتاژ باعث كاهش عمر وسيله ميشه. اگه حرف من رو قبول نداريد از يه مهندس الكترونيك بپرسيد.
    با تشكر از همه.

15. 4 کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

جناب gabana اگر بخواي علمي حرف بزني . به اين مثال توجه كنيد :

اين رو قبول داريد كه باتري ماشين 12 ولت هست . حالا وقتي ضبط ماشين روشن هست ما اگر صداي ضبط رو زياد كنيم توان مصرفي ضبط زياد ميشه خب اين توان اضافه شده از كجا بايد تامين بشه ؟ ما كه نميتونيم ولتاژ رو زياد كنيم . پس اين توان با بالا رفتن امپر كشيده شده از باتري ماشين تامين ميشه.

توي كامپيوتر هم همين طوره من قبول دارم كه با اوركلاك كردن توان مصرفي زياد ميشه ولي اين توان اضافي با كشيدن امپر بيشتر از پاور سيستم تامين ميشه نه با افزايش ولتاژ . نه تنها پردازنده بلكه توي هر وسيله برقي افزايش ولتاژ باعث كاهش عمر وسيله ميشه. اگه حرف من رو قبول نداريد از يه مهندس الكترونيك بپرسيد.
    با تشكر از همه.

دوست عزیز...حرف شما رو قبول داریم..ولی نسبت به چه مثالی...

وقتی موفستهای یه برد نمیتونن امپراژ بیشتر از یه حد خاص رو تحمل کنند و امکان خرابیشون هست افزایش ولتاژ لازم میشه..

در مورد نوسانسازها اون قضیه افزایش ولتاژ و کاهش عمر در حالتی که توان مصرفی با توان تزریقی برابر باشه هیچ مشگلی از نظر فنی نداره..گرچه گرمای تولیدی بخاطر اینکه افیشنسی ثابت میمونه بالامیره ولی این معناش اسیب به پردازنده نیست..

در ضمن پاور هم محدودیت دادن امپراژ داره..وقتی کم بیاره از ولتاژ مایه میزاره..تمام پاور ها میزان نهایی تامین اپراژ رو ذکر میکنند..

در مورد خطر داشتن یا نداشتن اورکلاک بهترین نظریه موجود نظریه ویفرهای ثابت هستش..

شما یه پردازنده ( اعم از VPU--GPU--CPU--PPU) میخرید..رو یکی نوشته 6200 و دومی نوشته 6600...خوب مسلما این نکته واضحه که ویفرهای تولید این دو قطعه یکسانند..پس هر کسی میتونه اولی رو به دومی نزدیک کنه بدون مشگل..حتی بدون ولتاژ..نمونش:

سری 800 اینتل در باس 800 با پردازنده 820 شروع شده تا 840 ادامه داره..و یه پردازنده باس 533 این بین هست بنام 805..

تقریبا با تمام بردها میشه این 805 رو تا فرکانس 840 یعنی 3.2 گیگاهرتز بدون هیچ مشگلی و بدون اضافه ولت اور کرد..نظریه ویفرهای یکسان میگه این کار عملیه و عملی هم هست..

وقتی بخوایم از 3.2 بالاتر بریم نبود ولتاژ حس میشه چون حد سرعت استاندارد و نهایی ویفر شکسته میشه..

یکم عقبتر برگردیم..پردازندهای Pentium 1 اینتل..و یا پنتیوم2 و یا 3.. همه این پردازنده ها ولتاژ متفاوت داشتن..هر وقت فرکانس یه هسته خاص بالا میرفت ( بالارفتن مولتیپر.) ولتاژ خاص خودش رو طلب میکرد..که با جامپر عوض کردن قابل تنظیم بود..

چرا اینل اون زمان نمیگفت برید امپراز زیاد کنید..دلیل داشت چون تو یه فرکانس خاص یه نوسانگر ( یه تک ترانزیستور خاص.) ولتاژ پایه برای امیتر -بیس لازم داره..ولی ولتاژ هم حدی داشت که جلوی تکثیر بهمنی رو بگیره..در هر حال
    فرکانس مطمئنه نسبت به مشخصه ترانزیستور اون زمان یه ولتاژ بهینه داشت که خود اینتل اعلام میکرد..

در مورد رم این قضیه همونطور که گفتم خیلی جا افتاده تره..

مثال..ولتاژ استاندارد DDR2 400-533 حدود 1.8 ولت هستش..همین استانداردها میگن برای رمهای باس 800 حدود 2تا 2.2 ولت لازمه..و همین استانداردها میگن برای باس 1000 حدود 2.3 ولت لازمه..

چرا اینجا با افزایش ولتاژ قضیه رو حل نمیکنن..ترانزیستور ژرمانیوم که مثه ترانزستور قدرت نمیشه تامین کرد....اگر میشد مشگل همه حل میشد..

17. 4 کاربر از rax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2005

1 مقدمه

كمي هم در مورد اوور كلاك صحبت كنيم - اصلا اوور كلاك چيه يا چرا انجامش مي ديم !
    بالابردن فركانس كاري يه قطعه و بهره كشيدن از در سطح بالاتر از حد تعيين شده اصطلاحا اوور كلاك ناميده مي شود . كار خوبي نيست ! اما خوب هيجان داره - تازه ميشه از قدرت بالاتر هم بهره برد .
    شركت هاي سازنده قطعات اصولا در شرايط كاملا مطمئن مي آن يه فركانس كاري رو براي قطعه معرفي مي كنن - يعني در واقع در شرايط بهترين Performance رو داره اما وقتي اوور ميشه معمولا تا حدي مشكل پيش نميآد اما از حالت ايده آل هم خارج ميشه - خلاصه مشكلات يكي يكي نمايان ميشه
    مثل دماي بالاتر , عدم پايداري و ...
    خوب اين از مقدمه - حالا براي اوور كلاك به چي احتياج داريم :

1)مادربوردي كه امكان تغيير دستي FSB و يا حتي MultiPlier رو داشته باشه .
    2)Cooling مناسب - البته تا حدي ميشه به همون Air Cooling اعتماد كرد ولي براي رسيدن به اوور كلاك عالي كافي
    نيست .
    3)رم هاي مناسب
    4)اطلاعات كافي , حوصله و كمي هم شانس .

===============================

سعي مي كنيم اطلاعات رو با كمك دوستان فراهم كنيم ديگه بقيه عناصرش با خودتون .

براي شروع بايستي يه خورده اطلاعات در مورد اصطلاحات مختلف داشته باشيد . كم كم معرفي مي كنم تا برسيم به جاهاي با حالش !!
    منتظر حمايت و راهنمايي دوستان هستيم .

شما هم منتظر پست هاي بعدي باشيد .

موفق باشيد - علي

19. 4 کاربر از Gabana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •