تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: مشاوره برای یک سیستم رندرینک و طراحی تا سقف 25 میلیون تومن

در آغاز فعالیت mamy007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض مشاوره برای یک سیستم رندرینک و طراحی تا سقف 25 میلیون تومن

سلام

من در فرم یک سایت دیگه یک کمک برای یک سیستم خواستم با بودجه ی 20 تومن بعد از بحث و کش مکش رسیدیم به اینکه ... ( حالا میگم به چی رسیدیم )

قبل از اینکه بگم به چی رسیدیم مطالب زیر به درد کسی که میخواد کمکم کنه میخوره

حالا

من میخوام تو زمینه ی انیمیشن کار کنم ، البته انیمشین منطورم فقط فول انیمیشن نیست و اضافه کردن مثلا یه شخصیت کارتونی به یک فیلم واقعی نیز هست ( کامپوزیت ) ، کارهای دیگه ای که روشون کار میکنم به شرح زیر است :

(انیمیشن)
    جلوه های ویژه
    طراحی محصول و خودرو
    ساخت تیزرهای تبلیغاتی
    و طراحی داخلی

نرم افزارایی که کار میکنم :
    3ds max , maya , Zbrush , after effect , photoshop , vue

موتورهای رندر که کار میکنم یکم جای بحث داره :
    octane , arion , arnold , corona , vray , renderman

راستش در مورد پلاگین هایی که نوشتم ، vrayo احتما 85% میزارم کنار ( تقریبا تمام عمر کاری با 3ds maxo با این پلاگین گذروندم ( حدود 4-5 سال ) )
    چون اولا CPU بیس هست و برای انیمیشن به درد نمیخورد.
    حالا بین renderman , arnold , octane , corona , arion من نظرم روی octane هست. البته arnold و renderman خیلی نظرمو جلب کردن چون اصلا مخصوص انیمیشن هستند.
    من توی آموزش و شروع کار با یک پلاگین مشکلی ندارم ولی هر کدومو که انتخاب کنم مطمئنا تا تهشو در می یارم.

خوب من حتی می تونم تا 25 تومن نیز حتی هزینه کنم.

الان رسیدیم به اینکه توی اون فرم به چی رسیدم :

کلا نظر بچه ها روی دو مقوله میگشت :

1. میگفتن که تک سیستم 2. میگفتن باید برم سراغ render farm و کلاسترینگ

گروه اول سیستم پایینو بهم پیشنهاد دادن :

Asus C602 Z9PE-D8 WS | *Dual Socket*: 1,990,000
    5,290,000 :2×(Intel Xeon E5-2640 v2)
    1,750,000 :ECC: Crucial 4×8GB=32GB DDR3 1866MHz CL13
    PNY K5000 4GB GDDR5: 7,300,000
    Plextor M5 Pro Xtreme SATA6.0Gb/s 256GB: 660,000
    Enermax Liqtech 120X)×2: 670,000)
    790,000 :*Enermax Platimax 850W | *80Plus Platinum
    Alumaxium: 790,000

گروه دوم هم برای سیستم چیز مشخصی معرفی نکردن البته در کل به دنبال این بودن که از سیستم های رندر فارم استفاده کنم که من هم موافقم ( نسبت به کارایی که سیستم انتظار دارم )

تمام مطالب پایین نتیجه گیری من در طی این مدت گشت و گذار من در اینترنت میباشد ، در صورت اشتباهی در اون لطفا حتما اطلاع دهید.

خوب حالا من حدود 2 هفته هست می گردم دنبال اینکه چی بهتره و سایتای مختلفو چک میکنم ، به این نتیجه رسیدم که سیستم های GPU بیس خیلی سریع تر از CPU بیس هم قیمت خود هستن به همین دلیل میخوام V-ray رو کنار بزارم و برم به دنبال یک سیستم رندرینک تحت GPU.

در پایین نرم افزارا رو تحت بررسی از نظر سخت افزاری کردم :

من بین 3ds max و maya هم باید یکی رو انتخاب کنم که نظر خودم به روی 3ds max هست که البته این طوری Arnold رو از دست میدم ( ولی در کل اگه به این نتیجه برسم که هر دو بهم کمک میکنن هر دو را با هم کار میکنم و یکی رو کنار نمیگذارم )

خود 3ds max و maya که در view port بر میگردد به توابع (OpenGL/Direct3D یا Direct3D Nitrous) که فکر میکنم خودشون به GPU احتیاج دارن و CPU کارایی چندانی ندارد ، در realtime هم که GPU رندر لحظه ای میکند و در رندر نهایی هم که نسبت به موتور رندرینگ هست.

Zbrush به CPU و Ram احتیاج داره و GPU آنچنان تاثیری ندارد ( طبق گفته ی شرکت سازنده ) یعنی همین که کارت گرافیک بتونه رزولیشن تصویرو ساپورت کنه کافیه ، حتی در رندر نیز همین طور است. ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

after effect هم به CPU و Ram نیاز داره برای viewport و render ولی در CS6 و CC یک قابلیت گذاشتن برای استفاده از گرافیک های با تکنولوژی CUDA که می شه با فعال کردن openGL به آن دسترسی پیدا کرد فک کنم در Raytrance 3D بشه با GPU رندر هم گرفت .

Photoshop خوب در این نرم افزار هم به CPU و Ram احتیاج هست ولی بعضی از ابزارهای جدید به گرافیک نیاز دارند و در صورت نبود گرافیک معیوب خیلی آهسته کار میکند

Vue هم مثل بقیه نرم افزارا CPU و Ram میخواهد البته در ورژن 11 از OpenGL هم استفاده میکنه که خوب برای سیستم های GPU بیس میشه ازش کمک گرفت.

خوب اینا رو گفتم تا کسایی که بعد از من دنبال سیستم میگردم هی مثل من از این سایت به اون سایت پاس داده نشن.

پس نسبت به نیاز من به یک کامپیوتر با CPU و GPU و Ram بالا نیاز دارم که در درجه ی اول مهمترین آنها GPU می باشد.

حالا میخوام نقد سیستم پیشنهادی 1 رو بکنم و یه سیستم خودم بگم :

Asus C602 Z9PE-D8 WS Dual Socket که به نظرم با داشتن پورت های متعدد گرافیک کارت به دردم میخوره ( قابلیت قرار گیری 4 کارت دو اسلات و 7 کارت تک سلات ) و همچنین 2 عدد CPU Xeon در خود جا می دهد که هر کدام از 4 تا رم DDR3 رو ساپورت میکنن.

Ram 64gig که در کارای گرافیگی نیازی به ECC ندارم.

Green Alumaxium کیس بزرگ و جا داریه با تهویه ی خوب ( مثل یخچال امرسان D: )

CPU E5 2640 v2 که به نظرم توی نرم افزارای دیگه تحت CPU کمکم میکنه .( البته فکر میکنم برای کار من و نسبت به موتور های رندرینگم پول اضافی باید خرج این CPU کنم )

Plextor M5 Pro Xtreme SATA6.0Gb/s 256GB اس اس دی خوبیه.

Enermax Liqtech 120X)×2) این هم دو تا کولر پردازنده خوب

Enermax Platimax 1500W 80Plus Platinum که به نظرم برترین برند ولی میگم حالا چرا 1500وات !!!

خوب میرسیم سره Graphic که بیشتر از بقیه ی قطعات روش مشکل دارم :

گرافیکی که در اون سیستم پیشنهاد شده به من گفتم Guadro k5000 که حدود 7300 تومن قیمت داره ولی با گشت و گذارم فهمیدم که در موتوری مثل Furryball که GPU بیس هست GTX 780 ti جز بهترین هاست.

اول باید لزوم استفاده از یک کارت گواردو رو در نظر بگیریم که در این مورد مطالب زیادی در اینترنت هست مخصوصا مطلب جالبی که در سایت شرکت مازستا مطالعه کردم و در آخر به این رسیدم که :

کارت های گوادرو سرعت کمتر از کارت گیمینگ هم قیمت خود را دارند ، بعضی از نرم افزارا فقط از Quadro پشتیبانی میکنن ، کارت های Quadro مصرف کمتر و حرارت کمتری تولید میکنند و یک سری تفاوت دیگه که چون این مطلب آموزشی نیست نیازی به گفتن ندارد.
    و کار من گرافیک است نه مهندسی که به ram ECC این گرافیک ها نیاز پیدا کنم.

البته من خیلی مطالب زیادی مبنی بر اینکه نیاز به استفاده از کارت های Quadro در سیستم هایی که برای مصارف گرافیکه ( البته برای سیستم های خانگی نه render farm ) نیست ، خوانده ام. و تقریبا مجاب به خرید کارت گیمینگ هستم.

حالا شاید بگید این همه مطلب که گفتم مطلب آموزشی شد نه سوال و کمک ، در صورتی که تازه مطلب اصلی آغاز شد :

من در این باره پیشنهادم برای گرافیک Quadro K5000 بود ولی با در نظر گرفتن قیمت میتونم 3 تا GTX 780 TI بگیرم و SLI کنم که در اینترنت به وضوح افزایش چشمگیر قدرت حتی یک GTX 780 TI نسبت به Quardo K5000 به این هستیم حالا ببین 3 تاش چه میکنه . ( 8640 هسته ی CUDA !!! )

1.خوب آیا من اشتباه می گویم ؟ ( در مورد مطالب بالا )
    2.آیا می توانم در آینده به فکر رندر فارم نیز باشم ( با سیستمی که گفتم ) یا کامپیوتر های رندر فارم فرق میکند و سیستمم باید جور دیگه ای باشد ؟
    3.آیا در حالت GPU base نیز میتوان رندرفارم کرد ؟
    4.آیا اگر یک کامپیوتر دیگر مثل این ببدنم نیز میتوانم از کارت های گرافیک SLI شده رویه آن استفاده کنم یا نه کلا فرق داره ؟( اگر فرق داره چگونه؟ )
    5.آیا با بودجه و نرم افزارها و خواسته های من شما استفاده از تک سیستم را عاقلانه میدانید ؟
    6.اگر پیشنهادی برای سیستم دارید لطفا مطرح کنید.
    7.آیا به نظر شما یک سیستم مازسنا خریداری کنم بهتر است ؟
    8.آیا به نظر شما نصبت به خواسته های من بودجه ام خیلی کم است ؟

یک دنیا ممنون از اینکه به من توجه کردید.

ببخشید اگر سرتون رو درد آوردم

2. این کاربر از mamy007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار Hessam 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام - سیستم خوب نبود جناب مامی؟!

همون مقاله ی مازستا رو بنده هم مطالعه کردم به این نتیجه رسیدم که در وبسایت شهر سخت افزار منتشر کردم:

برای اشاره به نقش کارت گرافیک ها در رندرینگ، می توان مقایسه مختصری در مورد کارت های گرافیک گیمینگ با ورک استیشن داشت:

1. کارت گرافیک های گیمینگ در کاربری رندرینگ به واسطه پهنای باند و هسته ی Cuda بیشتر، سرعت دسترسی سریع تری به پردازش محاسبات رندرینگ نسبت به کوادرو ها دارند و در نتیجه زمان خروجی گرفتن در رندرینگ را کاهش می دهند. این کارت ها سریع تر از کارت های ورک استیشن (کواردو یا فایر پرو) هستند. اما کیفیت و دقت تصاویر رندر شده توسط این کارت ها چندان ایده آل و مطلوب نیست. چرا که شرایط بهینه کاربری های ورک استیشن درون درایور این کارت گرافیک ها اعمال نشده است.

2. کارت گرافیک های ورک استیشن به واسطه مشخصات، تکنولوژی ها و مخصوصاً درایور بهینه ای که در حوزه کاربری ورک استیشن دارا می باشند، دارای سرعت کندتر و در عوض دقت و کیفیت بیشتری در خروجی هستند. بنابراین در مدت زمان بیشتری نسبت به کارت های گیمینگ، خروجی تصاویر رندر شده را ارائه می دهند با این تفاوت که کیفیت کار خروجی آنها با دقت و جزئیات بسیار بالایی به نمایش در خواهد آمد و همچنین از نظر دما در رندرهای طولانی، با ثبات تر از کارت های گیمینگ هستند.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بنده نظرم به کارت تسلا K20 تغییر کرد برای شما!!!
    Last edited by Hessam 2; 30-07-2014 at 18:44.

4. 2 کاربر از Hessam 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

سلام

من میدونستم شما این جا هم هستید و خوشحالم که این مطلبو دیدید.

حالا شما سیستم خوبی پیشنهاد دادید ولی این تصویری که گذاشتید برای لحظه ی اول real time رندر می باشد نه پس از گذشت چند ثانیه !!!!!
    برای بهتر متوجه شدن شما بهتره فیلم همون عکسی که گذاشتیدو براتون بذارم

https://www.youtube.com/watch?v=3CxOvkISM-s

حالا شما لطفا لینک زیر را مشاهده کنید تا بهتر متوجه حرفای من شوید : ( اگه به Youtube دسترسی ندارید تو aparat آپلود کنم )

کیفیتی شما میفرمائید در دقت این کارت ها هست که همچنان در کارهای گرافیکی آنچنان به چشم نمی آید حتی من و شما نمی فهمیمم فرق کیفیت رو حتی اگز زمان زیادی رو صرف مقایسه کنیم.
    پس لطفا اگر جواب سوالات منو میدونید کمکم کنید.

ممنون

تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

اینجا دو معقوله وجود داره...

- یا شما به سرعت نیاز دارید که سریع تر خروجی بگیرید.
    - یا به دقت بالا نیاز دارید و سرعت خیلی ملاک نیست. یعنی کیفیت کار واستون مهمه. نه سرعت.

در مورد SLI سه تا 780 تی آی هم به نظر شما اگر همه قرار بود به چنین نتیجه ای برسن که شرکت انویدیا می بایست کلاً کارت های ورک استیشنش رو جمع می کرد و حتی Tesla ها رو...! چون همه می رفتن به قول شما چند عدد کارت گیمینگ می خریدن و معتقد بودن خروجی بهتری از کارت های ورک استیشن داره و ورشکست می کردن شرکت رو!!

باز هم من قطعی اصلاً نمی تونم نظر بدم.
    چون تا به حال رندرینگ انجام ندادم! اما قطعات رندرینگ زیاد فروختم. به هر حال ریش و قیچی دست شماست...

اما یه دیدگاه شخصی بهش دارم و بهش پایبند هستم: اون هم توجه به پیشنهاد شرکت های بزرگ هست. به عنوان مثال اگر این شرکت کارت گرافیک GTX 760 تولید و عرضه کرده و این کارت رو مدعی در گیم دونسته، هرگز نمیام برای رندرینگ توصیه اش کنم. مواردی رو پیشنهاد می کنم به صورت انحصاری برای رندرینگ ساخته و بهینه کرده و در راستای چنین اهدافی، بیانیه داده. مثل سری K2000 , K4000 , ...!

حالا یه عده میان سنگ سودجو بودن شرکت ها برای فروش بیشتر و تبلیغات دروغینش رو به سینه میزنن که شرکت برای این فلان تبلیغ رو می کنه که سود بیشتری بگیره... دست به اینکارا میزنه و فلان و این حرفا...
    (این یه دیدگاه هست که محترمه. اما برای بنده قابل هضم نیست که شرکت بزرگی چون Nvidia بیاد بر اساس سودجویی شخصی، پیشنهاد و بیانیه های اشتباهی بده! چون شدیداً مورد حمله ی منتقدین قرار خواهد گرفت و همچنین سیاست تبلیغات هر کدوم هم دو راه جداگانه داره که هر کدوم سر جای خودش هست.)

من پیشنهاد هام رو دادم خدمت شما... نظر دیگه ای ندارم. شما هم انصافاً سختگیر هستید و مته به خشخاش نذارید. چون اگر به هزاران شکل هم قطعات رو در قالب یک سیستم 25 میلیون تومانی عوض و بدل کنید، فکر نمی کنم خیلی تفاوت ها چشمگیر باشه! چه بسا اینکه قطعات پیشنهادی به شما، از سری های ورک استیشن هستن و برای اهداف رندرینگ ساخته و تولید شدن! بنابراین نمی تونن هرگز نامناسب و غیرمنطقی باشن.

بنده جهت اطلاعات خودم با مازستا در مورد شما مشورت کردم و تک سیستم رو بهتر دونستن.
    Last edited by Hessam 2; 30-07-2014 at 19:44.

7. این کاربر از Hessam 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

این دو معقوله که فرمودید من متوجه نمیشم چون تجربه افرادو نمی تونم برابر با تئوری بدونم.

من هیچگاه در مورد برتری gtx سخنی به میان نیاوردم !!! من گفتم این کارت نسبت به قیمتش و سرعتش برای من به صرفه نیست راستش این کاملا مشهود است.

در مورد شرکت nvida باید بگم که کارتی مثل Quadro K6000 رو به قیمت 4000 دلار میده که برای شرکت های بزرگ هیچ مشکلی در تهیه آن نیست چون 4000 دلار در کشوری مثل امریکا زیاد نیست.
    این نوع کارت ها در شرکت های بزرگ استفاده میشن چون خیلی قابلیت های زیادی دارن ولی این "خیلی قابلیت ها" برای سیستم های کوچیکی مثل سیستم من کارایی نداره ( یعنی به صرفه نیست ) و خیلی هاشش اصلا استفاده نمیشه.

شرکتی مثل nvidea با فروش تک کارت سود نمی کند که با عدم خرید آن ضرر کند .
    بیشتر سودش برای شرکت هایی است که هزاران از این کارتو تهیه میکنن که مطمئنا با توجه به هزینه ی زیاد برق در خارج از کشور هزینه ی برق سیستم های گیمینگ در وسعت رندرفارم سر به فلک میکشد.

و این درست است سیستم هایی مثل سیستم من به GTX بهتر جواب میگیرند تا Quadro و در خیلی جاها همین کارو میکنن.
    به همین خاطر در پست اول گفتم برای سیستم های خانگی نه رندرفارم .
    این مطلبو خیلی ها نمیدونن و طبق سنت به سمت Quadro کشیده میشن.

9. این کاربر از mamy007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

بله. اگر به لحاظ قیمت به کارایی بخوایم در نظر بگیریم، حرف شما کاملاً منطقیه...

11. این کاربر از Hessam 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

یک دنیا ممنون از راهنماییتون .
    آیا شما جواب سوالامو می دونین ؟
    اگه یکیشم جواب بدید خیلی ممنون میشم .

تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

اس اس دی و کولر که مدل بهتری وجود نداره در بازار کشور براتون! توصیه می کنم نهاییش کنید.

در مورد کیس هم شنبه، کیس های جدید از سوی شرکت عقیق رایانه عرضه میشه که قرار شد لیست قیمت رو به اینجانب ارجاع بدن. شاید از کیس اون شرکت، مدل بهتری بتونید خریداری کنید.

در مورد رندر فارم احتمال زیاد میدم برای GPU Based اصلاً به کار نمیاد! اما 100% نمی تونم بگم.

در مورد مازستا هم سیستم های رندرینگ مشتریان خودم رو به این شرکت میدم برام می بندن!!
    قطعات رو براشون می فرستم و زحمت اسمبلش رو می کشن.
    از لحاظ اعتماد و اینها کارشون درسته. وگرنه باهاشون قطعاً همکاری نمی کردم.
    مشتری ها هم خیلی راضی بودن. بنابراین از اینکه بهشون از این بابت اعتماد کنید، پشیمون نمی شید.
    Last edited by Hessam 2; 30-07-2014 at 20:25.

14. این کاربر از Hessam 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

راستش در فرم امکان تشکر از پست رو ندارم !!!
    ممنون از راهنماییتون.
    همین الان فعال شد
    Last edited by mamy007; 30-07-2014 at 20:29.

16. این کاربر از mamy007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

راستی آقا حسام من این رمی که شما فرمودیدو چک کردم دیدم 1866mhz و E5 2640 v2 فقط تا 1600 پشتیبانی میکنه آیا این درسته ؟

http://ark.intel.com/products/75267/Intel-Xeon-Processor-E5-2640-v2-20M-Cache-2_00-GHz

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •