تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 18 از 18

نام تاپيک: درخواست راهنمایی از اساتید لینوکس...

پروفشنال siyasiya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

دوست عزیز پیشنهاد من اینه که اوبونتو رو کنار ویندوز نصب کنید چون در این صورت شما از سخت افزار واقعی تون استفاده میکنید و حداکثر قدرت رو هم میتونید استفاده کنید.در سیستم مجازی بحث فقط رم نیست رم شما برای سیتم مجازی خوبه ولی مشکل اینه که ویندوز سیستم عامل سنگینیه و لینوکس در ماشین مجازی ممکنه کند باشه.در ضمن سخت افزاری که ماشین مجازی برای لینوکس تعریف میکنه سخت افزار واقعیتون نیست.در کل پیشنهاد من اینه که یا لینوکس رو کنار ویندوز بنصبید یا اگه ویندوز رو نیاز ندارید فقط لینوکس نصب کنید.ماشین مجازی Virtual Box برای لینوکس موجوده.

به نظر من شما که مبتدی هستید بهتره از مینت استفاده کنید.هم کار باهاش آسون تره هم تنوع رابط های کاربریش هم زیاده.پایه مینت اوبونتو هست پس برنامه های اون روی مینت هم اجرا میشن.برای سیستم شما من رابط سینامون یا KDE رو پیشنهاد میکنم.KDE شیک تره ولی نرم افزار ها بعضیاشون ممکنه باهاش سازگار نباشن.ولی کم پیش میاد برای من فقط MonoDevelop کار نکرد.

سینامون:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

KDE:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    مرسی برای توضیحات... چند تا سئوال :

نصب لینوکس در کنار ویندوز مشکلی پیش نمیاره؟
    اگر نخواستم میتونم بعداً لینوکس رو بدون مشکل حذف کنم؟
    برای فایلهایی که روی سایر درایوها دارم مشکلی پیش نمیاد؟

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

بوت لودر لینوکس رو میتونید به راحتی پاک کنید و بعدش پارتیشن لینوکس رو.مشکلی هم پیش نمیاد.لینوکس موقع نصب یه پارتیشن جدا برای خودش ایجاد میکنه ولی شما میتونید از قبل توی ویندوز یه پارتیشن بسازید (unallocated) و موقع نصب لینوکس اون رو انتخاب کنید.بستگی به توزیعتون داره.اگه راهنمایی خواستید بگید.به همین دلیل فایل های سایر درایو ها طوری نمیشن...

3. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

بوت لودر لینوکس رو میتونید به راحتی پاک کنید و بعدش پارتیشن لینوکس رو.مشکلی هم پیش نمیاد.لینوکس موقع نصب یه پارتیشن جدا برای خودش ایجاد میکنه ولی شما میتونید از قبل توی ویندوز یه پارتیشن بسازید (unallocated) و موقع نصب لینوکس اون رو انتخاب کنید.بستگی به توزیعتون داره.اگه راهنمایی خواستید بگید.به همین دلیل فایل های سایر درایو ها طوری نمیشن...
    اگر ubuntu نسب کنم خیلی به نسبت مینت سخت تره؟

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

نه به هیچ وجه.شما اول علاقه خودتون رو در نظر بگیرید و اینکه با کدوم راحت ترین و بیشتر به دردتون میخوره...

6. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

نصب لینوکس 64 بیتی در کنار ویندوز سون 64 بیتی کار سختیه؟
    آیا در لینوکس 64 بیتی همه برنامه های 32 بیتی هم نصب میشن؟

تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

توی لینوکس برنامه ها یا در نسخه ای برای همه ی معماری ها یا توی نسخه هایی برای معماری های جداگانه عرضه میشن.شما توی لینوکس معمولا برنامه ها رو دستی نصب نمیکنید بلکه توی مدیر نرم افزار تون اون ها رو انتخاب میکنید تا نصب بشن.خود مدیر نرم افزار در صورتی که این برنامه نسخه ی جداگانه ای برای معماری شما داشته باشه اونو تشخیص میده و نصب میکنه.

نصب لینوکس ۶۴ بیت در کنار ویندوز ۶۴ بیت مشکلی نداره.

9. این کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2005

پيش فرض

آیا نصب ابونتو 14.1 رو لپ تاپ توصیه میشه؟
    راستش من با خودم فکر کردم به جای نصب اوبونتو در کنار ویندوز 7 در کامپیوتر دسکتاپ، روی لپ تاپ خودم لینوکس نصب کنم. یعنی اوبونتو بشه تنها سیستم عامل لپ تاپ من.
    این کار رو توصیه میکنید؟ ابونتو با لپ تاپ مشکلی نداره؟
    اگر لپ تاپ 8 گیگ رم داشته باشه و cpu هم i5 یا i7 باشه برای کارهای محاسباتی مهندسی در اوبونتو خوبه؟

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آیا نصب ابونتو 14.1 رو لپ تاپ توصیه میشه؟
    راستش من با خودم فکر کردم به جای نصب اوبونتو در کنار ویندوز 7 در کامپیوتر دسکتاپ، روی لپ تاپ خودم لینوکس نصب کنم. یعنی اوبونتو بشه تنها سیستم عامل لپ تاپ من.
    این کار رو توصیه میکنید؟ ابونتو با لپ تاپ مشکلی نداره؟
    اگر لپ تاپ 8 گیگ رم داشته باشه و cpu هم i5 یا i7 باشه برای کارهای محاسباتی مهندسی در اوبونتو خوبه؟
    دوست عزیز سلام. به دو نکته توجه نکردین : 1- لطفا نامی برای تاپیک خود انتخاب کنید که گویای مشکل یا سوال شما باشه. به نظر شما کسی با خوندن نام این تاپیک میتونه از محتوای اون با خبر بشه؟ 2- تمامی سوالهای شما در دو تاپیک "شروع کار با لینوکس" و "Ubuntu" باید مطرح میشدند. خواهش میکنم ادامه بحث رو در یکی از این دو تاپیک پی بیگرید و پیش از هر چیز پستهای هر دو تاپیک رو مطالعه کنید. ممنون.

12. این کاربر از vahidmir2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •