تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 41

نام تاپيک: قطع ناگهانی سیتالوپرام 40 و عوارض وحشتناک آن!!

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

ینی تا اخر عمر باید قرص بخورم ؟ ینی هیچ راه بهتر شدنی وجود نداره ؟
    من قبل از شروع قرصا عصبی بودمو افسرده ولی نه تا این حد ، این حالت الان من ینی یکی از عوارض همیشگی قرصاست ؟ یا من اشتباه استفاده کردم مث برهه هایی سرخود چهل میلی میخوردم که نتیجه ش شده این حالت من ؟
    عرض کردم واقعا پزشک باید نظر بده.

ولی معمولا وقتی عوارضی از قرص باشه قرص های دیگه ای برای کاهش یا کنترل عوارضش هم تجویز می شه. دوره درمان بستگی به فرد داره و معمولا 2 ساله هست مگر اینکه بعد دو سال پزشک تشخیص بده بازم لازمه.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

ینی تا اخر عمر باید قرص بخورم ؟ ینی هیچ راه بهتر شدنی وجود نداره ؟
    من قبل از شروع قرصا عصبی بودمو افسرده ولی نه تا این حد ، این حالت الان من ینی یکی از عوارض همیشگی قرصاست ؟ یا من اشتباه استفاده کردم مث برهه هایی سرخود چهل میلی میخوردم که نتیجه ش شده این حالت من ؟
    به نظر من شما و دوست دیگری که قبل شما پست داده بودند به اشتباه این تصور براتون ایجاد شده که دچار عوارض بلندمدت قرص شدید. تا جایی که من میدونم این قرص ها عوارض بلندمدت و دائمی ندارند.
    نکته اینجاست که شما به شیوه درست ازش برای حل مشکلتون استفاده نکردید و مشکلات زمینه‌ای افسردگی هم معمولا پیشرونده هستند و اگر همه مسائل درمانی (که دارو فقط یکیش هست) رو مراعات نکرده باشید به مرور زمان بیشتر میشن. احتمالا مصرف خودسرانه و بالاتر از توصیه پزشک موقتا مشکل شمارو پنهان کرده. این کاریه که دارو در کوتاه مدت باید بکنه تا شما تواناییتون برای کنترل شرایط زمینه‌ای افزایش پیدا کنه تا برای تغییر اونها تلاش لازم رو بکنید.

اینکه شما باید تا کی مصرف دارو رو ادامه بدید رو فقط پزشک با اطلاع کافی از شرح حال شما میتونه بگه. ولی من به شما توصیه میکنم تلاش بیشتری بکنید که بفهمید ریشه مشکلتون کجاست و خودتون رو محدود به درمان دارویی نکنید و فقط زمانی دارو مصرف کنید که بدونید چرا مصرف میکنید و باید چه انتظاری ازش داشته باشید.
    Last edited by Mohammad Hosseyn; 24-01-2019 at 22:03.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

ولی معمولا وقتی عوارضی از قرص باشه قرص های دیگه ای برای کاهش یا کنترل عوارضش هم تجویز می شه. دوره درمان بستگی به فرد داره و معمولا 2 ساله هست مگر اینکه بعد دو سال پزشک تشخیص بده بازم لازمه.
    ممنون از وقتی که گذاشتی داداش

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

به نظر من شما و دوست دیگری که قبل شما پست داده بودند به اشتباه این تصور براتون ایجاد شده که دچار عوارض بلندمدت قرص شدید. تا جایی که من میدونم این قرص ها عوارض بلندمدت و دائمی ندارند.
    نکته اینجاست که شما به شیوه درست ازش برای حل مشکلتون استفاده نکردید و مشکلات زمینه‌ای افسردگی هم معمولا پیشرونده هستند و اگر همه مسائل درمانی (که دارو فقط یکیش هست) رو مراعات نکرده باشید به مرور زمان بیشتر میشن. احتمالا مصرف خودسرانه و بالاتر از توصیه پزشک موقتا مشکل شمارو پنهان کرده. این کاریه که دارو در کوتاه مدت باید بکنه تا شما تواناییتون برای کنترل شرایط زمینه‌ای افزایش پیدا کنه تا برای تغییر اونها تلاش لازم رو بکنید.

اینکه شما باید تا کی مصرف دارو رو ادامه بدید رو فقط پزشک با اطلاع کافی از شرح حال شما میتونه بگه. ولی من به شما توصیه میکنم تلاش بیشتری بکنید که بفهمید ریشه مشکلتون کجاست و خودتون رو محدود به درمان دارویی نکنید و فقط زمانی دارو مصرف کنید که بدونید چرا مصرف میکنید و باید چه انتظاری ازش داشته باشید.
    ممنون برای راهنمایت عزیز
    والا من ذهنم مث ذهن یه اوتیسمی خفیفه ، تو جامعه افرادی هستند که دچارش هستند ولی خیلی ها متوجه نمیشن . مثلا یه مجری تلوزیونی بود که پنجاه سالگیش افشا کرد که اوتیسمی بوده ، مسائلو جور دیگه ای میبینه که بقیه شبیهش نمیبینن ، بنا به علایمی که در خودم دیدم فکر میکنم احتمال خیلی بالا منم دچارش هستم . آسپرگر ، خیلی از علایمشو دارم مث لرزش سر وقتی که با کسی ملاقات میکنم یا احساسات دیگرانو نمیتونم درک و فهم کنم ، پر از سوتفاهم ، جوری که حتی یک دونه رابطه سالم ندارم . هر یک تعامل در روز بشدت پتانسیل اینو داره که خراب پیش بره ، کوچیک شم یا سوتی بدم تو حرفام و چندین ساعتی رو تو فکر ابرو ریزیم بمونم ، همین ناتوانیاس که ریشه ی افسردگی منه

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

ممنون برای راهنمایت عزیز
    والا من ذهنم مث ذهن یه اوتیسمی خفیفه ، تو جامعه افرادی هستند که دچارش هستند ولی خیلی ها متوجه نمیشن . مثلا یه مجری تلوزیونی بود که پنجاه سالگیش افشا کرد که اوتیسمی بوده ، مسائلو جور دیگه ای میبینه که بقیه شبیهش نمیبینن ، بنا به علایمی که در خودم دیدم فکر میکنم احتمال خیلی بالا منم دچارش هستم . آسپرگر ، خیلی از علایمشو دارم مث لرزش سر وقتی که با کسی ملاقات میکنم یا احساسات دیگرانو نمیتونم درک و فهم کنم ، پر از سوتفاهم ، جوری که حتی یک دونه رابطه سالم ندارم . هر یک تعامل در روز بشدت پتانسیل اینو داره که خراب پیش بره ، کوچیک شم یا سوتی بدم تو حرفام و چندین ساعتی رو تو فکر ابرو ریزیم بمونم ، همین ناتوانیاس که ریشه ی افسردگی منه
    خواش می کنم.

من نمی دونم چی بگم ولی اگر بخوام قضاوت کنم بدون شناخت شما از همین پستی که گذاشتید نه اوتیسم دارید نه آسپرگر. شما به پزشک خوب مراجعه کنید احتمالا فقط وسواس فکری عملی دارید.

معمولا با تجویز دارو های مربوط که الان خیلی بهتر از سیتالوپرام هم هستن در 6 ماه تقریبا تمام این علائم از بین می رن.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

ممنون برای راهنمایت عزیز
    در این مورد نه نظر موافق میدم نه مخالف ولی به فکر میکنم احتمال اینکه باورهاتون درسته باشه کمه.

نکته اینجاست که اگر شما درد در ناحیه دست داشته باشید طیف بزرگی از عوامل زمینه ای و بیماری ممکن عامل این درد باشه [از بیماری قلبی تا دیسک یا یه التهاب ساده]. در مورد مسائل روانی و خلق و خوی هم همینطور هست. خیلی از علائم مشترک هستن و تشخیص اینکه مشکل زمینه ای چیه باید با اطلاع کافی از وضعیت زندگی شما تشخیص داده بشه.

به نظر میرسه شما خودتون در مورد مشکلتون و علائمتون جستجو میکنید و چیزهایی میخونید. این خوبه ولی یادتون باشه هرچی بخونید متخصص نمیشید و الزاما شمارو به اندازه ای که بخواید در مورد مشکلتون دست به تشخیص بیماری بزنید دارای صلاحیت نمیکنه. بخصوص اینکه اختلالاتی که منجر به افسردگی میشه معمولا قضاوت ها رو دچار تورش میکنه.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

خواش می کنم.

من نمی دونم چی بگم ولی اگر بخوام قضاوت کنم بدون شناخت شما از همین پستی که گذاشتید نه اوتیسم دارید نه آسپرگر. شما به پزشک خوب مراجعه کنید احتمالا فقط وسواس فکری عملی دارید.

معمولا با تجویز دارو های مربوط که الان خیلی بهتر از سیتالوپرام هم هستن در 6 ماه تقریبا تمام این علائم از بین می رن.
    حرفت خیلی امیدوارم کرد و امیدوارم قرصهای غیر سیتالوپرامی که میگی برام وجود داشته باشه ، الان همین ناتوانیها خیلی از اینده نامیدم کرده و کوچکترین ضربه روحی رو من چندین برابر عمل میکنه چون اونو فقط یه ضربه روحی ساده و مقطعی نمیبینم ، بعنوان یه کابوس یا بختکی که مطمئنی قرار نیس ولت کنه میبینم . ولی از حرفات این امیدو گرفتم که راه حلی براش ممکنه باشه و بخاطرش ممنون

8. این کاربر از ddmmilad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

خواش می کنم.

در این مورد نه نظر موافق میدم نه مخالف ولی به فکر میکنم احتمال اینکه باورهاتون درسته باشه کمه.

نکته اینجاست که اگر شما درد در ناحیه دست داشته باشید طیف بزرگی از عوامل زمینه ای و بیماری ممکن عامل این درد باشه [از بیماری قلبی تا دیسک یا یه التهاب ساده]. در مورد مسائل روانی و خلق و خوی هم همینطور هست. خیلی از علائم مشترک هستن و تشخیص اینکه مشکل زمینه ای چیه باید با اطلاع کافی از وضعیت زندگی شما تشخیص داده بشه.

به نظر میرسه شما خودتون در مورد مشکلتون و علائمتون جستجو میکنید و چیزهایی میخونید. این خوبه ولی یادتون باشه هرچی بخونید متخصص نمیشید و الزاما شمارو به اندازه ای که بخواید در مورد مشکلتون دست به تشخیص بیماری بزنید دارای صلاحیت نمیکنه. بخصوص اینکه اختلالاتی که منجر به افسردگی میشه معمولا قضاوت ها رو دچار تورش میکنه.
    از هردو شما ممنونم بخاطر وقتی که گذاشتین . حتما سراغ دکترهای متفاوت میرم تا به یه تشخیص دقیقتر برسم . دکتر الانم یه سایکایاتریست هست که تست خون گرفت ازم و بعدش همین قرصو داد ، میپرسم چمه هیچی نمیگه ، میگه فقط افسرده ای ، در مورد نتیجه ی تست خون میپرسم میگه نتیجه ش میگه افسرده ای .

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

از هردو شما ممنونم بخاطر وقتی که گذاشتین . حتما سراغ دکترهای متفاوت میرم تا به یه تشخیص دقیقتر برسم . دکتر الانم یه سایکایاتریست هست که تست خون گرفت ازم و بعدش همین قرصو داد ، میپرسم چمه هیچی نمیگه ، میگه فقط افسرده ای ، در مورد نتیجه ی تست خون میپرسم میگه نتیجه ش میگه افسرده ای .
    سلام و تشکر از پیام تون.

ببینید اصولا هیچ آزمایش خونی در هیچ جای جهان نمی گه شما افسرده ای یا نه. یه سری آزمایش مثل کورتیزول و ویتامین دی هست ولی خیلی مهم نیستن در مورد شما.

لیست قرصاتونو بذارید ببینیم چیه؟

من فکر می کنم پزشک باید صادق باشه با بیمار و این طرز جواب صحیح نیست.

انشاالله زودتر سلامت بشید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2019

پيش فرض

منم همینطورم 5 سال فلوکسامین زدم وقتی قطع میکنم به شدت عصبی میشم...فکر کنم به خاطر عوارض مصرف طولانیشه...

ولی یادمه که حالم خیلی بدتر بود قبل اینکه مصرف رو شروع کنم...

و اصلا هم نمیتونم قرص رو قطع کنم بعد از 5 سال از روزی 300 میل کردمش 200 میل رفتم تو خیابون نزدیک بود یه نفرو بگیرم بزنم خیلی عصبی شده بودم...اصلا مغزم زیر 300 میل رو نمیتونه تحمل کنه...

شاید دچار وابستگی یا اعتیاد سروتونینی شدم..چون این قرصها هم 30-40 ساله تولید شده تو آمریکا و عوارض مصرف بلند مدتش زیاد بررسی نشده..

ما که فعلا 5 ساله داریم روزی 300 میلی گرم فلوکسامین میزنیم....تازه بعضی وقتها به شدت عصبی میشم...باید یه آنتی سایکوتیک مثل آریپیپرازول یا کوئیتیاپین هم بهش اضافه کنیم که بهتر بشیم اونها هم کلی عوارض داره...

البته یه راهکار داره مثلا با تریاک جایگزین کنم...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •