اگه تعميركار تخصص داشته باشه در زمينه تعمير مانيتور يا حتي تلويزيون مي تونه تعميرش كنه. اينكه بگيم خودتون دست به كار بشيد تنها در صورتي مفيده كه به الكترونيك و مدارات آشنا باشيد و ابزارهايي مثل هويه ، قلع كش ، ولتمتر و ... داشته باشيد. همچنين خطر برق هم وجود داره!
مدار بايد از اول بررسي بشه تا مشخص بشه اشكال در كدوم بخش وجود داره. از سالم بودن كابل ، سالم بودن فيوز ، سالم بودن پل ديود(قطعه اي سياه 4 پايه كه بايد پايه هاي كناري 300 ولت مستقيم داشته باشه) بعد از اون سالم بودن خازن بزرگ ، بعد داشتن ولتاژ روي آيسي 8 پايه تغذيه و ... كه هر كدوم كه مشخص بشه خرابه بايد تعويض بشه.
تا اشكال و اتصال كوتاه در مدارات قسمتهاي ثانويه كه باعث افت ولتاژ در قسمت تغذيه بشه.
مي بينيد كه كار تخصصيه ، علي الحساب مي تونم پيشنهاد بدم به نمايندگي هاي ماديران مراجعه كنيد اونها هم راهنماي تعمير ، هم قطعات دستگاه ها و هم پشتيبان فني تعميركار رو دارند تا تعمير كار رو راهنمايي كنن كه مشكل از كجاست.
[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من ار یه نفر پرسیدم گفت از سوییچینگ میتونه باشه.خودم رشتم الکترونیکه منتها ترم 3 هستم.به قطعات آشنایی دارم تقریبا و هویه هوا گرم و معمولی و قلع کش و همه چیز دارم و بیشتر میتونم مادربورد ها و یه سری برد های تغزیه را تعمیر کنم در حد محدود