تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 16 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 153

نام تاپيک: تاپیک جامع دستگاه تصفیه ی آب( مشاوره - سرویس - تعمیر )

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

سلام دوستان
    در مورد دستگاه تصفیه ی آب و مشاوره برای خرید , نصب , سرویس و تعمیرش اگر سوالی داشتین یا اطلاعاتی دارین میتونین در این تاپیک مطرح کنین .
    بنده هم یه مقدار اطلاعات در این زمینه دارم که به تدریج در این تاپیک درج میکنم برای علاقمندان.
    سلام جناب آسمونی، این دستگاه ما وقتی ازش اب میگیری دیگه شروع نمیکنه به پر کردن مخزن و عقربش تکون نمیخوره .... چند روز پیش اینطور شد فیلتر اولش رو باز و بسته کردم درس شد اما دوباره کار نمیکنه ...

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام جناب آسمونی
    این دستگاه ما وقتی ازش اب میگیری دیگه شروع نمیکنه به پر کردن مخزن و عقربش تکون نمیخوره ....
    چند روز پیش اینطور شد فیلتر اولش رو باز و بسته کردم درس شد اما دوباره کار نمیکنه ...
    سلام
    اول یا فازمتر یا ولتمتر مطمئن بشین که پلاک توی دیوار برق داره . شاید برق نیست توی پلاک
    بعدش باید خروجی برق آداپتورش رو با ولتمتر چک کنین تا مطمئن بشین نسوخته . معمولاً 24 ولت هست
    بعدش باید سوئیچ فشار رو چک کنین
    معمولاً این شکلیه و سیم مثبت آداپتور بهش وصل شده
    http://i.ebayimg.com/00/s/NTg0WDU4NA==/z/BpgAAOxy039TNL7E/$_35.JPG
    ممکنه سیمش قطع شده یا خودش خراب شده
    شیلنگ اصلی آب وصل شده به فیلتر اول اما یک شیلنگ هم ازش رفته به همون سوئیچ فشار
    اگر لوله رو از سه راهسش جدا کنین و توش فوت کنین سوئیچ فشار تیک تیک صدا میده
    با فوت کردن و صدای تیک برق موتور وصل میشه و موتور روشن میشه
    اگر روشن نمیشه , سوئیچ مشکل داره یا موتور سوخته
    برای چک کردن سوئیچ باید ولتمتر رو بزنین به ورودیِ برقِ سوئیچ (برق مثبتِ 24 ولت از آدابتور بهش وصل شده و همیشه برق 24V داره)
    اگر برق داره بعدش باید ولتمتر رو بزنین به خروجی سوئیچ و توی شیلنگش فوت کنین . با صدای تیک باید خروجیِ سوئیچ برق دار بشه . این برق میره برای موتور
    اگر خروجی سوئیچ برق داره اما موتور روشن نمیشه پس یا سبم منفی موتور مشکلی داره یا موتور مشکل داره (احتمالاً سوخته )
    اگر حوصله ندارین همه چیز رو مرحله مرحله چک کنین , مستقیماً خروجیِ سوئیچ فشار رو با فوت کردن و ولتمتر چک کنین

3. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

یه چیز مهم رو فراموش کردم بگم:
    شاید آب ورودیِ دستگاه قطع هست . برای همین فشار صفر شده و موتور هم روشن نمیشه

شیر آب ورودی رو چک کنین

5. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام جناب آسمونی، این دستگاه ما وقتی ازش اب میگیری دیگه شروع نمیکنه به پر کردن مخزن و عقربش تکون نمیخوره ....
    چند روز پیش اینطور شد فیلتر اولش رو باز و بسته کردم درس شد اما دوباره کار نمیکنه ...
    سلام
    علت مشکل پیدا شد ؟
    حل شد ؟
    بگوشم

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

سلام
    علت مشکل پیدا شد ؟
    حل شد ؟
    بگوشم
    سلام جناب آسمونی عزیز، آره حل شد. همونطور که گفتید از سوییچ فشار بود، سیمهای رو که سوییچ رفته بودن چک کردم دیدم جایی که به سوییج وصل میشن اکسید شده، برای اینکه مطمئن شم مشکل همینه، سیم ها رو از سوییچ جدا کردم و به هم وصلشون کردم موتور شروع کرد به کار کردن ...

برای اینکه با نحوه کار سویچ آشنا شم بازش کردم، بنظرم اینطور هست که در حالت عادی سویچ روشن هست و اتصال رو برقرار میکنه، چون وقتی خارج از دستگاه بود با امتر امتحان کردم بوق زد، یعنی اتصال برقرار بود، بنابراین نحوه کارش باید اینطور باشه:

1. وقتی مخزن داره پر میشه چون آب براحتی از لوله ورودی به لوله مخزن وارد میشه، فشاری به دیافراگم سویچ نمیاد و بنابراین برق وصل هست و موتور کار میکنه

2. وقتی مخزن پر شد، مسیر آب بسته میشه و آب به دیافراگم سویچ فشار وارد میکنه و دیافراگم بالا میاد و با فشار آوردن به سویچ فشاری باعث قطع شدن جریان میشه، بنابراین هر وقت مخزن کمی خالی شه چون مسیر باز میشه فشار از روی دیافراگم برداشته میشه و برق دوباره وصل میشه

درسته؟

8. 3 کاربر از N I G H T P E A C E بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

راستی بعد از اینکه دستگاه رو دوباره بستم یه مشکل پیش امد و اون اینکه وقتی دستگاه رو به برق زدم چون مخزن خالی بود شروع کرد به کار کردن تا مخزن رو پر کرد، اما بعد از همون بار اول دیگه کار نکرد!! مطمئن هم هستم که از قطعی سیم و این چیزا نیست؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

راستی بعد از اینکه دستگاه رو دوباره بستم یه مشکل پیش امد و اون اینکه وقتی دستگاه رو به برق زدم چون مخزن خالی بود شروع کرد به کار کردن تا مخزن رو پر کرد
    اما بعد از همون بار اول دیگه کار نکرد!!
    مطمئن هم هستم که از قطعی سیم و این چیزا نیست
    سلام
    به احتمال زیاد همون سوئیچ گیر داره یعنی یک بار که عمل میکنه دیگه برنمیگرده به حالت اولش
    با دسته ی پیچ گوشتی یک تقه بهش بزنین ببینین راه میافته ؟
    اگر قابل تعمیر نباشه باید عوض بشه
    باید اهمتر بزنین به دو سر سیمش و توی لوله ی ورودیش فوت کنین و تیک تیک صدا بده و برق اهم متر قطع و وصل بشه .
    بعضی از دستگاهها 2 تا سوئیچ فشار داره
    High pressure switch
    Low pressure switch
    اولی پمپ رو خاموش میکنه وقتی که مخزن پر میشه
    دومی روشنش میکنه وقتی که مخزن خالی میشه

11. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض مشاوره و راهنمایی در مورد خرید دستگاه تصفیه آب. هشدار!

سلام دوستان
    اخیراً تعدادی از شرکتها با درج آرم و نشان استانداردها در وب سایتشون ادعا میکنن که دستگاههای اونها دارای استانداردهای بین المللی: CE ، NSF ، Water Quality و FDA
    هستند اما هیچ کجا به مدرکی که ادعای اونها رو ثابت کنه اشاره نمیکنن. شماره استانداردها و قطعاتی که شامل اون استاندارد میشن رو ذکر نمیکنن. حتی یه عکس از قطعاتی که نشان یا شماره استاندارد مربوطه رو روی خودشون دارن نمیزارن. دوستان توجه کنن که با این شرایط این دستگاهها فرقی با بقیه دستگاههای بی شناسنامه چینی ندارن. روش این شرکتها به این ترتیبه که با چنین ادعایی شما رو جذب میکنن و بعد که قدم اول رو برداشتید دیگه اینقدر با موارد مختلف حواستون رو پرت میکنن که فراموش میکنید یه مدرک قابل تایید برای ادعاشون بخواید و نتیجه این میشه که همون دستگاههای بدون استاندارد چینی رو با این تکنیک به شما میفروشن.
    به عنوان مثال سایت NSF در آدرس زیر دستگاهها و قطعاتی رو که استاندارد کرده لیست کرده. و اگر ادعای این شرکتها درست باشه باید همون قطعه یا دستگاهی که ذکر میکنن نمایندگیشو دارن تو این لیست آمده باشه.
    info.nsf.org/Certified/dwtu
    از همه دوستان درخواست میکنم با آگاهی بیشتری خرید کنید. آب آشامیدنی با سلامت هر روزه ما در ارتباطه و چه بسا دستگاهها و فیلترهای غیر استاندارد موادی رو به تدریج در آب رها کنه که در طولانی مدت باعث سرطانهای مختلف بشه. یادمون باشه اینها همون چینیهایی هستن که ملامین رو وارد شیر خشک بچه‌هاشون میکنن.

دو نمونه از این شرکتها که چنین ادعایی کردن و هیچ مدرک قابل اثباتی هم برای ادعاشون وجود نداره رو اینجا میارم

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

‫اثری از برندهای هیچکدومشون رو در لیست سایت رسمی NSF که در بالا ذکر کردم ندیدم.

سلامت باشید و آگاه!

13. این کاربر از dashakol_basafa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام بر همگی
    اگر پمپِ دستگاه بسوزه , هنوز هم میشه از دستگاه استفاده کرد
    اما دیگه دستگاه نمیتونه به صورت اتوماتیک آب بگیره , تصفیه کنه , ذخیره کنه و بفرسته برای شیر مصرف .
    چطور بدون پمپ از دستگاه استفاده کنیم ؟
    1- شیر آی ورودیِ دستگاه رو ببندین و پمپ رو از برق بکشید
    2- شیلنگِ ورودی و خروجیِ پمپ باید از پمپ جدا بشه و به هم وصل بشه پس میتونین سر شیلنگ ورودیِ پمپ رو مستقیم وصل کنین به جائی که شیلنگ خروجی پمپ وصل شده و شیلنگِ خروجی پمپ رو کلاً بردارین
    3- مخزن رو هم باید از مدار خارج کنین . کافیه که شیرش رو ببندین
    4- حالا دیگه سسیتم مستقیم هست . با باز کردنِ شیر آب ورودی و آبِ مصرفی , آب فیلتر شده دارید اما اگر فشار آب ساختمون کم باشه آب نمیتونه از فیلتر ممبران عبور کنه چون به فشار احتیاج داره
    پس اگر شیر رو باز کردین دیدین آب نمیاد , علتش کم بودن فشار آب ساختمون هست .
    اگر در ساختمان پمپ هست و فشار خیلی قوی هست , شیر آبِ ورودیِ دستگاه رو تا حدی ببندین تا فشار افت کنه
    وقتی پمپِ دستگاه و مخزن توی مدار نباشه , به علت نبود مخزن باید خودتون آب بردارین از شیر مصرفی و در بطری یا گالن ذخیره کنین چون فشار شیر آبِ مصرفی کم هست چون آبی که از ممبران میگذره مقدارش کم هست
    شما میتونین از مخزن خود دستگاه هم استفاده کنین اما چون سیستم اتوماتیک نیست پس مشخص نیست مخزن پر شده یا نه . پس باید شیر آب ورودی دستگاه رو ببندین و شیر مخزن رو باز کنین و از آب ذخیره شده در مخزن استفاده کنین تا تموم بشه .
    بعدش شیر آب ورودی رو باز کنین تا دوباره آبِ تصفیه شده در مخزن ذخیره بشه و بعد از 15 تا 20 دقیقه دوباره شیر آب ورودی رو محکم ببندید .
    اگر یادتون بره شیر آب ورودی رو ببندین ممکنه مخزن بترکه اگر که فشار آب ساختمون خیلی زیاد باشه پس اگر فراموشکار هستین آلارمِ موبایلتون رو تنظیم کنین برای یادآوری
    این روش کمی دردسر داره ولی بهتر از بی آبی یا خوردنِ آبِ تصفیه نشده هست .

15. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال musa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    TeHrAn

پيش فرض

سلام

4 سالی هست که از دستگاه تصفیه آب دیان استفاده میکنیم و حدود یک هفته ای میشه که بیشتر از یک لیتر از مخزن آب خارج نمیشه و این حجم هر چند روز کمتر میشه ، از جوابی که دوستان به مشکل دوست عزیزمون dedegoli1 دادن حدس میزنم که از سویئچ فشار هست، اگر مشکل از این قطعه هست در تهران از کجا و با چه هزینه ای میشه تهیه کرد.

با تشکر

17. این کاربر از musa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •