تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: یک لپ تاپ فوق العاده سبک و تا سقف 3 میلیون میخوام ، چیو پیشنهاد میدین؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض یک لپ تاپ فوق العاده سبک و تا سقف 3 میلیون میخوام ، چیو پیشنهاد میدین؟

با سلام
    بنده قبلا لپ تاپ سونی وایو داشتم که تقریبا 4 سال پیش خریدم و نیازهامو برطرف میکرد کاملا اما متاسفانه ازم دزدیده شد :( و حالا دنبال یه لپ تاپ چدید میگردم که نقصهای لپ تاپ اولیمو نداشته باشه

خصوصیاتی که من از لپ تاپ انتظار دارم ایناست:
    1) 50% برام مهمه که سبک و قابل حمل باشه وزن 1 کیلو حالا 200 گرم پایین تر یا بالاتر برام مناسبه
    2) زیبا باشه
    3) قیمتش نهایتا 3 میلیون باشه حالا 200 -300 بالاتر یا پایین تر قابل چشم پوشیه
    4) اصلا اصلا سخت افزارش برام مهم نیست چون نه کار گرافیکی سنگین میکنم، نه بازی میکنم نه هیچ چیز دیگه ،بیشتر کارایی که من از لپتاپم انتظار دارم فیلم دیدنه که کیفیتش مناسب باشه اما در حد اچ دی مد نظرم نیست خیلی خفن نیاز نیست باشه، و کار مهم دیگه کار کردن با نرم افزارهای آفیس هستش که نیاز اصلی منه یعنی word , excel و گاهی پاور پوینت چون برای پایان نامم بهش احتیاج دارم و علاوه بر اون سرچ و وب گردی
    5) حد اقل تا 8-9 سال میخوام برام کار کنه و پاسخگوی نیازام باشه

من خودم لپتاپ های مک ایر رو خیلی میپسندم سری 2013 ، همه چیشون عالیه قیمتشونم به نظرم خیلی مناسبه، وزنشون فوق العاده سبک، صفحه نمایشش یکم کیفیتش پایینه اما خیلی برام مهم نیست، ولی دوتا مشکل عمده داره یکی باتریش که قابل تعویض نیست!! من 24 ساعته لپ تاپم تو برق بود و باتریشو درآورده بودم حالا نمیدونم با این باید چیکار کنم حالا که نمیشه باتریشو درآورد ؟؟؟ باطریش چندسال جواب میده اگه خوب استفاده بشه؟؟؟ و مهم تر از همه اینه که چون ویندوز نیست من آفیسو چیکار کنم ؟ تو سیستم مک نرم افزارهای جایگزین word و اکسل داره؟ فایلاشو میشه به ورد یا اکسل تبدیل کرد چون برای هرکسی بخوام بفرستم از استاد گرفته تا جاهای دیگه باید فایلش word باشه؟ شنیدم میشه روش ویندوز ریخت اما حالا اگه روش ویندوز بریزم چقد از کاراییش کم میشه؟

لپ تاپ سونی رو هم دوست دارم اما خیلی خیلی گرونن
    نمیدونم چرا مارکهای دیگه به دلم نمینیشینه !! حس میکنم کارایی ندارن به درد نمیخورن از ایسوز و لنوو و سامسونگ و اینا خوشم نمیاد فقط سونی یا اپل!!! اما اگه مدلی مناسب با کار من میشناسین از هر مارکی پیشنهاد بدین خیلی ممنونتون میشم

پروفشنال parsicola's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    Tehroon

پيش فرض

من خودم مک بوک ایر 2013 دارم. شاید بتونم کمکت کنم.
    در زمینه دیزاین و کیفیت قطعات که بحثی روش نیست
    در زمینه سبکی و قابلیت حمل و استحکام بدنه هم جزو معیارهای اصلی من در انتخاب این لب تاپ بوده و پس از یکسال استفاده هیچ مشکلی هم تا بحال نداشته.

در زمینه ویندوز و آفیس باید بگم که شما میتونی مجموعه آفیس مخصوص مک رو براحتی نصب کنی که توسط مایکروسافت برای مک ساخته شده اما یه اشکال داره اونم مشکلاتی در خصوص نمایش و تایپ حروف فارسی و عربیه که قابل برطرف شدن نیست مگر تا زمانیکه در ورژن آتی توسط همکاری مایکروسافت و اپل برطرف یشه اما مشکل عدم همکاری این دو رقیبه! خود اپل هم برنامه های مخصوص خودشو داره که مشکل زبان فارسی و عربی رو نداره اما شکل و شمایلش کمی فرق داره. البته میتونه فایلهای آفیس رو هم براحتی باز کنه و ادیت کنه و حتی با فورمت آفیس ویندوز ذخیره کنه اما کمی شکل و شمایل نمایش sheet ها فرق داره.

اما اپل خودش یه راه بهتری رو پیش پای کسانی که به هر دلیل مجبورند با ویندوز کار بکنند در اختیار قرار داده به نام برنامه bootcamp که داخل سیستم عامل مک قرار داره . یه کمک اون میشه روی هارد دیسک لب تاپ، ویندوز هم نصب کرد که البته با اینکار فضای هارد دیسک به دو بخش تقسیم میشه و غیر قابل استفاده توسط سیسنم عامل دیگه. به بیان ساده تر شما دارای دوتا سیستم عامل مستقل با فضای اختصاصی خود خواهید شد که در هنگام روشن کردن لب تاپ میتونید یکیشو انتخاب کنید. البته برخی مزایای سیستم عامل اپل رو از دست خواهید داد . مثلا دیگه شارژ باتریتون 8 ساعت نخواهد بود و تا 5.5 ساعت پائیین میاد ( که بازهم بی رقیبه) کمی هم شدت نور پس زمینه و روشنائی اون در ویندوز کمتر میشه! نفاوت البته خیلی واضح نیست اما با مقایسه میشه فهمید. دیگه مشکلی وجود نداره و اگر ویندوز رو از طریق بوت کمپ نصب کنید که خیلی هم برنامه ساده ای هست، تمام درایورهای ویندوز رو دانلود و سپس ویندوز رو نصب میکنه و همه کلیدها و امکانات دستگاه فعال خواهند بود.

در زمینه کیفیت تصویر درسته که رتینا نیست اما کیفیتش جزو خوبهای بازار فعلی محسوب میشه.
    باتری این لب تاپ به گفته سازنده ش حداقل 3 سال بدون افت مدت زمان شارژ کار میکنه و نگرانش نیاشین. فعلا لب تاپ من با مصرف بالائی که دارم باتریش مثل روز اول شارژ نگه میداره.

هیج لب تاپی 8-9 سال برای کسی کار نمیکنه جون اونقدر قدیمی میشه که به درد موزه میخوره حتی اگر سالم باشه. خونه پر ش 5 سال . مخصوصا که اواسط سال 2015 (کمتر از یکسال دیگه) مدلهای کاملا جدید با پردازنده های نسل بعد اینتل بنام Broadwell یر اساس معماری 14 نانومتری در مقابسه با معماری 22 نانومتری 3-4 سال اخیر وارد بازار خواهند شد که حدود 30 درصد مصرف برق کمتر و به همان میزان کارائی بیشتر خواهند داشت. لذا مدلهای 2015 برخلاف 2014 ، کاملا متفاوت خواهند بود.

من مدل md760 2013 دارم که هارد اون 128 گیگه اما پیشنهادم به شما مدل md761 2013 هستش که هارد ssd اون 256 گیگه . اینجوری بر خلاف من ، در صورت نصب ویندوز در کنار مک فضای کافی هم در اختیار خواهید داشت مخصوصا که میخواین سالهای طولانی ازش استفاده کنید.
    Last edited by parsicola; 31-08-2014 at 14:52.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

من مدل md760 2013 دارم که هارد اون 128 گیگه اما پیشنهادم به شما مدل md761 2013 هستش که هارد ssd اون 256 گیگه . اینجوری بر خلاف من ، در صورت نصب ویندوز در کنار مک فضای کافی هم در اختیار خواهید داشت مخصوصا که میخواین سالهای طولانی ازش استفاده کنید.
    خیلی ممنون منم همین مدل MD760 مد نظرم بود والا من خودم هارد اکسترنال 1000 گیگی دارم آیا به نظرتون باز هم نیاز به مدل MD761 نیاز هست؟ چون قیمتش انگار 700-800 تومن بالاتره

والا لپ تاپها که سال به سال تکنولوژیشون پیشرفت میکنه اما برای منی که کاربرد زیادی ازشون نمیخوام فکر نکنم زیاد تغییری کنه.... گرچه الان هم خیلی به لپ تاپ نیاز ندارم چون خونه کامپیوتر دارم اما میترسم نخرم گرون شه .... تو شک موندم..... این غم لپ تاپ دزدیده شدمه که باعث شده هول بشم بخوام فوری یکی دیگه بخرم، نمیدونم شاید بهتره یکم بیشتر صبر کنم

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

بله مدل md760 بهترین انتخاب شما هست
    فقط سعی کنید مدل ۲۰۱۴ رو بگیرید که پردازنده قوی تر شده و اخرین نسخه مارویکس روش نصبه
    در نورد خرید و یا صبر کردن هم اگه بخوای صبر کنی حداقل تا ورود سری جدید و نرمال شدن قیمتها حداقل تا اخر سال باید صبر کنی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    Ahvaz

پيش فرض

بله مدل md760 بهترین انتخاب شما هست
    فقط سعی کنید مدل ۲۰۱۴ رو بگیرید که پردازنده قوی تر شده و اخرین نسخه مارویکس روش نصبه
    در نورد خرید و یا صبر کردن هم اگه بخوای صبر کنی حداقل تا ورود سری جدید و نرمال شدن قیمتها حداقل تا اخر سال باید صبر کنی
    هارد لپ تاپ های اپلو میشه عوض کرد؟ بجاب 128 SSD یک 256 بگذاریم یا اصلاً H.D.D 1TB بزاریم؟

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

خیر نمیشه این نوع لپتاپ ها از چیپست استغاده میکنند

7. این کاربر از HOJ-JAT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •