تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 262 از 266 اولاول ... 162212252258259260261262263264265266 آخرآخر
نمايش نتايج 2,611 به 2,620 از 2659

نام تاپيک: مباحث مربوط به Overclock اا اورکلاک

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

مرتب تر بگم مشکل چیه
    من با اسپید رو که افزایش میدم تو اورکلاک هر کاری میکنم بیشتر از 107 نمیره بالا اصلیش هم 100 هست چرا این طوری میشه و بالا تر نمیتونم ببرم؟
    دومین مشکل هم اینه که من فرکانس رو کلا از 4800 مگاهرتز بالا تر نمیتونم ببرم فقط یک بار تونستم تا 5000 مگاهرتز فرکانس رو بالا ببرم چرا بیشتر نمیشه بازم هرچی ولتاژ میدم و .... باز هم 4800 بالا تر نمیشه بردش
    تو هر دوتا مشکل بعد ا فرکانس هایی که گفتم سیستم هنگ میکنه و خاموش میشه و مثل یک ترموستات فرکانس هسته ها که از 4800 بخواهد بیشتر بشه عمل میکنه و برای باس اسپید هم روی 107 که میره عمل میکنه و سیستم هنگ میکنه و خاموش میشه دما هم توی هردو حالت بد و خطرناک نیست
    ببخشید من یادم رفته مین و پردازنده شما چی بود ؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام
    یه pentium 4/ 3 ghz دارم که تا 3328 مگاهرتز (12 درصد) بدون افزایش ولتاژ اور شده و پایداره. الان fsb سیستم روی 221 هست ولی اگه بخوام 1 مگاهرتز مقدارش رو بالا ببرم ، سیستم 15-10 دقیقه بعد از بالا اومدن و در حین تست پایداری یا بازی بلواسکرین میده و ریست میشه. مشخصات سیستم اینه:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پاور هم 200 وات هست. دمای پردازنده در حالت عادی 55 درجه و در حالت لود حدود 70 درجه هست.
    می دونم کارایی این پلتفرم در اورکلاک چندان زیاد نیست ولی می خواستم ازتون بپرسم به نظر شما با توجه به مشخصات این سیستم علت به وجود اومدن اون بلو اسکرین چی می تونه باشه؟ چون من یه پنتیوم 4 دیگه با سرعت 2.8 رو بدون ولتاژ دادن روی همین مادربرد تا 3500 اور کردم و مشکلی نبود و دماش هم در همین حدود بود. فقط اون باس 533 بود و این یکی 800. حداکثر پشتیبانی مادربرد هم باس 800 هست.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    با توجه به شکل fsb پردازنده از 800 هم بیشتر شده دمای پردازنده در لود خوب است ولی مشکل شما چند علت میتونه داشته باشه یکی ضعف پاور و یکی کمی ولتاژ حالا باید به پردازنده ولتاژ بدید یا به fsb ولتاژ بدید که با نام های مختلف است مثل cpu termination ,fsb termination,fsb over voltag یا ولتاژ چیپ شمالی با نام های mch core,nb voltag مقدار pci express freqency رو از 100 به 105 تغییر بدید

3. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

OLK

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ببخشید من یادم رفته مین و پردازنده شما چی بود ؟
    نه خواهش میکنم خودم باید مینوشتم که ننوشتم
    CPU: Intel i5 2500k
    Mb: MSI z68a-g45(g3)
    دما هم فکر کنم حدود ۷۵ بود البته خمیرم خوب نبود عوضش کردم تو حالت عادی یعنی بدون اورکلاک که حدود ۱۰ درجه تفاوت داره با خمیر قبلی که دما حدود ۵۰ تا ۵۵-۵۶ درجه هست

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

نه خواهش میکنم خودم باید مینوشتم که ننوشتم
    CPU: Intel i5 2500k
    Mb: MSI z68a-g45(g3)
    دما هم فکر کنم حدود ۷۵ بود البته خمیرم خوب نبود عوضش کردم تو حالت عادی یعنی بدون اورکلاک که حدود ۱۰ درجه تفاوت داره با خمیر قبلی که دما حدود ۵۰ تا ۵۵-۵۶ درجه هست

چرا برای اور از bclk استفاده میکنید ؟ تو این نسل تغییرات bclk محدود است با ضریب پردازنده سی پی یو رو اور کنید

6. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

چرا برای اور از bclk استفاده میکنید ؟ تو این نسل تغییرات bclk محدود است با ضریب پردازنده سی پی یو رو اور کنید
    پس مشکل مال مین و سی پی یو نیست کلا همین طوری هستن
    با bclk پرفرمنس بیشتر افزایش نداره؟ من فکر میکنم داره برای همین این کار رو میکنم
    بعد چه bclk روتغییر بدم چه ندم اخرش ۴۸۰۰ به بن بست میخوره و سیستم هنگ میکنه با این که پاورم حدود ۲۵۰ وات قوی تر از نیاز سیستم قدرت داره مصرف سیستم تو فول لود ۵۵۰ حدودا و پاورم ۷۸۵ هست
    فقط مین هم چیپ اصلیش خیلی داغه همیشه حدود ۶۰-۷۰ تا ۹۷ هم دیدم بره و چک هم کردم با دست دیدم خیلی هم بیراه نیست واقعا داغه ممکنه مال اون باشه که ۴۸۰۰ اخرش هست ؟ هیست سینکش هم کوچیکه و سوتی هم که وجود داره اینه که کارت گرافیک تقریبا نصف هیت سینک رو میپوشونه

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

پس مشکل مال مین و سی پی یو نیست کلا همین طوری هستن
    با bclk پرفرمنس بیشتر افزایش نداره؟ من فکر میکنم داره برای همین این کار رو میکنم
    بعد چه bclk روتغییر بدم چه ندم اخرش ۴۸۰۰ به بن بست میخوره و سیستم هنگ میکنه با این که پاورم حدود ۲۵۰ وات قوی تر از نیاز سیستم قدرت داره مصرف سیستم تو فول لود ۵۵۰ حدودا و پاورم ۷۸۵ هست
    فقط مین هم چیپ اصلیش خیلی داغه همیشه حدود ۶۰-۷۰ تا ۹۷ هم دیدم بره و چک هم کردم با دست دیدم خیلی هم بیراه نیست واقعا داغه ممکنه مال اون باشه که ۴۸۰۰ اخرش هست ؟ هیست سینکش هم کوچیکه و سوتی هم که وجود داره اینه که کارت گرافیک تقریبا نصف هیت سینک رو میپوشونه
    بله تو این سری bclk محدود است و باید با ضریب اور کنید به همین دلیل سی پی یو هایی که ضریبشون بسته است با bclk نمیشه اور کرد

تهویه کیس رو خوب کنید وروی چیپ حتما یک فن کوچیک بزارید

ممکنه مشکل از باگ بایوس باشه بایوس مین رو حتما آپدیت کنتید و با دو صدم ولت ولتاژ برای سی پی یو هم تست کنید

تو این نسل دیگه چیپ شمالی و qpi هم نداریم بنابراین همان ضریب پردازنده بهترین راه است

9. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه OLK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    شمال

پيش فرض

با توجه به شکل fsb پردازنده از 800 هم بیشتر شده دمای پردازنده در لود خوب است ولی مشکل شما چند علت میتونه داشته باشه یکی ضعف پاور و یکی کمی ولتاژ حالا باید به پردازنده ولتاژ بدید یا به fsb ولتاژ بدید که با نام های مختلف است مثل cpu termination ,fsb termination,fsb over voltag یا ولتاژ چیپ شمالی با نام های mch core,nb voltag مقدار pci express freqency رو از 100 به 105 تغییر بدید
    همونطور که گفته بودین عامل محدودیت ولتاژ cpu بود. تو تنظیمات بایوس علاوه بر گزینه ی ولتاژ نرمال سه گزینه ی 5 ، 7.5 و 10 درصد برای افزایش ولتاژ بود که من 5 رو انتخاب کردم. بعد از بالا اومدن سیستم یه تست 1 ساعته گرفتم و هیچ مشکلی پیش نیومد . ولتاژ cpu هم تا 1.51 ولت بالا رفته. فقط دما در حالت لود به 77 درجه رسید که با یه سری تغییرات در فن های کیس الان به 72 درجه کاهش پیدا کرده و دمای idle هم 54 درجه هست. و پردازنده در فرکانس 3415 پایداره.
    می خواستم بپرسم که به نظر شما چرا این پردازنده بعد از 300 مگاهرتز افزایش فرکانس نیاز به ولتاژ پیدا کرد؟ چون معمولا این نوع پردازنده ها تا 500 مگاهرتز بدون افزایش ولتاژ اور میشن

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

همونطور که گفته بودین عامل محدودیت ولتاژ cpu بود. تو تنظیمات بایوس علاوه بر گزینه ی ولتاژ نرمال سه گزینه ی 5 ، 7.5 و 10 درصد برای افزایش ولتاژ بود که من 5 رو انتخاب کردم. بعد از بالا اومدن سیستم یه تست 1 ساعته گرفتم و هیچ مشکلی پیش نیومد . ولتاژ cpu هم تا 1.51 ولت بالا رفته. فقط دما در حالت لود به 77 درجه رسید که با یه سری تغییرات در فن های کیس الان به 72 درجه کاهش پیدا کرده و دمای idle هم 54 درجه هست. و پردازنده در فرکانس 3415 پایداره.
    می خواستم بپرسم که به نظر شما چرا این پردازنده بعد از 300 مگاهرتز افزایش فرکانس نیاز به ولتاژ پیدا کرد؟ چون معمولا این نوع پردازنده ها تا 500 مگاهرتز بدون افزایش ولتاژ اور میشن
    این عامل به چند چیز مربوط است یکی پردازنده که بچ نامبرهای مختلفش در ولتاژهای مختلف کار میکنن یکی پاور یکی بایوس یکی هم مدار تغذیه مین در این عامل موثر است اگه پردازندتون 65 نانومتری است دیگه ولتاژ از 1.5 ولت بیشتر نشه

داره خودمونی میشه OLK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    شمال

پيش فرض

این عامل به چند چیز مربوط است یکی پردازنده که بچ نامبرهای مختلفش در ولتاژهای مختلف کار میکنن یکی پاور یکی بایوس یکی هم مدار تغذیه مین در این عامل موثر است اگه پردازندتون 65 نانومتری است دیگه ولتاژ از 1.5 ولت بیشتر نشه
    نه ، 90 نانومتری هست
    این پردازنده تا چه ولتاژی رو می تونه تحمل کنه؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

نه ، 90 نانومتری هست
    این پردازنده تا چه ولتاژی رو می تونه تحمل کنه؟
    به نظر من بیشتر از این مقدار نبرید بهتره حداکثر 1.6 که به نظرم 24/7 باهاش کار نکنید بهتره

14. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

OLK

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •