تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 20 اولاول 12345678915 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 195

نام تاپيک: iPhone 6 & 6 Plus | پرچمدار جدید اپل با پردازنده A8 64 Bit و صفحه‌ی نمایش 4.7 و 5.5 اینچی از نوع رتینا HD

پروفشنال Mr.World.Wide's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

واضحه iOS 8 برنامه ها در اون کند میشن و کرش می کنند، چون نسخه بتا است. iOS 7 این مشکلات رو نداره همونطور که وقتی iOS 8 عرضه بشه و برنامه ها آپدیت بشن (که کمتر از یکی دو هفته طول می کشه)، این مسائل همه حل میشن مثل هر سال.

من هم الان Nexus 5 دارم، گوشی خوبیه. Art هم خوب هست ولی سریعتر و رونتر از iOS ، فکر نمی کنم. افت فریم ریت حتی در مرورگر موقع رندر HTML5 و جاوا اسکریپت های متوسط/سنگین در نکسوس 5 بسیار واضحه، البته هیچ کدوم از اینها مشکل اصلی اندروید نیست... مشکل اصلی کیفیت بسیار پایین اپ هاست که اکثرا با SDK های دو سه سال پیش نوشته میشن (و این مزیت هایی که در نسخه های جدید اندروید هست همگی 2-3 سال طول می کشه تا وارد برنامه ها بشه چون اکثریت گوشیهای اندروید از آخرین نسخه اندروید پشتیبانی نمی کنند و اکثریت مخاطب و مشتری اصلی برنامه ها همیشه افرادی هستند که دارن نسخه های چند سال پیش اندروید رو روی گوشیهاشون ران می کنند). انتظار نداشته باشید با اومدن Android L انقلابی رخ بده و همه برنامه ها بهینه بشن برای اون 0.5 درصد اقلیتی که گوشیهاشون Android L خواهد بود.

این حرفیه که ما الان 4 ساله می شنویم: گوشی بعدی / نسخه بعدی اندروید که بیاد دیگه iOS حرفی در سرعت و بهینگی و ... نداره، بهتره صبر کنیم تا بیاد و مقایسه کنیم و بعد بگیم.

به هر حال من نکسوس بعدی رو در هر صورت می گیرم چون برای برنامه نویسی نیاز دارم ولی واضحه روی سخت افزار نباید جوگیر شد، اندروید اصلا با این منظور نوشته شده که روی بیشترین تعداد ممکن سخت افزار در حد قابل قبول اجرا بشه، هیچ وقت نوشته نشده تا روی یک سخت افزار خیلی خاص به بهترین نحو ممکن اجرا بشه، برای همین از نظر بهینگی خود به خود همیشه عقب هست. از لحاظ ساختاری اگه نگاه کنید اندروید پر است از تصمیم هایی که داد می زنند عدم بهینگی، و این داره به مرور زمان بهتر میشه ولی کماکان وجود داره، بطور مثال شما گفتید ART، خود ART در حقیقت برای این نیاز است که شما روی سیستم عامل بطور Native چیزی رو اجرا نمی کنید (اپ های اندروید در Java VM اجرا میشن)، اینطور نیست که معجزه ای در سرعت باشه که سایرین ازش محروم هستند... در حقیقت بهبود اون VM ای است که عامل اصلی کندی در اندروید بود، ولی کماکان اون عامل وجود داره (اگه برنامه ها Native اجرا بشن اصلا نیازی به این قسمت نیست). 64 بیت هم در صورتی وجود سخت افزارش مفید است که کل سیستم عامل و نرم افزارها 64 بیت باشند.
    من صحبت از IOS8 نکردم
    بلکه به نسبت IOS7 ، اندروید کیت کت از اون سریعتر هست
    در ضمن شما جوری از ران تایم art صحبت میکنید که انگار چیز خاصی نیست و تقریبا هم سطح دالویک هست
    نه
    art واقعا سریع و پایدار هست
    در ضمن این رو در نظر داشته باشید که art در نکسوز پنج فقط به صورت آزمایشی هست و قطعا اندروید ال و نسخه نهایی کارایی خیلی بالاتری خواهد داشت
    شما همین الان نکسوز پنج تون رو با ران تایم art برید و با آیفون فایو اس مقایسه کنید
    من مقایسه کردم و عملکرد گوشی نکسوز پنج خیلی سریعتر بوده
    در حالیکه art هنوز آزمایشی هست
    در ضمن این بحث های آی او اس هشت و سریعتر و پایدار تر بودنش به خاطر نبود بحث مولتی تسکینگ هست که ios از اون رنج میبره
    و تازه در ios 8 قرار شده کمی بهینه بشه
    که همونطوری که مشخص هست خیلی کار داره تا به مولتی تسکینگ پیشرفته اندروید برسه

در ضمن این گوشی بعدی که من گفتم در مقایسه با گوشی بعدی اپل بود
    یعنی نکسوز ایکس و آیفون شش
    وگرنه شخصا بین نکسوز پنج و آیفون اس قطعا نکسوز پنج رو سریعتر و بهتر میدونم
    حداقلش نکسوز یک مولتی تسکینگ حرفه ای داره
    که اگر آی او اس میخواست همچین مولتی تسکینگی داشته باشه همون اول که بوت میشد باید گوشی رو ریست میکردی و مینداختیش سطل آشغال

واضحه iOS 8 برنامه ها در اون کند میشن و کرش می کنند، چون نسخه بتا است.
    راستی من IOS 8 رو تا حالا ندیدم
    اشتباه تایپی بود
    منظور من همون IOS 7 هست که شاهد کرش کردن برنامه ها در اون بودم
    واتس اپ در آی او اس هفت کرش کرد
    خب این خیلی ضایع ست

واضحه iOS 8 برنامه ها در اون کند میشن و کرش می کنند، چون نسخه بتا است. iOS 7 این مشکلات رو نداره همونطور که وقتی iOS 8 عرضه بشه و برنامه ها آپدیت بشن (که کمتر از یکی دو هفته طول می کشه)، این مسائل همه حل میشن مثل هر سال.

من هم الان Nexus 5 دارم، گوشی خوبیه. Art هم خوب هست ولی سریعتر و رونتر از iOS ، فکر نمی کنم. افت فریم ریت حتی در مرورگر موقع رندر HTML5 و جاوا اسکریپت های متوسط/سنگین در نکسوس 5 بسیار واضحه، البته هیچ کدوم از اینها مشکل اصلی اندروید نیست... مشکل اصلی کیفیت بسیار پایین اپ هاست که اکثرا با SDK های دو سه سال پیش نوشته میشن (و این مزیت هایی که در نسخه های جدید اندروید هست همگی 2-3 سال طول می کشه تا وارد برنامه ها بشه چون اکثریت گوشیهای اندروید از آخرین نسخه اندروید پشتیبانی نمی کنند و اکثریت مخاطب و مشتری اصلی برنامه ها همیشه افرادی هستند که دارن نسخه های چند سال پیش اندروید رو روی گوشیهاشون ران می کنند). انتظار نداشته باشید با اومدن Android L انقلابی رخ بده و همه برنامه ها بهینه بشن برای اون 0.5 درصد اقلیتی که گوشیهاشون Android L خواهد بود.

این حرفیه که ما الان 4 ساله می شنویم: گوشی بعدی / نسخه بعدی اندروید که بیاد دیگه iOS حرفی در سرعت و بهینگی و ... نداره، بهتره صبر کنیم تا بیاد و مقایسه کنیم و بعد بگیم.

به هر حال من نکسوس بعدی رو در هر صورت می گیرم چون برای برنامه نویسی نیاز دارم ولی واضحه روی سخت افزار نباید جوگیر شد، اندروید اصلا با این منظور نوشته شده که روی بیشترین تعداد ممکن سخت افزار در حد قابل قبول اجرا بشه، هیچ وقت نوشته نشده تا روی یک سخت افزار خیلی خاص به بهترین نحو ممکن اجرا بشه، برای همین از نظر بهینگی خود به خود همیشه عقب هست. از لحاظ ساختاری اگه نگاه کنید اندروید پر است از تصمیم هایی که داد می زنند عدم بهینگی، و این داره به مرور زمان بهتر میشه ولی کماکان وجود داره، بطور مثال شما گفتید ART، خود ART در حقیقت برای این نیاز است که شما روی سیستم عامل بطور Native چیزی رو اجرا نمی کنید (اپ های اندروید در Java VM اجرا میشن)، اینطور نیست که معجزه ای در سرعت باشه که سایرین ازش محروم هستند... در حقیقت بهبود اون VM ای است که عامل اصلی کندی در اندروید بود، ولی کماکان اون عامل وجود داره (اگه برنامه ها Native اجرا بشن اصلا نیازی به این قسمت نیست). 64 بیت هم در صورتی وجود سخت افزارش مفید است که کل سیستم عامل و نرم افزارها 64 بیت باشند.
    در ضمن شما در اندروید اگر برنامه ها رو فقط از خود پلی استور گوگل دانلود و نصب کنید هیچ وقت هیچ برنامه ای در اندروید کرش نخواهد کرد
    ضعف برنامه نویسان اپلیکیشن های اندروید تقصیر خود برنامه نویسان اون اپلیکیشن هست
    نه تقصیر گوگل و اندرویدش

فرستاده شده از Nexus 5ِ من با Tapatalk

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

من صحبت از IOS8 نکردم
    بلکه به نسبت IOS7 ، اندروید کیت کت از اون سریعتر هست
    در ضمن شما جوری از ران تایم art صحبت میکنید که انگار چیز خاصی نیست و تقریبا هم سطح دالویک هست
    نه
    art واقعا سریع و پایدار هست
    در ضمن این رو در نظر داشته باشید که art در نکسوز پنج فقط به صورت آزمایشی هست و قطعا اندروید ال و نسخه نهایی کارایی خیلی بالاتری خواهد داشت
    شما همین الان نکسوز پنج تون رو با ران تایم art برید و با آیفون فایو اس مقایسه کنید
    من مقایسه کردم و عملکرد گوشی نکسوز پنج خیلی سریعتر بوده
    در حالیکه art هنوز آزمایشی هست
    در ضمن این بحث های آی او اس هشت و سریعتر و پایدار تر بودنش به خاطر نبود بحث مولتی تسکینگ هست که ios از اون رنج میبره
    و تازه در ios 8 قرار شده کمی بهینه بشه
    که همونطوری که مشخص هست خیلی کار داره تا به مولتی تسکینگ پیشرفته اندروید برسه
    دوست عزیز شما از iOS 8 صحبت کردید و حالا برگشتید پست قبلیتون رو ویرایش کردید و هشت رو کردید هفت و بعد میگید متن از iOS 8 صحبت نکردم گفتید اشتباه تایپی بود، بگذریم.

برعکس شما که به نظر نمیاد متوجه باشید این ها چی هستند، هم براش برنامه نوشتم و هم می دونم در سطح سیستم عامل در اونجا چه خبره، و براتون توضیح دادم چرا ART چیز خاصی نیست در مقایسه با سیستم های Native ، بله در مقایسه با VM های قدیمی بهتر است که بهتون گفتم.

مالتی تسکینگ هم که شما اگه منظورتون از پیشرفته بودن یعنی "هر اپ در هر لحظه هر کاری دلش خواست بکنه" ، بله اندروید پیشرفته است (مالتی تسکینگ اندروید از نظر ساختاری مشابه مالتی تسکینگ ویندوز 3.1 یا 95 هست)، در iOS برنامه ها به اجبار وقتی به بکگراند میرن دسترسی هاشون محدود میشه و کارهاشون رو باید از طریق Execution Engine ها انجام بدن، که خودش یکی از مهمترین دلایل سرعت iOS بطور مستقل از تعداد نرم افزارهای باز است. شما می فرمایید "نبود مولتی تسکینگ" ، واضحه چقدر آشنایی دارید به ساختار این سیستم عامل ها. برای اطلاعتون میگم: هیچ کاری نیست که مالتی تسکینگ اندروید قادر به انجامش باشه ولی در iOS ممکن نباشه. تفاوت اینجاست که در iOS سیستم عامل ریسورس ها رو کنترل می کنه و در اندروید وسط خود اپ ها کنترل میشه بطوری که هر اپ از هر ریسورسی دلش خواست می تونه استفاده کنه بدون هیچ محدودیتی توسط سیستم عامل. فعال کردن مالتی تسکینگی مشابه اندروید در iOS صرفا کار نیم ساعت برنامه نویسی است و عدم انجامش ربطی به "پیشرفته بودن یا نبودن" نداره، مسئله مدیریت بهینه منابع توسط سیستم عامل است.

اطلاعات بیشتر درباره مالتی تسکینگ در iOS:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن این گوشی بعدی که من گفتم در مقایسه با گوشی بعدی اپل بود
    یعنی نکسوز ایکس و آیفون شش
    وگرنه شخصا بین نکسوز پنج و آیفون اس قطعا نکسوز پنج رو سریعتر و بهتر میدونم
    حداقلش نکسوز یک مولتی تسکینگ حرفه ای داره
    که اگر آی او اس میخواست همچین مولتی تسکینگی داشته باشه همون اول که بوت میشد باید گوشی رو ریست میکردی و مینداختیش سطل آشغال
    این حرف ها برای کل کل در پاساژ و ... خوبه، لطفا یا مستند حرف بزنید یا برید همون جاها و به این شیوه بحث ادامه بدید.

--

در ضمن شما در اندروید اگر برنامه ها رو فقط از خود پلی استور گوگل دانلود و نصب کنید هیچ وقت هیچ برنامه ای در اندروید کرش نخواهد کرد
    ضعف برنامه نویسان اپلیکیشن های اندروید تقصیر خود برنامه نویسان اون اپلیکیشن هست
    نه تقصیر گوگل و اندرویدش

اینکه می فرمایید اگه فقط از خود پلی استور داناود و نصب کنید هیچ وقت، هیچ برنامه ای کرش نخواهد کرد خودش از اون حرف هاست. بعید می دونم اطلاع داشته باشید ولی پلی استور هیچ پروسه مانیتورینگ و تایید و کنترل کیفیت روی اپ هاش نداره، در App Store تک تک اپ ها تست میشن برای کنترل کیفیت و همینطور امنیت، رعایت Privacy و ... و فقط وقتی یک اپ از همه این پروسه با موفقیت رد بشه در اختیار کاربر قرار داده میشه.

PTFO

3. 6 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

دوست عزیز شما از iOS 8 صحبت کردید و حالا برگشتید پست قبلیتون رو ویرایش کردید و هشت رو کردید هفت و بعد میگید متن از iOS 8 صحبت نکردم گفتید اشتباه تایپی بود، بگذریم.

برعکس شما که به نظر نمیاد متوجه باشید این ها چی هستند، هم براش برنامه نوشتم و هم می دونم در سطح سیستم عامل در اونجا چه خبره، و براتون توضیح دادم چرا ART چیز خاصی نیست در مقایسه با سیستم های Native ، بله در مقایسه با VM های قدیمی بهتر است که بهتون گفتم.

مالتی تسکینگ هم که شما اگه منظورتون از پیشرفته بودن یعنی "هر اپ در هر لحظه هر کاری دلش خواست بکنه" ، بله اندروید پیشرفته است (مالتی تسکینگ اندروید از نظر ساختاری مشابه مالتی تسکینگ ویندوز 3.1 یا 95 هست)، در iOS برنامه ها به اجبار وقتی به بکگراند میرن دسترسی هاشون محدود میشه و کارهاشون رو باید از طریق Execution Engine ها انجام بدن، که خودش یکی از مهمترین دلایل سرعت iOS بطور مستقل از تعداد نرم افزارهای باز است. شما می فرمایید "نبود مولتی تسکینگ" ، واضحه چقدر آشنایی دارید به ساختار این سیستم عامل ها. برای اطلاعتون میگم: هیچ کاری نیست که مالتی تسکینگ اندروید قادر به انجامش باشه ولی در iOS ممکن نباشه. تفاوت اینجاست که در iOS سیستم عامل ریسورس ها رو کنترل می کنه و در اندروید وسط خود اپ ها کنترل میشه بطوری که هر اپ از هر ریسورسی دلش خواست می تونه استفاده کنه بدون هیچ محدودیتی توسط سیستم عامل. فعال کردن مالتی تسکینگی مشابه اندروید در iOS صرفا کار نیم ساعت برنامه نویسی است و عدم انجامش ربطی به "پیشرفته بودن یا نبودن" نداره، مسئله مدیریت بهینه منابع توسط سیستم عامل است.

اطلاعات بیشتر درباره مالتی تسکینگ در iOS:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این حرف ها برای کل کل در پاساژ و ... خوبه، لطفا یا مستند حرف بزنید یا برید همون جاها و به این شیوه بحث ادامه بدید.

--

اینکه می فرمایید اگه فقط از خود پلی استور داناود و نصب کنید هیچ وقت، هیچ برنامه ای کرش نخواهد کرد خودش از اون حرف هاست. بعید می دونم اطلاع داشته باشید ولی پلی استور هیچ پروسه مانیتورینگ و تایید و کنترل کیفیت روی اپ هاش نداره، در App Store تک تک اپ ها تست میشن برای کنترل کیفیت و همینطور امنیت، رعایت Privacy و ... و فقط وقتی یک اپ از همه این پروسه با موفقیت رد بشه در اختیار کاربر قرار داده میشه.

PTFO
    نه جدا اشتباه تایپی بود
    من اب او اس هشت کار نکردم اصلا
    ندیدم چجوریه

در ضمن بله من اطلاعات کافی ندارم
    ولی شب برمیگردم و یه پست میذارم در مورد مولتی تسکینگ پیشرفته اندروید و ضعف و نبودش در آی او اس
    البته نه از دانش خودم
    بلکه از برنامه نویسان xda
    در ضمن ساختار مولتی تسکینگ در اندروید هیچ شباهتی به ویندوز نداره
    حتی ویندوز مولتی تسکینگ واقعی اندروید رو نداره
    صحبت از یک سویچ یا مولتی تسکینگ بین برنامه ای ساده نیست
    اندروید در بحث مولتی تسکینگ ساختارش دقیقا ساختار لینوکس هست
    اندروید اصلا ذاتا لینوکس هست
    و قطعا آی او اس توانایی رسیدن به اندروید رو نخواهد داشت
    بگذریم
    خواهشا تا پست ها رو نگذاشتم طعنه و مسخره نکنید

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

نه جدا اشتباه تایپی بود
    من اب او اس هشت کار نکردم اصلا
    ندیدم چجوریه

در ضمن بله من اطلاعات کافی ندارم
    ولی شب برمیگردم و یه پست میذارم در مورد مولتی تسکینگ پیشرفته اندروید و ضعف و نبودش در آی او اس
    البته نه از دانش خودم
    بلکه از برنامه نویسان xda
    در ضمن ساختار مولتی تسکینگ در اندروید هیچ شباهتی به ویندوز نداره
    حتی ویندوز مولتی تسکینگ واقعی اندروید رو نداره
    صحبت از یک سویچ یا مولتی تسکینگ بین برنامه ای ساده نیست
    اندروید در بحث مولتی تسکینگ ساختارش دقیقا ساختار لینوکس هست
    اندروید اصلا ذاتا لینوکس هست
    و قطعا آی او اس توانایی رسیدن به اندروید رو نخواهد داشت
    بگذریم
    خواهشا تا پست ها رو نگذاشتم طعنه و مسخره نکنید

دوست عزیز حرف هاتون پشت سر هم متناقض است. ساختار مالتی تسکینگ ویندوز و کلا سیستم های Unix در کل مشابه است و همین که میگید اندروید دقیقا ساختار مالتی تسکینگ لینوکس رو داره (که حرفتون صحیح نیست البته) خودش حرف قبلی من رو تایید می کنه. شما همینطور حرف های غلط و اشتباه و نادقیق پشت سر هم می زنید و بعد میگید "من اطلاعات کافی ندارم" ، واضحه اگه ندارید لطفا جوسازی نکنید.

ما منتظر هستیم شما این مطلب رو بگذارید (در محل مناسب البته نه این تاپیک)، بعدش در این تاپیک می تونید بهش لینک بدید.

PTFO

6. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

ای بابا آقای مخبر شما چقدر پست های من رو حذف میکنید
    گفتید منبع ذکر نکردم
    منبع این کپی پیست های من انجمن موبایلستان هست

دوست عزيز حرف هاتون پشت سر هم متناقض است. ساختار مالتي تسکينگ ويندوز و کلا سيستم هاي Unix در کل مشابه است و همين که ميگيد اندرويد دقيقا ساختار مالتي تسکينگ لينوکس رو داره (که حرفتون صحيح نيست البته) خودش حرف قبلي من رو تاييد مي کنه. شما همينطور حرف هاي غلط و اشتباه و نادقيق پشت سر هم مي زنيد و بعد ميگيد "من اطلاعات کافي ندارم" ، واضحه اگه نداريد لطفا جوسازي نکنيد.

ما منتظر هستيم شما اين مطلب رو بگذاريد (در محل مناسب البته نه اين تاپيک)، بعدش در اين تاپيک مي تونيد بهش لينک بديد.

PTFO

آقاي مخبر که همش به من پيام خصوصي ميدي
    اين پست رو حذف نکن
    اگر جاش نامناسب هست به جاي مناسبش منتقلش کن
    ممنون با تشکر

خب شما دوست عزيز
    گفتم من اطلاعات برنامه نويسي اندرويد ندارم
    و قطعا شما اگر برنامه نويس باشيد اطلاعاتتون از من بيشتر هست
    اما من کاربراني رو ميشناسم که در انجمن XDA جزء برنامه نويسان حرفه اي هستند
    خلاصه من نقل قول هاي اونها رو راجع به تفاوت اندرويد و IOS براي شما دوستان ميذارم

آقا يکي اين تفاوت مولتي تسکينگ iOS و اندرويد رو بگه ما هم بدونيم ديگه.
    اصولا هر سيستم عاملي که رابط کاربري داشته باشه بالاجبار مولتي تسکينگ هم داره. يه مثال ميزنم, شما وقتي داريد با گوشي کار ميکنيد اگه کس ديگه اي هم زنگ بزنه کار فعليتون متوقف ميشه و صفحه ي تماس روي گوشيتون ظاهر ميشه. اين ساده ترين علامت مولتي تسکينگ هست, يک تسک در پس زمينه در حال گوش کردن به ارتباطات راديويي با ADSP (Advanced digital signal proccessor ) و AMSS هست و يک تسک ديگه در حال رندر رابط گرافيکي . بدون مولتي تسکينگ هيچ وقت نميشه حتي ساده ترين رابط گرافيکي رو هم طراحي کرد. براي اينکه بيشتر متوجه بشيد به داس مراجعه کنيد. تو داس اگه برنامه اي دچار خطا بشه کل سيستم به ابديت ميپيونده چون هيچ تسکي نيست که بر کار اين تسک نظارت کنه و درصورت به مشکل خوردن اون رو از بين ببره.
    اما بحثي که اينجا هست مولتي تسکينگ بين برنامه ها هست که کاملا متفاوت با مولتي تسکينگ بين پروسس هاست. مولتي تسکينگ بين برناممه ها يعني اينکه وقتي داريد با يه برنامه کار ميکنيد n برنامه ي ديگه هم بتونند در پس زمينه فعاليت کنند و در صورت نياز محتوايي رو روي صفحه نشون بدن. مولتي تسکينگ بين برنامه اي چيزي هست که سيستم عامل هاي IOS و ويندوز فون از خلا ش شديدا رنج ميبرن! از IOS 4 به قبل که کلا چنين چيزي در ios نبود , درحال حاظر هم به شکل خيلي محدودي وجود داره.
    اين به اين علت نيست که اپل نميتونه مولتي تسکينگ پياده سازي کنه, در واقع فلسفه ي IOS از اون ابتدا جوري پياده سازي شد که مولتي تسکينگ بين برنامه اي توش جايي نداشت و الان اگه بخواد اون کار رو بکنه بايد کل سيستم عامل زير و رو بشه و سازگاري با اپ ها از بين بره.
    در اندرويد مولتي تسکينگ به شکل کامل همونطوري که در لينوکس هست وجود داره. جالبه بدونيد حتي ويندوز دسکتاپ هم مولتي تسکينگ کامل نداره. کامل ترين مولتي تسکينگ در Linux هست و BSD . حتي خانواده ي Unix مصه Solaris و يا IBM AIX هم فاقد مولتي تسکينگ حقيقي هستند.

با دليل نداشتن مولتي تسکينگ بين برنامه اي IOS و همچنين رزولوشن خيلي کمتر دستگاه هاي اپل مصرف رمشون کمتر هست. چيزي به اسم مچ شدن با سخت افزار و اينا هم وجود نداره. وقتي يه نرم افزار 1 گيگ رم براي ذخيره ي محتواش بخواد هر سيستم عاملي باشه نميتونه روو 512 مگ اونو اجرا کنه. الانم به نظر من رم 1 گيگ باعث ميشه که نه بشه رزولوشن رو بالا برد و نه اينکه caching و buffering در سيستم عامل پياده سازي کرد که خيلي بهاي سنگيني داره براي IOS . اميدوارم با رم 1.5 به بالا شاهد ايفون بعدي باشيم.

مولتي تسکينگ از سوئيچ کردن معمولي بين اپها بسيار فراتر هست ... شما منوي Recenty apps اندرويد رو شايد مولتي تسکينگ بدونيد اما حتي با حذف يک اپ از اون منو باز هم اندرويد در حال انجام مولتي تسکينگ خودش هست شما که نکسوس داريد لطف کرده logcat بگيريد و ببينيد اندرويد داره به چه چيزي ميگه مولتي تسکينگ! اين به هيچ وجه اون منوي Running process از قسمت settings/apps نيست! مولتي تسکينگ اندرويد فراتر از اون چيزي هست که حتي به چشم مياد!

اين ناشي از هسته لينوکس هست! جايي که لينوکس ساليان سال هست داره بهش افتخار ميکنه (حتي ويندوز دستکتاپ هم ياراي رقابت نداره! مک رو به کل تعطيل ميدونم در اين زمينه!) ...
    تفاوت مولتي تسکينگ ها در اين هست:
    در iOS به راحتي ميشه بين اپها سوئيچ کرد! اما شما فقط forground app رو داريد در حال اجرا! ساير اپها به حالت نيمه فعال (با خواب کامل فرق داره) در ميان. فرق اش با خواب کامل چيه؟ شما داريد يک عکس رو توئيت ميکنيد! تا زمان آپلود عکس حتي اگه پروسه در بک گراند هم باشه عکس بي وقفه آپلود ميشه اما فقط تا زماني که آپلود تموم نشده! بعد از اون اپ فعاليتي نميکنه (در واقع تا زماني که اپ يک سرويس رو هم همراه خودش داشته باشه فعاله به محض خاتمه runing services اپ متوقف ميشه!) در واقع فقط اپهاي داراي سرويس اجازه فعاليت در بک گراند رو دارند (مکالمه و تماس، پخش موزيک، راديو آنلاين، شبکه هاي اجتماعي و غيره)

در اندرويد اپ حتي بعد از رفتن به بک گراند هم در حال انجام فعاليتهاي طبيعي هست! خوب شايد سوال پيش بياد اندرويد مشکل رم پيدا نميکنه!؟ خوب اين اتفاق نمي افته (در هر ورژن از اندرويد بهبود هم پيدا کرده!) کرنل لينوکس به شکل هوشمندانه اي اپها رو به دسته هاي برنامه هاي حياتي، برنامه بحراني و برنامه هاي معمولي تقسيم ميکنه. وقتي سيستم با کمبود رم مواجع ميشه برنامه هاي معمولي به اولويت اخر به اول به ترتيب بسته ميشند! برنامه هاي حياتي همون سرويسهاي سيستم هستند که در صورت مشکل گوشي ريبوت ميشه! بحراني ها همونهايي هستند که سيستم رو براي چند لحظه ناپايدار ميکنند و الا غير...
    جالبه حتي با پروسه Killing apps باز اپ رو ميشه باز کرد از همونجايي که رها شده توسط سيستم!!! (اين همون system cache در اندرويد هست)

اين همون صحبتهاي عليرضاي عزيز بود گفتم شايد براي بعضيها زياد مفهوم نباشه به زبان عاميانه توضيح بدم ... (با تشکر از عليرضا بابت کامنت کامل و بي نقصش)

اجازه بديد معايب و مزاياي هرکدوم رو در مولتي تسکينگ هم بگم حجت بر شما تمام بره! (با لحجه مشهدي هاي عزيز بخونيد)

IOS

مزايا: پايداري بيشتر (در صورت کرش يک اپ فقط همون اپ دچار مشکل ميشه و سيستم پايدار باقي ميمونه) - مصرف معقول تر باتري - امنيت (اين رو برخي از سايتها گفتند اما من قبول ندارم براش هم دليل دارم اگه خواستيد شرح هم ميدم)
    معايب: مشکل ساز بودن براي توسعه دهنده گان - اپها اطلاعات هم رو به اشتراک نميگذارند (گاهاً پيش مياد يک پروسه در يک اپ انجام ميشه در حالي که چند لحظه پيش اپ ديگه اي داشته همون کار رو انجام ميداده. در هر روز شما بارها و بارها پروسه هاي تکراري رو در گوشيتون تجربه ميکنيد! مقداري از وقت و انرژي اينجا تلف ميشه)

ANDROID OS
    مزايا: انعطاف پذير بيش از حد تصور (اندرويد بهشت توسعه دهندگان پلتفرم گدجتهاي همراه هست!) - اشتراک گذاري ديتاي اپها اندرويد رو به يکي از برترين سيستم عاملها حتي در قياس با سيستم هاي دستکتاپ براي کارهاي روزانه، شبکه هاي اجتماعي و فعاليتهاي تحت وب (مثل مرور وب، وب ميکرها، وبلاگ نويسان، تبليغات آنلاين، خبرنگاران و غيره) تبديل ميکنه (اپها به بخشي از اطلاعات نوشته شده هم ديگه روي رم دسترسي دارند. بارها پيش مياد که عکسهاي پيکاسوي شما با همگام سازي در گالري نمايش داده ميشه شما با گالري عکس ديگري باز ميکنيد و با برنامه اديت روش کار ميکنيد در حالي که گوگل پلاس شما فعاله و شما ميخوايد عکس جديد براي اکانت پلاس تون از تو گالري انتخاب کنيد!!!)
    معايب: کرش ناگهاني يک اپ (بيشتر در اپهاي سيستمي البته نه شخص ثالث) گاهاً سيستم رو دچار ناپايداري ميکنه - مصرف بيشتر انرژي به علت فعال بودن اون اپ در پس زمينه

مشکل ساز بودن براي توسعه دهنده گان رو يکم توضيح ميديد؟؟؟چون بهترين و با کيفيت استور اپ استوره...اگه مشکلي داشت دولوپر ها رو جذب نميکرد.

ارتباط اپ ها هم که تو ios 8 حل شده خدا رو شکر خيلي مذخرف بود....
    تو photos يه عکس رو ميديدي ميخواستي بذاري مثلا اينستا گرام...بايد ميومدي بيرون ميرفتي اينستا عکس رو پيدا ميکردي آپلود ميکردي...
    در IOS اپ ها براي داشتن قابليت مولتي تسکينگ بايد با استفاده از API هاي موجود درخواست کنند که در پس زمينه سرويسي رو انجام بدند يا منتظر رخدادي بمونند که بهش asynchornization ميگن اما در اندرويد اپ ها وقتي به پس زمينه ميرن فرقي براشون نداره با وقتي که تو جلو زمينه (fore ground) هستند, درعين حال ميتونند asynchornize هم باشند. درضمن دليل نميشه وقتي چيزي بده کاربراش کم باشه. اندرويد اين جاواي مضخرف رو داره اما با اين حال تعداد اپ هاش داره ميليوني ميشه! IOS علت اينکه دولوپر هاي زيادي داره اينه که تو امريکا و خيلي کشور ها آيفون يه کالاي عادي محسوب ميشه, يعني دست همه ايفون ميبيني, استورش هم سخت گير تر هست, به همين خاطر برنامه نويساي زيادي ترقيب ميشن براي کسب درامد براي IOS برنامه بنويسند.

در زمينه مولتي تسکينگ براي توسعه دهنده ها مشکل ساز هست منظورم همه زمينه هاي توسعه نبود (اينجا بحث مولتي تسکينگ هست نه مو شکافي کلي سيستم عامل اپل)!!! اپهاي توسعه داده شده انعطاف لازم براي مديريت بر وضعيت خودشون رو ندارند (در واقع سيستم عامل اپل ميگه که بايد چي کار کنيد ... البته ايم جز خصايص اپل هست و لزوماً خوب يا بد بودنش به ديد شما بستگي داره از ديد من که عادت به استفاده از سيستمهاي متن باز دارم اپل يک نوع فاجعه در نوع بشر هست!) در ضمن ويندوز هم دولپر زياد داره! (آيا هميشه دولپر زياد داشتن نشانه بهتر بودن هست؟ من ميگم نيست!)

محبوبيت آيفون و کاربران زيادش باعث ميشه توسعه دهنده براي کسب درآمد هم شده روي اين پلتفرم تمرکز کنه! همين قضيه براي ويندوز دستکتاپ هم وجود داره...

بذاريد خيالتون رو راحت کنم دو دسته دولپر داريم يا دنبال کسب درآمد هستند (که خوب iOS و اندرويد عاليه هستند براي اين کار) و دسته دوم به دنبال شهرت و کارهاي فوق العاده (که اندرويد براي اين کار بهتره چون آزادي بيشتري داره نمونه اين مدل توسعه دهنده رو در xda زياد ميبينيد! از xda نميشه کسب درآمد فوق العاده اي داشت اما شهرت!؟ تا دلتون بخواد! اين جور فرمها حس برتري جويي کدنويس رو ارضا ميکنه!!!البته قسمت عمده کاربران xda توسعه دهنده واقعي نيستند!)

معماري IOS و به طوري کلي سيستم عامل OS X اپل از همون ابتدا نادرست ساخته شد. مديريت رم ناقص , مولتي تسکينگ ناقص , معماري micro kernel و ... . اين ها چيز هايي هستند که به مرور زمان با پيشرفت تکنولوژي براي اپل مشکل ساز خواهند شد. اين معماري و به شکل کلي فلسفه ي شرکت اپل امروزه در حال به تاريخ پيوستن هست و به همين دليل هست که من پيشبيني ميکنم که در آينده اگه فلسفه ي اپل تغيير نکنه شاهد نابوديش خواهيم بود! البته اين حرف فقط من نيست و خيلي ها مثلا حتي لينوس هم همين عقده رو درمورد معماري سيستم عامل اپل دارند.
    بهتره از بحث منحرف نشيم, مولتي تسکينگ اپل در واقع هدف مند نيست, مولتي تسکينگ بين برنامه اي اپل در واقع همون نصفه نيمه هست که گفته شد , در گذشته اپل فکر ميکرد که فلسفش تو اون زمان ميتونه موفق باشه ولي با ظهور شرکت هايي مثل گوگل و سيستم عاملش بحث کاملا عوض شد. امروزه اپل نياز داره که يک سيستم مولتي تسکينگ در سيستم عاملش پياده سازي کنه اما مشکل اينجاست که تمامي برنامه هاي سيستم عامل اپل نياز به باز نويسي دارند, معماري سيستم عامل بايد کلا عوض بشه و درکل ضربه ي خيلي سنگيني به سيستم عامل وارد بشه. به همين دليل اپل به پياده سازي اين مولتي تسکينگ بين برنامه اي ناقص روي آورده! هر اپ ميتونه در صورت دلخواه به شکل محدود سرويس هايي رو در صورت به پس زمينه رفتن اجرا کنه, ولي در اندرويد وقتي اپ در بکگراند هست فرقي نداره براش که در کجا هست, منتها اين مدير صفحه (surface flinger) و سيستم سرور (system_server) هستتد که مديريت ميکنند که خروجي برنامه نشون داده بشه يا نه.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ای بابا آقای مخبر شما چقدر پست های من رو حذف میکنید
    گفتید منبع ذکر نکردم
    منبع این کپی پیست های من انجمن موبایلستان هست

آقاي مخبر که همش به من پيام خصوصي ميدي
    اين پست رو حذف نکن
    اگر جاش نامناسب هست به جاي مناسبش منتقلش کن
    ممنون با تشکر

خب شما دوست عزيز
    گفتم من اطلاعات برنامه نويسي اندرويد ندارم
    و قطعا شما اگر برنامه نويس باشيد اطلاعاتتون از من بيشتر هست
    اما من کاربراني رو ميشناسم که در انجمن XDA جزء برنامه نويسان حرفه اي هستند
    خلاصه من نقل قول هاي اونها رو راجع به تفاوت اندرويد و IOS براي شما دوستان ميذارم
    اول گفتید XDA / حالا شد موبایلستان. اکثر مطالبی که گفتید بطور ساده و واضح غلط هستند، اقلیتی هم که درست هستند نتیجه اشتباه ازشون گرفته شده.

ادعا شد iOS مالتی تسکینگ بین برنامه ای نداره (که اصلا این حرف بی معنی است)، منظور این دوست ما ارتباط فعال بین برنامه های مختلف است که تا iOS 7 وجود نداشت و از iOS 8 اضافه شده. تنها راه ارتباط فعال این نیست که هر دو اپ با تمام قدرت در حال اجرا باشند (مدل اندروید/ویندوز/لینوکس) تا شاید نیاز شد برنامه دیگه ای باهاش در ارتباط باشه، در iOS 8 سیستم عامل می تونه در صورت نیاز یک اپ رو فعال کنه، از اون در یک اپ دیگه استفاده کنه و بعد هم غیرفعالش کنه. شما هر کاری که مد نظرتون باشه (از دید یک برنامه نویس) رو با مدل iOS می تونید انجام بدید فقط لازمه صحیح و اصولی برنامه بنویسید.

ادعا شد لازمه logcat اندروید مشاهده بشه تا بفهمیم اندروید به چی میگه مالتی تسکینگ، مشاهده شد و چیز خاصی وجود نداره. بعد از اون ادعا شد این چیزی که توضیح دادند (و نگفتند چی هست) مربوط به هسته لینوکس است که ویندوز دسکتاپ قدرت رقابت نداره، و مک هم تعطیل است در حالی که مالتی تسکینگ مک بر پایه Unix طراحی شده دقیقا مشابه لینوکس. بی سوادی موج می زنه در این حرف ها.

ادعا شد فقط اپ های ارائه کننده سرویس اجازه فعالیت در بکگراند رو در iOS دارند، این ادعا غلط است. اپ هایی که در بکگراند هستند می تونند همه کار که مرتبط با بکگراند است رو انجام بدن ولی نمی تونند کارهایی مرتبط به فورگراند رو انجام بدن (مثل رندر کردن المان های UI)، در اندروید این به عهده برنامه نویس گذاشته شده که چکار کنه، در iOS سیستم عامل به برنامه اجازه رفتار غیربهینه رو نمی ده.

مزایا و معایبی که گفته شد خیلی صحیح نیستند (بهینه کردن یک برنامه برای سیستم مالتی تسکینگ iOS سخت تر از اندروید است چون نیاز به سطح سواد بالاتری داره و همینطور کدنویسی بیشتر لازمه)، اپ ها هم برخلاف ادعا اطلاعات رو می تونند به اشتراک بگذارند و پروسه های تکراری هم صورت نمی گیره. کارهایی که گفته شد با اندروید ممکنه همگی با iOS هم ممکن هستند.

اپل سخت گیر تر است روی استور، برنامه ها باید بهتر و اصولی تر نوشته بشن و کنترل بهتری روی کیفیت برنامه ها صورت می گیره: همه و همه فاکتورهای بسیار مفید برای کاربران هستند نه نکته منفی

ادعا شد OS X به خاطر مالتی تسکینگ ناقص (دروغ)، مدیریت رم ناقص (دروغ) و معماری Micro kernel (دروغ) در آینده برای اپل مشکل ساز خواهد شد، اینها همه شایعه گرفته از اون خرافات قدیمی هستند که OS X داره از Mach استفاده می کنه که این دوستان ما به خودشون زحمت ندادن یه سرچ ساده کنند تا ببینن اشتباه است این ادعا. همین دوست ما هم در نهایت گفت: برای اندروید فرق نمی کنه برنامه کجاست، برای iOS فرق می کنه و حرفش صحیحه: وقتی ریسورس ها محدود است لازمه فرق کنه چنین چیزی / iOS ریسورس ها رو بطور بهینه و هوشمند در اختیار برنامه ها قرار میده. در نهایت از دید مصرف کننده هر کاری که با اندروید ممکن است، با iOS هم ممکن است و کلا این جوسازی ها علیه iOS صرفا فن بوی بازی طرفداران اندروید و آنتی اپلی هاست.

----

برای شما هم یک توصیه دارم، این که وقتی آگاهی ندارید به این مسائل نرید و در جاهای مختلف ترویج یک باور خاص رو انجام بدید و بگید "من نمی دونم" و خلاص! این روال کار شما نتیجه اش همین میشه که می بینیم یعنی شما نهایتا دست آویز میشید به نقل قول گرفتن از پست های سایر افراد در انجمن های دیگه. شما اگه دوست دارید اندروید بگیرید یا از آیفون خوشتون نمیاد هیچ مشکلی نیست، ولی لزومی نداره با ترویج اطلاعات غلط و ... ضد یک محصول تبلیغ کنید.

PTFO

9. 8 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    دنیای تالکین

پيش فرض

اول گفتید XDA / حالا شد موبایلستان. اکثر مطالبی که گفتید بطور ساده و واضح غلط هستند، اقلیتی هم که درست هستند نتیجه اشتباه ازشون گرفته شده.

ادعا شد iOS مالتی تسکینگ بین برنامه ای نداره (که اصلا این حرف بی معنی است)، منظور این دوست ما ارتباط فعال بین برنامه های مختلف است که تا iOS 7 وجود نداشت و از iOS 8 اضافه شده. تنها راه ارتباط فعال این نیست که هر دو اپ با تمام قدرت در حال اجرا باشند (مدل اندروید/ویندوز/لینوکس) تا شاید نیاز شد برنامه دیگه ای باهاش در ارتباط باشه، در iOS 8 سیستم عامل می تونه در صورت نیاز یک اپ رو فعال کنه، از اون در یک اپ دیگه استفاده کنه و بعد هم غیرفعالش کنه. شما هر کاری که مد نظرتون باشه (از دید یک برنامه نویس) رو با مدل iOS می تونید انجام بدید فقط لازمه صحیح و اصولی برنامه بنویسید.

ادعا شد لازمه logcat اندروید مشاهده بشه تا بفهمیم اندروید به چی میگه مالتی تسکینگ، مشاهده شد و چیز خاصی وجود نداره. بعد از اون ادعا شد این چیزی که توضیح دادند (و نگفتند چی هست) مربوط به هسته لینوکس است که ویندوز دسکتاپ قدرت رقابت نداره، و مک هم تعطیل است در حالی که مالتی تسکینگ مک بر پایه Unix طراحی شده دقیقا مشابه لینوکس. بی سوادی موج می زنه در این حرف ها.

ادعا شد فقط اپ های ارائه کننده سرویس اجازه فعالیت در بکگراند رو در iOS دارند، این ادعا غلط است. اپ هایی که در بکگراند هستند می تونند همه کار که مرتبط با بکگراند است رو انجام بدن ولی نمی تونند کارهایی مرتبط به فورگراند رو انجام بدن (مثل رندر کردن المان های UI)، در اندروید این به عهده برنامه نویس گذاشته شده که چکار کنه، در iOS سیستم عامل به برنامه اجازه رفتار غیربهینه رو نمی ده.

مزایا و معایبی که گفته شد خیلی صحیح نیستند (بهینه کردن یک برنامه برای سیستم مالتی تسکینگ iOS سخت تر از اندروید است چون نیاز به سطح سواد بالاتری داره و همینطور کدنویسی بیشتر لازمه)، اپ ها هم برخلاف ادعا اطلاعات رو می تونند به اشتراک بگذارند و پروسه های تکراری هم صورت نمی گیره. کارهایی که گفته شد با اندروید ممکنه همگی با iOS هم ممکن هستند.

اپل سخت گیر تر است روی استور، برنامه ها باید بهتر و اصولی تر نوشته بشن و کنترل بهتری روی کیفیت برنامه ها صورت می گیره: همه و همه فاکتورهای بسیار مفید برای کاربران هستند نه نکته منفی

ادعا شد OS X به خاطر مالتی تسکینگ ناقص (دروغ)، مدیریت رم ناقص (دروغ) و معماری Micro kernel (دروغ) در آینده برای اپل مشکل ساز خواهد شد، اینها همه شایعه گرفته از اون خرافات قدیمی هستند که OS X داره از Mach استفاده می کنه که این دوستان ما به خودشون زحمت ندادن یه سرچ ساده کنند تا ببینن اشتباه است این ادعا. همین دوست ما هم در نهایت گفت: برای اندروید فرق نمی کنه برنامه کجاست، برای iOS فرق می کنه و حرفش صحیحه: وقتی ریسورس ها محدود است لازمه فرق کنه چنین چیزی / iOS ریسورس ها رو بطور بهینه و هوشمند در اختیار برنامه ها قرار میده. در نهایت از دید مصرف کننده هر کاری که با اندروید ممکن است، با iOS هم ممکن است و کلا این جوسازی ها علیه iOS صرفا فن بوی بازی طرفداران اندروید و آنتی اپلی هاست.

----

برای شما هم یک توصیه دارم، این که وقتی آگاهی ندارید به این مسائل نرید و در جاهای مختلف ترویج یک باور خاص رو انجام بدید و بگید "من نمی دونم" و خلاص! این روال کار شما نتیجه اش همین میشه که می بینیم یعنی شما نهایتا دست آویز میشید به نقل قول گرفتن از پست های سایر افراد در انجمن های دیگه. شما اگه دوست دارید اندروید بگیرید یا از آیفون خوشتون نمیاد هیچ مشکلی نیست، ولی لزومی نداره با ترویج اطلاعات غلط و ... ضد یک محصول تبلیغ کنید.

PTFO
    دقیقا صحبت های ایشون رو تایید میکنم . این صحبت های من درباره ایران هست .

میدونید واقعیت چیه ؟ واقعیت اینه که اینو به جرائت میگم . 90 % ایرانی ها ایفون ندارن . بیشترشون اندروید و ... دارن .

واقعیت اینه که خیلی ها از جمله من توان خرید گوشی های ایفون رو ندارن . و میرن گوشی اندرویدی میخرن . باور کنین ممکنه حتی یکبار هم گوشی ایفون دستشون نگرفته باشن . فقط اسکرین شات های هوم اسکرین و گوشی رو از اینترنت دیدن . حتی یکبار هم کار نکردن .

چون نمیتونن خریداری کنن و دستشون نمیریسه . فقط میکوبن و دلایل عجیبی و خنده داری میارن که سیستم عاملش فلان جوره و ... هستش . (گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه ... میگه ..)

حتی منم توان خرید محصولات رو ندارم . گوشی اندرویدی دارم . اونم پرچمدار . با بودجه ای که داشتم انتظار بالاتری نداشتم .... . اما متعصب نیستم و واقعیت رو میبینم .

• پشتیبانی که اپل از گوشی هاش میکنه . در بدترین شرایط در سه سال نیم گوشی هاش رو پشتیبانی مینه . (که از این مورد هرگز اندروید به ios نخواهد رسید)
    • میبینید که گوشی های اندروید از 3 گیگ رم . پردازنده 8 هسته ای و ... استفاده میکنن . اما خدایی خدایی به دور تعصب میبینید که بازم با این حال شاهد لگ هستید . در بازی ها سنگین افت فریم مشاهده میکنین .
    • اما ایفون رو میبینید که هنوز از 1 گیگ رم استفاده میکنه و از گوشی پرچمدار اندروید که 3 گیگ رم داره سرعت 10 برابر بالاتری داره و هنگ تو کار این سیستم عامل نیست !!!!
    • کیفیت برنامه های ios هم که ثابت شدست . زمین تا اسمون با برنامه های اندروید فرق داره . و زیباتر هست . برای مثال کافیه نرم افزار فی/سبوک ، اسکایپ ، و ... رو مقایسه کنید .
    • شما یک گوشی پرچمدار و قوی 16 گیگ اندروید و گوشی 16 گیگ ایفون رو پر از بازی و برنامه کنید . جوری که دیگه جا نداشته باشه . بعد فقط یک دقیقه با هر دو گوشی کار کنین . عیار ios و android اونجا معلوم میشه .

اون موبایلستان هم که یک عده ادم ..... جمع شدن دور هم و به شدت متعصب . البته نه همشون افراد هم وجود داره که اطلاعاتشون و تجربشون خیلی بالاست مانند اقای شاهرخ . سینا و ...

یارو اومده تو موبایلستان چند تا ستاره هم داره و با سابقست . میاد میگه z3 که مشکل زاویه دید داره . برای دوربین گالاکسی نوت 4 به به و چه چه میکنن . نمیدونن که لنز سونی داره . بعد میان سمپل عکس های z3 رو میکوبن .

11. 2 کاربر از sansa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

13. این کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Pami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

دوستان اسم تاپیک رو اصلاح کنید، آیفون 6 صفحه فول اچ دی نداره ، 6 پلاس فول اچ دی هست
    نکته بعد اینکه رتینا ربطی به نوع پانل و کیفیت تصویر و ... نداره صرفاً اسم گذاری اپل برای تراکم پیکسلی های بالای 300ppi هست

15. 3 کاربر از Pami بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال king_darkness's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

میدونید واقعیت چیه ؟ واقعیت اینه که اینو به جرائت میگم . 90 % ایرانی ها ایفون ندارن . بیشترشون اندروید و ... دارن .

واقعیت اینه که خیلی ها از جمله من توان خرید گوشی های ایفون رو ندارن . و میرن گوشی اندرویدی میخرن . باور کنین ممکنه حتی یکبار هم گوشی ایفون دستشون نگرفته باشن . فقط اسکرین شات های هوم اسکرین و گوشی رو از اینترنت دیدن . حتی یکبار هم کار نکردن .
    فقط خواستم بگم کافی یه سر به دانشگاه ما بزنی ببینی درصد کسایی که آیفون دارن خیلی بیشتر از اینه که میگی
    افرادی که به آیفون به عنوان کالای لوکس نگاه میکنن ولی حتی یه بار تو سیتینگ گوشی هم نرفتن!!!(به کسی برنخوره!!!)
    حتی یکی از دلایلی که خودم پارسال با وجود اینکه 2تومن پول گوشی دادم ولی htc one m7 به جای آیفون انتخاب کردم همین بوده
    دلیل دیگه اش هم آزادی اندروید بود که هر روز یه رام رو گوشی نصب میکنم تنوع بیشتری داره ( همون کرم ور رفتن با گوشی)
    باقی صحبتتون کاملا قبول دارم!!!

امروز تو خبرها امد که موجودی آیفون 6 پلاس تموم شده!!! به نظرم خبر عجیبی بود چون هر جور حساب کنی گلکسی نوت سر تره !!!!

17. این کاربر از king_darkness بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •