تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: مشکل در درجه گرمای بالای CPU

پروفشنال AC_POP's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض مشکل در درجه گرمای بالای CPU

با سلام خدمت دوستان.
    از امروز صبح، بعد از اینکه یه کار معمولی ( در حد نصب گیم از روی دی وی دی یا بازکردن مدیاپلیر و گوش دادن آهنگ!!!) انجام میدم کامپیوترم خاموش میشه و طی دفعات بعد که روشن میکنم بعد از یکی دو دقیقه خاموش میشه و این زمان رفته رفته کمتر میشه اونقدری که دکمه رو میزنم روشن نشده خاموش میشه !
    بعد این اتفاق رفتم به بایوس مادربورد و دمای سی پی یو رو نگاه کردم دیدم زده 103 درجه !!! دمای سیستم هم 37 بود فکر کنم.
    بعد وایسادم تا سی پی یو خنک شده و با یه نرم افزار دیگه توی ویندوز تست گرفتم که نتیجه این بود :

این الان در حالیه که من جز این برنامه هیچی رو باز نکردم !

سی پی یو هم Intel Dual Core هست مدلش یادم نیست.
    لطفا کمک کنید. تقریبا 2 سال پیش فن قبلیم خراب شد رفتم یه فن قوی تر با RPM بالاتر گرفتم ولی مثل اینکه این عمرش از اون قبلیه که ارزون تر بود کمتره !!!

لطفا کمک کنید. ممنون

پروفشنال AC_POP's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

الان توی همین برنامه هم دمای کارت گرافیکم رو زده 75 ! چه خبره ؟؟؟؟؟ من که کاری نکردم باهاش !!!!!

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

الان توی همین برنامه هم دمای کارت گرافیکم رو زده 75 ! چه خبره ؟؟؟؟؟ من که کاری نکردم باهاش !!!!!
    سیستم رو خاک گیری کنید یک خمیر خوب به پردازنده بزنید و از محکم بودن و سالم بودن فن سی پی یو مطمئن بشید

تهویه کیس رو بهتر کنید و دمای محیط رو کاهش بدید

از بایوس سیستم اسمارت فن رو فعال کنید و گزینه smart target رو مقدار پایین تری در نظر بگیرید با این کارها دمای کلی سیستم و دمای پردازنده کاهش میابد

4. 2 کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز IRAN_KING's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

فن درست جا زدی ؟ سرعتش خیلی پایینه الان دور فن من 2800 RPM هست ماله شما 800 !

6. 2 کاربر از IRAN_KING بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال AC_POP's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

سیستم رو خاک گیری کنید یک خمیر خوب به پردازنده بزنید و از محکم بودن و سالم بودن فن سی پی یو مطمئن بشید

تهویه کیس رو بهتر کنید و دمای محیط رو کاهش بدید

از بایوس سیستم اسمارت فن رو فعال کنید و گزینه smart target رو مقدار پایین تری در نظر بگیرید با این کارها دمای کلی سیستم و دمای پردازنده کاهش میابد
    فن درست جا زدی ؟ سرعتش خیلی پایینه الان دور فن من 2800 RPM هست ماله شما 800 !
    فن سی پی یو رو عوض کردم و تقریبا مشکل سی پی یو حل شده ( حالت تقریبا عادی و کارای معمولی در حد 68-70 درجه هست نمیدونم خوبه یا نه )

فقط یک مشکل دیگه ای که دارم اینه که از وقتی این فن جدید رو نصب کردم یه بوی سوختگی داره میاد !واسه فن جدید عادیه ؟(خودم که اینطور فکر نمیکنم ! ) چک کردم که هیچ سیمی به قطعه ها نخورده باشه و اون باعث نشده باشه .

درضمن دمای کارت گرافیک هم بین 70 تا 75 هست. کارت گرافیکم زیاد قوی نیست و فن روش نیست و فقط یه هیت سینک نسبتا کوچیک هست روش ( مدل Sapphire ATI HD 5450 ).

و حرف آخرم اینکه من بغل کیس رو باز بذارم باز بمونه خوبه یا ببندم ؟ ( فن بغل کیس خراب شده بود منم فن رو در آوردمش ! )
    چون بغل رو که باز میذارم بوی سوختگی 1/10 میشه . وقتی میبندم خیلی بد بو میاد !
    Last edited by AC_POP; 21-08-2014 at 01:49.

پروفشنال AC_POP's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

راستی واسه این مشکلم دیگه نخواستم یه تاپیک تازه ایجاد کنم. همینجا میپرسم پس لطفا جواب بدین.
    با برنامه HWinfo که رفتم و مشخصات سیستمم رو نگاه کردم ، باس رم های من رو همگی زده 333 ! در حالی که همشون ( 2*512 کینگستون + 1024 پی اِن وای ) 667 و DDR II هستن ! این دیگه واسه چیه ؟
    حتی رم های 512 رو درآوردم و 1 گیگ رو به تنهایی گذاشتم بمونه و تست گرفتم ( برعکس همین کار رو هم انجام دادم ) در هر دو حالت بازم براشون 333 مینوشت !

ای خدا ! کل زندگی و روز من با PC میگذشت چرا اینُ ازم گرفتی آخه تو این بی پولی !

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

راستی واسه این مشکلم دیگه نخواستم یه تاپیک تازه ایجاد کنم. همینجا میپرسم پس لطفا جواب بدین.
    با برنامه HWinfo که رفتم و مشخصات سیستمم رو نگاه کردم ، باس رم های من رو همگی زده 333 ! در حالی که همشون ( 2*512 کینگستون + 1024 پی اِن وای ) 667 و DDR II هستن ! این دیگه واسه چیه ؟
    حتی رم های 512 رو درآوردم و 1 گیگ رو به تنهایی گذاشتم بمونه و تست گرفتم ( برعکس همین کار رو هم انجام دادم ) در هر دو حالت بازم براشون 333 مینوشت !

ای خدا ! کل زندگی و روز من با PC میگذشت چرا اینُ ازم گرفتی آخه تو این بی پولی !
    فرکانس رمتون درسته اون باید در 2 ضرب بشه میشه همون 667 تقریبا دمای گرافیکتون چون passive است یعنی بدون قن است عادیه
    شما مدل پردازندتون چیه ؟
    در کیس رو باز نزارید بهتره فن بزارید داخل کیس و یک جریان هوا داخل کیس ایجاد بشه که با عبور هوا دمای کلی قطعات کاهش پیدا بکنه

10. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز IRAN_KING's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

فن سی پی یو رو عوض کردم و تقریبا مشکل سی پی یو حل شده ( حالت تقریبا عادی و کارای معمولی در حد 68-70 درجه هست نمیدونم خوبه یا نه )

فقط یک مشکل دیگه ای که دارم اینه که از وقتی این فن جدید رو نصب کردم یه بوی سوختگی داره میاد !واسه فن جدید عادیه ؟(خودم که اینطور فکر نمیکنم ! ) چک کردم که هیچ سیمی به قطعه ها نخورده باشه و اون باعث نشده باشه .

درضمن دمای کارت گرافیک هم بین 70 تا 75 هست. کارت گرافیکم زیاد قوی نیست و فن روش نیست و فقط یه هیت سینک نسبتا کوچیک هست روش ( مدل Sapphire ATI HD 5450 ).

و حرف آخرم اینکه من بغل کیس رو باز بذارم باز بمونه خوبه یا ببندم ؟ ( فن بغل کیس خراب شده بود منم فن رو در آوردمش ! )
    چون بغل رو که باز میذارم بوی سوختگی 1/10 میشه . وقتی میبندم خیلی بد بو میاد !
    الان سرعت فن رو چنده ؟ فن از بایوس روی سایلنت نیست ؟ خیلی زیاده دما هنوزم در حال بیکاری باید زیر 40 باشه ! اون بو هم باید ماله خمیر سیلیکون cpu هست که مشکلی نیست .در کیسم اگه فن درست حسابی نداری باز باشه.

12. این کاربر از IRAN_KING بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AC_POP's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

فرکانس رمتون درسته اون باید در 2 ضرب بشه میشه همون 667 تقریبا دمای گرافیکتون چون passive است یعنی بدون قن است عادیه
    شما مدل پردازندتون چیه ؟
    در کیس رو باز نزارید بهتره فن بزارید داخل کیس و یک جریان هوا داخل کیس ایجاد بشه که با عبور هوا دمای کلی قطعات کاهش پیدا بکنه
    آخه تو برنامه HWinfo نوشته 333 = 1.67*200 ! وقتی هم توی همین برنامه میرم روی دونه دونهء رم ها میزنم براشون نوشته Maximum Frequency 333 MHz.

پردازنده هم Intel Pentium D 925 هست.
    الان سرعت فن رو چنده ؟ فن از بایوس روی سایلنت نیست ؟ خیلی زیاده دما هنوزم در حال بیکاری باید زیر 40 باشه ! اون بو هم باید ماله خمیر سیلیکون cpu هست که مشکلی نیست .در کیسم اگه فن درست حسابی نداری باز باشه.
    الان سرعت فن تو Min و Max اکثرا بین 2300 و 2500 هست ! این سایلنت فن که گفتید رو هم نمیدونم ( نمیدونم کجاس ) . دما هم در حالت عادی 60 هست و وقتی که یکم فشار میاد بهش یا یه بازی رو باز میکنم یه ساعت اینا باهاش بازی میکنم دور و بر 80 میشه از بازی که در میام یکم منتظر میمونم باز میشه همون 60 اینا.

14. این کاربر از AC_POP بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

آخه تو برنامه HWinfo نوشته 333 = 1.67*200 ! وقتی هم توی همین برنامه میرم روی دونه دونهء رم ها میزنم براشون نوشته Maximum Frequency 333 MHz.

پردازنده هم Intel Pentium D 925 هست.

الان سرعت فن تو Min و Max اکثرا بین 2300 و 2500 هست ! این سایلنت فن که گفتید رو هم نمیدونم ( نمیدونم کجاس ) . دما هم در حالت عادی 60 هست و وقتی که یکم فشار میاد بهش یا یه بازی رو باز میکنم یه ساعت اینا باهاش بازی میکنم دور و بر 80 میشه از بازی که در میام یکم منتظر میمونم باز میشه همون 60 اینا.
    نرم افزار cpu-z تب مموری مقدار فرکانس رم رو چقدر نشون میده ؟ هر چقدر نشون میده در 2 ضرب کنید میشه فرکانس فعلی رمتون

16. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •