تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 27 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 268

نام تاپيک: تاپیک جامع لوله کشی آب , نصب پمپ , نصب منبع آب( مشاوره - سرویس - تعمیر )

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض تاپیک جامع لوله کشی آب , نصب پمپ , نصب منبع آب( مشاوره - سرویس - تعمیر )

سلام دوستان
    در مورد لوله کشی برای آب , نصب پمپ آب , نصب منبع آب و مشاوره برای خرید , سرویس و تعمیرات اگر سوالی داشتین یا اطلاعاتی دارین میتونین در این تاپیک مطرح کنین .
    بنده هم یه مقدار اطلاعات در این زمینه دارم که به تدریج در این تاپیک درج میکنم برای علاقمندان.

2. 4 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    اگر خواستین سیستمی برای منبع آب وصل کنین تا مقدار آب داخل منبع رو بهتون نشون بده , در تاپیک زیر چند روش مطرح شده
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    چند وقت پیش رفتم خونه ی یکی از اقوام که توی یک ساختمون 8 طبقه هستند
    اونها طبقه ی اول هستند
    دیدم رو سرشون صدای کند و کوب میاد و سقف سالن هم خیس بود
    گفتم چی شده ؟
    گفت لوله ی آب کفِ سالن طبقه دوم ترکیده , دو روزه کند و کوب دارند تا ببینند لوله کجا هست دقیقاَ . همه ی هالشون رو زیر و کردند . ما هم عاجز شدیم از سر و صدا

گفتم چرا لوله ترکیده ؟
    گفت نمیدونم
    رفتم تو زیر زمین دیدم هر واحدی برای خودش یه مخرن آب 1000 لیتری گذاشته و یک پمپ آب
    اما خنده دار این بود که پمپ طبقه ی اول و دوم دقیقاً به بزرگی و گردن کلفتی و قدرتِ پمپ طبقه ی هشتم بود !!!!!
    همه ی پمپها مثل هم بود !!!
    بهش گفتم مشکل از اینجاست . شما اصلاً حساب نکردین که قدرت پمپ طبقه های پائین باید خیلی کمتر از طبقه های بالا باشه ؟ کدوم مهندسی پیشنهاد داده برای همه ی طبقه ها از این نوع پمپ قوی نصب کنین ؟
    گفت ما خبر نداریم
    گفتم اونی که پمپ میفروشه یا نصب کرده فقط خواسته پول بیشتر بگیره . اومده برای همه یک نوع پمپ وصل کرده و همین باعث شده لوله های طبقه های پائینی مثل اول و دوم و سوم و حتی چهارم فشار زیادی بهش بیاد
    گفتم لوله های واحدِ شما هم بعید نیست هر لحظه بترکه با این پمپ گردن کلفت

گفت چکار کنیم ؟ عوض کنیم یه پمپ ضعیفتر بذاریم
    گفتم دو راه دارید
    یا شیر اصلی خروجی پمپ رو تا حدی ببندین که فشار آب افت کنه و کم بشه یا اینکه پمپ رو عوض کنین یک پمپ کوچیک نصب کنین
    شیر اصلی پمپ رو بیشتر از نصف بستیم و تست کردیم تا فشار آب به حد مطلوب رسید.
    قبلش میگفت فشار آب سرت رو میخواست سوراخ کنه تو حمام
    مراقب باشین وقتی میخواین پمپ بخرین سرتون کلاه نره و بیخودی پمپ قویتر از حد لازم نخرین . از چند جا سوال کنین تا سرتون کلاه نره
    بعد از نصب هم اگر فشار بیش از حد زیاده , با بستن مقداری از شیر اصلی که بعد از پمپ هست فشار رو کم کنین تا به دردسر نیافتین

6. 4 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    روش صحیح نصبِ پمپ و مخزنِ آب در طبقه ی همکف
    عکسهای بیشتر

محتوای مخفی: ! 

مشکل این سیستم اینه که اگر برق قطع بشه و آب هم فشارش کم باشه , آبِ ساختمان قطع میشه حتی اگر منبع آب هم پر باشه چون با قطع شدن برق , پمپ از کار میافته و دیگه آب به طبقاتِ مختلف ساختمون نمیرسه و باید صبر کنند تا برق وصل بشه یا اینکه ژنراتور داشته باشند برای مواقع اضطراری
    سیستم دیگری هست که منبع آب روی پشت بام قرار میگیره و آب با پمپ میره بالا توی مخزن و سپس با جاذبه میاد پائین برای طبقات مختلف
    هر دویِ این سیستمها مزایا و معایبی داره اما بنده شخصاً روش نصب منبع روی پشت بام رو ترجیح میدم خصوصاً برای جاهائی که برق زیاد قطع میشه در ساعاتِ روز .
    اما اگر مشکل قطع برق نباشه و هوا هم گرم و آفتاب داغ باشه مثل جنوب کشور , نصب منبع در طبقه ی همکف و خصوصاً زیر زمین مناسب تر هست
    در آینده اگر عمری باقب بود بیشتر در مورد معایب و مزایای این دو سیستم مینویسم و همچنین روش صحیح نصب منبع بر روی پشت بام

===============================
    ویرایش در 10 آبان 1395
    در ضمن در این عکسها شیرفلکه بعد از پمپ نصب شده درحالیکه باید بین خروجی منبع و ورودی پمپ نصب بشه تا اگر پمپ خراب شد و خواستین بازش کنین بتونین آب رو ببندین تا بعد از برداشتن پمپ , آب منبع نریزه بیرون و خالی نشه
    ======================
    در عکس اول هم 3 تا شیرفلکه نصب کرده که فقط 2 تاش لازمه . شیرفلکه ی قبل از منبع لازم نیست نصب بشه . فقط شیرفلکه ی بعد از کنتور و سمتِ راستی رو نصب کنین . همونی که روی لوله ی کنارگذرِ منبع نصب شده
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 01-11-2016 at 08:29. دليل: تصحیح

8. 4 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    تهران، ونک

پيش فرض

سلام
    ما یک استخر روباز داریم که حدود 40 متر مکعب ظرفیت داره ،ابی که استخر رو باهاش پر میکنیم اب چاهه و به سرعت جلبک توش رشد میکنه و سبز رنگ میشه بسته به گرمای هوا عمر اب از 4 تا 8 روز هست اگه کلر اضافه کنیم 5 روز به عمر اب اضافه میشه! از کسانی که جاهای دیگه استخر دارن و با اب شهری یا اب رودخونه و نهر اون رو پر میکنن شنیدم تا یکماه هم دووم میاره...

به هر حال 3 عامل اصلی در خراب شدن اب موثره:
    1- نوع اب
    2-رکود و سکون اب
    3-تابش افتاب

باتوجه به کمبود اب و ....به فکر روشهایی هستم که بتونم فاسد شدن اب رو حتی الامکان به عقب بندازم
    مغازه های تاسیساتی سیستم تصفیه رو از 2 تا 5 میلیون قیمت میدن و به دلایل مختلف الان امکان انجام اون رو ندارم و به همین خاطر خودم دست به کار شدم

برای عامل اول که کاری نمیشه کرد، برای عامل دوم یک پمپ موسوم به کفکش گرفتم که اب رو به گردش در بیاره ( یعنی در 3 تا یک ساعت از شبانه روز اب رو از یک طرف استخر بگیره و بوسیله شلنگی که بهش وصل هست در طرف دیگه خالی کنه که شرح مختصرش اینجا هست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
    برای عامل سوم هم یک پارچه برزنتی تهیه کردم و روی استخر کشیدم چون این 2 کار رو تازه انجام دادم هنوز برای اظهار نظر در مورد نتیجش زوده ولی به هر حال فکر میکنم در حد خودش اثر کنه...
    به علت اینکه از اب استخر برای ابیاری درخت استفاده میکنیم امکان استفاده از مواد شیمیایی ضد جلبک مثل زاج و کات کبود رو نمدارم و تنها ماده شیمیایی که به اب اضافه میکنم کلر هست تازه اون رو هم از کارشناس کشاورزی سوال کردم و گفتن 3 روز بعد از کلر زدن میتونی درختها رو اب بدی....

شما چه موارد دیگه ای به نظرتون میرسه که برای حفظ اب استخر کمک کنه...

10. این کاربر از پیروز99 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    دیوارها و کف استخر با چی پوشیده شده ؟
    باید کاشی باشه مثل حمام تا کمتر جلبک بزنه
    قبل از پر کردنش باید کاملا از جلبکها تمیز و شسته بشه
    سیستم تصفیه مداوم هم خیلی تاثیر داره که فقط یک پمپ و یک فیلتر مثل این میخواد که 8 فیلتر یا 12 فیلتر 5 میکرونی میخوره و حجم زیادی از آب رو در یک ساعت فیلتر میکنه که بستگی به قدرتِ پمپاژ پمپ هم داره

در نت هم در مورد سیستم ضدعفونی کننده ی برقی چیزهائی هست که بدون کلر آب رو ضدعفونی میکنه
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 21-05-2015 at 09:07. دليل: تصحیح

12. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    تهران، ونک

پيش فرض

دیوارها و کف سیمانی هست که رنگ مخصوص استخر خورده موسوم به Z90 که روی ظرفهاش نوشته ضد جلبک و....که رنگ معروفی هست ولی من که خاصیت چندانی ارش ندیدم!

اون لینکهایی که شما گداشتید مربوط به سیستم تصفیه هست که فعلا امکان اجرای اون رو ندارم همینطور کاشی کردن ، به دلایل مختلف که مخارجش فقط یکی از موانع هست و قصدم اینکه بعدا اجرا کنم و اگه سیستم تصفیه (شامل پمپ مناسب و فیلترهای شنی) و همینطور کاشی انجام بشه دیگه مشکلی نخواهد بود و لازم به ذکره که برای پمپ های تصفیه هم پریز تایمر دار میذارن چون اگه قرار باشه دایم کار کنه هم به پمپ فشار میاد هم مصرف برقش....

بعد ار هر بار تخلیه استخر رو کامل میشورم...
    لینک اخرتون رو هم میخونم و استفاده میکنم، از توجهتون ممنونم

14. این کاربر از پیروز99 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

دیوارها و کف سیمانی هست که رنگ مخصوص استخر خورده موسوم به Z90 که روی ظرفهاش نوشته ضد جلبک و....که رنگ معروفی هست ولی من که خاصیت چندانی ارش ندیدم!

اون لینکهایی که شما گداشتید مربوط به سیستم تصفیه هست که فعلا امکان اجرای اون رو ندارم
    همینطور کاشی کردن ، به دلایل مختلف که مخارجش فقط یکی از موانع هست و قصدم اینکه بعدا اجرا کنم و اگه سیستم تصفیه (شامل پمپ مناسب و فیلترهای شنی) و همینطور کاشی انجام بشه دیگه مشکلی نخواهد بود

لازم به ذکره که برای پمپ های تصفیه هم پریز تایمر دار میذارن چون اگه قرار باشه دایم کار کنه هم به پمپ فشار میاد هم مصرف برقش....بعد ار هر بار تخلیه استخر رو کامل میشورم...
    لینک اخرتون رو هم میخونم و استفاده میکنم،

از توجهتون ممنونم
    اگر جلبکها در آب چاه وجود داره پس نصب فیلتر 5 میکرون یا 1 میکرون تاثیر زیادی داره
    اگر در دیوارهای استخر هست پس خشک کردن استخر و ضد عفونی با مشعل و سپس تجدید رنگ موثر هست
    اما اگر با هوا میان دیگه راهی جز تصفیه ی آب نیست یا استفاده از کلر یا روش الکتریکی
    البته با داغ کردن آب هم در یک آبگرمکن دیواری به بالای 65 درجه همه ی موجودات زنده اش سر به نیست میشن اما نمیدونم پول گازش چقدر میشه
    پمپ تصفیه با مولد خورشیدی هم ایده ی بدی نیست
    شاید ریختن یکی دو کیلو نمک هم در آب دخل جلبکها رو بیاره
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 22-05-2015 at 09:21.

16. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    تهران، ونک

پيش فرض

20 روز بعد از پیاده کردن سیستم اب سالم مونده

با توجه به پمپاژ نسبتا کمی که پمپ کفکش داره برداشت من اینه که مهمترین عامل در حفظ اب برزنتی هست که روی استخر کشیدم

یادم رفت بگم که منبع هوایی که با همون اب پر میشه تا مدتها اب توش سالم میمونه(حداقل از نظر ظاهر) این مطلب تاثیر زیاد تابش افتاب رو تایید میکنه

مشکل اون پارچه اینه که جمع و پهن کردنش کمی مشکله و برای اینده باید فکر یک سقف دایمی باشم که هم دید استخر رو خیلی کور نکنه و هم زهر تابش افتاب رو بگیره

18. 2 کاربر از پیروز99 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

20 روز بعد از پیاده کردن سیستم اب سالم مونده

با توجه به پمپاژ نسبتا کمی که پمپ کفکش داره برداشت من اینه که مهمترین عامل در حفظ اب برزنتی هست که روی استخر کشیدم

یادم رفت بگم که منبع هوایی که با همون اب پر میشه تا مدتها اب توش سالم میمونه(حداقل از نظر ظاهر) این مطلب تاثیر زیاد تابش افتاب رو تایید میکنه

مشکل اون پارچه اینه که جمع و پهن کردنش کمی مشکله و برای اینده باید فکر یک سقف دایمی باشم که هم دید استخر رو خیلی کور نکنه و هم زهر تابش افتاب رو بگیره
    سلام
    ممنون از اطلاع رسانیتون
    میتونین یک سایه بون متحرک با برزنت درست کنین

باید با لوله ی 2 اینچی چهار تا پایه در اطراف استخر بزنید و به هم وصلشون کنین تا یک قابِ بزرگ بالای استخر درست بشه

یک برزنت به اندازه ی اون درست کنین اما از دو طرفِ روبرویِ هم باید نیم متر بزرگتر از لوله ها باشه
    از یک طرف برزنت پیچیده میشه دور یک لوله و جمع میشه
    اونطرفش دو تا طناب بلند داره که با کشیدنِ طنابها سایه بون کشیده میشه روی استخر و محکم بسته میشه

این عکسها هم ایده های زیادی داره

20. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 27 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •