تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: درخواست راهنمایی در مورد بهترین مرکز پرتودرمانی تهران و ارولوژ خوب(سرطان پروستات)

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض درخواست راهنمایی در مورد بهترین مرکز پرتودرمانی تهران و ارولوژ خوب(سرطان پروستات)

سلام از حدود 1 ماه پیش متوجه شدیم که متاسفانه پدرم سرطان پیشرفته پروستات سطح 4 دارد و متاستاز به استخوان ها هم داده ولی ریه و کلیه هنوز درگیر نشده.فعلا برای درمان آمپول دیفرلین هر ماه و فلوتامید هر روز 3 قرص تجویز شده و پزشک قصد انجام جراحی ارکیکتومی(خارج کردن بیضه ها) رو بعد از تزریق دومین آمپول دیفرلین داره.

چند تا راهنمایی می خواستم با توجه به اینکه ما تا امروز هیچ اطلاعاتی در مورد سرطان و روش درمان و..... نداشتیم برامون شرایط بسیار سختی هست و خیلی گیج شدیم.

1_ یک پزشک واقعا متبحر ارولوژیست بهم معرفی کنید.

2_بهترین و پیشرفته ترین مرکز پرتو درمانی کجاست و انکولوژیست یا پرتو درمان کار خیلی خوب و متبحر کیه؟(برام دولتی یا خصوصیش فرقی نداره فقط کار بلدی و توانمندی و پیشرفته بودن دستگاه های مرکز و شخص مهمه.)

3_هزینه 1 جلسه پرتو درمانی دولتی و یا خصوصی چه مقداره؟

4_من با تحقیقات خودم متوجه شدم که متاستاز استخوانی با استرانسیوم 89 قابل بهبودیه می خواستم بهم جایی رو معرفی کنید که این کار رو انجام بدن.

5_آیا شما تجربه بیمار سرطان پروستات داشتید؟آیا نوع درمان همین قرص و آمپول و جراحی بوده؟بعضی از دوستان قرص بیکالاتومید رو به جای فلوتامید پیشنهاد می دن و بعضی قرص سیپروترون استات.آیا اصلا این قرص ها در ایران قابل دسترسی هست؟

6_اکثر پزشکایی که من باهشون صحبت کردم حداکثر 1 سال فرصت زندگی برای پدرم قایل هستند.می خواستم بدونم که یعنی واقعا انقدر فرصت کم هست؟حال عمومی پدرم خیلی خوبه و هیچ نوع مشکل خاصی هم نداره و روحیه خوبی هم داره فقط کمی برای نشستن و برخاستن مشکل داره(به خاطر درگیری کامل استخوان های لگن) و از موقعی که قرص فلوتامید رو می خوره کمی احساس خستگی می کنه.و فشار خونش در محدوده 12 تا 14 هست.من اصلا نمی تونم باور کنم.

7_دکتر قصد انجام پرتودرمانی رو بعد از عمل جراحی ارکیکتومی داره.به نظر شما دیر نمی شه؟؟؟(یعنی حدودا 1 ماه بعد از جراحی)

8_بر اساس بروشور قرص فلوتامید و همچنین توصیه دوستانم در خارج کشور پدرم باید 2 الی 3 هفته پس از این درمانها آزمایش تستسرون(هورمون مردانه) و PSA و سلامت کبد بده که معلوم بشه آیا این قرص بر روی سرطان تاثیری داشته یا نه و آیا نیازی به تعویض قرص و آمپول هست یا نه ولی پزشک پدرم می گه فعلا نیازی نیست تا 3 ماه دیگه و در ضمن در ایران به جز فلوتامید هیچ قرص جایگزینی نیست.کلا پزشک خیلی خونسردی هستند و این منو می ترسونه.البته ظاهرا پزشک معروف و اسم و رسم داری هستند.

اسم پزشک معالج پدرم هم اگر کسی خواست بدونه در پخ بهشون می گم.

امیدوارم که بتونید راهنماییم کنید واقعا نمی دونم این سوالات رو باید از کی بپرسم.

تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

دوستان اگر جواب حتی 1 سوال رو هم می دونید لطفا دریغ نکنید.
    نیازی نیست حتما همه سوالا رو جواب بدید کلا هر تجربه ای در رابطه با بیمار سرطانی و درمانش دارید بگید.

کاربر فعال انجمن زیست شناسی و پزشکی hajoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

5- بله پروتوکل درمانی برای پدر شما همین هست. سیپروترون استات نسبت به فلوتامید اثر بیشتری داری ولی عوارش بیشتره. بیکالتوماید من تا حالا ندیدم ولی تو یک مقاله دیدم اثرش نسبت به بقیه آنتی آندروژن ها بیشتر. البته ارکیکتومی بهترین اثر رو داره و در واقع gold standard هست.

6- پدر شما دچار سرطان پروستات high stage (مراحل پیشرفته ) است که متاستاز داده .اصولا درمان پدر شما palliative ( تسکینی ) هست و نه curative (شفا دهنده ) و تمام اقدامات که انجام میشه فقط برای افزایش مدت زنده ماندن، و کاهش درد و ناتوانی در زمان باقی مانده عمر هست.این که در حال حاضر مشکل کمی دارن دلیل خوب بودن حالشون نیست! از عوارض فلوتامید گرگرفتگی ، بی اشتهایی ،کم خونی و اختلالات کبدی و لکوپنی (کاهش گلبول سفید) که میتونه باعث این علایم بشه.

7- پروتوکل درمانی برای متاستاز استخوانی به همین صورت هست

8-در رفرنس های مختلف شاید تفاوت هایی دیده بشه و بروشور دارو ملاک نیست. به پزشک اعتماد داشته باشید. علت خونسردی اینه که اینقدر همچین مریض هایی و چه بسا شدیدتر ار اون دیدن که براشون عادی شده.

4. این کاربر از hajoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

1_ یک پزشک واقعا متبحر ارولوژیست بهم معرفی کنید.
    دکتر غلامرضا پورمند...... خیابان ولیعصر.........ساختمان پزشکان دی....... رو به روی بیمارستان دی.......

6. این کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

از دوستان عزیزم بابت راهنمایی های بسیار خوبی که کردند تشکر می کنم.
    آیا در تهران بیمارستان یا موسسه خاصی هست که کلا کارش سرطان باشه؟

مثلا آیا این موسسه وجود خارجی دارد؟ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

می خواستم این موضوع رو به صورت خصوصی به دوستانم که راهنمایی کردند مطرح کنم ولی امکان ارسال پخ ندارم.
    در حال حاضر پزشک معالج پدرم آقای دکتر سید جواد سنادی زاده هستند ، ایشون رو چطور پزشکی ارزیابی می کتید؟(اینم اضافه کنم که دکتر سنادی زاده که نخستین پیوند کلیه رو انجام داده پدر یا برادر این دکتر بوده.)

تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

امروز درباره عمل جراحی و پرتودرمانی با دکتر صحبت می کردم.دکتر گفت که کلا نیازی به پرتودرمانی نیست چون بیشتر باعث آزار و اذیت بیمار میشه و بیمار رو ضعیف می کنه!!!!!

برای من خیلی جای تعجب داره چون تقریبا با هر کسی در مورد این بیماری و مراحل درمانیش در این سطح صحبت کردم(چه در ایران چه خارج) در کنار هورمون درمانی ، پرتودرمانی هم جزو درمان های اصلی بوده راستش یه مقدار نسبت به ادامه روش درمانی دکتر شک دارم.نظر شما چیه؟؟؟به نظرتون واقعا پرتو درمانی لازم نیست؟حتی با یه سرچ ساده در گوگل(سرطان پروستات) تمام منابع پرتودرمانی رو پیشنهاد می کنن.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    در مراحل پیشرفته درمان قطعی سرطان پروستات پرتودرمانی همراه با هورمون درمانی است.
    Last edited by رومنس; 05-08-2014 at 18:57.

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

پزشک درمان رو بر اساس معیارهای زیادی در نظر میگیره.قرار نیست رادیوتراپی سرطان متاستاتیک پروستات رو درمان کنه . همونطور که گفتم در این مورد درمان تسکینی هست.اگر پزشک تشخیص بده رادیوتراپی کمک نمیکنه یا عوارضش نسبت به فوایدش بیشتره قطعا از اون استفاده نخواهد کرد.

11. این کاربر از hajoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

پزشک درمان رو بر اساس معیارهای زیادی در نظر میگیره.قرار نیست رادیوتراپی سرطان متاستاتیک پروستات رو درمان کنه . همونطور که گفتم در این مورد درمان تسکینی هست.اگر پزشک تشخیص بده رادیوتراپی کمک نمیکنه یا عوارضش نسبت به فوایدش بیشتره قطعا از اون استفاده نخواهد کرد.
    خیلی ممنونم از راهنمایی شما.
    راهنمایی که به من می دید بسیار برام با اهمیته و به دقت می خونم و دنبال می کنم.پس به نظر شما ممکنه موردی هم باشه که پرتو درمانی کمکی نکنه یا عوارضش بیشتر از فوایدش باشه.من چون در چند تا فروم خارجی که می خوندم همه افراد تحت درمان همزمان هورمون درمانی و پرتودرمانی بودند هنوزم خیلی دلشوره دارم.

حتی psa 2000 رو به 0.1 رسونده بودند با این روش.چند موردی هم psa های 50 و 60 بودند که به 0.01 رسیده بودند بعد 1 سال.و بقیه افراد هم که معمول تر بود psa های 6 تا 20 رو با پرتودرمانی حدود 40 جلسه نزدیک 0 تا 2 رسونده بودند.

نظرتون راجع به این مقاله چیه؟ راسته یا دروغ؟

حالا برای امتحان کردنش به نظرتون مصرف جوش شیرین و عسل می تونه ضرری هم داشته؟من می خوام این فرآیند درمانی رو امتحان کنم و به نظرم مصرف جوش شیرین اونم تو این مقادیر کم خطر خاصی نداشته باشه و حداقلش اینه که بیماری رو بدتر نمی کنه.نظر شما چیه؟

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

خیلی ممنونم از راهنمایی شما.
    راهنمایی که به من می دید بسیار برام با اهمیته و به دقت می خونم و دنبال می کنم.پس به نظر شما ممکنه موردی هم باشه که پرتو درمانی کمکی نکنه یا عوارضش بیشتر از فوایدش باشه.من چون در چند تا فروم خارجی که می خوندم همه افراد تحت درمان همزمان هورمون درمانی و پرتودرمانی بودند هنوزم خیلی دلشوره دارم.

حتی psa 2000 رو به 0.1 رسونده بودند با این روش.چند موردی هم psa های 50 و 60 بودند که به 0.01 رسیده بودند بعد 1 سال.و بقیه افراد هم که معمول تر بود psa های 6 تا 20 رو با پرتودرمانی حدود 40 جلسه نزدیک 0 تا 2 رسونده بودند.

نظرتون راجع به این مقاله چیه؟ راسته یا دروغ؟

حالا برای امتحان کردنش به نظرتون مصرف جوش شیرین و عسل می تونه ضرری هم داشته؟من می خوام این فرآیند درمانی رو امتحان کنم و به نظرم مصرف جوش شیرین اونم تو این مقادیر کم خطر خاصی نداشته باشه و حداقلش اینه که بیماری رو بدتر نمی کنه.نظر شما چیه؟
    شما هر درمانی رو که میخواید انجام بدین با پزشک پدرتون مشورت کنید. این مقاله علمی نیست ولی من اگه به جای پزشک شما بودم میگفتم که امتحان کنید.
    رادیوتراپی در پدر شما نقشش علامت درمانی است و نه درمان علت . توی کتاب ما نوشته برای متاستاز دردناک استخوانی استفاده میشه یا در مواردی که جراحی شده باشه ولی نمونه گیری از حاشیه جراحی مثبت باشه یا اینکه تهاجم به مناطق نزدیک داشته باشه (موضعی) . که طبق گفته شما پدرتون هیچ کدوم از این موارد رو ندارن. البته شاید توی کتاب های تخصصی اندیکاسیون (موارد استفاده) دیگه ای هم باشه ولی چیزی که در حد اطلاع منه همیناست.

14. این کاربر از hajoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •