تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 61 از 266 اولاول ... 115157585960616263646571111161 ... آخرآخر
نمايش نتايج 601 به 610 از 2659

نام تاپيک: مباحث مربوط به Overclock اا اورکلاک

آخر فروم باز SANR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    در دل کویر

پيش فرض

imanprjr قربانت عزیز.واقعآ خودم هم لذت بردم از راهنمایی بسیار خوب مهدی آقا,که بدون حتی کوچکترین مشکل به نتیجه ی دلخواه خودم رسیدم.

مهدی جان امروز من رفتم دو تا فن خوب تایوانی خریدم و برای تهویه ی هوای کیس قرار دادم.مشاهده کردم 8 الی 9 درجه دمای مادربورد کاهش یافت!!!البته کولر رو هم روشن کردم.این نشون میده که محیط و قرار دادن فن برای تهویه چقدر مفیده!

حداکثر دمای سی پی یو هم 58 درجه شده و دیگه بیشتر هم نمیشه,این رو بدون در نظر گرفتن روشن کردن کولر و در یک محیط با دمای نسبتآ گرم تست کردم.با کولر هم 57 درجه شده بود.
    حداکثر دمای مادر بورد بدون روشن کردن کولر 44 درجه بود که با روشن کردن کولر با دو درجه کاهش به 42 درجه رسید که بسیار عالی شده است.

به نظر شما دیگه لازمه اوررکلاک کنم یا دیگه همین کافیه؟(منم زیاد کارش ندارم,چون خیلی سرعت توپه.)

اینم یک تست دیگر پس از قرار دادن دو عدد فن تخلیه ی هوا,بدون روشن کردن کولر و در محیط نسبتآ گرم مثل دیروز,با دمای هوای همون تست دو پست قبلی:

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

imanprjr قربانت عزیز.واقعآ خودم هم لذت بردم از راهنمایی بسیار خوب مهدی آقا,که بدون حتی کوچکترین مشکل به نتیجه ی دلخواه خودم رسیدم.

مهدی جان امروز من رفتم دو تا فن خوب تایوانی خریدم و برای تهویه ی هوای کیس قرار دادم.مشاهده کردم 8 الی 9 درجه دمای مادربورد کاهش یافت!!!البته کولر رو هم روشن کردم.این نشون میده که محیط و قرار دادن فن برای تهویه چقدر مفیده!

حداکثر دمای سی پی یو هم 58 درجه شده و دیگه بیشتر هم نمیشه,این رو بدون در نظر گرفتن روشن کردن کولر و در یک محیط با دمای نسبتآ گرم تست کردم.با کولر هم 57 درجه شده بود.
    حداکثر دمای مادر بورد بدون روشن کردن کولر 44 درجه بود که با روشن کردن کولر با دو درجه کاهش به 42 درجه رسید که بسیار عالی شده است.

به نظر شما دیگه لازمه اوررکلاک کنم یا دیگه همین کافیه؟(منم زیاد کارش ندارم,چون خیلی سرعت توپه.)

اینم یک تست دیگر پس از قرار دادن دو عدد فن تخلیه ی هوا,بدون روشن کردن کولر و در محیط نسبتآ گرم مثل دیروز,با دمای هوای همون تست دو پست قبلی:
    حالا دیگه عالی شد . این شد کار اساسی .

در حال حاضر قدرت پردازنده شما با مدل CORE2 DUE E6750 در خیلی از Process method ها برابری میکنه . اینو خودت میتونی تو تست با برنامه های مختلف متوجه بشی .

موفق باشی .

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    در دل کویر

پيش فرض

خیلی سپاسگذارم از زحمات شما.

بنده با SiSoftware Sandra Professional Business XII تست کردم از این سی پی یویی هم که گفتید می تونه سبقت بگیره.

با x2 6400 هم رقابت کردم و مشاهده کردم که فقط 11 درصد از سی پی یوی بنده برتر هست.

اگه دوستان با این برنامه تا حالا کار نکردند حتمآ استفاده کنند که بسیار توپه.شما می تونید به طور همزمان با 4 پردازنده به همراه سی پی یوی خود رقابت کنید و نتیجه را مشاهده کنید!

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    در دل کویر

پيش فرض

اینم نتیجه ی تست با سایر پردازنده های بسیار قوی و گران!

به درصد و امتیاز کل نگاه کنید و مشاهده کنید که با رنگ قرمز که پردازنده ی بنده می باشد چه رقابتی به وجود اومده!

Last edited by SANR; 07-05-2008 at 00:05.

آخر فروم باز ElmO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

همه چیز خوبه ، به غیر از دمای NB که زیاد جالب نیست !

بهتره به فکر یه فن برای کیس باشی ، کولر خونه رو هم روشن کن .

در مورد کارت گرافیک هم شما 10 صفحه آخر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تاپیک و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو به طور کامل مطالعه کن ، دیگه فکر نکنم ، نیاز به راهنمایی داشته باشی . ضمنآ در مورد اورکلاک کارت گرافیک ، سوالی هم

داشتی ، تو [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بپرس .

موفق باشی .
    سلام

اقا مهدی منم میتونم مشخصات سیستمم رو برای کمک در اورکلاک بذارم تا
    راهنماییم کنید ؟
    اون چیزایی رو که SNR عزیز گفتید رو من هم انجام دادم و ازش عکس گرفتم
    و آماده ست ...

اگه میشه ، بگید تا بذارم ...

ممنون

یا حق

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

12

سلام

اقا مهدی منم میتونم مشخصات سیستمم رو برای کمک در اورکلاک بذارم تا
    راهنماییم کنید ؟
    اون چیزایی رو که SNR عزیز گفتید رو من هم انجام دادم و ازش عکس گرفتم
    و آماده ست ...

اگه میشه ، بگید تا بذارم ...

ممنون

یا حق

دوست عزیز ، این که پرسیدن نداره !! شما مشخصات و عکس ها رو بزار ، تا بررسی کنیم . تو این انجمن ها هدف اصلی share کردن اطلاعات هست .

ماشاالله اینجا پره اورکلاکر حرفه ای هستش !

سپاس .

پروفشنال azorbet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

چی شد؟؟؟
    من وقتی کمک خواستم، گفتین تاپیکو مطالعه کن، ولی حالا... بگذریم.

اینم سیستم من:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    لطفاً اگه زحمتی نیست، کمی از اطلا عاتتون رو در اختیار من بذارید و منو در امر خطیر اورکلاک یاری کنید!!!
    یه چیز دیگه: من خیلی خیلی زیاد از کامپیوتر کار میکشم.البته 70% مواقع کار سبک، بقیه اش سنگین.مثلاً بین 7 تا 14 ساعت در روز.

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

چی شد؟؟؟
    من وقتی کمک خواستم، گفتین تاپیکو مطالعه کن، ولی حالا... بگذریم.

اینم سیستم من:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    لطفاً اگه زحمتی نیست، کمی از اطلا عاتتون رو در اختیار من بذارید و منو در امر خطیر اورکلاک یاری کنید!!!
    یه چیز دیگه: من خیلی خیلی زیاد از کامپیوتر کار میکشم.البته 70% مواقع کار سبک، بقیه اش سنگین.مثلاً بین 7 تا 14 ساعت در روز.
    خب مثل اینکه ، باید عذر خواهی هم بکنیم خدمت شما ! دوست عزیز اینجا در روز 100 ها بازدید داره !! اگه برای هر user ی که خواست اورکلاک کنه ، آموزش تنظیم کنیم که ......... .

من با مادربورد شما کار نکردم ، از setup مادربورد عکس بزار ( البته بعد از update bios ) .

آخرین ورژن Bios رو از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بگیر .

البته همین الان گفته باشم ، از این مادربورد نمیشه زیاد انتظار داشت ! ضمنآ با آخرین ورژن cpu-z که لینکش تو صفحه قبل هست ، از تب spd دوباره شات بگیر .

آخر فروم باز ElmO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

دوست عزیز ، این که پرسیدن نداره !! شما مشخصات و عکس ها رو بزار ، تا بررسی کنیم . تو این انجمن ها هدف اصلی share کردن اطلاعات هست .

ماشاالله اینجا پره اورکلاکر حرفه ای هستش !

سپاس .

سلام خدمت دوستان اورکلاکر ..

ممنون مهدی جان .. لطف داری ..

اول یه چند تا نکته رو بگم که گفتنش قبل از گذاشتن مشخصات و سایر موارد ، به نظرم ضروریه ..

من کیس رو تازه بستم مهدی جان ، یعنی یه یه هفته ای میشه .. ( جز کارت گرافیک )

مشکل و نکته ی اول توی روشن شدن سیستم ، بعد از زدن دکمه ی پاور هست .
    من اصطلاحی رو توی یکی از پستهای شما دیدم با عنوان "دوبار روشن شدن سیستم " ..
    شاید اسم مشکل من هم همین باشه .. !

من دکمه ی پاور رو که میزنم ، سیستم بلافاصله شروع به کار میکنه ( سرو صداش شروع میشه ) .
    اما یـک ثانیه طول نمی کشه که همه چی خاموش میشه و سر و صدا ها میخوابه ! و بعد از 4 ثانیه
    سیستم دوباره شروع به کار میکنه و دیگه اینبار واقعا روشن میشه !

میخوام بدونم این مشکل به کجا مربوط میشه ؟ و آیا اصلا مشکل هست ؟ .. آخه من تا حالا ندیدم
    همچین چیزی .. میگم شاید سیم پاور رو اشتباه به مادربورد وصل کرده باشن .. چون کلا این دکمه ی
    پاور درست کار نمیکنه ! .. یعنی موقعی تو ویندوز هستم و میخوام خاموش کنم ، اگه دکمه ی پاور
    روی کیس رو بزنم ، سیستم به یه حالتی شبیه Stand by میره !
    اما استند بای نیست ..
    و وقتی هم سیستم رو میخوام استند بای کنم ، دکمه شو که میزنم ، میره تو حالتی شبیه Hibernate !
    یعنی همه چی خاموش میشه . و وقتی یه دکمه میزنم ، سیستم شروع به کار میکنه ، اما مانیتور رو
    روشن نمیکنه و عملا باید دکمه ی پاور رو 8 ثانیه بگیرم و ... !

( مشکل بالا هم با آپدیت بایوس حل شد ! )

اینا رو واسه این گفتم تا قبل از اورکلاک ، اگر اصلاحی باید انجام بشه ، بگید تا انجام بدم ..

نکته ی بعدی در مورد دمای CPU هست ..
    دمای سی پی یو ، چه در بایوس و چه از طریق نرم افزار ، در حالت معمول 4 یا 5 درجه ست !!!
    در حالت فعال و همون 30 دقیقه استرس سی پی یو ، نهایتا رسید به 16 .. !!
    CPU : E8200 - 2.6

این در شرایطی هست که یهو به مدت یک ثانیه ، دما رو 255 نشون میده و کادرش قرمز میشد !!
    و باز برمی گشت به حالت اول و میشد 4 ، 3 ، 1 ، و 0 ... !!! ( عکس زیر ) ( حل شد ! )

=-=-=-=

ضمن اینکه CPU-Z گاهی اوقات فرکانس رو 2003.7 نشون میده ! البته خیلی کوتاه .. !

=-=-=-=

همون روز دوم سوم ، یه بار به همراه یکی از دوستان که به اورکلاک وارد ( نه حرفه ای ) بود ، یه
    نیمچه اورکلاکی کردیم ..

تونستیم بدون افزایش ولتاژ ، فرکانس CPU رو به 3.0 برسونیم . ( فقط با تغییر FSB ، فک کنم تا 450 )
    بعد ولتاژ رو هم خیلی کم بالا بردیم ( فک کنم 1.3 یا 1.2 ) ، فرکانس رو به 3.6 رسوندیم ..

تو همه ی حالات بالا ، پایداری سیستم هم داشتیم ..

ضمن اینکه فقط CPU رو اورکلاک کردیم و دست به رم و .. نزدیم .. چون فقط قصد تست کردن داشتیم ،
    نه اورکلاک واقعی ..

=-=-=-=

مشخصات سیستم :

CPU : E8200
    Ram: 2x1G Corsair XMS2 - 800 - CL4
    MB : Asus P5K
    Graphic: GeForce 6200
    Power : 580B EPS Green

=-=-=-=

عکسهــــا :

( حجم عکسها رو پایین آوردم .. شرمنده اگه دیر لود میشه .. سر هم 200 کیلو بیات هستن )

=-=-=-=

=-=-=-=

=-=-=-=

دوستان ببخشید زیاد حرف زدم ..

ممنون از توجه

یا جق

Last edited by ElmO; 08-05-2008 at 22:45.

پروفشنال azorbet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

خب مثل اینکه ، باید عذر خواهی هم بکنیم خدمت شما ! دوست عزیز اینجا در روز 100 ها بازدید داره !! اگه برای هر user ی که خواست اورکلاک کنه ، آموزش تنظیم کنیم که ......... .

من با مادربورد شما کار نکردم ، از setup مادربورد عکس بزار ( البته بعد از update bios ) .

آخرین ورژن Bios رو از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بگیر .

البته همین الان گفته باشم ، از این مادربورد نمیشه زیاد انتظار داشت ! ضمنآ با آخرین ورژن cpu-z که لینکش تو صفحه قبل هست ، از تب spd دوباره شات بگیر .
    من معذرت میخوام.یهو توقعم رفت بالا شرمنده!!!
    این spd:

با آپدیت بایوس هم مشکل دارم. حالا این آپدیت حتما لازمه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •