تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: بنظر شما دلیل اصلی عدم استفاده از نرم‌افزارهای اوریجینال و بی‌توجهی به کپی‌ رایت چیست؟

راي دهنده
33. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • عدم دسترسی به نرم‌افزار اوریجینال

2 6.06%
  • عدم اطمینان از اوریجینال بودن نرم‌افزار

1 3.03%
  • گرانی نرم افزار اوریجینال

23 69.70%
  • دلایل دیگر

7 21.21%
صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 29

نام تاپيک: (بنظر شما دلیل اصلی عدم استفاده از نرم‌افزارهای اوریجینال و بی‌توجهی به کپی‌ رایت چیست؟)

کاربر فعال انجمن طراحی صفحات وب kian98's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

14 (بنظر شما دلیل اصلی عدم استفاده از نرم‌افزارهای اوریجینال و بی‌توجهی به کپی‌ رایت چیست؟)

باسلام

بنظر شما دلیل اصلی عدم استفاده از نرم‌افزارهای اوریجینال و بی‌توجهی به کپی‌رایت چیست؟

در نظرسنجی شرکت کنید و دلیل خود را در پستی توضیح دهید.

2. 4 کاربر از kian98 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن فوتبال داخلی Sh-Meteor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    بهارستان

پيش فرض

خوب دلایل متفاوتی ممکنه وجود داشته باشه و نمی تونیم بگیم حتما دلیل فلان گزینه است
    ولی مسلما یکی از مهم ترین دلایل گرانی نرم افزار اورجینال است.

برای کسی که به طور حرفه ای با یک نرم افزار خااص کار می کند و حتی از آن نرم افزار کسب در آمد می کند، گرانی شاید مشکل دوم باشد
    ولی برای افراد عادی، که استفاده آنچنانی ندارند، ارزون بودن نرم افزار ( یا بعضی مواقع رایگان بودن ) خیلی مهمه.

یه فرد معمولی هیچوقت نمی آد 100 دلار هزینه کنه که یه آفیس معمولی رو سیستمش نصب کنه
    وقتی می تونه با 2000 تومن خریداری کنه یا حتی رایگان از نت دانلود کنه.

4. 2 کاربر از Sh-Meteor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

پيش فرض

اساسا گرانی نرم افزار بزرگترین معضل در ایرن هست.
    توی کشورهای خارجی شاید عین خیالشون نباشه که فلان نرم افزار گرونه چون اونجا ارزش پول به قدری بالاست که که طرف با پول تو جیبیش می تونه یه نرم افزار 100 دلاری بخره ولی توی ایران
    خرید یه نرم افزار 100 دلاری مساوی است با حدود 500 هزارتومان. ولی میتونه براحتی یه کد فشفشه بزنه و اون نرم افزار رو توی جیک ثانیه به همراه کرک از توی اینترنت دانلود کنه.

6. 3 کاربر از kian98 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Akom@n's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

در مورد نرم افزار های خارجی حق با شماست ، گرچه گاها میشه از نرم افزار های رایگان اما با امکانات کمتر هم استفاده کرد
    دلیل دیگه هم مشکل تحریم هست، وقتی یک شرکت ایرانی ها رو تحریم کرده چرا ما باید بهش پول بدیم؟! حتی اگر خود شرکت هم تحریم نکرده باشه باز هم تو پرداخت پول به مشکل بر می خوریم!
    (میدونم راه حل داره اما یه حسی به آدم میگه خوب بزار اونا هم بابت تحریم کردن ضرر کنن )

اما در مورد نرم افزار های داخلی دیگه گرون بودن واقعا عامل مهمی نیست و دلیل اصلی عدم اعتقاد به کپی رایت هست!

8. 2 کاربر از Akom@n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

گرانی بیش از اندازه نسبت به سطح درامد توی ایران

10. 2 کاربر از HOJ-JAT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

پيش فرض

سلام

حتی نرم افزارهای ایرانی که حق کپی رایت دارند و باید بخریمشون هم باز دردسر دارند. چون حتی توی ایران 2 هزارتومان هم پوله. نرم افزارهای ایرانی هم خیلی گرون هستند و هم اینکه باز نمی ارزه که اینقدر پول خرج کنی و بعد از چند روز یه برنامه نیم گیگی رو برات بفرستند در حالی که هزاران نرم افزار خارجی بهتر از اون هست که هم امکانات بیشتری داره،هم قشنگتره،هم قویتره،هم رایگانه و..../

درآخر: توی ایران به قدری استفاده از نرم افزارهای کرک شده و بدون حق کپی رایت رایج شده و معمولی شده که آدم حاضر نمیشه حتی هزارتومان هم جای یه برنامه بده. من خودم هم همینطوری هستم. وقتی آدم میتونه بهترین نرم افزار رو با کرک از اینترنت دانلود کنه آیا مجبوره کلی پول خرج کنه تا همون نرم افزار رو با حق کپی رایت بخره؟

12. 3 کاربر از kian98 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

پيش فرض

البته خیلی آدم های خیرخواه هم پیدا می شوند و برای رضای خدا نرم افزارهای کپی رایتی رو کرک می کنند و به صورت رایگان در اختیار مردم میزارند که البته اجرشون با سیدالشهدا
    Last edited by kian98; 30-07-2014 at 17:51.

14. 4 کاربر از kian98 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه saeed_136915's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    The Land of Skyrim

پيش فرض

من یه مدت بازی ها رو اورجینال میخریدم با این گرونی (مثلا سری Assassin's Creed) بعد از یه مدت (یه سال بعد خرید فکر کنم) که خواستم بازی رو دوباره نصب کنم و بازی کنم دیدم کد بازی رو ازم قبول نمیکنه (به دلیل تحریم ها اونجوری که ساپورت یوبی سافت میگفت اکانتم رو مسدود کرده بودن)
    یعنی اگر میلیارد میلیارد هم پول داشته باشی خرید نرم افزار اورجینال تو ایران پول دور ریختنه...
    اصلی ترین دلایلی هم که من دیگه نرم افزار اورجینال نمی خرم : 1- تحریم 2- تحریم 3-تحریم 4- گرونی

16. 5 کاربر از saeed_136915 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن فوتبال داخلی Sh-Meteor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    بهارستان

پيش فرض

من یه مدت بازی ها رو اورجینال میخریدم با این گرونی (مثلا سری Assassin's Creed) بعد از یه مدت (یه سال بعد خرید فکر کنم) که خواستم بازی رو دوباره نصب کنم و بازی کنم دیدم کد بازی رو ازم قبول نمیکنه (به دلیل تحریم ها اونجوری که ساپورت یوبی سافت میگفت اکانتم رو مسدود کرده بودن)
    یعنی اگر میلیارد میلیارد هم پول داشته باشی خرید نرم افزار اورجینال تو ایران پول دور ریختنه...
    اصلی ترین دلایلی هم که من دیگه نرم افزار اورجینال نمی خرم : 1- تحریم 2- تحریم 3-تحریم 4- گرونی
    یعنی اگه تحریم ها برداشته شه، شما همه نرم افزار ها رو اورجینال تهیه می کنی؟
    .
    قیمت اساسین کرید، اورجینالش چقدر بود؟

18. 3 کاربر از Sh-Meteor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه kamkar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

هر بازی اورجینال متوسط 200 هزار تومان
    احتمال این که یه روزی بخوای لوگین کنی و ببینی به علت تحریم اکانتت بسته شده و پولت پریده هم هست.
    به خاطر همین جز در موارد ضروری از اورجینال استفاده نمیکنم.

20. 3 کاربر از kamkar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •