تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 16 از 16

نام تاپيک: آیا بعد از جا به جا کردن لاستیک های عقب و جلو باید دوباره بالانس کرد؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

خوب پس باید دوباره بالانس بشه.
    همون بالانس معمولی هم جواب میده و من فرقی بین بالانس روکار و بالانس معمولی حس نکردم.
    سلام .
    مردم چون بعد از بالانس عادی میبینند لرزش ظاهراً از بین رفته یا بسیار کم هست , دیگه بی خیال میشند .
    اما یکی دو بار امتحان کنین و بعد از بالانس با دستگاه , چرخها رو بزنین روی جک و گاز بدین . در بیشتر موارد میبینین که هنوز چرخها بالانس نیست و لرزش داره و بدنه رو هم میلرزونه
    یه عده از مردم هم که اصلاً تشخیص نمیدند تمام ماشین داره میلرزه و به خیالشون طبیعیه یا به خاطر دست اندازها و موج جاده هست .
    بنده با یه راننده تاکسی رفتم تو اتوبان . فرمون ماشینش حسابی لرزش داشت که با چشم هم دیده میشد اما خبر نداشت از چیه و چقدر ضرر داره
    بهش گفتم برس به دادش که کلی استهلاک و ضرر داره
    ==========================

گاهی هم میبینین با تستِ رو کار تایر بی لرزش هست و درست بالانس شده
    گاهی با جابجا کردنِ چند سانتیِ یک وزنه دیگه چرخ بالانسِ بالانس میشه
    گاهی مجبور میشین وزنه رو سبکتر یا سنگینتر کنین و یا جاش رو هم کمی تغییر بدین
    بهترین روش اینه :
    هر چرخ جدا تست بشه یعنی جلوی ماشین روی جک , یک چرخ رو بردارین
    اجرای همه نکات ایمنی
    درآوردن تمام سنگریزه ها از بین عاج
    ماشین روشن
    با دنده 5 گاز بدین آروم آروم
    سرعت به 60 برسه
    اگر شروع به لرزش کرد دیگه لازم نیست بیشتر گاز بدین
    دنده خلاص
    ترمز آروم
    جای وزنه رو علامت بزنین و سپس بردارینش
    دوباره تست کنین
    اگر شدت لرزش زیاد شد پس وزنه رو با 5 سانت تغییر مکان نصب کنین
    دوباره تست
    اگر بهتر شد باز هم چند سانت تغییر مکان
    اگر بدتر شد , باید از جای اولش به سمت دیگه حرکت بدین وزنه رو تا جای صحیح رو پیدا کنین
    بعدش باید با سرعت 80 و 100 و 120 و 140 تست کنین
    به هیچ وجه نباید با سرعت بالای 120 مدت طولانی تست کنین چون ممکنه عاگ لاستیک درسته کنده بشه و پرت بشه به اطراف ( اگر لاستیک کهنه یا غیر استاندارد باشه )
    با چرخ دیگه هم باید تست بشه
    چرخهای عقب رو هم میشه تک تک با زاپاس عوض کرد و چرخ باز شده منتقل بشه به جلو و بالانس بشه سپس برگرده سر جاش

2. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام
    ممنون دوست عزیز
    رینگِ تصادفی و صافکاری شده هم میتونه لرزش ایجاد کنه .
    اتفاقا اره یکی از رینگ های کج مقداری کج شد دوسالی قبل که صاف کردن و یک اپارات دیگه هم رفتم نگفت که مشکل داره اتفاقا پرسیدم
    چرخهای عقب رو هم میشه تک تک با زاپاس عوض کرد و چرخ باز شده منتقل بشه به جلو و بالانس بشه سپس برگرده سر جاش

خب پس عقب و جلو بودن لاستیک ربطی به بالانسش نداره درسته؟
    حالا یک سوال چرا روی رنگ و توپی علامت زد و گفت عقب میزاری هم این علامت ها رو بروی هم باشه؟ اگه عقب جلو کردن فرق نکنه پس اینم نباید تفاوتی بکنه
    ممنون بله ولی چون اپاراتیه بعد از بالانس پرسید که وقت ترمز میلرزه یا نه بعد هم تست کردم دیدم کمی میلرزه بهش گفتم گفت به خاطر رینگ و لاستیک هست یکم شک کردم ولی خودم نتونستم بفهمم که جه ربطی به رینگ و لاستیک داره ترمز
    ترمز لرزشش خیلی کمه سرعت 100 ترمز بگیرم (مخصوصا دستی) حواسمم باشه میتونم حس کنم چیز خاصی نیست ، حالا به نظرتون ارزش درست کردن داره یا به چیزی صدمه میزنه؟ من میترسم بزنه چشمشو کور کنه که میگه از رینگ و لاستیکه و اینکه دیسک هم شنیدم مثل خیلی چیزهای دیگه جنس های جدید افتضاح تشریف دارن
    این هم اضافه کنم رینگ صافکاری شده الان عقب ماشین هست اگه اشتباه نکنم
    در این مورد هم بتونید راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم
    با سپاس

Last edited by amirpcp30; 03-08-2014 at 11:11.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام .
    مردم چون بعد از بالانس عادی میبینند لرزش ظاهراً از بین رفته یا بسیار کم هست , دیگه بی خیال میشند .
    اما یکی دو بار امتحان کنین و بعد از بالانس با دستگاه , چرخها رو بزنین روی جک و گاز بدین . در بیشتر موارد میبینین که هنوز چرخها بالانس نیست و لرزش داره و بدنه رو هم میلرزونه
    یه عده از مردم هم که اصلاً تشخیص نمیدند تمام ماشین داره میلرزه و به خیالشون طبیعیه یا به خاطر دست اندازها و موج جاده هست .
    بنده با یه راننده تاکسی رفتم تو اتوبان . فرمون ماشینش حسابی لرزش داشت که با چشم هم دیده میشد اما خبر نداشت از چیه و چقدر ضرر داره
    بهش گفتم برس به دادش که کلی استهلاک و ضرر داره
    ==========================

گاهی هم میبینین با تستِ رو کار تایر بی لرزش هست و درست بالانس شده
    گاهی با جابجا کردنِ چند سانتیِ یک وزنه دیگه چرخ بالانسِ بالانس میشه
    گاهی مجبور میشین وزنه رو سبکتر یا سنگینتر کنین و یا جاش رو هم کمی تغییر بدین
    بهترین روش اینه :
    هر چرخ جدا تست بشه یعنی جلوی ماشین روی جک , یک چرخ رو بردارین
    اجرای همه نکات ایمنی
    درآوردن تمام سنگریزه ها از بین عاج
    ماشین روشن
    با دنده 5 گاز بدین آروم آروم
    سرعت به 60 برسه
    اگر شروع به لرزش کرد دیگه لازم نیست بیشتر گاز بدین
    دنده خلاص
    ترمز آروم
    جای وزنه رو علامت بزنین و سپس بردارینش
    دوباره تست کنین
    اگر شدت لرزش زیاد شد پس وزنه رو با 5 سانت تغییر مکان نصب کنین
    دوباره تست
    اگر بهتر شد باز هم چند سانت تغییر مکان
    اگر بدتر شد , باید از جای اولش به سمت دیگه حرکت بدین وزنه رو تا جای صحیح رو پیدا کنین
    بعدش باید با سرعت 80 و 100 و 120 و 140 تست کنین
    به هیچ وجه نباید با سرعت بالای 120 مدت طولانی تست کنین چون ممکنه عاگ لاستیک درسته کنده بشه و پرت بشه به اطراف ( اگر لاستیک کهنه یا غیر استاندارد باشه )
    با چرخ دیگه هم باید تست بشه
    خوب پس چطوری چرخ عقب رو بالانس کنیم؟؟ ( دیفرانسیل جلو )

البته من خیلی حساس هستم.کوچکترین لرزشی رو می تونم حس کنم.
    حتی رو پراید هم فرقی بین بالانس معمولی و بالانس روکار با دستگاه و بالانس روکار تجربی( مد نظر شما ) حس نکردم و در تمام حالات کمی لرزش داشت که طبیعی بود و قابل حل نبود.
    Last edited by bijandarbari; 03-08-2014 at 23:19.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

خوب پس چطوری چرخ عقب رو بالانس کنیم؟؟ ( دیفرانسیل جلو )البته من خیلی حساس هستم.کوچکترین لرزشی رو می تونم حس کنم.حتی رو پراید هم فرقی بین بالانس معمولی و بالانس روکار با دستگاه و بالانس روکار تجربی( مد نظر شما ) حس نکردم و در تمام حالات کمی لرزش داشت که طبیعی بود و قابل حل نبود.
    سلام . اگر بعد از بالانس روکار مقدار بسیار کمی لرزش داشته باشه ( روی جک ) , موقع رانندگی دیگه فشار قابل ذکری به قطعات ماشین وارد نمیشه و عملاً لرزشی وجود نداره . اما وقتی ماشین موقع رانندگی اندکی لرزش داره , اگر بزنینش روی جک و گاز بدین میبینین که خیلی لرزش داره . بنابراین اطمینان از بالانس بودن بوسیله ی بالانس روکار اهمیت زیادی داره تا خیالتون راحت بشه که چرخها واقعاً بالانسه چون روی جک چرخها فشاری روش نیست و میتونه آزادانه بلرزه اگر حتی اندکی بالانس نباشه . برای بالانس چرخهای عقب هم همونطور که توضیح دادم باید از زاپاس استفاده بشه و تک تک نصب بشن جلو و بالانس بشن

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام . اگر بعد از بالانس روکار مقدار بسیار کمی لرزش داشته باشه ( روی جک ) , موقع رانندگی دیگه فشار قابل ذکری به قطعات ماشین وارد نمیشه و عملاً لرزشی وجود نداره . اما وقتی ماشین موقع رانندگی اندکی لرزش داره , اگر بزنینش روی جک و گاز بدین میبینین که خیلی لرزش داره . بنابراین اطمینان از بالانس بودن بوسیله ی بالانس روکار اهمیت زیادی داره تا خیالتون راحت بشه که چرخها واقعاً بالانسه چون روی جک چرخها فشاری روش نیست و میتونه آزادانه بلرزه اگر حتی اندکی بالانس نباشه . برای بالانس چرخهای عقب هم همونطور که توضیح دادم باید از زاپاس استفاده بشه و تک تک نصب بشن جلو و بالانس بشن
    سلام

وقتی به روش شما چک می شد ، هیچ لرزشی نداشت.
    ولی تو جاده کمی لرزش داشت که کاریش نمیشد کرد.

در ضمن با بالانس رو کار ( روش شما ) محور چرخ ها و دیسک ترمز و.... هم در حقیقت تو بالانس لحاظ میشن.مزیت بالانس رو کار همین هستش و به خاطر همین هستش که می گن چرخی که بالانس رو کاز شده نباید جابجا بشه. حتی جای پیچ های جرخ هم نباید جایجا بشه.
    ولی با روشی که شما میگین بعد بالانس چرخ ها عملا دوباره نابالانس میشن.

7. این کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

دوستان بالانس درجا بهتره یا کامپیوتری؟

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •