تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: درخواست راهنمایی از اساتید لینوکس...

پروفشنال siyasiya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض درخواست راهنمایی از اساتید لینوکس...

دوستان عزیز و اساتید محترم لینوکس

من VMware را در ویندوز نصب کردم و سپس ubuntu 13.1 را نصب کردم. به خوبی هم کار میکنه (البته باید بگم که من خیلی لینوکس بلد نیستم)
    من میخوام کم کم همه کارهای خودم رو با نرم افزار رایگان لینوکس انجام دهم (برنامه نویسی با پایتون، R، لیبر آفیس و ...)
    سئوالی که دارم اینه که آیا لینوکس نصب شده در این حالت همه قابلیت های لینوکس نصب شده به صورت عادی و معمولی رو داره؟
    یعنی مثلا در فرآیند نصب برنامه ها در لینوکس مشکلی ایجاد نمیشه؟

ممنون

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

من VMware را در ویندوز نصب کردم و سپس ubuntu 13.1 را نصب کردم. به خوبی هم کار میکنه (البته باید بگم که من خیلی لینوکس بلد نیستم)
    من میخوام کم کم همه کارهای خودم رو با نرم افزار رایگان لینوکس انجام دهم (برنامه نویسی با پایتون، R، لیبر آفیس و ...)
    سئوالی که دارم اینه که آیا لینوکس نصب شده در این حالت همه قابلیت های لینوکس نصب شده به صورت عادی و معمولی رو داره؟

ممنون
    سلام
    Free software به معنای نرم افزار ازاد هست. نه رایگان. البته بیشتر نرم افزار های ازاد رایگان هم هستند
    به عنوان اولین توزیع اوبونتو بد نیست ولی شخصا به هیچ کس Ubuntu رو به کسی پیشنهاد نمی کنم. از توزیع های دیگه که دوستان معمولا پیشنهاد می کنن می تونید Linux Mint هم امتحان کنید

منظورتون رو کامل متوجه نشدم
    منظورتون این هست که سیستم نصب شده در Vmware فرقی با سیستم فیزیکی داره؟ از نظر کارایی نه. ولی ممکنه موقع نصب یکم با پارتیشن بندی مشکل داشته باشید چون پارتیشن بندی گنو/لینوکس یک مقدار با ویندوز متفاوت هست

3. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه SETIZEN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ممنون
    نسخه ای که نصب کردید پشتیبانیش تموم شده.
    نسخه 14.04 رو نصب کنید

5. این کاربر از SETIZEN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

سلام
    Free software به معنای نرم افزار ازاد هست. نه رایگان. البته بیشتر نرم افزار های ازاد رایگان هم هستند
    به عنوان اولین توزیع اوبونتو بد نیست ولی شخصا به هیچ کس Ubuntu رو به کسی پیشنهاد نمی کنم. از توزیع های دیگه که دوستان معمولا پیشنهاد می کنن می تونید Linux Mint هم امتحان کنید

منظورتون رو کامل متوجه نشدم
    منظورتون این هست که سیستم نصب شده در Vmware فرقی با سیستم فیزیکی داره؟ از نظر کارایی نه. ولی ممکنه موقع نصب یکم با پارتیشن بندی مشکل داشته باشید چون پارتیشن بندی گنو/لینوکس یک مقدار با ویندوز متفاوت هست
    آره دوست عزیز. پارتیشن بندی که متفاوت است. میدونی، من میخوام از نرم افزارهای تحت لینوکس استفاده کنم و هر چه بیشتر با محیط لینوکس آشنا بشم، اما میخواستم مطمئن بشم که از نظر کارکرد سیستم عامل (سرعت و کارآیی، نصب برنامه ها و...) در این حالت (یعنی نصب به صورت ماشین مجازی در VMware) تفاوت معنی داری با حالت نصب فیزیکی و مستقیم (یعنی نصب واقعی روی سیستم) داره یا نه؟

توضیح: سیستم من 8 گیگ رم داره و برای ماشین مجازی که اوبونتو روش نصب کردم 4 گیگ رم اختصاص دادم و تقریبا با سرعت خیلی خوبی اجرا میشه.

ممنون

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

آره دوست عزیز. پارتیشن بندی که متفاوت است. میدونی، من میخوام از نرم افزارهای تحت لینوکس استفاده کنم و هر چه بیشتر با محیط لینوکس آشنا بشم، اما میخواستم مطمئن بشم که از نظر کارکرد سیستم عامل (سرعت و کارآیی، نصب برنامه ها و...) در این حالت (یعنی نصب به صورت ماشین مجازی در VMware) تفاوت معنی داری با حالت نصب فیزیکی و مستقیم (یعنی نصب واقعی روی سیستم) داره یا نه؟

توضیح: سیستم من 8 گیگ رم داره و برای ماشین مجازی که اوبونتو روش نصب کردم 4 گیگ رم اختصاص دادم و تقریبا با سرعت خیلی خوبی اجرا میشه.

ممنون
    نه خیر مشکلی نیست.
    کلا گنو لینوکس خیلی سبکه
    از رم ۲۵۶ به بالا جواب میده. خودم شخصا هیچوقت بالای ۱ گیگ رم استفاده نکردم
    می تونید با دستور free -m ببینید چقدر رم در حال استفاده است
    در قسمت Buffers/Cache +/- می تونید میزان رم مصرفی رو ببینید

8. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

دوستان گل

من میخوام یک سری مدل ها و نرم افزارهای علمی که تحت لینوکس هستند رو اجرا کنم. آیا واقعا هیچ تفاوتی بین حالتی که لینوکس به صورت فیزیکی در کنار ویندوز نشب میشه و حالتی که به صورت مجازی در vmware نصب میشه، وجود نداره؟
    با تشکر

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

دوستان گل

من میخوام یک سری مدل ها و نرم افزارهای علمی که تحت لینوکس هستند رو اجرا کنم. آیا واقعا هیچ تفاوتی بین حالتی که لینوکس به صورت فیزیکی در کنار ویندوز نشب میشه و حالتی که به صورت مجازی در vmware نصب میشه، وجود نداره؟
    با تشکر
    سلام
    چرا اگر قصد استفاده برنامه های سنگین رو دارید که دسترسی مستقیم به سخت افزار احتیاج داشته باشه سیستم مجازی جواب گو نیست
    دقیقا این نرم افزار های علمی نمیدونم منظورتون چی هست ولی اگر سرعت کار کردن با اونها مهمه مسلما سیستم فیزیکی بهتر از مجازی جواب میده
    به غیر از بحث دسترسی مستقیم به سخت افزار میزبان تفاوت دیگری وجود نداره

11. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

سلام
    چرا اگر قصد استفاده برنامه های سنگین رو دارید که دسترسی مستقیم به سخت افزار احتیاج داشته باشه سیستم مجازی جواب گو نیست
    دقیقا این نرم افزار های علمی نمیدونم منظورتون چی هست ولی اگر سرعت کار کردن با اونها مهمه مسلما سیستم فیزیکی بهتر از مجازی جواب میده
    به غیر از بحث دسترسی مستقیم به سخت افزار میزبان تفاوت دیگری وجود نداره
    اگر cpu کامپیوتر core2due 7400 و رم 8 گیگابایت باشه، در سیستم مجازی هم میشه کارهای حرفه ای کرد؟ (برای سیستم مجازی رم 4 یا 5 گیگ تعریف میکنم)

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

اگر cpu کامپیوتر core2due 7400 و رم 8 گیگابایت باشه، در سیستم مجازی هم میشه کارهای حرفه ای کرد؟ (برای سیستم مجازی رم 4 یا 5 گیگ تعریف میکنم)
    شدن که میشه ولی ببینید. شما دو تا سیستم عامل همزمان دارید اجرا می کنید. بالاخره هرچقدر هم باشه مقداری از توانایی پردازنده باید بین این دو تا تقسیم بشه. این باعث میشه از کیفیت کار کاسته بشه.
    شخصا اگر با گنو/لینوکس کار حرفه ای داشتم اول گنو/لینوکس نصب می کردم بعد از ویندوز توی کامپیوتر مجازی استفاده می کردم. البته همین الانشم همینجوری کار می کنم

14. 2 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

دوست عزیز پیشنهاد من اینه که اوبونتو رو کنار ویندوز نصب کنید چون در این صورت شما از سخت افزار واقعی تون استفاده میکنید و حداکثر قدرت رو هم میتونید استفاده کنید.در سیستم مجازی بحث فقط رم نیست رم شما برای سیتم مجازی خوبه ولی مشکل اینه که ویندوز سیستم عامل سنگینیه و لینوکس در ماشین مجازی ممکنه کند باشه.در ضمن سخت افزاری که ماشین مجازی برای لینوکس تعریف میکنه سخت افزار واقعیتون نیست.در کل پیشنهاد من اینه که یا لینوکس رو کنار ویندوز بنصبید یا اگه ویندوز رو نیاز ندارید فقط لینوکس نصب کنید.ماشین مجازی Virtual Box برای لینوکس موجوده.

به نظر من شما که مبتدی هستید بهتره از مینت استفاده کنید.هم کار باهاش آسون تره هم تنوع رابط های کاربریش هم زیاده.پایه مینت اوبونتو هست پس برنامه های اون روی مینت هم اجرا میشن.برای سیستم شما من رابط سینامون یا KDE رو پیشنهاد میکنم.KDE شیک تره ولی نرم افزار ها بعضیاشون ممکنه باهاش سازگار نباشن.ولی کم پیش میاد برای من فقط MonoDevelop کار نکرد.

سینامون:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

KDE:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

16. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •