تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: احساس درد هنگام ورزش در ناحیه بالایی شکم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض احساس درد هنگام ورزش در ناحیه بالایی شکم

دوستان وقتی من شروع به دویدن میکنم بعد از 10 دقیقه ملایم دویدن در قسمت بالایی شکمم احساس درد شدیدی میکنم به طوری که دست از ورزش میکشم...

من در دوران کودکی این مشکل رو نداشتم...ممکنه که از قلبم باشه؟ بعضیها میگفتن نحوه تنفست اشتباهه...من از بینی دم رو انجام میدم و از دهان بازدم...

یه مدت دم رو به قفسه سینه انتقال میدادم که باز شکم درد رو داشتم و به توصیه دوستان به شکم منتقل کردم و باز نتیجه ای نداشت...

البته مدت این موارد بسیار کوتاه بود (چند روزه...)

حالا ممکنه این درد به خاطر دوری از تمرینات باشه؟ یا واقعا دچار یه مشکل حاد شدم؟

من تقریبا از 17 سالگی این مشکل رو دارم.(الان 25 ساله هستم.).وقت اعزامم به خدمت هم رسیده فکر کنم اونجا دچار مشکل بشم.

خواهشا راهنمایی کنید.پیشاپیش مرسی.

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اگه مشکلتون دائمی هست که من نمی تونم نظر بدم

منتها به صورت تجربی بخوام بگم منم این مشکل رو دارم (و فکر میکنم اغلب همین طور باشن) دلیلش هم ناآماده بودن بدن برای تمرینات هست
    در واقع من اگه بعد از چند ماه دوری از ورزش شروع ورزش منظم (دو، فوتبال و ...) داشته باشم برای یکی دو هفته اول این مشکل رو دارم اما به مرور کمتر میشه
    برای همین فکر میکنم مشکل شما هم همین باشه

ولی همون طور که گفتم اگه مشکلتون دائمی هست که بحثش جداست

3. 2 کاربر از Reza31001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست عزیز.....محل درد رو میشه دقیق بگید؟؟؟؟پایین قفسه سینه هست؟؟؟سمت چپ؟؟

5. این کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

اگه مشکلتون دائمی هست که من نمی تونم نظر بدم

منتها به صورت تجربی بخوام بگم منم این مشکل رو دارم (و فکر میکنم اغلب همین طور باشن) دلیلش هم ناآماده بودن بدن برای تمرینات هست
    در واقع من اگه بعد از چند ماه دوری از ورزش شروع ورزش منظم (دو، فوتبال و ...) داشته باشم برای یکی دو هفته اول این مشکل رو دارم اما به مرور کمتر میشه
    برای همین فکر میکنم مشکل شما هم همین باشه

ولی همون طور که گفتم اگه مشکلتون دائمی هست که بحثش جداست
    یعنی شما هم دقیقا بالای شکمتون درد میگیره؟ طوری که قادر به ادامه فعالیت نیستین؟ من علاوه بر درد بالای شکم تقریبا وسط سینم هم درد میگیره...

تنفستون شما به چه صورته؟ در هنگام درد دست از ورزش میکشید یا ادامه میدین که استقامتتون بالا بره؟
    Last edited by S E C T O R; 10-08-2014 at 19:54.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

سلام دوست عزیز.....محل درد رو میشه دقیق بگید؟؟؟؟پایین قفسه سینه هست؟؟؟سمت چپ؟؟
    دقیقا بالای شکم یعنی حدود 5 سانت زیر خنجری سینه و وسط سینم هم درد میگیره...

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

جاهایی که موقع ورزش به دلیل تنفس بد و آماده نبودن بدن درد میگیره.....تو عکس مشخص کردم....

البته گاهی اوقات اگر بدن واقعا آماده نباشه......سمت راست قفسه سینه هم درد میگیره....

دردشم در حدی هست که واقعا فرد نمی تونه ورزش رو ادامه بده......

این حالت....بیشتر به خاطر تنفس اشتباه حین ورزش هست........که معمولا درد زیر شکم...یا پهلو ... و یا انتهای قفسه سینه رو درگیر میکنه...

.شما قبل از دویدن...بدن رو کاملا گرم کن.....تنفس رو به خوبی انجام بده.....موقع دویدن کم کم سرعتت رو زیاد کن......همراه با تنفس از بینی....چون تنفس از دهان=درد شکم هست.........کلا چیزه خاصی نیست که نگرانش باشی....

اگر خارج از این موارد هست محل درد.....لازمه که به پزشک مراجعه کنید...

9. 4 کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

جاهایی که موقع ورزش به دلیل تنفس بد و آماده نبودن بدن درد میگیره.....تو عکس مشخص کردم....

البته گاهی اوقات اگر بدن واقعا آماده نباشه......سمت راست قفسه سینه هم درد میگیره....

دردشم در حدی هست که واقعا فرد نمی تونه ورزش رو ادامه بده......

این حالت....بیشتر به خاطر تنفس اشتباه حین ورزش هست........که معمولا درد زیر شکم...یا پهلو ... و یا انتهای قفسه سینه رو درگیر میکنه...

.شما قبل از دویدن...بدن رو کاملا گرم کن.....تنفس رو به خوبی انجام بده.....موقع دویدن کم کم سرعتت رو زیاد کن......همراه با تنفس از بینی....چون تنفس از دهان=درد شکم هست.........کلا چیزه خاصی نیست که نگرانش باشی....

اگر خارج از این موارد هست محل درد.....لازمه که به پزشک مراجعه کنید...
    نه متاسفانه یا خوشبختانه من این جاهایی که مشخص کردین درد نمیگیره...

من جاهایی که درد میگیره رو توی عکس با رنگ سبز مشخص کردم...البته قسمت سینم زیاد درد نمیگیره یعنی کمتر از درد بالای شکم هست.فردا قراره به دکتر قلب سر بزنم انشالله نتیجش رو هم اینجا میگم شاید به دوستان کمک کنه...

11. 2 کاربر از S E C T O R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

دوستان من رفتم دکتر قلب و گفت که هیچ مشکلی ندارم و همون حرف شما که آمادگی لازم رو چون ندارم دچار این مشکل میشم.

و گفت که حتی ورزش رو تا قهرمانی میتونم ادامه بدم

13. 2 کاربر از S E C T O R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •