تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 101 از 266 اولاول ... 5191979899100101102103104105111151201 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,001 به 1,010 از 2659

نام تاپيک: مباحث مربوط به Overclock اا اورکلاک

آخر فروم باز Bracket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

مادربورد ASUS p5k-E wifi هست.

من با هر نرم افزاري چك ميكنم تو ويندوز دما تو همين محدوده است Pcwizard ,Pc probe,everest و . . . البته وقتي وارد بايوس ميشم دما حدود 6 يا 7 درجه بالاتره كه فكر ميكنم به خاطر فول لود شدن CPU باشه درسته؟
    نميدونم كدومش درست هست . ولي فكر كنم بايوس قابل اعتماد تر باشه .
    وقتی وارد بایوس میشی که CPU در حالت Load نیست وقتی با Orthos مثلا 30 دقیقه تست گرفتی اونجا دمایه CPU در حالت Full Load هست گفتم بایوس رو به آخرین ورژن بروز کن آخرین ورژن برنامه Pc Probe رو هم بگیر حتما این مشکلات قبلا هم مخصوصا تو برنامه های Asus بوده که تو بعضی بورد ها دما رو برنامه درست نشون نمیداده که تو ورژنهای جدید مشکل رو برطرف کرده .

2. 2 کاربر از Bracket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

دما رو اشتباه میخونه بیشتر ازاین حرفاست مخصوصا با استوک با چی دما رو چک میکنی با اون Pc Probe چک میکنی ؟ , من خودمم همین CPU رو دارم اورشم کردم 3.2 حداکثر فرکانس بدون ولتاژ هست البته ممکنه رو یه مینبوردی یکمی بالاتر هم بره ولی بیشتر از این ولتاژ میخواد ولی حتما دما رو چک کن این دما اشتباهه الان اخرین نسخه Pc Probe رو بگیر حتما بایوستم اخرین نسخه بروز کن .
    در مورد دما کاملآ موافقم ، مشکل از BIOS هست و باید آپدیت بشه .

در مورد ولتاژ ، نمیشه گفت که کمه ! این مادربورد اورکلاک خورش محشره ! بنده به شخصه این مادربورد رو با IP 35 PRO مشهور هم عوض نمیکنم ! با 8Phaze PWM فکر نمیکنم نیاز به ولتاژ بیشتر از 1.3 ولت باشه . معمولا این مدل مادربورد های اسوس تا 30 درصد اورکلاک پردازنده های CORE هم با کنترل Auto روی Vcore معمولا 100% پایدار عمل می کنند .

خوب من كه اور نكردم همش راهنمايي شما بود . انشاءالله بقيه اش رو هم منو راهنمايي ميكنيد .

دما رو اشتباه نميكنم . كولر هم فن اورجينال cpu هست .تو تصوير زير ميتونيد ببينيد . البته دماي Core ها بيشتره . نميدونم شايد شما منظورتون Core باشه .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد فركانس تضمين شده براي NorthBridge ميشه بيشتر توضيح بديد . يعني ديگه بيشتر از اين نميشه اور كرد .
    حداکثر FSB قابل تحمل بدون اعمال ولتاژ به NB [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که دارای چیپست P35 هست ، 1600MHZ هست . بالاتر از این فرکانس دیگه سیستم معمولا STABLE کار نمیکنه ، باید در هر لحظه منتظر باگ هایی مثل : BOOT نشدن سیستم ، DETECT نشدن H.D.D ، فریز شدن گاه و بی گاه و ...... باشی . شاید این مشکل چندیدن روز هم خودش رو بروز نده ، ولی معمولا اجتناب ناپذیره .

اگر قصد زدن رکورد رو داشته باشی میتونی تا حدود 3.5GHZ هم با فن استوک بری ، ولی کاربردی نیست و لحظه ای هست .

سلام
    خيلي ممنون دوست عزيز
    من از روز اول كه اين cpu و مين رو گرفتم مشكلي از نظر دما نداشتم حتي در حالت Default سي پي يو و درحالت Idle دماي اون حدود 19 يا 20 هست كه براي خودم هم تعجب آور بود البته فكر ميكنم همه سري E6x50 بايد همينطور باشند.اينطور نيست ؟

راستي قطعات شما چيه ؟
    به نظر شما میشه دمای پردازنده در حالت ON بودن ، از دمای اتاق هم کمتر باشه ؟!

مشکل از قدیمی بودن BIOS شماست !

آخرین ورژن (1013 ) رو از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بگیر و با استفاده از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آموزش آپدیت کن .

4. این کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال hamid2006gh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

در مورد ولتاژ ، نمیشه گفت که کمه ! این مادربورد اورکلاک خورش محشره ! بنده به شخصه این مادربورد رو با IP 35 PRO مشهور هم عوض نمیکنم ! با 8Phaze PWM فکر نمیکنم نیاز به ولتاژ بیشتر از 1.3 ولت باشه . معمولا این مدل مادربورد های اسوس تا 30 درصد اورکلاک پردازنده های CORE هم با کنترل Auto روی Vcore معمولا 100% پایدار عمل می کنند .

حداکثر FSB قابل تحمل بدون اعمال ولتاژ به NB [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که دارای چیپست P35 هست ، 1600MHZ هست . بالاتر از این فرکانس دیگه سیستم معمولا STABLE کار نمیکنه ، باید در هر لحظه منتظر باگ هایی مثل : BOOT نشدن سیستم ، DETECT نشدن H.D.D ، فریز شدن گاه و بی گاه و ...... باشی . شاید این مشکل چندیدن روز هم خودش رو بروز نده ، ولی معمولا اجتناب ناپذیره .

اگر قصد زدن رکورد رو داشته باشی میتونی تا حدود 3.5GHZ هم با فن استوک بری ، ولی کاربردی نیست و لحظه ای هست .

آخرین ورژن (1013 ) رو از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بگیر و با استفاده از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آموزش آپدیت کن .
    در مورد پايينتر بودن دماي cpu از دماي اتاق ، چرا امكانش نباشه ؟ همونطور كه ميدونيد فلزات ضريب انتقال حرارت بالايي دارند و همونطوري كه زود گرم ميشن زودتر هم از بقيه اجسام خنك ميشن و من فكر ميكنم با اون فن وسينكي مسي كه روي cpu هست امكانش هست كه دماي cpu از دماي محيط هم كمتر باشه .
    البته شايد در مورد cpu , mb بنده صادق نباشه ول بطور كلي فكرميكنم امكانش هست .

البته يه سوال ديگه كه اينجا پيش مياد اينه كه اگه به قول شما و دوستان مشكل از BIOS باشه پس چرا با بقيه نرم افزار ها هم كه تست ميكنم جواب يكي است . مگر همه نرم افزار ها دما و اطلاعات ديگه رو از بايوس ميخونند . فكر ميكنم بعضي نرم افزار ها مستقيما از سنسور هاي تعبيه شده بر روي قطعات دما رو ثبت ميكنند . در مورد اين مساله چي ميشه گفت ؟

در هر حال به گفته شما بنده بايد BIOS رو آپديت كنم چون ورژن اش قديمي هست فكر كنم 0703 هست .

يه سوال ديگه اينكه : قبل از اينكه FSB رو روي 400 بزارم با 380 تست كردم ولي وقتي وارد ويندوز ميخواستم با Orthos تست بگيرم بلافاصله اون صفحه آبي مي اومد و بايد سيستم رو ريست ميكردم . ميخواستم بدونم كه اين مشكل از كجاست ؟
    از عدم هماهنگي فركانس هاي رم و cpu هست يا چيز ديگه اي؟ ميخواستم بدونم شما كه اون تنظيمات رو به من گفتيد اونها رو با تجربه كردن بدست آورديد يا طبق اصول خاصي ميشه محاسبه كرد ؟
    با تشكر

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

در مورد پايينتر بودن دماي cpu از دماي اتاق ، چرا امكانش نباشه ؟ همونطور كه ميدونيد فلزات ضريب انتقال حرارت بالايي دارند و همونطوري كه زود گرم ميشن زودتر هم از بقيه اجسام خنك ميشن و من فكر ميكنم با اون فن وسينكي مسي كه روي cpu هست امكانش هست كه دماي cpu از دماي محيط هم كمتر باشه .

البته يه سوال ديگه كه اينجا پيش مياد اينه كه اگه به قول شما و دوستان مشكل از BIOS باشه پس چرا با بقيه نرم افزار ها هم كه تست ميكنم جواب يكي است . مگر همه نرم افزار ها دما و اطلاعات ديگه رو از بايوس ميخونند . فكر ميكنم بعضي نرم افزار ها مستقيما از سنسور هاي تعبيه شده بر روي قطعات دما رو ثبت ميكنند . در مورد اين مساله چي ميشه گفت ؟

در هر حال به گفته شما بنده بايد BIOS رو آپديت كنم چون ورژن اش قديمي هست فكر كنم 0703 هست .

يه سوال ديگه اينكه : قبل از اينكه FSB رو روي 400 بزارم با 380 تست كردم ولي وقتي وارد ويندوز ميخواستم با Orthos تست بگيرم بلافاصله اون صفحه آبي مي اومد و بايد سيستم رو ريست ميكردم . ميخواستم بدونم كه اين مشكل از كجاست ؟
    از عدم هماهنگي فركانس هاي رم و cpu هست يا چيز ديگه اي؟ ميخواستم بدونم شما كه اون تنظيمات رو به من گفتيد اونها رو با تجربه كردن بدست آورديد يا طبق اصول خاصي ميشه محاسبه كرد ؟
    با تشكر

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

وقتی وارد بایوس میشی که CPU در حالت Load نیست وقتی با Orthos مثلا 30 دقیقه تست گرفتی اونجا دمایه CPU در حالت Full Load هست گفتم بایوس رو به آخرین ورژن بروز کن آخرین ورژن برنامه Pc Probe رو هم بگیر حتما این مشکلات قبلا هم مخصوصا تو برنامه های Asus بوده که تو بعضی بورد ها دما رو برنامه درست نشون نمیداده که تو ورژنهای جدید مشکل رو برطرف کرده .
    ببخشيد منظورم فول لود نبود منظورم اون ويژگي ايست كه وقتي به حداكثر توان cpu احتياج نيست بصورت اتومات فركانس رو پايين مياره وبالعكس نميدونم اين ويژگي رو چي ميگند ؟( شما بگيد ) فقط ميدونم كه اين ويژگي تو ويندوز فعال هست و وقتي وارد بايوس ميشي اينطور نيست شايد به همون دليل بالاتر نشون ميده . اگه اشتباه ميكنم راهنمايي كنيد

آخر فروم باز Bracket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

گفتم اینو بزارم شاید جالب باشه .

Advanced Overclocking Championship 08

مثل سالهای قبل توسط Asus برگزار میشه و از همه دنیا اورکلاک کارهای خفن دور هم جمع میشن تا بترکونن مسابقات در هنگ کنگ هست .
    خلاصه ی چند تا از عکس رو میزارم برای اینکه کامل ببنید به لینک آخر پست برید تعداد عکساش خیلی زیاده .

اینایی که میبیند چایی داغ نیست که ازش بخار بلند میشه اینا نیتروژن مایع هست عزیز یعنی در فشار اتمسفر رویه زمین دمایه بیش از 160- درجه سانتی گراد برای ترکوندن
    باید مواظب بود که دستت بهش نخوره .

اون PSP نمیدونم اونجا باهاش چیکار میکنن اینا خطرناکن بخدا میبینی یارو psp رو میکنه تو نیتروژن مایع اورش میکنه .

از همه دنیا شرکت کننده هست فقط از ایران کم بود میگفتن من میرفتم .

شرکت کننده همسایه خودمون ترکیه اون یارو دست چپیه مشخصا شبه قبلش نخوابیده کجا بوده خدا میدونه اینا هم مثل ما خارج ندیده هستن فکر کنم .

این بچه رو اینجوری نگاه نکنید این Technical Marketing Manager کمپانی Nvidia هست چی فکر کردی ببین چه گلی هم زده به سینش .

اینا هم نمایندگان پشتیبانان مالی این رویداد هستن از Asus,FSP,Kingstone,Nvidia,Intel و خوده Vr-Zone که کنار هم دارن دلستر میخورن .

این تیم استارلیا با کیبورد یخ زده .

اینم اورکار دیوانه داره نیتروژن مایع میخوره دیوونه دیوونه دیوونه .

استفاده های متعدد نیتروژن مایع برای فریز کردن دلستر فنلاندی .

در آخر این تیم چین بود که قهرمان شد .

چون حسش نیست دیگه یکی بقیه رو خودتون ببنید . اینا برای روز اول بود .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by Bracket; 29-07-2008 at 01:11.

9. 4 کاربر از Bracket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

دوست عزیز مگه پردازنده حتی در حالت Idle انرژی مصرف نمیکنه !!؟ خب به همون طبع هم گرما تولید میکنه ! به نظر شما باز هم دمای پردازنده از دمای اتاق کمتره !؟؟ یا برای مثال مگه تمام حرارت پردازنده به سینک منتقل میشه ؟!!

بنده با این نظریه شما اصلا موافق نیستم !

خیر ، نظریه شما کاملآ اشتباه هست .

سنسور های حرارتی تعبیه شده در پردازنده و هر فطعه دیگه با سنس کردن حرارت ، تغییرات دما را با بر حسب نوعشون به صورت تغییرات ولتاژ یا جریان به چیپ مونیتورینگ تعبیه شده در مادربورد ارسال می کنند .

BIOS هم طبق برنامه ای که براش نوشته شده با تنظیم چیپ مونیتورینگ در بازه های زمانی مختلف و با استفاده از توابع خاص دما رو از چیپ مونیتوریگ دریافت میکنه و به صورت عدد نمایش میده .

تمام نرم افزار های تحت ویندوز هم اطلاعات رو به صورت مستقیم از چیپ مونیتورینگ مادربورد دریافت می کنند و در اصل نقش BIOS رو در ویندوز بازی میکنند ! با این فرق که توانایی تنظیم چیپ مونیتورینگ رو ندارند و تنظیم چیپ کماکان توسط Bios انجام میشه .

با اومدن هر Stepping و نسل جدید از پردازنده ها ، سنسورهای تعبیه شده در اون ها هم با نسل قبل معمولا تفاوت دارند . نسخه های جدید Bios با تنظیم چیپ مونیتورینگ این مشکل رو حل می کنند .

احتمال میدم ضریب DRAM:FSB تغییر داشته که این مشکل پیش اومده ! یا برای اون فرکانس خاص خود تویکر مادربورد ولتاژ کمی رو به پردازنده اعمال میکنه ! این مشکلات هم معمولا با آپدیت BIOS قابل حله !

تمامآ تجربی هست ! در اورکلاکینگ تقریبآ هیچ اساس و منطقی وجود نداره ( این نظر شخصی بنده هست ! ) .

آقا شما چرا نمی خوای BIOS رو آپدیت کنی ؟!

11. 2 کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

با تشكر
    دوست عزیز مگه پردازنده حتی در حالت Idle انرژی مصرف نمیکنه !!؟ خب به همون طبع هم گرما تولید میکنه ! به نظر شما باز هم دمای پردازنده از دمای اتاق کمتره !؟؟ یا برای مثال مگه تمام حرارت پردازنده به سینک منتقل میشه ؟!!

بنده با این نظریه شما اصلا موافق نیستم !

خیر ، نظریه شما کاملآ اشتباه هست .

سنسور های حرارتی تعبیه شده در پردازنده و هر فطعه دیگه با سنس کردن حرارت ، تغییرات دما را با بر حسب نوعشون به صورت تغییرات ولتاژ یا جریان به چیپ مونیتورینگ تعبیه شده در مادربورد ارسال می کنند .

BIOS هم طبق برنامه ای که براش نوشته شده با تنظیم چیپ مونیتورینگ در بازه های زمانی مختلف و با استفاده از توابع خاص دما رو از چیپ مونیتوریگ دریافت میکنه و به صورت عدد نمایش میده .

تمام نرم افزار های تحت ویندوز هم اطلاعات رو به صورت مستقیم از چیپ مونیتورینگ مادربورد دریافت می کنند و در اصل نقش BIOS رو در ویندوز بازی میکنند ! با این فرق که توانایی تنظیم چیپ مونیتورینگ رو ندارند و تنظیم چیپ کماکان توسط Bios انجام میشه .

با اومدن هر Stepping و نسل جدید از پردازنده ها ، سنسورهای تعبیه شده در اون ها هم با نسل قبل معمولا تفاوت دارند . نسخه های جدید Bios با تنظیم چیپ مونیتورینگ این مشکل رو حل می کنند .

احتمال میدم ضریب DRAM:FSB تغییر داشته که این مشکل پیش اومده ! یا برای اون فرکانس خاص خود تویکر مادربورد ولتاژ کمی رو به پردازنده اعمال میکنه ! این مشکلات هم معمولا با آپدیت BIOS قابل حله !

تمامآ تجربی هست ! در اورکلاکینگ تقریبآ هیچ اساس و منطقی وجود نداره ( این نظر شخصی بنده هست ! ) .

آقا شما چرا نمی خوای BIOS رو آپدیت کنی ؟!
    فكر كنم (الان مطمئن شدم ) كه اشتباه فكر ميكردم ( عجب جمله اي شدخودم هم نفهميدم)
    در مورد دما cpu فكر كنم شما درست ميگيد و حداقل دمايي كه cpu ميتونه داشته باشه همون دماي تعادل محيط است و دماش نميتونه پايينتر از دماي محيط باشه . در مورد نرم افزارها هم كه با توجه به توضيحات شما كه همه نرم افزارها از يه منبع (چيپ مونيتورينگ ) دما رو اعلام ميكنند ، من اشتباه شنيده بودم .

ممنون از راهنماييت

بايوس رو هم كه گفتم بايد آپديت كنم ولي خوب از دردسرهاش خوشم نمياد .

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

با سلام خدمت دوست عزيز mahdi_moosavi
    خوب همونطوري كه شما گفتيد BIOS مشكل داشت و من اون رو آپديت كردم و دما حدود 7-8 درجه با قبل اختلاف داره و بيشتره .
    اما مشكلي كه بعد از آپديت بايوس پيش اومده اينه كه من تنظيمات زير رو همونطوري كه شما گفتي

این از ویژگی های Tweaker ی هست که asus برای اورکلاک کم دردسر تو مادربورد هاش ارائه میده .

شما برای داشتن حداکثر اورکلاک کاملآ safe میتونی fsb رو روی 400 set کنی ، ضریب dram:fsb رو هم 1:1 انتخاب کن ، تایمینگ ها رو هم به صورت دستی روی 5 5 5 15 تنظیم کن .

اول Vcore cpu رو Auto بزار و یه تست 1 ساعته با Orthos بگیر .. حداکثر دما رو هم اعلام کن .

اگر Error داد ، یا سیستم پایدار نبود ( بعید میدونم ) میتونی با Vcore 1.325 تست کنی .

ميذارم و وقتي save ميكنم و سيستم دوباره ريستارت ميشه هيچ اتفاقي نمي افته و حتي مراحل POST سيستم هم انجام نميشه . سيستم روشن هست اما هيچ تصويري تو مانيتور ندارم البته اين مشكل رو قبلا هم با شرايط ديگه اي داشتم . ميخواستم بدونم مشكل از كجاست ؟
    با تشكر

تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

با سلام خدمت دوست عزيز mahdi_moosavi
    خوب همونطوري كه شما گفتيد BIOS مشكل داشت و من اون رو آپديت كردم و دما حدود 7-8 درجه با قبل اختلاف داره و بيشتره .
    اما مشكلي كه بعد از آپديت بايوس پيش اومده اينه كه من تنظيمات زير رو همونطوري كه شما گفتي

ميذارم و وقتي save ميكنم و سيستم دوباره ريستارت ميشه هيچ اتفاقي نمي افته و حتي مراحل POST سيستم هم انجام نميشه . سيستم روشن هست اما هيچ تصويري تو مانيتور ندارم البته اين مشكل رو قبلا هم با شرايط ديگه اي داشتم . ميخواستم بدونم مشكل از كجاست ؟
    با تشكر
    قبل از آپدیت ، تنظیمات Bios رو در به حالت Defult برگردوندی ؟

از طریق ویندوز آپدیت کردی ؟ بعد ار آپدیت و Restart سیستم رو 2 دقیقه از برق شهر جدا کردی ؟

فقط تو اورکلاک مشکل داری ؟

سیستم رو از برق بکش . باتری ماربورد و دربیار .. بعد از 3 دقیقه جا بزن سر جاش .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •