تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: مشکل هنگ بعد عوض کردن سی پیو

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

14 مشکل هنگ بعد عوض کردن سی پیو

درود دوستان قبلا سی پیوم تک هسته بود عوض کردم جفت هسته. حس میکنم خیلی نات ریسپانسد زیاد شده . مشکل چیه؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

دوستان مشخصات سیستم اینه مادربرد گیگا945pls3سی پیوe6850 core 2 duoسه گیگاهرتز رم دو تا دو گیگ باس 800.سیستم بعد از عوض کردنه سی پیو زیادی نات ریسپانسد داره. بنظرم راحت سیپیو با رم هماهنگ نیست.حالا چرا نمیدونم. البته حدسم اینه. ممکنه درستم نباشه.فکر کنم یه تغییراتی تو بایوس سیستم بدم وضعیت بهتر شه. اما احتیاج به کمک دارم.cpu host frequncy (mhzرو چی قرار بدم خوبه؟system memory multiplierرو چی قرار بدم؟و قسمت اخرmemory frequncy (mhzرو چی قرار بدم خوبه؟

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

اول از هر چیری بعد از تعویض پردازنده ویندوز باید عوض بشه وگرنه مشکل دارید

مرحله بعدی خود بایوس است

این پردازنده توسط برد شما ساپورت میشه منتها FSB این پردازنده 1333 است که به دلیل اینکه برد شما حداکثر FSB 800 ساپورت میکنه دو حالت پیش میاد یا سیستم بوت نمیشه یا اگر بوت بشه روی همون 800 کار میکنه که برای شما همینطوری است حالت دوم

بایوس مینتون ورژنش چند است؟ حتما به آخرین ورژن آپدیت بشه و یک دور بایوس دیفالت بشه

پاورتون هم برای این پردازنده مناسب بشه چیز دیگه ای نمیمونه

4. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

اول از هر چیری بعد از تعویض پردازنده ویندوز باید عوض بشه وگرنه مشکل دارید

مرحله بعدی خود بایوس است

این پردازنده توسط برد شما ساپورت میشه منتها FSB این پردازنده 1333 است که به دلیل اینکه برد شما حداکثر FSB 800 ساپورت میکنه دو حالت پیش میاد یا سیستم بوت نمیشه یا اگر بوت بشه روی همون 800 کار میکنه که برای شما همینطوری است حالت دوم

بایوس مینتون ورژنش چند است؟ حتما به آخرین ورژن آپدیت بشه و یک دور بایوس دیفالت بشه

پاورتون هم برای این پردازنده مناسب بشه چیز دیگه ای نمیمونه
    ممنونم از پاسختون بایوس اپدیته.منتهی اون قسمتا رو که گفتم تغییر دادم. عملکرده سی پیو و رم یکم بهبود پیدا کرده. اما تو سی پیو زد که نگاه میکنم قبلا fsb800 بود الان رفته 880و اگه یکمم اون فرکانسه سی پیو رو بالاتر ببرم حتی رویه هزار هم میره.فرکانس رم هم که قبلا رویه 533 بود رفته رو585منتهی هسته سی پیو قبلا رویه 1.2 الی 1.3 ولت بود الان اومده رویه 1.48. ولی دمایه سی پیو نرماله و تست پایداری هم گرفتم پایداره.مشکل نداره همینطور بذارم؟ یا نه بعد ها ممکنه باعث سوختنه قطعه ای بشه؟؟؟
    راستی پاور هم گرین 380 وات هست با توجه به اینکه سی پیو قبلی مصرفش از این که الن روشه بیشتر بوده پس در نتیجه فکزر کنم پاور مناسبه.
    Last edited by AMNA; 27-08-2014 at 20:24.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

ممنونم از پاسختون بایوس اپدیته.منتهی اون قسمتا رو که گفتم تغییر دادم. عملکرده سی پیو و رم یکم بهبود پیدا کرده. اما تو سی پیو زد که نگاه میکنم قبلا fsb800 بود الان رفته 880و اگه یکمم اون فرکانسه سی پیو رو بالاتر ببرم حتی رویه هزار هم میره.فرکانس رم هم که قبلا رویه 533 بود رفته رو585منتهی هسته سی پیو قبلا رویه 1.2 الی 1.3 ولت بود الان اومده رویه 1.48. ولی دمایه سی پیو نرماله و تست پایداری هم گرفتم پایداره.مشکل نداره همینطور بذارم؟ یا نه بعد ها ممکنه باعث سوختنه قطعه ای بشه؟؟؟
    راستی پاور هم گرین 380 وات هست با توجه به اینکه سی پیو قبلی مصرفش از این که الن روشه بیشتر بوده پس در نتیجه فکزر کنم پاور مناسبه.
    برای کاهش اون پارامترها میتونید cpu host controller رو کاهش بدهید که میزان fsb کم بشه ولی با اینکار فرکانس رم و پردازنده و چیپ شمالی هم کاهش پیدا میکنه فرکانس رم رو که با ضریبش میتونید درست کنید در این حالت هم شاید بتونید با ولتاژ کمتر هم پردازنده رو پایدار کنید میخواید کم کنید به اندازه یک صدم یا دو صدم کم کنید زیاد کم کنید ممکنه سیتسم بوت نشه
    مشکل responsed و فریز شدن بیشتر از ویندوز ویروس و نرسیدن ولتاژ کافی به پردازنده است که میتونه از تنظیمات بایوس پاور و مین باشه که دو مورد آخر مشکلی نباید داشته باشه

7. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

برای کاهش اون پارامترها میتونید cpu host controller رو کاهش بدهید که میزان fsb کم بشه ولی با اینکار فرکانس رم و پردازنده و چیپ شمالی هم کاهش پیدا میکنه فرکانس رم رو که با ضریبش میتونید درست کنید در این حالت هم شاید بتونید با ولتاژ کمتر هم پردازنده رو پایدار کنید میخواید کم کنید به اندازه یک صدم یا دو صدم کم کنید زیاد کم کنید ممکنه سیتسم بوت نشه
    مشکل responsed و فریز شدن بیشتر از ویندوز ویروس و نرسیدن ولتاژ کافی به پردازنده است که میتونه از تنظیمات بایوس پاور و مین باشه که دو مورد آخر مشکلی نباید داشته باشه
    ممنون.یعنی اف اس بی بیاد رو همون 800 بهتره ؟و فرکانس رم کمتر بشه بهتره ؟در حاله حاظر که اف اس بی رفته بالاتر و فرکانس رم هم رفته بالاتر سیستم از لحاظ پایداری مشکل نداره.یعنی بهتره برش گردونم رو همون 800؟اگه ولتاز بالاتره سیپیو مشکل ساز میشه پس همون دیفالت کنم؟بعدشم ضریب رم رو میذارم رو چهار سیستم بوت نمیشه ولی میذارم روسه فرکانسش میشه 600 و سیستم بوت میشه با توجه به اینکه باس رم 800 هست فرکانسه 600 براش مناسبه؟
    Last edited by AMNA; 27-08-2014 at 20:44.

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

اگه ولتاز بالا رفتنه سی پیو در این حد خطرناکه که دیفالتش کنم.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

اگه ولتاز بالا رفتنه سی پیو در این حد خطرناکه که دیفالتش کنم.
    دیفالت کنید واگه ولتاژ سی پی یو روی حالت آتو است خودش این ولتاژ رو ست کرده شما مستقیم نمیتونید fsb رو کم کنید باید cpu host controller یا کلاک پایه رو تغییر بدید پارامترهای دیگه با توجه به این پارامتر تغییر میکنند

11. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •