تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 21

نام تاپيک: مشکل نشناختن هارد درایو در موقع نصب ویندوز 7 و 8

اگه نباشه جاش خالی می مونه saeedss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض مشکل نشناختن هارد درایو در موقع نصب ویندوز 7 و 8

میخوام ویندوز رو عوض کنم و هم ویندوز 7 و هم 8 رو دارم اما وقتی که به اون قسمت میرسم که درایو رو برای نصب ویندوز باید انتخاب کنم هیچ درایوی رو نمایش نمیده
    درایوم ساتا هست و همونطور که گفتم دو ویندوز رو امتحان کردم اما هر دو این مشکل رو داشتن.
    مشکل از چیه؟

آخر فروم باز Ghaioom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

سلام.

تو ویندوز نصب میکنید؟
    تو ویندوز نصب کنی درایوا رو نشون نمیده خودش نصب میکنه تو درایو سی فک کنم!
    بوتش کن عزیز

3. 2 کاربر از Ghaioom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه saeedss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

نه با بوت نصب میکنم
    ویندوزم پریده و حالا وقتی میخوام نصب کنم ویندوز جدید هیچ درایوی رو شناسایی نمیکنه

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در بايوس هارد ديسك Detect شده يا خير ؟

6. 3 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

میخوام ویندوز رو عوض کنم و هم ویندوز 7 و هم 8 رو دارم اما وقتی که به اون قسمت میرسم که درایو رو برای نصب ویندوز باید انتخاب کنم هیچ درایوی رو نمایش نمیده
    درایوم ساتا هست و همونطور که گفتم دو ویندوز رو امتحان کردم اما هر دو این مشکل رو داشتن.
    مشکل از چیه؟
    سلام اول باید ببینی هارد در بایوس دیتکت شده یا نه اگه دیتکت نشده بگید اگه دیتکت شده ولی تو نصب ویندوز پارتیشن ها نمیاد بیشتر میتونه از تنظیمات هارد دز بایوس باشه ببینید مود هارد در بایوس در چه حالتی است رو حالت رید است یا حالت دیگری همچنین ممکنه هارد به حالت داینامیک رفته باشه و باید به حالت بیسیک تبدیل کنید تا پارتیشن ها دیده بشه اگه مشکل از این موارد نباشه باید هارد روی یک سیستم دیگه تست بشه تا معلوم بشه مشکل از کجاست

8. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض منم همین مشکبو دارم هارد رو پیدا نمیکنه!ولی راه حالشو میدونم

نه با بوت نصب میکنم
    ویندوزم پریده و حالا وقتی میخوام نصب کنم ویندوز جدید هیچ درایوی رو شناسایی نمیکنه
    واسه حل شدن مشکلت باید برنامه های پارتیشن بندی رو به صورت بوت دانلود کنی بعد فایل iso اونو روی سی دی رایت کنی بعد از این کار باید دیسک رو بزاری توی دستگاه سیستمو ری استارت کنی اونوقت سیستم خود به خود توسط سی دی بوت میشه بعدش برات پارتیشن یا درایو های پاک شده ات رو نشون میده که میتونی دوباره از اول درایو هواتو پارتیشن بندی کنی ;-) بعد از تقسیم فضای هارد یا همون پارتیشن بندی که کارت با هارد درایو ها تموم شده گزینه save یا apply رو میزنی که سیستمت درایو هارو ذخیره کنه بعدش سی دی رو از سیستم در میاری DVD ویندوز 8 یا 7 رو داخلش قرار میدی شروع میکنی نصب کردن این دفعه تو اون مرحله ایی که باید ویندوز ایی که محل نصب ویندوز رو باید انتخاب کنی همه درایو هایی که د
    پارتیشن بندی شون کرده بودی رو نشون میده و میتونی یکیشونو به دلخواه برای نصب ویندوز انتخاب کنی و از ویندوز جدیدت لذت ببری

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

واسه حل شدن مشکلت باید برنامه های پارتیشن بندی رو به صورت بوت دانلود کنی بعد فایل iso اونو روی سی دی رایت کنی بعد از این کار باید دیسک رو بزاری توی دستگاه سیستمو ری استارت کنی اونوقت سیستم خود به خود توسط سی دی بوت میشه بعدش برات پارتیشن یا درایو های پاک شده ات رو نشون میده که میتونی دوباره از اول درایو هواتو پارتیشن بندی کنی ;-) بعد از تقسیم فضای هارد یا همون پارتیشن بندی که کارت با هارد درایو ها تموم شده گزینه save یا apply رو میزنی که سیستمت درایو هارو ذخیره کنه بعدش سی دی رو از سیستم در میاری DVD ویندوز 8 یا 7 رو داخلش قرار میدی شروع میکنی نصب کردن این دفعه تو اون مرحله ایی که باید ویندوز ایی که محل نصب ویندوز رو باید انتخاب کنی همه درایو هایی که د
    پارتیشن بندی شون کرده بودی رو نشون میده و میتونی یکیشونو به دلخواه برای نصب ویندوز انتخاب کنی و از ویندوز جدیدت لذت ببری
    سلام با برنامه اکرونیس دیسک دایرکتور وارد هارد شدم و دو تا از پارتیشن ها را ناشناخته شده بودن مجدد ساخنم ،در محیط برنامه همه چیز درست به نظر میاد اما وقتی میخوام ویندوز نصب کنم باز درایوهای هارد وجود نداره، هاردو روی سیستم دیگه ای سوار کردم کل هارد بصورت یک درایو نمایان میشه که وقتی میخوام بازش کنم پیغام میده که درایو باید فرمت بشه چون فایل سیستم ناشناخته س ،من روی هارد اطلاعات بسیار مهمی دارم که نمیتونم اونو فرمت کنم ،لطفا یه راه حل پیش روم بزارید تا اطلاعاتم از دست نره، سپاسگزارم

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

درود من هم با این مشکل روبرو هستم
    لپ تاپ ویندوز پریده و هارد رو توی بایوس نشون می ده ولی ویندوز دنبال دراویر پت می گرده و نمی تونه پیدا کنه
    وقتی با کامند پرامپت در ستاپ ویندوز میرم باز هم دروایوی رو پیدا نمی کنه
    لتفن اگه کسی می دونه راهنمایی کنه

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود من هم با این مشکل روبرو هستم
    لپ تاپ ویندوز پریده و هارد رو توی بایوس نشون می ده ولی ویندوز دنبال دراویر پت می گرده و نمی تونه پیدا کنه
    وقتی با کامند پرامپت در ستاپ ویندوز میرم باز هم دروایوی رو پیدا نمی کنه
    لتفن اگه کسی می دونه راهنمایی کنه
    سلام .
    در مرحله نصب ویندوز یعنی جایی که یک درایو رو برای نصب انتخاب میکنید دکمه های Shift و F10 رو باهم بزنید تا CMD باز بشه . دستورات زیر رو وارد کنید .

تایپ کنید diskpart و اینتر بزنید .
    تایپ کنید list disk و اینتر بزنید .
    فرضاً اگر شماره دیسک 0 باشه تایپ کنید select disk 0 و اینتر بزنید .
    و در نهایت تایپ کنید list partition و اینتر بزنید .

از مراحل بالا یک عکس بگیرید و اینجا بذارید ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) تا دقیقتر بشه راهنمایی کرد . من حدس میزنم هارد یسک بصورت داینامیک هست که دچار این مشکل شدید .

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام .
    در مرحله نصب ویندوز یعنی جایی که یک درایو رو برای نصب انتخاب میکنید دکمه های Shift و F10 رو باهم بزنید تا CMD باز بشه . دستورات زیر رو وارد کنید .

تایپ کنید diskpart و اینتر بزنید .
    تایپ کنید list disk و اینتر بزنید .
    فرضاً اگر شماره دیسک 0 باشه تایپ کنید select disk 0 و اینتر بزنید .
    و در نهایت تایپ کنید list partition و اینتر بزنید .

از مراحل بالا یک عکس بگیرید و اینجا بذارید ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) تا دقیقتر بشه راهنمایی کرد . من حدس میزنم هارد یسک بصورت داینامیک هست که دچار این مشکل شدید .
    سپاس
    این راه رو رفته بودم اصلن توی disk part نمی تونه هرد رو پیدا کنه
    هارد رو به یه سیستم دیگه که وصل می کنم تمام درایو ها پریدن و فقط یک درایو نشون می ده که می گه فرمت نشده
    و با هیچ برنامه ریکاوری هم نمی تونم برش گردونم
    تنظیم ستاپ رو هم به IDE عوض کردم نشد
    بار های اول هارد رو می شناخت و در مرحله نصب ویندوز بعد از کپی هنگ می کرد (مثل بد سکتور)
    ولی بعد از اون پد درایو رو نشناخت و الان دیگه این شکلیه
    اطلاعات هارد رو لازم ارم
    خواهشن کمک
    سپاس

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •