تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 265 از 266 اولاول ... 165215255261262263264265266 آخرآخر
نمايش نتايج 2,641 به 2,650 از 2659

نام تاپيک: مباحث مربوط به Overclock اا اورکلاک

داره خودمونی میشه msf66's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

بچه ها من تصمیم گرفتم اورکلاک کنم بنظرت فن چی بگیرم مخصوصا اورکلاک باشه قوی خنک کنه؟؟؟
    مادربورد
    giga ep45-tud3r
    سی پی یو
    quad core q9550

بعدشم تا چه فرکانس میتونم بدون خطر اورکلاک کنم با فن مخصوص اورکلاک

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

بچه ها من تصمیم گرفتم اورکلاک کنم بنظرت فن چی بگیرم مخصوصا اورکلاک باشه قوی خنک کنه؟؟؟
    مادربورد
    giga ep45-tud3r
    سی پی یو
    quad core q9550

بعدشم تا چه فرکانس میتونم بدون خطر اورکلاک کنم با فن مخصوص اورکلاک
    این مادربرد خیلی برای اورکلاک یک پردازنده 4 هسته ای مناسب نیست
    اما در صورتی که از یک فن مناسب استفاده بشه میشه به فرکانس 3.8 هم رسید
    خنک کننده هم بستگی به بودجه شما داره
    از تونیک تاور میتونید شروع کنید که حدود 100 هست تا مدلهای بالای 150 که البته برای این پلتفرم خیلی انتخاب های منطقی نیستن
    شما بهتره سایر قطعات و همچنین بودجه را مشخص کنید تا بهتر بشه شما را راهنمایی کرد

3. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

GIGA X58A UD3R3 cpu.Intel core is 930 ram. 8 gig apacer DDR3 میخواهم اورکلاک کنم تا 4.2 کولینگ water inermax اگر میشه ولتاژ ها رو دقیق بگین. تایمینگ رم 9.9.9.27 هست. با تشکر

کاربر فعال کلوپ گوشی ها mahyarSAMSUNG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران - درقرمزـه

پيش فرض

من پردازنده 5820k دارم برای اولین بار توی بایوس رفتم و یه خورده ای ور رفتم تونستم یه کوچولو اور کنم ولی خیلی عجیبه . من الان باید به کدوم یکی از اطلاعات اعتماد کنم ؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

من پردازنده 5820k دارم برای اولین بار توی بایوس رفتم و یه خورده ای ور رفتم تونستم یه کوچولو اور کنم ولی خیلی عجیبه . من الان باید به کدوم یکی از اطلاعات اعتماد کنم ؟

شما سه تا شات از تب های مموری ، پردازنده و SPD نرم افزار CPUZ بذارید

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران - درقرمزـه

پيش فرض

تا به الانش که اصلا از اورکلاک خوشم نیومده . واقعا کامپیوترو داغون میکنه . با نرم افزار خود مادربورد که بقول خودش easy OC هست اور کردم و زدم رو 4.2 مشکلی هم نداشت رندر هم گرفتم بعد کامپیوتر رو خاموش ک کردم مانیتور خاموش میشد کیس هنوز روشن میموند . مجبور شدم دستی ریست کنم . ریست کردم میومد رو لوگوی گیگابایت گیر میکرد مجبور شدم برم تو ستاپ حالت دیفالت رو فعال کنم ک بیاد بالا . دوباره رفتم تو نرم افزار گذاشتم رو 4.00 گیگا هرتز بازم هموطوری . گذاشتم رو 3.8 بازم همون طور . تا اینکه گذاشتم رو دیفالت و برنامه رو بکل پاک کردم . تازه یه چیزی هم که فهمیدم و سرم حسابی کلاه رفته اورکلاک سی پی یو خیلی به اورکلاک رم هم بستگی داره . فکر کردم رم 3000 بخرم خودش تا 3000 هست . فکر نمیکردم دنگ و فن اورکلاکش تا 3000 گردن خودمه . اگه میدونستم که همون 2133 میخریدم . این همه هم پول نمیدادم .چون در همین حالت که پردازنده اور نشده تو بایوس ک میشم و xmp رو فعال میکنم و مثلا میزارم رو 2800 یا 2600 یا کمتر بازم کرش میکنه . موندم این چه رمی که تا 2666 هم نمیشه کلاکش کرد . الان تو مادر بورد هرو گذاشتم رو اتو و xmp رو هم غیر فعال کردم . حیف این همه پول

عکس از محیط برنامه گیگا بایت برای اورکلاک رم و سی پی یو

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

تا به الانش که اصلا از اورکلاک خوشم نیومده . واقعا کامپیوترو داغون میکنه . با نرم افزار خود مادربورد که بقول خودش easy OC هست اور کردم و زدم رو 4.2 مشکلی هم نداشت رندر هم گرفتم بعد کامپیوتر رو خاموش ک کردم مانیتور خاموش میشد کیس هنوز روشن میموند . مجبور شدم دستی ریست کنم . ریست کردم میومد رو لوگوی گیگابایت گیر میکرد مجبور شدم برم تو ستاپ حالت دیفالت رو فعال کنم ک بیاد بالا . دوباره رفتم تو نرم افزار گذاشتم رو 4.00 گیگا هرتز بازم هموطوری . گذاشتم رو 3.8 بازم همون طور . تا اینکه گذاشتم رو دیفالت و برنامه رو بکل پاک کردم . تازه یه چیزی هم که فهمیدم و سرم حسابی کلاه رفته اورکلاک سی پی یو خیلی به اورکلاک رم هم بستگی داره . فکر کردم رم 3000 بخرم خودش تا 3000 هست . فکر نمیکردم دنگ و فن اورکلاکش تا 3000 گردن خودمه . اگه میدونستم که همون 2133 میخریدم . این همه هم پول نمیدادم .چون در همین حالت که پردازنده اور نشده تو بایوس ک میشم و xmp رو فعال میکنم و مثلا میزارم رو 2800 یا 2600 یا کمتر بازم کرش میکنه . موندم این چه رمی که تا 2666 هم نمیشه کلاکش کرد . الان تو مادر بورد هرو گذاشتم رو اتو و xmp رو هم غیر فعال کردم . حیف این همه پول

عکس از محیط برنامه گیگا بایت برای اورکلاک رم و سی پی یو

تازه کجاش را دیدی!!
    شما در 95% کاربری ها فرکانس بالای رم پرفرمنسی برای شما نخواهد داشت
    و اما چند تا توصیه :
    1-اورکلاک را حتما از طریق بایاس انجام بدین اینطوری پارامترها زیر دست شماست و هیچ گزینه ای بدون تایید شما افزایش پیدا نمی کنه(مثل فرکانس رم)
    2-پردازنده شما ضریب باز هست و بدون نیاز به تغییر در سایر پارامترها میشه اورکلاکش کرد در نتیجه از درون بایاس مستقیم برید به سمت ضریب پردازنده و اصلا دست به BCLK نزنید
    3-اول فرکانس پردازنده را روی یک مقدار مناسب ست کنید و بعد برید سراغ فرکانس رم ، اینطوری تمرکز شما حفظ میشه و احتمال خطا هم کمتر میشه
    4-اورکلاک رم نیاز به حوصله و دقت بسیار زیاد داره و اصلا به این فکر نباشید که در مدت یکی دو ساعت بتونید به حداکثر فرکانس در حالت استیبل دست پیدا کنید. خودم برای استیبل کردن رمهای کینگستون HYperx predator چندین روز زمان گذاشتم تا سرانجام به نتیجه رسیدم. در طول این مدت هم بارها به علت به نتیجه نرسیدن مایوس میشدم و همه چیز را کنار می گذاشتم
    در پایان از مقدار های کم شروع کنید و ضمنا حواستون هم به افزایش دمای پردازنده باشه

10. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران - درقرمزـه

پيش فرض

تازه کجاش را دیدی!!
    شما در 95% کاربری ها فرکانس بالای رم پرفرمنسی برای شما نخواهد داشت
    و اما چند تا توصیه :
    1-اورکلاک را حتما از طریق بایاس انجام بدین اینطوری پارامترها زیر دست شماست و هیچ گزینه ای بدون تایید شما افزایش پیدا نمی کنه(مثل فرکانس رم)
    2-پردازنده شما ضریب باز هست و بدون نیاز به تغییر در سایر پارامترها میشه اورکلاکش کرد در نتیجه از درون بایاس مستقیم برید به سمت ضریب پردازنده و اصلا دست به BCLK نزنید
    3-اول فرکانس پردازنده را روی یک مقدار مناسب ست کنید و بعد برید سراغ فرکانس رم ، اینطوری تمرکز شما حفظ میشه و احتمال خطا هم کمتر میشه
    4-اورکلاک رم نیاز به حوصله و دقت بسیار زیاد داره و اصلا به این فکر نباشید که در مدت یکی دو ساعت بتونید به حداکثر فرکانس در حالت استیبل دست پیدا کنید. خودم برای استیبل کردن رمهای کینگستون HYperx predator چندین روز زمان گذاشتم تا سرانجام به نتیجه رسیدم. در طول این مدت هم بارها به علت به نتیجه نرسیدن مایوس میشدم و همه چیز را کنار می گذاشتم
    در پایان از مقدار های کم شروع کنید و ضمنا حواستون هم به افزایش دمای پردازنده باشه
    جان خودم دوست دارم ولی کامپیوترم تا سرحد مرگ رفت . نمیدونم چرا . من هم از طریق بایوس اینکارو کردم هم از طریق نرم افزار داخلی . مایوس شدن من بخاطر از بین رفتن سخت افزار 6 میلیونیمه . داشتم سکته میکردم تا درست شه . اخه ویندوزم دیگه نمیتونستم عوض کنم . سی دی یوتیبل ویندوز 10 میزاشتم میومد رو لوگوی ویندوز گیر میکرد و نصب نمیشد . خلاصه بد کشیدم تا تونستم دوباره راش بندازم . اخرش همون اولی که لوگوی گیگابایت میاد بالا یه چیزی به عنوان ریست کلی و دایوگناستیگ اومد وماهم زدیدم همه چی ریست شد الان خوبه . میترسم دیگه برم سمتش . تازه خریدمش . فقط یه سوالی . آیا این که پردازندم مثلا تا 4 گیگاهرتز و رمم هم تا 3000 اور بشه امکان پذیره ؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

جان خودم دوست دارم ولی کامپیوترم تا سرحد مرگ رفت . نمیدونم چرا . من هم از طریق بایوس اینکارو کردم هم از طریق نرم افزار داخلی . مایوس شدن من بخاطر از بین رفتن سخت افزار 6 میلیونیمه . داشتم سکته میکردم تا درست شه . اخه ویندوزم دیگه نمیتونستم عوض کنم . سی دی یوتیبل ویندوز 10 میزاشتم میومد رو لوگوی ویندوز گیر میکرد و نصب نمیشد . خلاصه بد کشیدم تا تونستم دوباره راش بندازم . اخرش همون اولی که لوگوی گیگابایت میاد بالا یه چیزی به عنوان ریست کلی و دایوگناستیگ اومد وماهم زدیدم همه چی ریست شد الان خوبه . میترسم دیگه برم سمتش . تازه خریدمش . فقط یه سوالی . آیا این که پردازندم مثلا تا 4 گیگاهرتز و رمم هم تا 3000 اور بشه امکان پذیره ؟
    بله کاملا امکان پذیر هست
    یکی از علت های عدم موفقیت شما این هست که شما از فرکانس های بالا شروع کردین
    شما باید در گام های 200 مگاهرتزی فرکانس پردازنده را زیاد کنید نه یک دفعه 900 مگاهرتز به فرکانس اضافه کنید
    رم هم باید تمام پارامترهای تایمینگ را دستی ست کنید(حدود 10 پارامتر میشه)

13. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •