تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 27 اولاول ... 612131415161718192026 ... آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 269

نام تاپيک: تاپیک جامع لوله کشی آب , نصب پمپ , نصب منبع آب( مشاوره - سرویس - تعمیر )

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض اتوماتیک دیجیتال نخرید . اتوماتیک معمولی بخرید . ارزانتر و بادوام تر هست

سلام

از این اتوماتیکها نخرید (اتوماتیک دیجیتال) . پولتون رو هدر میدین . حدود 250 هزار تومن تا 3 میلیون تومن هم قیمتشه !!! . شاید هم گرانتر

.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    .
    .
    .

شکلهای مختلف داره . در گوگل بنویسید اتوماتیک پمپ دیجیتال
    .
    قبلاً توضیح داده ام که این نوع اتوماتیکها کارش اینه که به محض باز شدنِ یک شیر آب در ساختمان , پمپ رو روشن میکنه و دیگه خاموش نمیکنه تا وقتی که تمام شیرهای آب در ساختمان بسته بشه
    .
    فقط بعضی از اتوماتیکهای دیجینال یک ویژگی داره که اگر آب به پمپ نرسه , پمپ اصلاً روشن نمیشه .
    .
    ===================================
    .
    حالا حتماً میپرسین پس چی نصب کنیم ؟!!!
    .
    به جاش از این نوع اتوماتیک استفاده کنین (اتوماتیک مکانیکی). قیمتش حدود 45 تا 90 هزار تومن . بهترین نوعش ایتالیایی اصل هست که با دلار 12 تومنی حدود 120 هزار تومن هست
    .
    این نوع کارش دقیقاً مثل دیجیتالی هست اما بسیار ارزانتر و بسیار بادوام تر
    .
    تعمیرش هم بسیار ساده هست چون فقط یک دیافراگم لاستیکی داره که قیمتش حدود 3000 تومنه و با تیوبِ پنچر هم میشه ساختش .
    .
    تنظیم کردنش هم بسیار ساده هست

.
    .
    .

درعکسهای زیر نشان داده شده که این نوع اتوماتیک , 2 تا مهره داره برای تنظیمِ زمانِ روشن شدن و خاموش شدنِ پمپ
    .

هر چه مهره ی بزرگ (A) رو محکمتر کنید پمپ زودتر روشن میشه . ولی همین مهره اگر خیلی خیلی محکم بشه پمپ دیگه خاموش نمیشه اصلاً .
    .
    هر چه مهره ی کوچک (B) رو سفت تر کنید پمپ دیرتر خاموش میشه . اگه بیش از حد سفت بشه پمپ اصلاً خاموش نمیشه .

.
    بهترین تنظیم اینه که اگه فقط یک شیر و به مقدار کم در ساختمان باز باشه , پمپ حدود 10 ثانیه کار کنه و 10 ثانیه خاموش باشه (در 10 ثانیه ای که پمپ خاموش هست بادکنک به جای پمپ , آب رو به حرکت درمیاره پس حجم بادکنک باید متناسب با قدرت پمپ باشه و فشار هواش هم باید تنظیم باشه )
    .
    وقتی هم که شیرهای زیاد در ساختمان بازه باید پمپ یکسره کار کنه . نگران نباشید , نمیسوزه , البته به شرطی که زیر آفتاب نباشه و همیشه آب داشته باشه و پروانه ی خنک کننده ی انتهای پمپ هم سالم باشه . پمپ بهتره در جای خنک و خشک باشه

.

.
    .
    مهره ی B برای تنظیم زمان خاموش شدنِ پمپ هست . هر چه سفت تر بشه , پمپ دیرتر خاموش میشه
    .
    مهره ی A برای تنظیم زمان روشن شدن پمپ هست و هر چه سفت تر بشه پمپ زودتر روشن میشه . اما اگر خیلی خیلی سفت بشه دیگه اجازه ی خاموش شدن هم نمیده به پمپ

.
    برای نصب این نوع اتوماتیک به جای اون بالایی باید از یک قطعه ی لوله کشی به نام تبدیل استفاده کنین به نام 5 راهه که معمولاً با پمپ فروخته میشه همراه با یک فشارسنج
    .
    قبلاً توضیح داده ام که همین نوع اتوماتیک رو میتونین با بادکنک (مخزن هوای فشرده) هم استفاده کنین . بادکنک باعث میشه پمپ کمتر کار کنه و استهلاکش و مصرفش برقش حدود 40% یا بیشتر کاهش پیدا کنه و صدای ضربه در لوله های ساختمان هم شنیده نشه .
    .

طرز کار بادکنک رو قبلاً توضیح داده ام .
    سوالی داشتین مطرح کنین
    .
    .
    نکته مهم :
    اگر یک مخزن با حجم کافی در کنار پمپ باشه پس همیشه آب میرسه به پمپ که خیلی خوب هست برای پمپ . البته به شرطی که سطح آبِ داخل مخزن همیشه بالاتر از پمپ باشه تا همیشه داخلِ پمپ پر از آب باشه

===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 16-04-2019 at 21:45. دليل: تصحیح

2. 4 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    تهران، ونک

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه سونای بخار کوچیک تو زیر زمین خونه درست کردم حجم اتاق حدود 7 متر مکعبه
    ابتدا قصد داشتم برای تولید بخار از این هیترهای برقی مخصوص سونا بگیرم که با گرونیهای اخیر کلا منتفیه
    میخواستم بپرسم ایا راهی ابتکاری و مناسب برای تولید بخار هست؟
    چیزی که به فکر خودم رسیده سماور برقی 50 لیتریه که به جای بخار ساز بیرون اتاق بذارم و بخار رو با لوله کشی مناسب و البته کوتاه به داخل اتاق هدایت کنم
    ضمن اینکه سیستم باید برقی باشه و استفاده از گاز تقریبا مقدور نیست

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان
    سؤال:
    در یک ساختمان , پمپ آب در زیرزمین قرار داره و قطر خروجیش یک اینچ هست
    یک لوله ی 2 اینچی به طول 20 متر به طور عمودی از زیرزمین رفته تا طبقه ی آخِر
    در هر طبقه هم یک لوله ی یک اینچی از این لوله ی 2 اینچی منشعب شده و رفته برای واحدِ همون طبقه
    در زیرزمین, این لوله ی 2 اینچی مستقیماً به پمپ وصل نیست بلکه 50 سانت لوله ی 1 اینچی قرار داره بین پمپ و لوله ی 2 اینچی
    یعنی آب پمپ ابتدا از خروجیِ یک اینچیِ پمپ خارج میشه و وارد لوله ی یک اینچی میشه و بعد از 50 سانت وارد لوله ی 2 اینچی میشه و میره بالا
    با این وصف آیا فرقی میکنه که اون لوله ی 20 متری قطرش 2 اینچ باشه یا یک اینچ ؟
    آیا در فشار آب واحدها تاثیر داره ؟
    به نظر بنده فرقی نمیکنه و نصب لوله ی 2 اینچی بیخود هست چون خروجی یک اینچی پمپ و همون 50 سانت لوله ی 1 اینچی هست که تعیین میکنند چقدر آب و با چه فشاری بره بالا

5. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه سونای بخار کوچیک تو زیر زمین خونه درست کردم حجم اتاق حدود 7 متر مکعبه
    ابتدا قصد داشتم برای تولید بخار از این هیترهای برقی مخصوص سونا بگیرم که با گرونیهای اخیر کلا منتفیه
    میخواستم بپرسم ایا راهی ابتکاری و مناسب برای تولید بخار هست؟
    چیزی که به فکر خودم رسیده سماور برقی 50 لیتریه که به جای بخار ساز بیرون اتاق بذارم و بخار رو با لوله کشی مناسب و البته کوتاه به داخل اتاق هدایت کنم
    ضمن اینکه سیستم باید برقی باشه و استفاده از گاز تقریبا مقدور نیست

تولید بخار معمولا به این سادگی ها نیست .
    شما بهترین بخار سازها رو هم بگیرید بخاطر وجود املاح موجود در آب دچار مشکل میشید .
    سونای بخار رو تنها باید با استفاده از دیگ بزرگ بخار راه اندازی کرد .
    من یک استخر بانوان درست میکردم ، اونجا به من اجازه استفاده از دیگ بخار رو بخاطر مخارج ندادن .
    درنهایت از همین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده کردم ، در زمان خرید نیز همزمان دوتا خریدم ، چون مثل روز برام روشن بود که بعد از مقداری کار بخاطر جرم و یا از اون بدتر گچ موجود در آب شهری این بخارسازها بشدت خراب خواهند شد و درست کردن آنها یا ممکن نیست و یا هزینه بسیار سنگینی در پی خواهد داشت .
    با وجود اینکه منطقه آب موجود در آنجا بدلیل فرایند خاص ایجاد ، بسیار کم املاح و با کیفیت بود و قبل از اینکه لوله آب به این بخارساز برسه ، از انواع سیستم های بسیار عظیم و متفاوت تصفیه آب استفاده کردم ، و با لوله کشی مسی بخار را به داخل سونا هدایت کردم . اما در نهایت یک دستگاه دیگر نیز به عنوان یدک در انبار قرار دادم
    احتمال خرابی این دستگاه ها بسیار بالاست و اگه پولش رو هم داشتید ، پیشنهاد نمیکنم از آن ها استفاده کنید.

تنها پیشنهاد های عقلانی که میتونم به شما بدم این هاست :
    1. برای ویلای کوچکتان یک سیستم کوچک حرارت مرکزی با دیگ بخار راه اندازی کنید ، که البته قطعا هزینه آن ده ها برابر یک بخار ساز ساده خواهد بود.
    2.از خیر ساخت سونا بخار در ویلای خود بگذرید ، با انجام چوپ کاری زیبا ؛ آنرا به یک سونای خشک تبدیل کنید ، در این حالت با هزینه پایین یک بخاری برقی ساده نیز میتواند کارشما را راه بیاندازد.

7. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بهتره مهره ی B رو کاملاً شل کنین و فقط با مهره ی A تنظیمش کنین (تجربه شخصی بنده)
    این کنترلر های فشار آب (پرشر کنترل) ها دوتا پیچ دارن همینطور که گفتین
    درجه A فشار مورد نظر شما رو مشخص میکنه ، استاندارد مقدار فشار آب در لوله های شهری 2 BAR هست ، اما معمولا در زمان لوله کشی ، سیستم را با فشار های بالاترمثلا تا 8بار هم تست میکنن و سیستم میتونه این فشار ها رو هم تحمل کنه .
    (وجود یک شیر یکطرفه بعد از کنتور آب شما واجب هست تا فشار آب ایجاد شده برگشت پیدا نکنه ، قبل پمپ یا اندکی بعد از اون هم میشه نصب کرد)

حالا اون پیچ B چی هست ؟
    اون رنج یا دامنه عملکرد پمپ رو مشخص میکنه .
    مثلا شما فشار رو 2 بار تنظیم میکنید و پیچ B رو روی 0.2 بار یا 0.5 بار تنظیم میکنید .
    اینجوری وقتی فشار آب داخل لوله به 2.2 یا 2.5 بار برسه پمپ خاموش میشه و زمانی که فشار کاهش کنه به مقدار 1.8 یا 1.5 بار اون وقت دوباره پمپ روشن میشه.

با چنین تنظیمی ، ممکنه مقداری فشار آب مصرف کننده ها کم و زیاد بشه ، اما این موضوع اهمیت چندانی نداره ، مسئله مهم تر اینه که از روشن و خاموش شدن های متوالی پمپ جلوگیری میشه .
    مثلا اگه شیر آبی به مدت کوتاهی باز و بسته بشه ، فشار آب داخل لوله خیلی کاهش پیدا نمیکنه و ممکنه اصلا نیازی نباشه که پمپ روشن بشه .
    اگر با هر باز و بسته کوتاهی دائم پمپ روشن و خاموش بشه ، عمرش کم میشه و احتمال سوختنش بالاتر میره.

9. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن نجوم و اخترشناسی Mr.Crow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

شرمنده که اینجا میپرسم. جای بهتری پیدا نکردم.
    ما یه لوله گاز داریم که به دو قسمت تقسیم میشه و یکی میره توی اجاق گاز که هیچی. ولی اون یکی قدیما یه چیز نازک و سیم مانندی بهش وصل میشده و میرفته توی این چراغ گازی هایی که سال ها پیش توی خونه ها وجود داشت و برق که میرفت روشنش میکردن. حالا این چراغ گازی ها رو جمع کردیم و اون بخش نازک و سیم مانند لوله گاز رو هم همین طور. دستگیره اون انشعاب لوله گاز رو هم بستیم و مشکلی نداره، ولی سر لوله آزاد هست و میخوام برای اطمینان اونجا رو هم ببندم. ولی نمیدونم دقیقاً باید چیکار کنم.
    رفتم یه قطعه ای براش گرفتم (کوچیک ترین سایز موجود) که مثل در نوشابه (ولی فلزی) پیچ میخوره و سر لوله رو میبنده، ولی اون هم براش بزرگ هست و به دردش نمیخوره. حدس میزنم باید اول یه قطعه دیگه از لوله رو از اونجایی که چسب خورده جدا کنم و اون قطعه ای که برای بستن سر لوله هست رو اونجا بپیچونم، ولی تردید دارم و میخواستم ببینم دوستان میتونن راهنمایی کنن؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

حدس میزنم باید اول یه قطعه دیگه از لوله رو از اونجایی که چسب خورده جدا کنم و اون قطعه ای که برای بستن سر لوله هست رو اونجا بپیچونم، ولی تردید دارم و میخواستم ببینم دوستان میتونن راهنمایی کنن؟
    بله درست حدس زدین .
    اول برای اینکه مطمئن بشید شیر گاز رو کامل بسته است و نشتی نداره ، با آب مقداری کف درست کنید و روی خروجی شیر بزنید و ببینید حباب درست میشه یا نه .
    اگه نشتی داشته باشه مشخص میشه ، اون انشعاب دیگه برای اجاق گاز رو هم از محل دور شیلنگ بهتره به همین روش تست کنید.

بعد از این مرحله ، اون قسمت زرد رنگ رو به وسیله یک آچار فرانسه با چرخوندن از شیرگاز جدا کنید . (چسب نخورده اون سفید ها نوار تفلون برای جلوگیری از نشت گاز هست)
    پس از این کار شما میتونید با یک درپوش و مقداری نوار تفلون ، با استفاده از همون آچار فرانسه درپوش را ببندید.
    برای خرید درپوش به مغازه های تاسیسات مکانیکی و یا ابزار فروشی ها مراجعه کنید و بگید یک درپوش برای بستن شیرگازی میخواید.
    (درپوش یک دوم اینچ ، گالوانیزه و یا برنجی .)

محتوای مخفی: تصاویر 

درپوش برنجی سایز یک دوم اینچ (سایز دو بازاری) :

نوار تفلون :

آچار فرانسه :

12. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

شرمنده که اینجا میپرسم. جای بهتری پیدا نکردم.
    ما یه لوله گاز داریم که به دو قسمت تقسیم میشه و یکی میره توی اجاق گاز که هیچی. ولی اون یکی قدیما یه چیز نازک و سیم مانندی بهش وصل میشده و میرفته توی این چراغ گازی هایی که سال ها پیش توی خونه ها وجود داشت و برق که میرفت روشنش میکردن. حالا این چراغ گازی ها رو جمع کردیم و اون بخش نازک و سیم مانند لوله گاز رو هم همین طور. دستگیره اون انشعاب لوله گاز رو هم بستیم و مشکلی نداره، ولی سر لوله آزاد هست و میخوام برای اطمینان اونجا رو هم ببندم. ولی نمیدونم دقیقاً باید چیکار کنم.
    رفتم یه قطعه ای براش گرفتم (کوچیک ترین سایز موجود) که مثل در نوشابه (ولی فلزی) پیچ میخوره و سر لوله رو میبنده، ولی اون هم براش بزرگ هست و به دردش نمیخوره. حدس میزنم باید اول یه قطعه دیگه از لوله رو از اونجایی که چسب خورده جدا کنم و اون قطعه ای که برای بستن سر لوله هست رو اونجا بپیچونم، ولی تردید دارم و میخواستم ببینم دوستان میتونن راهنمایی کنن؟

سلام
    .
    1- اون چراغهای گازی دیگه ممنوع شده
    الان دیگه اداره ی گاز و اداره ی نظام مهندسی که بر کار پیمانکارانِ لواه کشیِ گاز نظارت میکنه اجازه ی نصبش رو نمیدند
    .
    2- حرف جناب shaahani درست هست
    باید قطعه ی شیلنگ خور رو بازکنین و به جاش یک درپوش یا همون دربند فلزی با سایز مناسب نصب کنین . پنج شش دور تفلون لازم داره قبل از نصبش تا اصلاً نشت نده
    بهتره بعدش هم شیر رو باز کنین و با کف تست کنین که نشتی نداشته باشه و بعدش شیر رو ببندین و دستگیره اش رو هم بردارین

.
    بسیار کار عاقلانه ای هست که شیلنگ خورهای بلااستفاده با درپوش یا همون دربند بسته بشه چون اگر یک بچه یا آدم بی اطلاع, شیر گاز رو باز کنه فاجعه میشه

14. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    نکته مهم برای نصب شیلنگ ماشین لباسشویی و ظرفشویی به لوله ی سینک ظرفشویی :
    شیلنگ لباسشویب و ظرفشویی نباید لفقی وصل بشه به لوله ی زیر سینک وگرنه موقع شستشوی ظرفها در سینک , مقداری از آب شیتشوی ظرفها میره توی شیلنگ لباسشویی و ظرفشویی و کم کم ماشین لباسشویی پر میشه از آبِ شستشوی ظرفها !!!
    عکس اتصال اشتباه

.
    عکس اتصال صحیح که شیلنگ لباسشویی مایل به سمت بالا هست و در نتیجه آب شستشوی سینک نمیره توی لباسشویی

16. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

با سلام

نکته ی مهم در موردِ مشکلِ صدای ضربه در لوله های آبِ ساختمان موقع کار کردنِ پمپِ آب
    اگر صدای ضربخ میاد در لوله ها ,باید مهره ی تنظیم سوئیچ اتوماتیک رو کمی سفت کنین تا صدای ضربه از بین بره
    اگر مهره رو بیش از حد سفت کنین پمپ دیگه خاموش نمیشه اصلاً حتی بعد از بستن همه ی شیرهای ساختمان
    اگر مهره به اندازه سفت نباشه اونوقت پمپ زود زود خاموش روشن میشه که برای اتوماتیک و پمپ ضرر داره و داخل لوله ها هم صدای ضربه میاد
    پنچر بودنِ تیوب بادکنک و یا باد نداشتنش هم باعث صدای ضربه در لوله ها میشه
    اگر بادکنک رو باز کردین و برداشتین و دیدبن سنگین هست پس یا پنچره یا بادش در رفته که ممکنه از خرابی والوش باشه
    بادکنکِ پمپ 1 اسبِ بخار باید حدود 7 psi باشه
    psi یعنی pound per square inch یعنی پاوند بر اینچ مربع . این یکی از واحدهای اندازه گیری فشار هست . واحدهای دیگه : کیلوگرم بر سانتیمتر مربع , پاسکال , بار , اتمسفر و غیره
    هشدار:
    برای تنظیم مهره ی اتوماتیک باید از انبردست عایق دار استفاده کنین چون مهره خیلی نزدیک هست به سیم برق در اتوماتیک . بهتره در کنار پمپ یک فیوز 10 آمپر باشه تا اول برقش رو قطع کنین و با خیالت راحت مهره رو تنظیم کنین و دوباره برق رو وصل کنین و تست کنین
    .

مسئولیت درست انجام دادن کارها و "رعایت نکات ایمنی" و هر گونه "خسارت جانی و مالی" بر عهده خوانندگان این مطالب هست

18. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •