تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: آیا بعد از جا به جا کردن لاستیک های عقب و جلو باید دوباره بالانس کرد؟

آخر فروم باز amirpcp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض آیا بعد از جا به جا کردن لاستیک های عقب و جلو باید دوباره بالانس کرد؟

سلام دوستان
    من حدود ده ماه قبل لاستیکهامو عوض کردم یزد گذاشتم بالانس هم کردم حدود ده هزار هم تا چند روز قبل کارکرد و لاستیک ها رو جلو عقب کردم - زمانی که بالانس کردم علامت زد گفت بعدا جلو عقب میکنی این علامت روی چرخ و توپی مقابل هم باشه دیگه نیاز نیست بالانس شه
    حالا که جلو عقب کردم اتفاقا توپی و سگ دست و بلبرینگ هم عوض کردم و دیگه اون علامت نیست دوباره رفتم بالانس کردم که دوباره علامت هم بزنه ، باز ازش پرسیدم که جلو عقب میکنم نیاز هست بیام گفت اگه لرزید بیام - میخواستم ببینم اصلش چی هست و این بالانس رو کار برای بالانس بودن با توپی هم هست یا فقط خود چرخه که بالانس میشه؟ که ببینم در اصل اینکار نیازه یا نه فقط چرخ داره بالانس میشه ربطی به توپی نداره و خب عقب جلو هم بشه پس ربطی نداره و نیاز به بالانس نداره
    یکی از دوستان اگه بتونه در این مورد راهنماییم کنه خیلی ممنون میشم
    مورد دوم وقتی عقب رو بالانس کرد گفت وقتی ترمز میگیری میلرزه یا نه گفتم دقت نکردم تست که کردم دیدم اره یک لرزش هست در سرعت بالا وقتی ترمز دستی کشیدم بهتر فهمیدم رفتم آپاراتی گفتم احتمالا به خاطر همون لنت و دیسکه خب، گفت به خاطر رینگ و لاستیکه... برام جالب بود کسی میدونه چه ربطی داره؟ یک ریز لرزشی در فرمون داشتم در حدود سرعت 110 به همین دلیل هم بود رفتم پیشش گفت در یک سرعت خاص هست بیشتر بری میبینی نیست اونم با رینگ و لاستیک ایرانی اینقد رفتی تست کردی تا بتونی یک لرزش پیدا کنی... که البته خب خیلی دقت کردم... قرار هم شد فردا برم برای ترمزش گفتم قبلش نظر دوستان رو بدونم بد نیست
    با سپاس

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام .
    بنده بهترین تایرهای خارجی رو انداختم رویِ بهترین رینگها و با مدرنترین دستگاههای کامپیوتری هم بالانس کردم از بیرونِ رینگ و توی رینگ اما باز هم وقتی ماشین رو زدم روی جک و گاز دادم دیدم ماشین لرزش داره .
    خودم توی خونه بالانسش کردم ( رو کار ) و لرزش از بین رفت . البته وزنه های مختلف رو داشتم و روش کار رو هم بلدم وگرنه ممکنه بدتر بشه .
    بهتره لرزش چرخها 6 ماه یک بار تست بشه رو کار حتی اگر جابجا نشه .
    اگر 4 ماه یک بار باشه بهتره .
    برای تاکسی بهتره حتی 3 ماه باشه .

بالانس نبودن چرخها ضرر زیادی داره
    خوردگی سریع لاستیک
    خرابی بلبرینگ چرخ
    خراب شدن کمکها
    خراب شدن جلوبندی
    خراب شدن سیستم فرمان
    خراب شدن اتاق به خاطر لرزش دائم
    صدمه دیدن موتور
    در تاپیک صرفه جوئی اطلاعات بیشتری درج شده

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام ممنون دوست عزیز
    من کلا در 4 ماه 4000-5000 تا همش با ماشین میرم زیاد کار نمیکنه پس اگه اینطور باشه باید هر دفعه که 10.000 تا چرخها رو عوض میکنم بالانس هم بکنم (اگه قبلش ضربه نخوره و خراب نشه)
    حساب کردم دیدم هر دفعه که میرم بالانس اگه لاستیک ها 100.000 برام کارکنن هر 10.000 هم که برم بالانس 15.000 تومان بدم اخرش میشه 150.000 پول لاستیک میشه
    که البته اگه اینقد نیازه پس هیچی ، فک کردم چون عقب جلو بشه و لرزش خاصی توی فرمون یا ماشین نباشه نیاز نیست
    در مورد لرزش وقت ترمز ربطی به رینگ و لاستیک داره؟ به نظر خودم که باید به دلیل تاب دیسک ها باشه خیلی هم نیست در سرعت بالا ی ذره میلرزونه ، ولی آپاراتیه گفت به خاطر رینگ و لاستیکه
    با سپاس

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

فقط لاستیک هایی که قرار است از عقب به جلو منتقل شوند نیاز به بالانس دارند .

6. 2 کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام . لرزش موقع ترمز ربطی به بالانس نداره . به تاب داشتن دیسکها ربط داره . قبلا راجع بهش در تاپیک صرفه جوئی توضیح مفصل نوشته ام . در مورد اطمینان از بالانس بودن چرخها , شما تا دو چرخ جلو رو رویِ جک نرنین و با دنده 5 گاز ندین متوجه نمیشین که آیا کاملا بالانسه یا نه . دو چرخ عقب هم یا باید نصب بشه جلو تست بشه یا با دستگاهِ بالانسِ رو کار چک بشه

8. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام
    فقط لاستیک هایی که قرار است از عقب به جلو منتقل شوند نیاز به بالانس دارند .

ممنون اینطور باشه خب عقب هم اینکار میکنم زیاد از نظر هزینش هم فرقی نمیکنه فک کردم وقتی نمیلرزه کلا لازم نیست ببرم بالانس
    سلام . لرزش موقع ترمز ربطی به بالانس نداره . به تاب داشتن دیسکها ربط داره . قبلا راجع بهش در تاپیک صرفه جوئی توضیح مفصل نوشته ام . در مورد اطمینان از بالانس بودن چرخها , شما تا دو چرخ جلو رو رویِ جک نرنین و با دنده 5 گاز ندین متوجه نمیشین که آیا کاملا بالانسه یا نه . دو چرخ عقب هم یا باید نصب بشه جلو تست بشه یا با دستگاهِ بالانسِ رو کار چک بشه

ممنون بله ولی چون اپاراتیه بعد از بالانس پرسید که وقت ترمز میلرزه یا نه بعد هم تست کردم دیدم کمی میلرزه بهش گفتم گفت به خاطر رینگ و لاستیک هست یکم شک کردم ولی خودم نتونستم بفهمم که جه ربطی به رینگ و لاستیک داره ترمز
    در مورد بالانس هم همینکار میکنه ولی دنده ی 4 میزنم
    ترمز لرزشش خیلی کمه سرعت 10 ترمز بگیرم حواسمم باشه میتونم حس کنم چیز خاصی نیست ، حالا به نظرتون ارزش درست کردن داره و یا به چیزی صدمه میزنه؟ من میترسم بزنه چشمشو کور کنه که میگه از رینگ و لاستیکه و اینکه دیسک هم شنیدم مثل خیلی چیزهای دیگه جنس های جدید افتضاح تشریف دارن
    سپاس

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام

نه. نیازی به بالانس نیست.( البته به شرطی که بالانس رو کار نشده باشه )

اگه سیستم تعلیق قوی باشه ، حساسیت به بالانس کمتر میشه و شما بعد بالانس لرزشی حس نمی کنید.
    ولی اگه سیستم تعلیق ضعیف باشه ( پراید ) شما هر چقدر هم که با دستگاه بالانس کنید بازم کمی لرزش دارید.

در ضمن با تجربه بهتره که هر چهار تا چرخ با هم بالانس بشن.

11. 2 کاربر از bijandarbari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام
    بالانس روکار شده منظور من هم از بالانس همون بالانس روکار هست که گفتم علامت زده روی توپی و رینگ
    بله چهار چرخ با هم بالانس کردم هم اول و هم حالا که جلو عقب کردم و توپی های جلو عوض شده
    سپاس

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام .
    یه چیز دیگه هم باعث لرزش میشه .
    تابِ کله . یعنی عاجِ لاستیک در لاستیکِ بنجل در بعضی جاهاش پف میکنه که باعث میشه وقتی با سرعت 10km بر روی مسیر کاملاً صاف برونید ماشین طوری تکون میخوره که انگار یه نفر از بغل داره ماشین رو تکون میده .
    یک علتِ دیگه ی این مشکل هم پارک کردنِ ماشین برای مدت بسیار طولانی هست خصوصاً اگر لاستیک کمی کم باد باشه به مرور زمان جائی که روی زمین هست شکلش عوض میشه و از حالتِ دایره ای خارج میشه و توی حرکت لرزش ایجاد میکنه .
    باید برای پارک به مدت طولانی , لاستیک تا حدی که ضرر نداشته باشه پر باد باشه و هر سه چهار روز یک بار هم ماشین حدودِ 40 سانت حرکت کنه به جلو یا عقب تا جای لاستیکها تغییر کنه و وزنِ ماشین باعث تغییر شکل لاستیک نشه .
    بعضیها هم ماشین رو روی الوار یا آجر یا چهارپایه فلزی میزنند تا لاستیکها تو هوا باشه .
    ============================
    اگر لاستیک بر اثر پُف کردن چنین ایرادی پیدا کرد دیگه باید عوض بشه اما بعضی از لاستیکها که بر اثر کم بادی و توقف طولانی اینجوری میشه , با باد کردنِ لاستیک تا حدِ زیادی مشکل حل میشه .
    =====================================
    رینگِ تصادفی و صافکاری شده هم میتونه لرزش ایجاد کنه .
    با زدنِ چرخ روی جک روی زمین کاملاً صاف ( مثل کاشی ) و مماس کردنِ لاستیک با زمین و چرخاندنش با سرعتِ کم میشه فهمید تاب کله داره یا نه چون یک جا با زمین مماس میشه , یک جا یا میگیره به زمین یا فاصله میگیره از زمین .
    با همین روش میشه از تاب نداشتنِ رینگ هم مطمئن شد :
    یک خودکار یا پیچ گوشتی میذارین روی زمین و سرش رو میچسبونین به لبه ی رینگ و آروم تایر رو میچرخونین . اگر فاصله ی لبه ی رینگ تا سر پیچ گوشتی هی کم زیاد بشه پس رینگ تاب داره .

14. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام
    بالانس روکار شده منظور من هم از بالانس همون بالانس روکار هست که گفتم علامت زده روی توپی و رینگ
    بله چهار چرخ با هم بالانس کردم هم اول و هم حالا که جلو عقب کردم و توپی های جلو عوض شده
    سپاس
    خوب پس باید دوباره بالانس بشه.
    همون بالانس معمولی هم جواب میده و من فرقی بین بالانس روکار و بالانس معمولی حس نکردم.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •