تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا مشکل سخت افزاری هست؟

راي دهنده
0. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

0 0%
  • نه

0 0%
Multiple Choice Poll.
نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: روشن نشدن سیستم.ممکنه مشکا سخت افزاری باشه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir0260's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    کیش

5 روشن نشدن سیستم.ممکنه مشکا سخت افزاری باشه؟

باسلام
    چند روزی هست سیستمم دچار مشکل شده
    مشکل از اینجا قراره
    همیشه روی ارم ویدوز گیر میکنه
    ویندوزم عوض کردم امام همین مشکل رو داره چیکار کنم؟

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

باسلام
    چند روزی هست سیستمم دچار مشکل شده
    مشکل از اینجا قراره
    همیشه روی ارم ویدوز گیر میکنه
    ویندوزم عوض کردم امام همین مشکل رو داره چیکار کنم؟

وقتی اینطوری شد برید تو سیف مود و از این محیط درایور گرافیک رو آنیستال کنید ببینید بازم روی آرم ویندوز گیر میکنه یا نه

درست نشد با ورژن های دیگر ویندوز تست کنید اگه با تعویض نوع ویندوز هم درست نشد هارد اتصالات هارد رم سیستم باید تست بشه اسلات های رم رو هم تمیز کنید

3. 4 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir0260's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    کیش

پيش فرض

وقتی اینطوری شد برید تو سیف مود و از این محیط درایور گرافیک رو آنیستال کنید ببینید بازم روی آرم ویندوز گیر میکنه یا نه

درست نشد با ورژن های دیگر ویندوز تست کنید اگه با تعویض نوع ویندوز هم درست نشد هارد اتصالات هارد رم سیستم باید تست بشه اسلات های رم رو هم تمیز کنید
    سلام دوست عزیز
    من اینکار رو کردم اما بازم گیر میکنه البته وقتی بری رو حالت سیف مود دیگه تا یک دو روزی گیر نمیکنه بعد دوباره گیر میکنه...
    و امروز رفتم هاردم رو عوض کردم مشکل از هارد بود حالا دیگه اصلا گیر نمیکنه...
    ممنون از پاسختون

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    من اینکار رو کردم اما بازم گیر میکنه البته وقتی بری رو حالت سیف مود دیگه تا یک دو روزی گیر نمیکنه بعد دوباره گیر میکنه...
    ممنون از پاسختون
    هاردتون چی بود؟ اواخر در ویندوزتون کندی سرعت محسوس هم داشتید درسته؟

آخر فروم باز ali_mohandes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    IN System

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    ممنون از پاسختون
    اول کلش رو فرمت می کردید دوباره ویندوز نصب می کردید شاید درست میشد

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

احتمالش هم زیاد بوده که درست بشه. معمولن هارد بعد از مدتی ارور و بدسکتور پیدا میکنه که با یک chkdsk /x /f /r درست میشه. یه مورد ازین بدتر داشتم که سرعت به شدت افت کرده بود، فایلی میخواستی کپی کنی کلن سیستم کند میشد و حالت هنگ.. چون هارد مشکل داشت.

خلاصه با fdisk مشکلش کاملن حل شد. مهمترین نکته برای هارد، دمای هارد هست، دمای هارد بالا بره زود فرسوده میشه.. الان فن هایی هست مخصوص هارد که خیلی ضروریه براش به نظر من.

اول کلش رو فرمت می کردید دوباره ویندوز نصب می کردید شاید درست میشد

آخر فروم باز ali_mohandes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013
    محل سكونت
    IN System

پيش فرض

احتمالش هم زیاد بوده که درست بشه. معمولن هارد بعد از مدتی ارور و بدسکتور پیدا میکنه که با یک chkdsk /x /f /r درست میشه. یه مورد ازین بدتر داشتم که سرعت به شدت افت کرده بود، فایلی میخواستی کپی کنی کلن سیستم کند میشد و حالت هنگ.. چون هارد مشکل داشت.

خلاصه با fdisk مشکلش کاملن حل شد. مهمترین نکته برای هارد، دمای هارد هست، دمای هارد بالا بره زود فرسوده میشه.. الان فن هایی هست مخصوص هارد که خیلی ضروریه براش به نظر من.
    دمای هارد حد اکثر باید چقدر باشه اگه چقدر باشه خوبه؟این Fdiskچیه؟میشه بیشتر توضیح بدید؟

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

بهترین دما بین 25 تا 40 هست. ولی ممکنه تا 50 هم بالا بره که نقطه ی مرزی هست. (هاردهایی که RPM (دور در دقیقه) بالاتری دارند مثل 7200RPM دمای بالاتری دارند. هاردهای 5400RPM دماشون طبعن پایین تره) دمای بالاتر از این مقدار نرخ خطای هارد رو زیاد میکنه. البته سن کارکرد هارد هم وقتی زیاد بشه (مثلن 3 سال یا بیشتر) روی دماهایی مثل 40 هم ضعیف عمل میکنه و نرخ خطاش بالا میره.

fdisk یه برنامه ی تحت خط فرمان هستش که برای پارتیشن بندی هارد ازش استفاده میشه (فقط FAT & FAT32 رو ساپورت میکنه) البته در ویندوز های بعد از 2000 این قابلیت به Diskpart تغییر پیدا کرده که قابلیتهای بهتری رو ارائه میده (مثلن ساپورت ntfs ، حالت گرافیکی تر، حالت اسکریپتی و ساپورت سینتکس های بیشتر). به هرحال در اینجا منظور اینه که کل هارد رو مجددن پارتیشن بندی و کاملن فرمت کردم (یعنی پارتیشن تیبل (Partition table) رو مجددن ساختم) معمولن پارتیشن تیبل وقتی دچار خطا بشه کل یا بخشی از هارد عملکردش مختل میشه.

10. این کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •