تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: خرید یک لپ تاپ پر تمطراق!

اگه نباشه جاش خالی می مونه pkr_legend's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض خرید یک لپ تاپ پر تمطراق!

سلام. معنی پر تمطراق رو نمی دونم ولی یه لپ تاپ می خوام که باهاش هم کار موزیک کنم هم با نرم افزارهای معماری کار کنم.
    البته زیاد رندر و این چیزا نمی گیرم بیشتر برای کار با نرم افزار grasshopper و راينو لازم دارم . گرس هاپر یه نرم افزاره که باهاش یه جور برنامه نویسی تصویری می شه کرد برای بدست آوردن فرم های بهينه و بر اساس الگوريتم ،به خصوص الگوريتم های generative توی معماری و خیلی رشته های دیگه. حالا خود این برنامه نویسی سیستم خاصی نمی خواد ولی پروسه ي تبديلش به یه حجم و یه سری پلاگيناش که حالت آزمون و خطا دارن تا بهترین گزینه رو دربيارن نیاز به سیستم پرسرعتي داره. فکر کنم رم و سی پی یو از بقیه ي چیزا مهمتر باشن واسه کار من. موزیک هم با ableton و maschine کار می کنم با لپ تاپي که الان دارمم مشکلی ندارن فکر نکنم مهم باشه. بودجه هم تا شش میلیون هست.
    سپاس از کمکتون.

پ.ن:بدنه ي لپ تاپ هم اگه مقاوم باشه بهتره زیاد خوب رفتار نمی کنم با وسایلم! معنای پرتمطراق رو هم اگه می دونین بگین

کاربر فعال انجمن لپ تاپ mg_mahyar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

بودجهذر کنید

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

با تشکر از پاسختون بودجه رو که گفته بودم تا شش ميليون. یه سوال هم داشتم نظرتون در مورد لپ تاپ های الینور چیه? درسته که قطعاتش رو مثل پی سی راحت می شه ارتقا داد?

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

با تشکر از پاسختون بودجه رو که گفته بودم تا شش ميليون. یه سوال هم داشتم نظرتون در مورد لپ تاپ های الینور چیه? درسته که قطعاتش رو مثل پی سی راحت می شه ارتقا داد?
    واقعیت اینه که من با نرم افزار هیا شما آشنا نیستم. اگر مشخصات سیستم فعلی که ازش رضایت دارید رو بفرمایید من میتونم کمک بهتی کنم.
    در مورد آلینور هم اینطوری نیست و تقریبا مشابه بقیه لپ تاپ هاست. و اگر یک پیچ رو خودتون باز کنید قطعا گارانتیش باطل میشه. اما به طور کلی اگر ظاهرش رو دوست داری گزینه های خوبی هستند.
    میتونم الان کلی مدل معرفی کنم ولی شک دارم که پردازنده سری U هت معرفی کنم یا سری MQ . اگر مشخصات سیستم فعلی رو بگید من به جمع بندی برسم و بهت بگم.
    باگر نمیدونی مشخصاتش چی هست Control Panel\All Control Panel Items\System میتوین مشخصات رو ببینی یا از طریق کلیک راست کردن روی My Computer و peeropertis
    دوم اینکه بازی هم میکنید؟

5. این کاربر از mg_mahyar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

واقعیت اینه که من با نرم افزار هیا شما آشنا نیستم. اگر مشخصات سیستم فعلی که ازش رضایت دارید رو بفرمایید من میتونم کمک بهتی کنم.
    در مورد آلینور هم اینطوری نیست و تقریبا مشابه بقیه لپ تاپ هاست. و اگر یک پیچ رو خودتون باز کنید قطعا گارانتیش باطل میشه. اما به طور کلی اگر ظاهرش رو دوست داری گزینه های خوبی هستند.
    میتونم الان کلی مدل معرفی کنم ولی شک دارم که پردازنده سری U هت معرفی کنم یا سری MQ . اگر مشخصات سیستم فعلی رو بگید من به جمع بندی برسم و بهت بگم.
    باگر نمیدونی مشخصاتش چی هست Control Panel\All Control Panel Items\System میتوین مشخصات رو ببینی یا از طریق کلیک راست کردن روی My Computer و peeropertis
    دوم اینکه بازی هم میکنید؟
    سیستم فعلیم اینه:
    CPU : i7 2670QM 2.2GHz
    Ram: 8gb
    Graphic Card: Radeeon HD 7690M XT

ولی خب مشکل دارم با این سیستم جواب کارم رو نمی ده. نرم افزاری که کار می کنم بیشتر تبدیل یه سری محاسبات به فرم هست و وارد کردن یه سری نیروها به فرم ، محاسبه ی نیروهای فیزیکی و اینا و تغییر حالت فرم با توجه به این نیروها. یه وقتایی هم یه سری پارامتر داری و می خوای ببینی مثلن X و Y و Z چند باشن ، که نتیجه بهترین حالت شه، نرم افزار باید با آزمون و خطا و عددگذاری بهترین حالت رو پیدا کنه که توی الگوریتمای پیچیده می تونه سه چهار ساعت طول بکشه تا یه چیز نزدیک به جواب پیدا کنه. فکر کنم پردازنده و رم بیشتر مهم باشن توی این قضیه. کارت گرافیک فقط به منظور real time shading و اربیت کردن دور فرم فکر کنم توش کاربرد داره . رندرگیری زیاد نمی کنم به اونصورت.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با ظاهر الینور مشکلی ندارم خوبه، ولی نمی دونم واقعن برای من میصرفه یا نه، واقعن کیفیت ساختش بالاتره یا نه فقط پول کیبورد رنگی رو دارم می دم!
    بازی هم نه زیاد ، در حد اینکه ماهی دو سه دست cod بزنم ولی زیاد گرافیک بازی مهم نیست واسم که بزارمش high حتمن
    اینو مثلن دیدم دیروز:لپ تاپ Dell Alienware M14-0598 با 25 ماه گارانتی ایران رهجو

مشخصات کلی:
    ابعاد: 334.98 x 258.35 x Rear: 41.7 / Front: 40.12 میلیمتر / وزن: 2.77 کیلوگرم
    پردازنده: Intel Core i7 4700MQ 3.40 GHz - رم داخلی 16 گیگابایت DDR3
    حافظه داخلی :حافظه داخلی 1 ترابایت (1000 گیگابایت) + 80 گیگابایت Caching mSata
    پردازنده گرافیکی: NVIDIA GeForce GTX 765 2GB GDDR5
    صفحه نمایش :صفحه نمایش 14 اینچ Full HD
    امکانات ارتباطی :قابلیت اتصال به اینترنت از طریق وای فای - HDMI - USB v3.0 - Bluetooth - خروجی تصویر mini DisplayPort
    دوربین: وب کم
    سایر مشخصات: سیستم عامل ویندوز 8.1 - باتری 6 سلولی 69W/HR - امکان تغییر نور صفحه کلید به رنگ های دلخواه، توسط Alien FX
    Last edited by pkr_legend; 22-09-2014 at 11:13.

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

پس تنها گزینه شما 4700 هست.
    گزینه شما هم خوبه و عوما هر لپ تاپی که پردازنده 4700 داره گزینه خوبیه برای شما. البته الینور ل تاپ بازی هست و اگر بازی نمیکنید دلیلی برای خریدش نیست. به نظ میرسه Asus N56JR اگر برای بازی نخواهید گزینه خوبیه.
    ضمن اینکه به نظرم HP Envy 17T رو که پردازنده 4900 داره رو مشاهده کنید. (فقط پاساژ پارسیان ت میدان ولیعصر داره طبقه دوم مغازه های پشتی)

اگر با هزینه و ظاهر الینور مشکلی ندارید گزینه خوبیه.
    ولی میتونید کمتر هم هزینه کنید.

8. این کاربر از mg_mahyar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir0260's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    کیش

پيش فرض

اینم چند مدل دیگه البته فک نکنم الینور توش باشه چون الینور به طور کلی ناشناخته است ولی این مدل ها رو همه دوستان میشناسن

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

پس تنها گزینه شما 4700 هست.
    گزینه شما هم خوبه و عوما هر لپ تاپی که پردازنده 4700 داره گزینه خوبیه برای شما. البته الینور ل تاپ بازی هست و اگر بازی نمیکنید دلیلی برای خریدش نیست. به نظ میرسه Asus N56JR اگر برای بازی نخواهید گزینه خوبیه.
    ضمن اینکه به نظرم HP Envy 17T رو که پردازنده 4900 داره رو مشاهده کنید. (فقط پاساژ پارسیان ت میدان ولیعصر داره طبقه دوم مغازه های پشتی)

اگر با هزینه و ظاهر الینور مشکلی ندارید گزینه خوبیه.
    ولی میتونید کمتر هم هزینه کنید.
    خودم DV6 HP دارم الان و واقعن اصلن راضی نیستم ازش ! سه ساله دارمش دو بار فنش خراب شده یه بار چیپست گرافیکش،بدنش هم افتضاحه. سوالم در مورد الینور اینه که چرا گزینه ی خوبیه اگر با 1تومن پایینتر با همین کانفیگ می شه ایسوز یا لنوو خرید، از نظر کیفیت ساخت و مادربورد و اینا برتری قابل توجهی داره یا نه؟ با قیمتش زیاد مشکلی ندارم ولی خب پایینتر قطعن بهتره نمی خوام پول اضافی بدم
    کلن اینکه لپ تاپ مقاوم باشه هم واسم خیلی مهمه چون هم ساعت های طولانی باید بزارم کار کنه هم خودم یکم حواسپرتم! ولی این ایسوز که معرفی کردین به نظر یکم ضعیف می رسه بدنش البته از روی عکس فقط دارم می گم احتمالن قضاوت سطحی گرایانه ایه

سپاس
    اینم چند مدل دیگه البته فک نکنم الینور توش باشه چون الینور به طور کلی ناشناخته است ولی این مدل ها رو همه دوستان میشناسن
    این چی بود دیگه ؟
    Last edited by pkr_legend; 22-09-2014 at 12:44.

داره خودمونی میشه SAEED 120's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به نظر جنس apple ا زهمه بیشترعمر میکنه . اپل خیلی بهتر از بقیست

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

تفاوت توی بازی بودن هست
    لپ تاپ بازی دارای فن های بزرگتر و قوی تر هستند و تعد بیشتر مادربرد تحمل گرمای بالاتری داره.
    توی بازی چون گرافیک و پردازنده گرمای زیادی تولید میکند باید فن ها یخوبی باشه تا دما رو دفع کنه . مدلهای بازی ایسوز حتی از الینور گرون تره.
    در اصل بخوام ساده بگم اینه اگر شما کاری میکنید که دمای دستگاه رو تا مدت طولانی بالا میبره قطعا نیاز دارید که سیستمی بگیرید مثل الینور.
    مثلا اگر شما با نرم افزار های سه بعدی سازی کار کنید برای معماری شما نیاز به یک رندر دارید که نهایتا 8 ساعت میشه و بعد سیستم میتونه خنک بشه و لپ تاپ معمولی تحمل میکنه ولی اگر برای ساخت انیمیشن از همون نرم افزار استفاده کنید برای تولید یک ثانیه 30 فریم نیاز دارید که میشه 30*8 ساعت و توی این مدت سیستم استراحتی نداره و قطعا باید گرمای اون دفع بشه.
    اگر بازی میکنی و مدام میخوای 5-6 ساعت پای کار باشی نیا داری حتا لپ تاپ از نوع گیم بخری ولی اگر معمولی استفاده کمیکنی یک کولپد کارتون رو راحت راه میندازه.
    خود من Asus n56 دارم و راضی هستم. از وقتی که کول پد خریدم حتی بدون روشن کردن هم گرماش راحت دفع میشه و توی استفاده طولانی مدت هم جوابگو هست ولی با این وجود توصیه من اینه خودتون ببینید چقدر قرار هست دستگاه تحت فشار روشن کار کنه.
    ضمنا اگر مثلا فقط میخوای اینترنت اکسپلورر باز کنید و ... و مثلا 50 ساعت پشت هم وب گردی کنید اصلا فکر دفع گرما نباشید چون این کارها فشاری روی سیستم نمیاره.

13. این کاربر از mg_mahyar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •