تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: آموزش ساخت یه کلیپ معرفی ساده (نرم افزار نسخه ی CS6-64bit)

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض آموزش ساخت یه کلیپ معرفی ساده (نرم افزار نسخه ی CS6-64bit)

با سلام
    در اینجا قصد داریم یه کلیپ آغازین یا معرفی خیلی اجمالی و ابتدایی رو خدمت کاربران عزیز آموزش بدیم البته باید یه آشنایی متوسط هم با این نرم افزار داشته باشید.مثلا ساخت کامپوزیشن و ... رو که الان میبینید و تو روال آموزش هم آشنا خواهید شد
    خب در اولین اقدام شما باید فارسی نویس leomoon رو نصب کنید و بعد از نصب شدنش وارد نرم افزار بشید

خب حالا نرم افزار رو اجرا میکنیم
    من نسخه ی CS6 رو دارم. البته فرق زیادی ندارن و امکاناتی که استفاده خواهیم کرد تو نسخه های قبلی هم وجود دارن

حالا
    بعده اینکه نرم افزار اجرا شد یه کادر میاد و مثله اینکه داشبورد هستش و گزینه های مدیریت پروژه رو نشون میده

فکر نکنم لازم به توضیح باشه

از طریق گزینه ی new composition بدنه ی اصلی پروژه زو ایجاد میکنید. یعنی اینکه تعریف میکنیم پروهژه ی ما قرار چه رزلوشنی داشته باشه.اچ دی یا fullhd و ...

من برای پروژه ی خودم اینو انتخاب میکنم :

خب بعدش پروژه ایجاد میشه و ما شروع به کار میکنیم :

خب حالا باید یه فضایی رو ایجاد کنیم دیگه . من برای فضای این کلیپ ترکیب سفید با ذره ای سیاه رو انتخاب کردم . البته این یکی از بهترین نمونه هاست که تو اکثر کلیپ های معرفی ازش استفاده میکنن. خب برای اینکار میریم از این مسیری که تو عکس زیر نشون دادم اقدام به ایجاد solid میکنیم

خب حالا تنظیماتش :
    رو قسمت رنگ کلیک میکنیم و کادر انتخاب رنگ میاد از اونجا سفید محض رو انتخاب میکنیم

بقیه ی تنظیماتم که پیشفرض هست فقط اسمشو به bg یعنی بکگراند تغییر میدیم

بعد از زدن ok ، صفحه ی پروژه ی سفید رو نشون میده حالا برای اینکه با سیاه ترکیبش کنیم ، میایین یهدونه solid سیاه رنگ هم درست میکنیم

اینطوری میشن اما اون سالید سیاهه میاد رو سفید . تو اینجا سفید رو برمیداریم و در بالای سالید سیاه قرار میدیم:

از بالای صفحه ابزار ellips tool رو روش کلیک میکنیم و نگه میداریم تا کادرش باز بشه و از داخلش نوع بیضی رو انتخاب میکنیم و برای برگشتن به حالت حنثی یعنی نشان موس ، هم کلید v رو میزنید

حالا که ابزار مورد نظر انتخاب شد میرید تو وسط پروژمون نشون رو دقیقا روی وسط قرار میدیم و کلیک کرده و نگه میداریم و در کنارش هم کلید cntrl رو از رو کیبورد فشار میدیم و موس رو به کنار حرکت میدیم تا بیضی شکل بگیره .مثله زیر:

حالا کلیدهارو رها کنید

تو قسمت سورس ها میبینید که زیر بکگراند سفید یه ماسک ایجاد شده.فلشش رو باز کنید تا تنظیماتش نمایان بشه :

حالا مقادیر رو به صورت تصویر نظیم کنید .مثلا مسک فدر رو رو 750 بذارید و اکسپانشن رو روی 280

پروژه به شکل زیر درمیاد :

حالا با استفاده از ابزار تایپ ، که در عکس زیر نشون دادم ، نوشته مونو ایجاد میکنیم . انتخاب ابزار ، کلیک برروی صفحه و ایجاد سورس تایپی . اما چیزی نمینویسیم . میام تو leomoon و اونجا متن مورد نظر خودمون رو مینویسیم:

بعده اینکه کپی کردیم میاریم تو همون تایپ سورس ، past میکنیم و بعد enter کناری صفحه کلید برای تائید رو فشار میدیم (enter وسطی کیبرد برای سر سطر رفتن فشار داده میشه)

انتخابش میکنیم و تنظیمات دلخواهی رو که اگه خواستیم روش پیاده میکنیم مثلا من رنگش رو سیاه کردم .یادتون باششه باید اول نوشته رو انتخاب کنید تا روش تغییرات انجام بشه.مثله ورد :

برای برگشتن به حالت حنثی هم کلید v رو میزنید
    اگرم این قسمت تنظیمات تایپ نبود میتونید از این بخش محیط رو به تایپوگرافی تبدیل کنید که در این حالت تنظیمات میاد:

خب حالا یه حالتی هست که شما دارید به چیزی نگاه میکنید ، چشماتون رو به اون شی نزدیک یا دور کنید یا از نماهای مختلف بهش نگاه کنید و یا حالتی که شما ثابت بمونید و اون شی رو به نماهای مختلف بچرخونید و عقب جلو کنید . تو این نرم افزار هم دقیقا همین کار انجام میشه و من برای متحرک کردن این نوشته ، نوشته رو ثابت نگه میدارم و دوربین رو حرکت میدم

پس باید یه دوربین به پروژمون اضافه کنیم:
    برای اضافه کردنش بصورت زیر عمل میکنیم:

و این کادر میاد :

خب کار خاصی انجام نمیدیم و تائیدش میکنیم

بعدش این کادر میاد و مگه که این سورسهای موجوده شما در حالت دوبعدی هستن و برای استفاده از دوربین باید اونا رو به صورت سهبعدی تعریف کنید.ok رو میزنیم .تو عکس دومی هم فقط نوشته مونو به حالت سه بعدی تعریف میکنیم.این سهبعدی واقعی نیست بلکه به نرم افزار میگیم که این مورد رو سه بعدی در نظر بگیره

تو قسمت سورس دوربین رو میبینیم که اضافه شده :

خب. حالا قصد داریم دوربین رو حرکت بدیم .اما اگه مقادیر مربوط به حرکت دوربین رو کم و زیاد کنیم دوربین حرکت میکنه اما باز ثابت میمونه.یعنی برای اینکه ما دوربینمون طبق خواستمون حرکت داده بشه باید حرکاتش رو ضبط کنیم و به نرم افزار بگیم که از فلان فریم تا فلان فریم دوربین رو از چپ به راست ببر و یا بلعکس . برای اینکار از keyframe استفاده میکنیم. نه تنها برای حرکت دوربین بلکه برای همه ی مواردی که تو نرم افزار وجود داره این کی فریم ها موجودن و تغییرات دلواه شما رو نمایش خواهند داد. حالا در ادامه میبینید که چطوری ازش استفده میکنیم:
    در هر یک از پارامترهای دوربین که میخواییم تغییر کنه آیکنی وجود داره که عملیات کیفریم رو انجام خواهد داد.بله آیکن کرنومتر. هر موردی که این آیکن رو داره یعنی قابلت کی فریم رو داراست. حالا ما تو پارامتر های دوربین به این قسمتی که تو عکس نشون دادم میریم:
    روی کورنومتر ها کلیک میکنیم تا کی فریم مورد نظر ایجاد بشه.کی فریم مورد نظر رو من رو جایی زدم که نوشته کاملا و واضح تو کادر قرار داره . یعنی تو ابتدا (یادتون باشه قبلش نوشته رو کامل تو وسط کادر تنظیم کنید)

اون علامت زرد ها رو که میبینید همون کی فریم هستن و رنگ زرد به این معنیه که در حالت انتخاب هستن .اگه کنارش کلیک کنید رنگش خاکستی میشه و نمیتونید روش تغییرات انجام بدید . حالا در همین حالت کلید f9 رو فشار بدید تا کی فریم ها بصورت حرکت روان و آرام دربیان .بهشکل ساعت شنی میشن
    حالا اونارو خیلی کم به جلو ببرید .مثلا یه ثانیه .میتونید تایم لاین رو بزگنمایی کنید و ببینید یه ثانیه کجاس.من مثلا 15 ام ثانیه قرار دادم

حالا عقربه ی پخش رو به ابتدا برگردونید و اونجا مقادیر کی فریم هارو عوض کنید. این دو پارامتر مربوط به حرکت حول z و عقب و جلو میشه.یعنی اگه شما بصورت دستی هم دوربین رو حرکت بدید اینجا کی فریم ایجاد میشه (یه بار هست که میایین مقادیر این پارامتر هارو عوض میکنی یه بارم هست که میریم و خوده دوربین رو تکون میدیم.هیچ فرقی نداره.اگه خوده دوربین رو تکون بدیم بهتر اون تغییرات دلخواهمون رو میشه اضافه کنیم)
    برای ایجاد تغییرات دستی هم از طریق ابزار حرکت دوربین که در بالای صفحه قرار داره میشه انجام داد :
    و یا کلید c از کیبرد رو فشار بدید . و هر بار فشار دادن ابزار دوربین عوض میشه.برای برگشتن به حالت حنثی هم کلید v رو میزنید

خب در حالتی که این عقربه ی پخش در بخش ابتدایی قرار داره شما دوربین رو تغیر بدید تا کی فریم مورد نظر ثبت بشه.حالا پخش کنید ببینید نوشته تغییر نما میده

گول سادگیشو نخورید .به مورد که غییرات بیشتری رو پروژه انجام میدیم ، خیلی حرفه ای تر خواهد شد
    ادامه در پست بعدی

2. 8 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

دمت گرم داداش
    لطفا اموزشهاي بيشتري بذار و اگه ميشه به صورت تصويري باشه ممنون
    در ضمن اگه ميشه راجبه افكت هاي كه تو ليست راست كليك در خوده افتر افكت هست تك تك يه توضيح بده كه هر كدوم چه كاري مي كنن و چه افكتي مي زارن ممنون

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

باشه . در صورتی که استقبال بشه منم آموزسهای بیشتر ی میذارم. فعلا که استقبال زیادی نشده‌ای

5. این کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه majid-n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

بابا داشی بس چی شد قولت ((که شه سن قول وردن بیزه هانهههههههههههه)

7. 2 کاربر از majid-n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

باشه . در صورتی که استقبال بشه منم آموزسهای بیشتر ی میذارم. فعلا که استقبال زیادی نشده‌ای
    اقا سپاسگزارم
    از لطفی که کردید ... خیلی وقت بود در پی چنین مطلبی بودم .... و به لطف جنابعالی ... دونستم چیدبه چی هست . با سپاس

9. این کاربر از sepehr82 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2015
    محل سكونت
    شاهرود

پيش فرض

مرسي دادا دمت گرم با توضيحاتي كه دادي.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •