تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: خاموش شدن فن پاور و یه صدای عجیب!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

9 خاموش شدن فن پاور و یه صدای عجیب!

سلام، وقت بخیر
    راستش وقتی داشتم لا کامپیوترم کار میکردم بعد از چند دقیقه یه صدایی از تو پاور بلند شد و بلافاصله پنجره کارت صدا که وقتی فیش های هدفون یا میکروفون رو اشتباه میزنی و بالا میاد ظاهر شد،منم رفتم از پشت سیستم رو بررسی کردم ،متوحه شدم فن پاور خاموش شده بعدش به طریق معمول سیستم رو از منوی استارت خاموش کردم، سیستمو باز کردم و فن پاور رو تمیز و روغن کاری کردم چون سفت شده بود و روشن نمیشد،بعد از اینکه کیس رو بستم سیستم رو روشن کردم اما از مادر برد صدای بوق غیر ممتد شنیده میشد و تصویری روی مانیتور نبود عین وقتی که کارت گرافیک تو شیارش جا نخورده! چند بار کارت گرافیک و رم رو در اوردم و جا زدم اما همچنان مشکل به قوت خودش باقی بود!تا اینکه بعد از چند روز رفتم پاور رو باز کردم خوب بررسی کردم هیج جای سوختگی روش نبود دقت که کردم بعضی از خازن ها یکم باد کرده بودن و شاید یکی دوتاشون هم اون شیار 4 سویی که روشون تعبیه شده باز شده بود یکم اونارو فشار دادم و پور رو گرد گیری کردم سیستمو روشن کردم و در عین ناباوری سیستم بالا اومد! حالا میشه راهنمایی کنید مشکل کجا بوده؟ و ایا هنوزم مشکل وجود داره یا نه؟ خطری وجود داره برای سیستم با این وضعیت؟ درضمن 2 بار سیستم رو روشن و خاموش کردم تا ببینم مثل قبل میشه که نشد و درست کار کرد
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام، وقت بخیر
    راستش وقتی داشتم لا کامپیوترم کار میکردم بعد از چند دقیقه یه صدایی از تو پاور بلند شد و بلافاصله پنجره کارت صدا که وقتی فیش های هدفون یا میکروفون رو اشتباه میزنی و بالا میاد ظاهر شد،منم رفتم از پشت سیستم رو بررسی کردم ،متوحه شدم فن پاور خاموش شده بعدش به طریق معمول سیستم رو از منوی استارت خاموش کردم، سیستمو باز کردم و فن پاور رو تمیز و روغن کاری کردم چون سفت شده بود و روشن نمیشد،بعد از اینکه کیس رو بستم سیستم رو روشن کردم اما از مادر برد صدای بوق غیر ممتد شنیده میشد و تصویری روی مانیتور نبود عین وقتی که کارت گرافیک تو شیارش جا نخورده! چند بار کارت گرافیک و رم رو در اوردم و جا زدم اما همچنان مشکل به قوت خودش باقی بود!تا اینکه بعد از چند روز رفتم پاور رو باز کردم خوب بررسی کردم هیج جای سوختگی روش نبود دقت که کردم بعضی از خازن ها یکم باد کرده بودن و شاید یکی دوتاشون هم اون شیار 4 سویی که روشون تعبیه شده باز شده بود یکم اونارو فشار دادم و پور رو گرد گیری کردم سیستمو روشن کردم و در عین ناباوری سیستم بالا اومد! حالا میشه راهنمایی کنید مشکل کجا بوده؟ و ایا هنوزم مشکل وجود داره یا نه؟ خطری وجود داره برای سیستم با این وضعیت؟ درضمن 2 بار سیستم رو روشن و خاموش کردم تا ببینم مثل قبل میشه که نشد و درست کار کرد
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    یعنی بوق گرافیک بوده

به نظر من پاور رو حتما تعمیر یا اگه دوست ندارید عوض کنید خازن های پاور نشتی داره باید عوض بشه همچنمین قطعات اطراف خازن هم باید تست بشه فن پاور هم به خوبی کار کنه احتمالا به دلیل کار نکردن فن پاور در دراز مدت باعث شده که دمای قطعات پاور بالاا رفته و خازن ها نشتی داشته باشند بهتره با یک پاور خوب سیستم چک بشه
    به پاور هم اهمیت دهید چون پاور مشکل دار به قطعات دیگر هم آسیب میرساند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

طولانی مدت نبود شاید 5 یا 10 دقیقه خاوش بوده فن پاور، البته فک کنم نشتی داشته باشه یکی دوتا از خازن ها اما چرا وقتی یکم تمیز کاری و گرد گیریش کردم و اون خازن هارو فشار دام سیستم بالا اومد!؟ یعنی به کارت گرافیک برق نمیرسیده که بالا نمیومده و بوق میزده؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

طولانی مدت نبود شاید 5 یا 10 دقیقه خاوش بوده فن پاور، البته فک کنم نشتی داشته باشه یکی دوتا از خازن ها اما چرا وقتی یکم تمیز کاری و گرد گیریش کردم و اون خازن هارو فشار دام سیستم بالا اومد!؟ یعنی به کارت گرافیک برق نمیرسیده که بالا نمیومده و بوق میزده؟
    احتمالا یکی از خط های ولتاژ پاور نوسان داشته بهتره با مولتی متر ولتاژ های خروجی پاور به خصوص نارنجی و قرمز رو بگیرید

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    باب الجنت (قزوین)

پيش فرض

چون رشته ام برقه دارم میگما
    معمولا خازن ها نقشه فیلتر دارن یعنی جلوی نوسان یا ریپل زدن میگیرن و یه ولتاژ صاف و بدون نوسان میدن اون خازن هایی که میگی از بالا سرش باز شدن اون خازن ها ترکیدن و دی الکتریک بینشون خالی شده خازن های سوخته و همچنین باد کرده رو عوض کن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

3

چون رشته ام برقه دارم میگما
    معمولا خازن ها نقشه فیلتر دارن یعنی جلوی نوسان یا ریپل زدن میگیرن و یه ولتاژ صاف و بدون نوسان میدن اون خازن هایی که میگی از بالا سرش باز شدن اون خازن ها ترکیدن و دی الکتریک بینشون خالی شده خازن های سوخته و همچنین باد کرده رو عوض کن
    حالا اگه من همه خازنایی که یکم باد کردن رو عوض کنم شاید در حدود 10 15 تا بشه!اگه این کارو کنم به صرفه هست؟ حدودا هزینه اش چقدر میشه؟ و چیز دیگه اینکه آیا بعد از تعمیر میشه به کارکردش امیدوار بود و مثل روز اول کار میکنه؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

حالا اگه من همه خازنایی که یکم باد کردن رو عوض کنم شاید در حدود 10 15 تا بشه!اگه این کارو کنم به صرفه هست؟ حدودا هزینه اش چقدر میشه؟ و چیز دیگه اینکه آیا بعد از تعمیر میشه به کارکردش امیدوار بود و مثل روز اول کار میکنه؟
    اینکارو کردید باید قطعات اطراف خازن حتما چک بشه با تست بازر میتونید این قطعات رو پیدا کنید و ولتاژ های خروجی هم بررسی بشه تا بتونید استفاده کنید ولی به نظر من بک پاور نو تهیه کنید بهتره

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    باب الجنت (قزوین)

پيش فرض

نهایت با 5تومن خودت می تونی انجام بدی مشکلی هم براش پیش نمیاد و مثل روز اول کار میکنه فقط حواست باشه اتصالی ندی به جای دیگه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •