تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: مشکل روشن ماندن فن ها بعد از خاموش کردن سیستم!

اگه نباشه جاش خالی می مونه Azhang's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    ولايت غريب

پيش فرض مشکل روشن ماندن فن ها بعد از خاموش کردن سیستم!

سلام دوستان،نمیدونستم مشکل مربوط به کدوم قطعه میشه برای همین اینجا مطرح میکنم:
    چند روز پیش فن سی پی یو دچار مشکل شده بود برای همین مجبور شدم عوضش کنم اما بعد از عوض کردن فن وقتی که سیستم رو خاموش میکنم همه چی خاموش میشه(مانیتور و هارد و...) اما فن های سیستم (فن سی پی یو،فن کارت گرافیک و یه فن جانبی که برای خنک کردن کارت گرافیک به سیستم وصله)روشن میمونه و برای خاموش کردنش باید دکمه پاور رو نگه دارم تا سیستم خاموش بشه!
    مشکل از کجا میتونه باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام دوستان،نمیدونستم مشکل مربوط به کدوم قطعه میشه برای همین اینجا مطرح میکنم:
    چند روز پیش فن سی پی یو دچار مشکل شده بود برای همین مجبور شدم عوضش کنم اما بعد از عوض کردن فن وقتی که سیستم رو خاموش میکنم همه چی خاموش میشه(مانیتور و هارد و...) اما فن های سیستم (فن سی پی یو،فن کارت گرافیک و یه فن جانبی که برای خنک کردن کارت گرافیک به سیستم وصله)روشن میمونه و برای خاموش کردنش باید دکمه پاور رو نگه دارم تا سیستم خاموش بشه!
    مشکل از کجا میتونه باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.
    یعنی از ویندوز سیستم رو خاموش میکنید سیستم هنوز روشن است و خاموش نمیشه ؟

این مشکل یک علتش میتونه از ویندوز ویروس و باز بودن برنامه های اضافه باشه علت بعدی هم میتونه از پاور مین و بایوس باشه

3. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    ولايت غريب

پيش فرض

یعنی از ویندوز سیستم رو خاموش میکنید سیستم هنوز روشن است و خاموش نمیشه ؟

این مشکل یک علتش میتونه از ویندوز ویروس و باز بودن برنامه های اضافه باشه علت بعدی هم میتونه از پاور مین و بایوس باشه
    بله وقتی از ویندوز سیستم رو خاموش میکنم پروسه خاموش شدن به طور کامل انجام میشه یعنی مانیتور خاموش میشه LED هارد هم خاموش میشه ولی فن ها کماکان روشن میمونن!!!
    ویندوز رو یکبار عوض کردم و آنتی ویروس هم رو سیستم نصبه،به همین خاطر فک نکنم نرم افزاری باشه.
    در مورد پاور مین و بایوس میشه بیشتر توضیح بدید.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

بله وقتی از ویندوز سیستم رو خاموش میکنم پروسه خاموش شدن به طور کامل انجام میشه یعنی مانیتور خاموش میشه LED هارد هم خاموش میشه ولی فن ها کماکان روشن میمونن!!!
    ویندوز رو یکبار عوض کردم و آنتی ویروس هم رو سیستم نصبه،به همین خاطر فک نکنم نرم افزاری باشه.
    باید با یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید تا معلوم بشه مشکل از کجاست اگه مشکل نرم افزاری تباشه

درست نشد با بایوس مین رو آپدیت کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه

6. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری ali2424's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

درود
    بهتر بود نوع مادربرد رو ذکر میکردید معمولا در بعضی مینهای امروزی در بایاس قابلیتی وجود دارد که بر اساس ان وقتی سیستم خاموش شد فنهای پاور سیستم و گرافیک به مدت 1 الی دو دقیقه کار کنند تا دمای قطعات رو به سرعت کاهش یابد که این مورد از داخل بایاس قابل تنظیم هست

8. این کاربر از ali2424 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Meysam Raz's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012
    محل سكونت
    شهر 72 فرقه

پيش فرض

درود
    بهتر بود نوع مادربرد رو ذکر میکردید معمولا در بعضی مینهای امروزی در بایاس قابلیتی وجود دارد که بر اساس ان وقتی سیستم خاموش شد فنهای پاور سیستم و گرافیک به مدت 1 الی دو دقیقه کار کنند تا دمای قطعات رو به سرعت کاهش یابد که این مورد از داخل بایاس قابل تنظیم هست
    عزیز این تنظیمات کجای بایوس هستش؟
    مین Z77 اسوس
    منم یک چند باری دقیقا همین مشکل دوستمون رو داشتم

تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    ولايت غريب

پيش فرض

درود
    مادربرد قدیمی هستش،asus p5q pro که تو تنظیمات بایوس همچین چیزی ندیدم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •