سلام ، دیروز صبح‌ بعد از 8 ساعت خاموش بودن کامپیوتر، وقتی خواستم آن را روشن کنم، سیستم برای چند لحظه مثلاً 2 ثانیه روشن می‌شد و صدای فن سی‌پی‌یو می‌آمد و بلافاصله خاموش می‌شد و دوباره بعد 2 ثانیه روشن می‌شد و دوباره بعد 2 ثانیه خاموش می‌شد.

منم ترسیدم که نکنه این روشن و خاموش شدن‌ها به قطعات داخل کیس آسیب بزنه ، کل سیستم رو از برق کشیدم و نشستم کل قطعات رو باز کردم و گرد و خاک‌شون رو گرفتم و مادربرد رو با درآوردن باتری و توسط جامپر دیفالت کردم و دوباره همه چیز رو سر جاش بَستم . سیستم درست شد و بدون مشکل روشن شد. و دیروز با کامپیوتر بدون هیچ مشکلی کار کردم. تا اینکه امروز صبح!

امروز صبح دوباره بعد 6 ساعت خاموش بودن سیستم وقتی خواستم آن را روشن کنم، دوباره دقیقاً مثل مشکل دیروز ، سیستم برای چند لحظه مثلاً 2 ثانیه روشن می‌شد و صدای فن سی‌پی‌یو می‌آمد و بلافاصله خاموش می‌شد و دوباره بعد 2 ثانیه روشن می‌شد و دوباره بعد 2 ثانیه خاموش می‌شد.

این دفعه برای حل مشکل فقط در کیس رو باز کردم و کابل برق و کابل ساتا 2 تا هاردم رو باز کردم و بدون هارد کامپیوتر رو روشن کردم که دیدم به راحتی مشکل حل شد. سیستم بالا اومد. دوباره 2 تا هارد رو این دفعه با 2 تا کابل نو و تازه ساتا بستم و در کیس رو بستم و مشکل برای امروز هم موقتاً حل شد.

اساتید محترم به نظر شما چه قطعه‌ای در سیستم من مشکل داره؟

این رو هم بگم که 9 ماه پیش پاور همین سیستم خراب شد و بردم گارانتی شرکت گرین(کیس سبز) و با پرداخت 45 تومن پاور رو برام تعمیر کردند.

ممنون می‌شوم راهنمایی کنید.