تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیـــا ســیــگــاری هــســتــی؟

راي دهنده
28. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله؛سیگار مصرف میکنم و مایل به ترک کردن آن نیستم!

5 17.86%
  • خیر؛به هیچ وجه سیگار مصرف نمیکنم!

13 46.43%
  • بله؛سیگار مصرف میکنم؛ولی مایل هستم به زودی سیگار رو ترک کنم!

6 21.43%
  • خیر؛قبلا سیگار مصرف میکردم ولی آن را ترک کردم!

4 14.29%
صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 31

نام تاپيک: تـــاپــیــک ویـــژه ی: چـــگـــونگـــی تـــرک "ســــیگـــار" !!

کاربر فعال پرسش و پاسخ پزشكی laxer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

از قول بعضیا "حیف نیست ریه سالم بره زیر خاک؟" یا " ریه رو آک ( آکبند) تحویل خاک بدیم."

نمیدونم جواب این افراد رو چی میدن ولی سیگار و قلیان یک فلسفه جدیدی در بین جامعه پیدا کردن.
    سیگار نه مایه ننگ بلکه گذر از کودکی به برگ سالی تلقی میشه! سیگار رو به دوستی تشبیه کردن که تا آخر جونش باهات میسوزه.
    ای کاش تاثیر نیکوتین رو بر مغز میدیدن و صد ایکاش تاثیر دود رو بر ریه و بدن.

-
    -

پیشنهاد بنده برای ترک سیگارت مراجعه به روانپزشک ــه چون بهترین و ساده ترین روش رو براتون انتخاب میکنه. ( مثلا" با تجویز بوپروپیون کارتون راحت تر میشه)
    به همه دوستانی که عزمشون رو برای ترک سیگار جزم کردن و به همه ی اون کسایی که ترک کردن تبریک میگم.

کارتون درسته

2. 4 کاربر از laxer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

قرص بوپروپیون رو هر چی گشتم پیدا نکردم متاسفانه

تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

قرص بوپروپیون رو هر چی گشتم پیدا نکردم متاسفانه
    با نام تجاری "ولبان" , "ولبوترین" و "زیبان" در سطح کشور موجود است و بدون نسخه پزشک هم به کسی نمیدن. (زیبان مخصوص ترک سیگار)
    دوز شروع 75 میل یک عدد در روز و بعد از 4 روز دوز رو میتونید دو برابر کنید.
    حداقل دوز پیشنهادی برای ترک سیگار 150 میل (نوع SR پیوسته رهش زیبان) و حداکثر 300 میل ( 2 عدد 150 میل) بیشتر از این پیشنهاد نمیشه مگر با تجویز پزشک.
    بوپروپیون باید صبح اول وقت مصرف بشه تا مشکلات خواب ایجاد نکنه.

5. 2 کاربر از laxer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

با نام تجاری "ولبان" , "ولبوترین" و "زیبان" در سطح کشور موجود است و بدون نسخه پزشک هم به کسی نمیدن. (زیبان مخصوص ترک سیگار)
    دوز شروع 75 میل یک عدد در روز و بعد از 4 روز دوز رو میتونید دو برابر کنید.
    حداقل دوز پیشنهادی برای ترک سیگار 150 میل (نوع SR پیوسته رهش زیبان) و حداکثر 300 میل ( 2 عدد 150 میل) بیشتر از این پیشنهاد نمیشه مگر با تجویز پزشک.
    بوپروپیون باید صبح اول وقت مصرف بشه تا مشکلات خواب ایجاد نکنه.
    موقع خرید دارو باید اسم تجاری دارو بگیم یا اسم واقعیشو؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام . با تشکر از دکتر که چنین تاپیک به جایی رو بر قرار کردن .

دوست عزیزمون فرمودن که مراجعه به روانپزشک ، که البته فکر کنم منظورشون روان شناس بوده که نتیجه ی عالی هم داره .

منم البته در طی مدت زمان طولانی و کلنجار رفتن با خودم و هزاران روش گوناگون موفق به ترک سیگار شدم که در ادامه تجربیات خودم رو بیان میکنم . امیدوارم مفید واقع بشن .

نکته ی خیلی مهمی که عزیزان باید بدونن اینه که اگر اقدام به ترک کردید اینو به خاطر بسپارید : عاملی که باعث کشیدن سیگار بعد از ترک و تکرار اون میشه دوستان سیگاری هستن
    اگر بهشون بگید که دیگه مصرف نمیکنید بهتون میخندن : مثلا میگن نه بابا ، تو که از این عرضه ها نداری ، حالا این یه نخو بکش دیگه نکش ، چیزیت نمیشه چراغ اول رو روشن کن !
    شهامت گفتن کلمه ی نه رو داشته باشید ، مطمئن باشید اگه خدایی نکرده سیگار کشیدن باعث مریضی بشه ، هیچ کدوم از این افراد سراغی ازتون نمیگیرن و کنار میکشن ،

پس اگر اقدام به ترک کردید آمادگی شنیدن این حرفارو از اطرافیان سیگاری داشته باشید و اگر بهتون سیگار تعارف کردن فقط بگید نه

8. 2 کاربر از pc-game بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Hamed-M1's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    ABADAN-TEHRAN

پيش فرض

آدم به خونواده اش به خودش فکر کنه اراده کنه ترک میکنه . بابا یه زمانی سیگار مد بود ...

پروفشنال Khan gholi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

به گفته یکی از دوستانم سیگار مرخصی داره ترک نداره
    بنده خودم در دوران دانشجویی به دلیل هم خونه هایی مبتلا به این رفیق پر درد بلا شدم.به نظر من ترک کردن کاری نداره اینکه دوباره سمتش نرید خیلی سخته.خودم 6 ماه کامل بدون اینکه یک نخ بکشم و سراغ موادی مثل قرص و ادامس و... ترک کردم ولی بعدش شش ماه لب زدن به هیچ دودی رفتم سراغ پیپ و بعد هشت ماه دوباره به علت حساسیت به پیپ برگشتم سر خونه اول
    دود استرس ,تکرر ادرار , ناتوانی در درک مطالب جدید , کمبود نفس در هنگام فعالیت ورزشی, افزایش دوره های سرما خوردگی برام نیتجه میشه ولی همچنان این داستان ادامه داره.این یک سال اخیر خیلی برام داره گرون تموم میشه.هر وقت سیگار می کشیدم معده به شدت درد می گرفت و گاهی ریه ام تیر می کشید بعد چند وقت قلبم به شدت درد می گرفت که با هر نخ سیگار حالت تهوع داشتم که اشک از چشام سرازیر میشد ولی نمی توستم ترک کنم.از وقتی هوا سرد شده حالم خیلی بهتر شده حالا نمیدون به علت اروم کشیدن سیگار هست یا عوض کردن سیگار به مارک بهتری.سر کاری میرفتم که از 9 صبح تا 11 شد روشن نمی کردم ولی اخر شب باید دو تا 3 نخ حتما می کشیدم.
    مشکلی اصلی سیگار اینکه وقتی داری سیگار میکشی همون دقایق احساس می کنی خودتی و سیگار و نه کسی دیگه وارامشی که هنگام کشیدنش بهت میده.یکی ازدوستان گفته تاثیرات مخرب سیگار بر روی مغز .من هرچی مطلب سرچ کردم دیدم به انگلیسی هم دیدند از اتحقیقاتی که بر روی اثار مخرب انجام شده بر روی افراد 70 در صد سیگاری الکی هستند اگر نه نتوستند مستقیم اثارشون رو بر مغز نشون بدهند.اگر برای این مسئله کسی مطلب انگلیسی زبان از سیات ها معتبر علمی داره ممنون میشم ارائه کنه

11. 2 کاربر از Khan gholi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

هفت ماهه ترک کردی ؟! هفت ماه هم شد ترک ؟
    وقتی دو سال نکشیدی اونوقت به عنوان یه تجربه موفقیت امیز بهش نگاه کن و به بقیه مشاوره بده الان که هنوز در حال جنگی :دئ
    سیگارو باید ساده بگیری هر چی بیشتر ازش یه دیو بسازی و بیشتر قضیه رو جدی بگیری ترکت سختر و کوتاه مدت تره . فقط باید به بیخیالی بزنی و نکشی . نگی نه من بمیرم هم لب نمیزنم ,من آدمه خفنیم ,من میتونم و ...

13. این کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

دوست عزیزمون فرمودن که مراجعه به روانپزشک ، که البته فکر کنم منظورشون
    روان شناس
    بوده که نتیجه ی عالی هم داره .
    والا من منظورم همون "روانپزشک" بود.
    ترک سیگار یک پدیده ی طبی است و باید توسط پزشک هدایت بشه.
    روانشناس حق تجویز دارو ندارد, درحالی که ترک سیگار بدون دارو سخت و طاقت فرساست.

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

روانشناس حق تجویز دارو ندارد, درحالی که ترک سیگار بدون دارو سخت و طاقت فرساست.
    هر مواد اعتیاد آوری بیشتر از نظر روانی اعتیاد ایجاد میکنه خصوصا سیگار
    اگه فقط ترک فیزیکی بود که اینهمه معتاد وجود نداشت همه 4 روز سختی میکشیدنو ترک میکردن !
    ترک سیگار هم تغریبا زیاد مشکل فیزیکی ایجاد نمیکنه غیر از سرحال شدن ! پس روانشناس خیی مناسب تره
    Last edited by Reza Azimy_RW; 28-10-2014 at 00:14.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •