تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 12 از 12

نام تاپيک: سوال: آیا این گفته صحیح هست که انسان اختراع میکند ؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

(من زیاد تو علم شیمی مهارت ندارم اما عنصر فرانسیم(عدد اتمی 87)که احتمالن!!!(کی میدونه تا الآن چه عناصری کشف و به خاطر کاربرد نظامیشان نشدن!!!و احتمالن فلز ترین عنصری هستش که تا الآن کشف شده و به هیچ عنوان امکانش نیست که این عنصر در خارج از محیط آزمایشگاه قادر ب پایداری باشه.در واقع این عنصر اصلا در طبیعت وجودن نداره و امکانش هم نیست که چنین عنصری در طبیعت وجود داشته باشه و یاقبلن وجود داشته باشه د طبیعت چون این عنصر در آزمایشگاه بدس دانشمندان ساخته شده.
    حالا چرا دانشمندا موفق به ساخت چنین عنصری شدن؟یک شبه به ذهنشون خطور کرد که چنین چیزی بسازن؟نه!
    اونا این عنصر رو ساختن چون دویست سال پیش آقای ممدلیف دانشمند روسی حدس زده بود که علت این ناهماهنگی های که تو جدول عناصر تناوبیش وجود داره میتونه به خاطر جا انداختن چند عنصر باشه که باز هم احتمالن! تا تا اون موقع کشف نشده باشن.
    مطمئنن این دسته از عناصر زیاد هستن و من فقط فرانسیم رو به خاطر شهرتش چون که فلز ترین عنصر شناخته میشه نام بردم.
    پس فرانسیم در جان هستی وجود نداشته و ما راه درست کردنش رو پیدا کردیم و بعد اون به جهان هستی راه پیدا کرده.)

(حالا شما دارید میگید که تو جهان هستی وجود داره یعنی شما دارید دو پهلو حرف میزنید یعنی هم یه جورایی دارید حرف منطقی ای رو که علمی هست رو تایید میکنید(همون پست قبلیم در مورد تعریف اکتشاف)چون جهان هستی مگه معنی جز طبیعت و قوانین حاکم بر طبیعت میده؟هم میخواهید از اون حرفی که من تو پسنت قبلیم گفتم و شما هم تو ست اولتون بهش اشاره کردید فاصله میگیرید )
    سلام
    ممنون از پاسخ شما
    ساختن یک عنصر در آزمایشگاه امکان نداره مگر اینکه شرایط لازم برای بوجود اومدنش فراهم بشه
    در زمین گاز متان بصورت گاز وجود داره در طبیعت اما در یکی از سیاره های دور منظومه ی شمسی اقیانوسهای بسیار بزرگی از متانِ مایع وجود داره
    اون عنصر هم که ما در آزمایشگاه شرایط بوجود اومدنش رو مهیا میکنیم چه بسا در بعضی اجرام آسمانی یا حتی در درون زمین وجود داشته باشه .
    اگر این عنصر در باطن جهان هستی نهفته نبود اصلاً نمیشد بهش دست یافت
    چرا راه دور بریم
    یا طلا یا الماس
    آیا در همه جا نفت و الماس و طلا هست ؟
    مسلماً نه , فقط در جائی که شرایط بوجود اومدنش فراهم شده باشه بوجود اومدند
    حالا یه مثال ساده:
    حتماً کیتهای اسباب بازی رو دیدین

[IMG][/IMG]
    کسی میتونه با این قطعات یک چرخ گوشت بسازه که کار کنه ؟
    یا یک هواپیما بسازه که یک مورچه رو ببره بالا ؟
    مسلماً نه چون سازنده ی این قطعات اونها رو طوری طراحی نکرده که بشه باهاش اونها رو ساخت
    اما این رو ببینید

با این قطعات میشه چند چیز مختلف ساخت چون طراح اینجوری طراحیشون کرده و بوجود آورده
    آیا میشه باهاشون یک منبع آب ساخت ؟ یک خودرو؟ساخت ؟ یک گدون پر از گل ؟
    [IMG]از عناصر جهان هستی میشه خیلی خیلی خیلی چیزها بوجود آورد چون طراحی شده از اول که خیلی خیلی خیلی چیزها بشه ازش بوجود آورد .
    [/IMG]
    اون عنصر ساخته شده در آزمایشگاه اگر شرایط موجود بودنش رو از بین ببرین از بین میره
    یک خودرو هم اگر شرایط موجود بودنش رو از بین ببرین از بین میره
    شما خودرو رو بذارید روی سطح خورشید , از بین میره درست مثل اون عنصر آزمایشگاهی
    نمیشه از جهانِ هستی چیزی گرفت که براش طراحی نشده
    هر چیزی تا حالا گرفتیم از جهان هستی و در آینده میگیریم علتش اینه که طرحش در باطن جهان هستی وجود داره .
    بشر گاهی اتفاقی و ناخواسته شرایط بوجود اومدنِ یک چیز رو بوجود آورده و یا ضرر کرده یا سود برده
    ما با کشف بنزین و استفاده از اون , شرایط بوجود اومدن گازهائی سمی رو فراهم کردیم و بوجود اومد و ضرر کردیم
    اتفاقی شرایط بوجود اومدنِ پنیسیلین رو فراهم کردیم و هم سود بردیم و هم ضرر دادیم براش
    اشعه ی ایکس رو هم اتفاقی شرایط بوجود اومدنش رو فراهم کردیم و پیداش کردیم
    حتی مرحوم ادیسون که با هدفمندیِ تمام دنبال به دست آوردنِ نور از الکتریسیته بود , حدودِ 2000 ماده ی مختلف رو امتحان کرد تا تونست نخ کربون رو ( اگر اشتباه نکنم ) پیدا کنه که نور بده اما زود از بین نره اون هم در شرایط خاص

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

سلام به همه بزرگواران من موضوع از جهتی دیگه نگاه می کنم به نظر من در واقع پتانسیل ساخت این مسائل در جهان وجود داشته اما در واقع تفاوت انچه با لفظ اختراع استعمال می شود با کشف مربوط به نقش انسان می شه در واقع در اختراعات امکان وجود از ل بوده است اما بدون اقدام مخترع در عالم خارج ایجاد نمی شد اما در انچه کشف نام گذاری شده وجود در عالم خارج منوط به نقش انسان نبوده وکاشف فقط ان را پیدا وبرای منظور خاصی استفاده می کند

3. این کاربر از ali.a.1367.aa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •