تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 27 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 268

نام تاپيک: تاپیک جامع لوله کشی آب , نصب پمپ , نصب منبع آب( مشاوره - سرویس - تعمیر )

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

سلام
    یه سوال در مورد سیفون سرویس بهداشتی:

از همین سیفون معمولیا (نه فلاش تانک) که با شیر گاز وصل میشن:

یه تکه لوله پلاستیکی از بالای چاه اومده بیرون ... طبق معمول همیشه، باید همون لوله رو امتداد بدیم بیاریم بالا و به لوله کشی آب وصل کنیم و شیر بذاریم
    لوله کشی آب روی همون دیوار مقابل چاه نبود، روی دیوار مجاور قرار داشت؛ اون هم بالا سمت چپ ؛
    حالا ما با دو سه تا زانویی و یه لوله اریب، لوله کف رو رسوندیم به لوله کشی آب

مشکل اینجاست که آب تا سر اون لوله ای که از زمین اومده بیرون با فشار خیلی زیاد میاد، اما سر لوله اریب که وارد اون لوله زمینی میشه، از داخل سنگ توالت آب با فشار کم پخش میشه

می خوام ببینم مشکلش چیه؟ آیا سوراخش گرفته؟ جوهر نمک 33 درصد ریختم درست نشد
    آیا چیزی گیر کرده؟ چه جوری درش بیاریم؟
    ممکنه آبی که با فشار وارد سنگ توالت میشه، اونجا از منافذ به داخل خاک نفوذ کنه و بخش کمیش بیرون بزنه؟

====

چون بچه های اینجا فنی‌ان ماشاالله، یه سوال در مورد موتور کولر هم دارم همین جا می پرسم
    موتور رو تازه سیم پیچیشو عوض کردم؛ از وقتی آوردم و وصل کردم، فقط دور تندش کار می کنه ... یعنی کند و تند، هر دو تنده ...
    آیا پلتیناش چسبیده مثلا؟
    یا نه مشکل از سیم کشی داخلی ساختمونه؟
    اوایل که موتور رو نصب کرده بودم بعد از سیم پیچی، هر دو حالت یکسان بود، اما کند بود! الان هر دو حالت یکسانه اما تند !!

یه مدت کار کرد، هفته پیش تندش رو می زدیم فیوز می پرید!
    رفتم سیم اتصال موتور به جعبه تقسیم رو عوض کردم، درست شد !
    ولی این مشکل تند بودنش سر جاشه !

ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه ali_mohammad1365's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    My Love;SHIRAZ

پيش فرض

در مورد موتور کولر فکر میکنم یا جای سیم های قرمز و قهوه ای که دور کند و تند هستن رو اشتباه زدی یا اینکه یه جورایی به هم اتصال دارن (شاید).
    پیشنهاد میکنم سیم ها رو هم توی کولر،هم توی موتر (رو پلاتین) و هم توی کلید چک کن ببین همش اکی باشه و سرجاش و خوب هم پیچ شده باشه و مثلا یکی دو تا نخش نزده باشه بیرون خورده باشه به بغلی.

3. این کاربر از ali_mohammad1365 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    My Love;SHIRAZ

پيش فرض

راستی مطمئن شو آب روی موتور و درنتیجه روی سیم پیچ نمیریزه.بعضی وقت ها از لوله هایی که آب رو پوشال میریزن یه جاش نشتی میکنه و هر از چند گاهی قطره آبی مستقیم میریزه رو موتور و باعث میشه به مرور لاک روی سیم پیچ پاک بشه و اتصال کنه

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام
    یه سوال در مورد سیفون سرویس بهداشتی:

از همین سیفون معمولیا (نه فلاش تانک) که با شیر گاز وصل میشن:

یه تکه لوله پلاستیکی از بالای چاه اومده بیرون ... طبق معمول همیشه، باید همون لوله رو امتداد بدیم بیاریم بالا و به لوله کشی آب وصل کنیم و شیر بذاریم
    لوله کشی آب روی همون دیوار مقابل چاه نبود، روی دیوار مجاور قرار داشت؛ اون هم بالا سمت چپ ؛
    حالا ما با دو سه تا زانویی و یه لوله اریب، لوله کف رو رسوندیم به لوله کشی آب

مشکل اینجاست که آب تا سر اون لوله ای که از زمین اومده بیرون با فشار خیلی زیاد میاد، اما سر لوله اریب که وارد اون لوله زمینی میشه، از داخل سنگ توالت آب با فشار کم پخش میشه

می خوام ببینم مشکلش چیه؟ آیا سوراخش گرفته؟ جوهر نمک 33 درصد ریختم درست نشد
    آیا چیزی گیر کرده؟ چه جوری درش بیاریم؟
    ممکنه آبی که با فشار وارد سنگ توالت میشه، اونجا از منافذ به داخل خاک نفوذ کنه و بخش کمیش بیرون بزنه؟

====

چون بچه های اینجا فنی‌ان ماشاالله، یه سوال در مورد موتور کولر هم دارم همین جا می پرسم
    موتور رو تازه سیم پیچیشو عوض کردم؛ از وقتی آوردم و وصل کردم، فقط دور تندش کار می کنه ... یعنی کند و تند، هر دو تنده ...
    آیا پلتیناش چسبیده مثلا؟
    یا نه مشکل از سیم کشی داخلی ساختمونه؟
    اوایل که موتور رو نصب کرده بودم بعد از سیم پیچی، هر دو حالت یکسان بود، اما کند بود! الان هر دو حالت یکسانه اما تند !!

یه مدت کار کرد، هفته پیش تندش رو می زدیم فیوز می پرید!
    رفتم سیم اتصال موتور به جعبه تقسیم رو عوض کردم، درست شد !
    ولی این مشکل تند بودنش سر جاشه !

ممنون
    سلام
    1- میتونین سوراخهایی که ازش آب خارج میشه رو چک کنین
    با یک سیم فلزی خم شده به ضخامت سیم جوش میشه زد توی سوراخهای سنگ تا از باز بودنش مطمئن شد
    2- این سیم پیچی مشکل داره و یا سیم کشی از کلید تا موتور اشتباه هست
    سیمهای موتور رو از جعبه تقسیم توی کولر باز کنین و دور تند و کند رو با برق تست کنین با رعایت نکات ایمنی
    اگر دور تند و کند نداره پس سیم پیچی اشتباه انجام شده
    اگر داره پس سیم کشی از کلید تا کولر اشتباهه

6. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

R e b i r t h Kurosh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    همون جا ! :دی

پيش فرض

سلام
    1- میتونین سوراخهایی که ازش آب خارج میشه رو چک کنین
    با یک سیم فلزی خم شده به ضخامت سیم جوش میشه زد توی سوراخهای سنگ تا از باز بودنش مطمئن شد
    2- این سیم پیچی مشکل داره و یا سیم کشی از کلید تا موتور اشتباه هست
    سیمهای موتور رو از جعبه تقسیم توی کولر باز کنین و دور تند و کند رو با برق تست کنین با رعایت نکات ایمنی
    اگر دور تند و کند نداره پس سیم پیچی اشتباه انجام شده
    اگر داره پس سیم کشی از کلید تا کولر اشتباهه
    ممنون محمد جان

1- سیم رو از زیر، یعنی از داخل کاسه وارد سوراخ ها کنم؟ یا از بالا از داخل لوله بدم بره پایین؟
    2- سیم کشی کلید تا موتور بعیده مشکل داشته باشه، چون تا همین یه ماه پیش درست بود، از وقتی سیم پیچی رو عوض کردم این جوری شده
    الان هم کولرسازه زیر بار نمیره، چون اشتباهی که کردم موقع نصب یادم نبود جای اون سه تا سیم کدوم به کدومه، زنگ زدم از خودش راهنمایی بگیرم، اونم گفت اشتباه بزنی پلاتین می چسبه و ...
    الان می برم پیشش میگه خودت اشتباه زدی !
    حالا سیم پیچی رو که نمی خواد عوض کنه؟ فقط باید تغییرش بده دیگه، درسته؟ جای دیگه هم می تونه انجام بده؟

راستی این نرماله که وقتی موتورو تازه سیم پیچی عوض کرده بودم، وقتی وصل می کردم هم کند و هم تند، کند بود، یعنی بادش خیلی کم بود ؛ ولی الان هر دو رو حالت تند ه ... خیلی بادش زیاده ... سیم پیچی به مرور زمان تغییر می کنه؟ (یه جورایی مثل آب بندی؟)

راستی مطمئن شو آب روی موتور و درنتیجه روی سیم پیچ نمیریزه.بعضی وقت ها از لوله هایی که آب رو پوشال میریزن یه جاش نشتی میکنه و هر از چند گاهی قطره آبی مستقیم میریزه رو موتور و باعث میشه به مرور لاک روی سیم پیچ پاک بشه و اتصال کنه
    سلام
    ممنون
    نه آبی نمی ریزه، چک کردم ... خودم لوله های بالا رو عوض کردم و نو انداختم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

ممنون محمد جان

1- سیم رو از زیر، یعنی از داخل کاسه وارد سوراخ ها کنم؟ یا از بالا از داخل لوله بدم بره پایین؟
    2- سیم کشی کلید تا موتور بعیده مشکل داشته باشه، چون تا همین یه ماه پیش درست بود، از وقتی سیم پیچی رو عوض کردم این جوری شده
    الان هم کولرسازه زیر بار نمیره، چون اشتباهی که کردم موقع نصب یادم نبود جای اون سه تا سیم کدوم به کدومه، زنگ زدم از خودش راهنمایی بگیرم، اونم گفت اشتباه بزنی پلاتین می چسبه و ...
    الان می برم پیشش میگه خودت اشتباه زدی !
    حالا سیم پیچی رو که نمی خواد عوض کنه؟ فقط باید تغییرش بده دیگه، درسته؟ جای دیگه هم می تونه انجام بده؟

راستی این نرماله که وقتی موتورو تازه سیم پیچی عوض کرده بودم، وقتی وصل می کردم هم کند و هم تند، کند بود، یعنی بادش خیلی کم بود ؛ ولی الان هر دو رو حالت تند ه ... خیلی بادش زیاده ... سیم پیچی به مرور زمان تغییر می کنه؟ (یه جورایی مثل آب بندی؟)

سلام
    ممنون
    نه آبی نمی ریزه، چک کردم ... خودم لوله های بالا رو عوض کردم و نو انداختم
    سلام
    بله , از پائین باید سیم بزنین
    درضمن اگر آب از بالا وارد سنگ میشه اما از سوراخها خارج نمیشه پس آب داره میره جای دیگه یعنی یا سنگ شکسته و آب میره توی دیوار یا مستقیم میره توی فاضلاب
    با ریختن آبِ کم و گوش دادن به صداش شاید بشه فهمید کجا میره
    ===============
    اگر سیم کشی کلید درسته پس سیم کشی موتور مشکل داره و باید با اهم متر هر مدار چک بشه
    دوباره سیم پیچی کردنش هم ممکنه 20% ارزونتر باشه
    درضمن کلاهبرداری در سیم پیچی هم مثل شغلهای دیگه زیاد شده که قبلا در این تاپیک مطرحش کردم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    My Love;SHIRAZ

پيش فرض

ممنونم از دوستان عزیز که پاسخگوی سوالاتم بودن.
    حالا باتوجه به توضیحاتتون و با توجه به تجربتون لطف کنید بگید پمپ و اتومات و ... هرکدوم از چه برندی و با چه توان و ظرفیتی بگیرم.
    واینکه صلاح میدونید از هرکدوم جنس دست دومش رو بگیرم یا نه؟
    باز هم ممنون

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

ممنونم از دوستان عزیز که پاسخگوی سوالاتم بودن.
    حالا باتوجه به توضیحاتتون و با توجه به تجربتون لطف کنید بگید پمپ و اتومات و ... هرکدوم از چه برندی و با چه توان و ظرفیتی بگیرم.
    واینکه صلاح میدونید از هرکدوم جنس دست دومش رو بگیرم یا نه؟
    باز هم ممنون
    سلام
    قابلی نداشت دوست عزیز
    شما میتونین همه چیز رو دستِ دوم بخرین حتی تانکی و لوله ها رو اما باید دیتِ دومِ سالم و مرتب باشه تا اذیت نکنه
    در مورد مارکهای توی ایران خبر ندارم اما پمپها و اتوماتیکهای ایتالیائی از همه بهتره به شرطی که اصل باشه . PENTAX یکیش هست
    موتور دستِ دوم باید حتب الامکان نرم و بی صدا باشه و صدای زبر و خشن نداشته باشه و بوی سوختگی هم ازش درنیاد وگرنه تعمیری هست و ممکنه چند روز یا چند هفته بعد بسوزه
    اگر آب اون متطقه گل و لای زیاد داره , نصب یک فیلتر مثل این خیلی مفید هست
    پمپ بالابرنده 1 اسب و پمپ پشت بام 1/2 اسب کافی هست
    پمپ پشت بام رو بهتره بذارین داخل ساختمان یعنی توی اتاقک راه پله تا زیر آفتاب و بارون نباشه و از سرقتِ احتمالی توسط همسایه ها هم در امان باشه
    زیرش یونولیت فشرده بذارین تا لرزشش گرفته بشه و صداش توی ساختمان نپیچه
    یونولیت فشرده رو لازم نیست بخرین . خیلی جاها مثل بازار لوازم خانگی ریخته اند کنار خیابون
    از مغازه های لاستیکِ صنعتی هم میتونین 3 تکه با ضخامت 3 سانت و و طول و عرض 4 سانت بگیرین بذارین زیر پایه هاش
    اگر اون هم نبود میتونین لباسهای کهنه خصوصا شلوار جین کهنه رو چند بار تا کنین بذارین زیر پمپ تا لرزشش رو بگیره
    برقِ اصلی باید اول وصل بشه به شناوری که توی تانکی پائین هست و از اون بره برای اتوماتیکی که روی پمپ پائین هست و از اون وصل بشه به پمپ پائینی
    اینطوری پمپ پائینی فقط وقتی روشن میشه که تانکی پائین حداقل تا نصفه پر شده باشه و وفتی که تانکی خالی هست بیخود روشن نمیشه
    عکس اتوماتیک (pressure switch )
    بهتره برای هر پمپ یک فیوز اتوماتیک با آمپر مناسب نصب بشه تا اگر اتصالی پیش اومد برق کل ساختمون قطع نشه و موقع تعمیر پمپ هم بشه از همون فیوز برقش رو قطع کرد
    عکس فیوز
    اگر قبل یا بعد از کنتور آب شیر یکطرفه هست پس فقط یک شیر یکطرفه نصب کنین بعد از پمپ پائینی
    2 تا شیر یک ضرب هم لازمه که نصب میشه بین خروجی هر تانکی و پمپش
    دو تا شناور هم لازمه که وصل میشه داخل هر تانکی برای ورودیش تا وقتی پر شد آب رو قطع کنه
    تانکی پائین 200 لیتر کافیه
    بالائی میتونه 1500 یا 2000 لیتر باشه
    انتخاب جای مناسب بذای تانکی بالائی خیلی مهمه چون 2000 کیلو وزن داره . باید در جای مناسب گذاشته بشه که سقف بتونه وزنش رو برای سالها تحمل کنه
    اگر داخل اتاقک راه پله براش جا باشه بهتره چون از آفتاب و گرما و سرما در امانه
    اما وزنش رو باید بتونه تحمل کنه

12. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    My Love;SHIRAZ

پيش فرض

سلام
    قابلی نداشت دوست عزیز
    شما میتونین همه چیز رو دستِ دوم بخرین حتی تانکی و لوله ها رو اما باید دیتِ دومِ سالم و مرتب باشه تا اذیت نکنه
    در مورد مارکهای توی ایران خبر ندارم اما پمپها و اتوماتیکهای ایتالیائی از همه بهتره به شرطی که اصل باشه . PENTAX یکیش هست
    موتور دستِ دوم باید حتب الامکان نرم و بی صدا باشه و صدای زبر و خشن نداشته باشه و بوی سوختگی هم ازش درنیاد وگرنه تعمیری هست و ممکنه چند روز یا چند هفته بعد بسوزه
    اگر آب اون متطقه گل و لای زیاد داره , نصب یک فیلتر مثل این خیلی مفید هست
    پمپ بالابرنده 1 اسب و پمپ پشت بام 1/2 اسب کافی هست
    پمپ پشت بام رو بهتره بذارین داخل ساختمان یعنی توی اتاقک راه پله تا زیر آفتاب و بارون نباشه و از سرقتِ احتمالی توسط همسایه ها هم در امان باشه
    زیرش یونولیت فشرده بذارین تا لرزشش گرفته بشه و صداش توی ساختمان نپیچه
    یونولیت فشرده رو لازم نیست بخرین . خیلی جاها مثل بازار لوازم خانگی ریخته اند کنار خیابون
    از مغازه های لاستیکِ صنعتی هم میتونین 3 تکه با ضخامت 3 سانت و و طول و عرض 4 سانت بگیرین بذارین زیر پایه هاش
    اگر اون هم نبود میتونین لباسهای کهنه خصوصا شلوار جین کهنه رو چند بار تا کنین بذارین زیر پمپ تا لرزشش رو بگیره
    برقِ اصلی باید اول وصل بشه به شناوری که توی تانکی پائین هست و از اون بره برای اتوماتیکی که روی پمپ پائین هست و از اون وصل بشه به پمپ پائینی
    اینطوری پمپ پائینی فقط وقتی روشن میشه که تانکی پائین حداقل تا نصفه پر شده باشه و وفتی که تانکی خالی هست بیخود روشن نمیشه
    عکس اتوماتیک (pressure switch )
    بهتره برای هر پمپ یک فیوز اتوماتیک با آمپر مناسب نصب بشه تا اگر اتصالی پیش اومد برق کل ساختمون قطع نشه و موقع تعمیر پمپ هم بشه از همون فیوز برقش رو قطع کرد
    عکس فیوز
    اگر قبل یا بعد از کنتور آب شیر یکطرفه هست پس فقط یک شیر یکطرفه نصب کنین بعد از پمپ پائینی
    2 تا شیر یک ضرب هم لازمه که نصب میشه بین خروجی هر تانکی و پمپش
    دو تا شناور هم لازمه که وصل میشه داخل هر تانکی برای ورودیش تا وقتی پر شد آب رو قطع کنه
    تانکی پائین 200 لیتر کافیه
    بالائی میتونه 1500 یا 2000 لیتر باشه
    انتخاب جای مناسب بذای تانکی بالائی خیلی مهمه چون 2000 کیلو وزن داره . باید در جای مناسب گذاشته بشه که سقف بتونه وزنش رو برای سالها تحمل کنه
    اگر داخل اتاقک راه پله براش جا باشه بهتره چون از آفتاب و گرما و سرما در امانه
    اما وزنش رو باید بتونه تحمل کنه
    باز هم خیلی خیلی متشکرم.
    راستش منبع بالایی که سرجای خودش هست.چند سالی هست نصبش کردیم.از همون فلزی 1000 لیتری ها (البته میگن قانونا 800 هست).

یه سوال:اگر بخوایم تو هزینه صرفه جویی کنیم و همون منبع فلزی رو پشت بوم رو بیاریم پایین و طبق عکس های خودتون پمپ 1 رو بهش وصل کنیم اون وقت آب کولر رو چکار کنیم.
    الان هر دو کولر طبقه بالا و پایین از منبع رو پشت بوم پر میشن و وقتی منبع بیاد پایین فکر نکنم آب از پایین بتونه کولر های بالا رو پر کنه اونم با این لوله های کم قطر.
    تازه همین الانم گاهی اوقات آب نمیرسه به کولر و وقتی آب وارد منبع بالا نشه از اونطرف هم وارد کولر نمیشه
    چطوریاست؟؟؟
    (راستش بدجور دستم خالیه و اینجور که شما میگید هزینم بالاتر میره.فکر میکردم فقط پمپ میخوامو با پمپ همه چی حله)
    ببخشید زیاد میپرسم.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

باز هم خیلی خیلی متشکرم.
    راستش منبع بالایی که سرجای خودش هست.چند سالی هست نصبش کردیم.از همون فلزی 1000 لیتری ها (البته میگن قانونا 800 هست).

یه سوال:اگر بخوایم تو هزینه صرفه جویی کنیم و همون منبع فلزی رو پشت بوم رو بیاریم پایین و طبق عکس های خودتون پمپ 1 رو بهش وصل کنیم اون وقت آب کولر رو چکار کنیم.
    الان هر دو کولر طبقه بالا و پایین از منبع رو پشت بوم پر میشن و وقتی منبع بیاد پایین فکر نکنم آب از پایین بتونه کولر های بالا رو پر کنه اونم با این لوله های کم قطر.
    تازه همین الانم گاهی اوقات آب نمیرسه به کولر و وقتی آب وارد منبع بالا نشه از اونطرف هم وارد کولر نمیشه
    چطوریاست؟؟؟
    (راستش بدجور دستم خالیه و اینجور که شما میگید هزینم بالاتر میره.فکر میکردم فقط پمپ میخوامو با پمپ همه چی حله)
    ببخشید زیاد میپرسم.
    سلام
    اگر بخواین تانکی بالائی رو ببارین پائین سیستم مخارجش خیلی کم میشه اما همونطور که گفتم اگر برق قطع بشه واحدها بی آب میمونند تا برق وصل بشه
    البته اگر موقع قطع شدن برق فشار آب قوی باشه پس قطعی آب نخواهید داشت
    کولر هم هیچ مشکلی نداره
    پمپ پائینی همونطوری که به واحدها آب میرسونه به کولر هم آب میرسونه بدن هیچ مشکلی یعنی وقتی آب کولر کم میشه پمپ چند ثانیه روشن میشه ,فشار آب توی لوله بالا میره و آب میره برای کولر و وقتی کولر کاملا پر شد و شناورش راه آب رو کاملاً ببنده پمپ هم دیگه روشن نمیشه
    در این سیستم به پمپ و منبع پشت بام نیازی نیست و منبع پائین هم سوئیچ شناور نمیخواد
    برای این سیستم فقط یک پمپ 1 اسب لازم دارین و یک سوئیچ اتوماتیک (pressure switch ) و یک بادکنک (balloon ) که روی پمپ نصب میشه
    یک شیر یکطرفه بعد از پمپ نصب میشه و یک
    شیر یک ضرب هم بین منبع و پمپ نصب میشه
    بهتره یک شیر یک ضرب هم بین پمپ و اتوماتیک و بادکنک نصب کنین تا اگر اتوماتیک یا بادکنک خراب شد بتونین بدون قطع کردن آب منبع بازشون کنین

15. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •