تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: کمک برای خرید هارد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض کمک برای خرید هارد

درود

بنده یک رایانه دارم این رو از سال 85 خریدم ! این رایانه ما گمان کنم سال 92 بود که دیدم خیلی کند شده دیگه ارتقاش دادم! کارم هم تنها برای این هست که بتونم بیام اینترنت و نهایتش چند تا نرم افزار باز کنم همین اهل بازی نیستم.

با وجود این ارتقا چون داده های درون هاردم برام با ارزش بود به هر نحوی بود گفتم هاردش رو تغییر ندن ولی تمامی سیستم از مادربورد گرفته تا سی پی یو اینا رو تغییر دادن !

حالا باز پس از تغییر می بینم سرعت رایانم کند هست از چند نفر پرسیدم میگن هارد رایانت رو باید عوض کنی. خب حالا بنده هم تصمیم گرفتم این کار رو انجام بدم تنها نمیدونم چه هاردی باید بخرم از دوستان میخوام بنده رو در موارد زیر راهنمایی کنند :

1 - چه هاردی باید بخرم ؟

2 - آیا کار من هست جاش بزنم یا باید بدم بیرون برام درست کنن ؟

این نیز مدل هارد من هست که از سال 85 دارمش :

MAXTOR STM 3160212A ATA Device

اگر هم اطلاعات دیگر لازم هست بگید بزارم.

با سپاس

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود

بنده یک رایانه دارم این رو از سال 85 خریدم ! این رایانه ما گمان کنم سال 92 بود که دیدم خیلی کند شده دیگه ارتقاش دادم! کارم هم تنها برای این هست که بتونم بیام اینترنت و نهایتش چند تا نرم افزار باز کنم همین اهل بازی نیستم.

با وجود این ارتقا چون داده های درون هاردم برام با ارزش بود به هر نحوی بود گفتم هاردش رو تغییر ندن ولی تمامی سیستم از مادربورد گرفته تا سی پی یو اینا رو تغییر دادن !

حالا باز پس از تغییر می بینم سرعت رایانم کند هست از چند نفر پرسیدم میگن هارد رایانت رو باید عوض کنی. خب حالا بنده هم تصمیم گرفتم این کار رو انجام بدم تنها نمیدونم چه هاردی باید بخرم از دوستان میخوام بنده رو در موارد زیر راهنمایی کنند :

1 - چه هاردی باید بخرم ؟

2 - آیا کار من هست جاش بزنم یا باید بدم بیرون برام درست کنن ؟

این نیز مدل هارد من هست که از سال 85 دارمش :

MAXTOR STM 3160212A ATA Device

اگر هم اطلاعات دیگر لازم هست بگید بزارم.

با سپاس
    سلام .

1. اینترفیس هارد دیسک مکستور IDE هست . اگر مطمئن هستید که مادربردتان پورت SATA دارد توصیه میکنم از مدلهایی بخرید که اینترفیس آن SATA هست . میتونید سیگیت از سری 7200.14 و یا WD Blue بخرید .
    2. نصب هارد دیسک با وجودیکه کار ساده ای هست اما نیازمند دقت فراوان هست و باید روی جزئیات دقت شود . من در این تاپیک ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) نحوه نصب هارد دیسک را توضیح دادم . اگر هیچ تجربه ای در این زمینه ندارید ، ببرید بیرون تا برای شما نصب کنند .
    3. از قسمت Health برنامه HDtune Pro میتونید از میزان سلامتی هارد دیسکتان مطلع بشید .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام .

1. اینترفیس هارد دیسک مکستور IDE هست . اگر مطمئن هستید که مادربردتان پورت SATA دارد توصیه میکنم از مدلهایی بخرید که اینترفیس آن SATA هست . میتونید سیگیت از سری 7200.14 و یا WD Blue بخرید .
    2. نصب هارد دیسک با وجودیکه کار ساده ای هست اما نیازمند دقت فراوان هست و باید روی جزئیات دقت شود . من در این تاپیک ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) نحوه نصب هارد دیسک را توضیح دادم . اگر هیچ تجربه ای در این زمینه ندارید ، ببرید بیرون تا برای شما نصب کنند .
    3. از قسمت Health برنامه HDtune Pro میتونید از میزان سلامتی هارد دیسکتان مطلع بشید .
    درود و بسیار سپاسگزارم که پاسخ بنده را دادید.

در پاسخ باید بگویم :

1 - مدل مادربرد بنده این هست asrock g41m-vs3 و آیا به نظر شما اگر این هارد دیسک را بخرم خوب است ؟

Seagate Barracuda 500GB ST500DM002 16MB Cache

2 - شاید بردم بیرون البته پس از اینکه حسابی گند زدم تو نصبش

3 - من یه بررسی کردم دیدم 3 تا گیر به هارد دیسک من داده که تو فرتور زیر نمایان هست

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه پرسش دیگه هم داشتم که آیا با تعویض هاردم سرعت رایانم بالا میره یا همانند گذشته کند می مونه ؟

با سپاس

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود و بسیار سپاسگزارم که پاسخ بنده را دادید.

در پاسخ باید بگویم :

1 - مدل مادربرد بنده این هست asrock g41m-vs3 و آیا به نظر شما اگر این هارد دیسک را بخرم خوب است ؟

Seagate Barracuda 500GB ST500DM002 16MB Cache

2 - شاید بردم بیرون البته پس از اینکه حسابی گند زدم تو نصبش

3 - من یه بررسی کردم دیدم 3 تا گیر به هارد دیسک من داده که تو فرتور زیر نمایان هست

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه پرسش دیگه هم داشتم که آیا با تعویض هاردم سرعت رایانم بالا میره یا همانند گذشته کند می مونه ؟

با سپاس
    مدلی که انتخاب کردید مورد مناسبی هست و میتونید روی مادربرد هم نصب کنید .
    در مورد سوال آخر ، ST500DM002 پرفورمنس بهتری در مقایسه با هارد دیسک فعلی دارد ولی اینکه چه قدر سرعت سیستمتان بهتر میشود فقط در عمل مشخص میشود .

نکته : قبل از اینکه شروع به نصب win روی هارد دیسک جدید کنید ، موقتاً هارد دیسک قدیمی را از سیستم جدا کنید .

6. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال omidbooter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    در میان عوام زده ها

پيش فرض

سلام به همه عزیزا و اقا عطا
    من میخوام هارد اینترنال یک یا دو ترا بگیرم.از اونجایی که وسترن الان بهترین تو بازار هست و طبق اظلاعات خودم وسترن بلک بهترینه بلک میخوام بگیرم و البته یکی گرفتم که
    چنذ تا سوال داشتم لطفا عطا جان راهنمایی کن
    واسه اطلاعات مهم که از لحاظ عمر طولانی و کارکرد زیاد هارد میگن وسترن گرین خوبه البته سرعتش مثل سیگت و شاید بقیه بالا نباشه اما ساتا 3 جدید سرعتشم بهتر شده و از طرفی بلک وسترن چون دو موتوره هست و 7200RPM هست هم سرعتش شنیدم و تو بعضی تستها دیدم بالاست هم امنیت و عمرش.تا اینجا موافقی درسته اطلاعاتم؟؟؟
    بعد یه سوال دیگه این که از بین هارهای اینترنال وستر که گرین و بلک و بلو و رد(قرمز) هرکدوم فرقش چیه و واسه چه کار خاصی ساختته شده؟؟
    برای من که میخوام هم سرعتش بالا باشه هم امنیتش و هم عمرش و هم دما و صداش پایین باشه چه هاردی خوبه؟
    من طبق اطلاعاتم وسترن بلک گرفتم مدل بلک 1 ترابایتی که عکسشم اینه

البته این عکس اینترنت بود گزاشتم اما اونی که گرفتم عین اینه فقط ساخت مالزی هست
    فرق داره خیلی مالزی با تایلندش؟
    بعد یه سوال مهم دیگه این که اینا که پایینش زرد رنگ نوشته enterprise storage یعنی چی؟ و فرقش با بقیه که نوشته caviar black جیه؟؟
    این هاردی که گرفتم رو یه پارتیشن ساختم توش اطلاعات ریختم سرعتش حد اکپر به 100 میرسه تو تست با hd tune حداگپر زد 109 مگ و میانگین 89 مگ داد که از هارد گرین 3 ترا و 2 ترا که دارم پایین تر بود .اونا 105 میانگینشونه
    البته این بلک ساتا 2 هست و اونا ساتا 3
    حالا میگم نکنه این مثلا تقلبی باشه؟
    در ضمن نکته دیگه این که تو نرم افزار hd tune i هم دمای بلک 52 درجه داغه و هم اسمشو مثل وسترنای دیگم نمینویسه اول اونا میزنه wdc اینو زده GB
    اینم عکس نرم افزار

Last edited by omidbooter; 10-08-2014 at 21:53.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به همه عزیزا و اقا عطا
    من میخوام هارد اینترنال یک یا دو ترا بگیرم.از اونجایی که وسترن الان بهترین تو بازار هست و طبق اظلاعات خودم وسترن بلک بهترینه بلک میخوام بگیرم و البته یکی گرفتم که
    چنذ تا سوال داشتم لطفا عطا جان راهنمایی کن
    واسه اطلاعات مهم که از لحاظ عمر طولانی و کارکرد زیاد هارد میگن وسترن گرین خوبه البته سرعتش مثل سیگت و شاید بقیه بالا نباشه اما ساتا 3 جدید سرعتشم بهتر شده و از طرفی بلک وسترن چون دو موتوره هست و 7200RPM هست هم سرعتش شنیدم و تو بعضی تستها دیدم بالاست هم امنیت و عمرش.تا اینجا موافقی درسته اطلاعاتم؟؟؟
    بعد یه سوال دیگه این که از بین هارهای اینترنال وستر که گرین و بلک و بلو و رد(قرمز) هرکدوم فرقش چیه و واسه چه کار خاصی ساختته شده؟؟
    برای من که میخوام هم سرعتش بالا باشه هم امنیتش و هم عمرش و هم دما و صداش پایین باشه چه هاردی خوبه؟

البته این عکس اینترنت بود گزاشتم اما اونی که گرفتم عین اینه فقط ساخت مالزی هست
    بعد یه سوال مهم دیگه این که اینا که پایینش زرد رنگ نوشته enterprise storage یعنی چی؟ و فرقش با بقیه که نوشته caviar black جیه؟؟
    این هاردی که گرفتم رو یه پارتیشن ساختم توش اطلاعات ریختم سرعتش حد اکپر به 100 میرسه تو تست با hd tune حداگپر زد 109 مگ و میانگین 89 مگ داد که از هارد گرین 3 ترا و 2 ترا که دارم پایین تر بود .اونا 105 میانگینشونه
    البته این بلک ساتا 2 هست و اونا ساتا 3
    حالا میگم نکنه این مثلا تقلبی باشه؟
    در ضمن نکته دیگه این که تو نرم افزار hd tune i هم دمای بلک 52 درجه داغه و هم اسمشو مثل وسترنای دیگم نمینویسه اول اونا میزنه wdc اینو زده GB
    اینم عکس نرم افزار

سلام .

واسه اطلاعات مهم که از لحاظ عمر طولانی و کارکرد زیاد هارد میگن وسترن گرین خوبه
    قطعاً اشتباه هست . هارد دیسکهای WD Green بیشتر به Cool و Quite معروف هست نه به عمر طولانی و کارکرد بالا . من میتونم مدلهایی را مثال بزنم که نه تنها پرفورمنس خوبی دارند بلکه داراي قابليتهايي هستند كه باعث افزايش عمر مفید و افزایش اطمينان در طول مدت كاري مخصوصاً در Workload و Duty Cycle بالا هست (AFR پايينتر) كه هارد ديسكهاي معمولي چنين اطميناني را ندارند و معمولاً مدت كوتاهي كه در چنين شرايطي قرار بگيرند Fail خواهند شد .

اما ساتا 3 جدید سرعتشم بهتر شده
    باور کنید حتی SATAII هم برای تمامی مدلهای H.D.D کفایت میکند .

از طرفی بلک وسترن چون دو موتوره هست
    البته Dual Stage Actuator درست هست .

پیشنهاد میکنم پست سوم این تاپیک ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) را مطالعه کنید که بطور خلاصه تفاوت این چهار مدل را توضیح دادم .

انتظارت متضادی دارید . نمیشود که هم سرعت بالا را داشته باشید و کم صدا و کم گرما بودن !

مدل نامبری که روی لیبل هارد دیسک نوشته شده را بگید (با S/N اشتباه نگیرید) . به هر حال اگر همین مدل را خریده باشید این WD Black نیست بلکه WD RE4 (روی لیبل نوشته شده) هست که بیشتر مناسب برای Severـها ، Data centerـها و يا Cloud Storage و ... هست .

ضمناً WD RE4 قدیمی هست که دیگر تولید نمیشود .

خیر ، فرقی ندارند . همگی زیر نظر کمپانی مادر ساخته میشوند و در نتیجه از لحاظ کیفیت تفاوتی ندارند .

مهم Access & Seek Time/IOPS هست احتمالاً عملكرد بهتري دارد نه Sequential Transfer Rate . هر چه قدر Access & Seek Time/IOPS بهتر باشد سرعت بوت سیستم عامل و اجرای نرم افزار بیشتر خواهد بود . لطفاً از قسمت Random Access و همچنین از قسمت File benchmark هم تست بگیرید . Sequential Transfer Rate تاثیر چندانی در بهبود عملکرد سیستم ندارد .

در ضمن نکته دیگه این که تو نرم افزار hd tune هم دمای بلک 52 درجه داغه
    دمای آن زیاد هست . توصیه میکنم از فن جهت Cooling استفاده کنید .

هم اسمشو مثل وسترنای دیگم نمینویسه اول اونا میزنه wdc اینو زده GB
    سریال نامبری (S/N) که روی لیبل نوشته شده را با سریال نامبر نوشته شده در قسمت Info برنامه HDtune باهم مطابقت بدهید (سریال نامبر را با مدل نامبر اشتباه نگیرید) .

9. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    در میان عوام زده ها

پيش فرض

سلام عطا جان
    ممنون از راهنماییات
    من s/n رو پیدا نکردم و مدل نامبر هم دوتا روش بود کi واسه همین عکس خود هاردمو میزارم خودت لطف کن ببین.
    البته برچسب گارانتیش خورده رو سریال نامبر فکنم دیده نمیشه خوب
    از برنامه hd tun هم گفته بودی میزارم نظرتو بده که این هارد کلا چطوره و فرقش با بلک چیه؟؟؟و ایا این تقلبی هست یا مشکلی داره که داغ میشه و سرعتشم پایینه کمی.؟

در مورد بهترین هارد اینترنال برای استفاده زیاد و عمر زیاد و مطمن چه هاردی خوبه؟؟
    از بین وسترن ها کدوم عمر بیشتر و دمای کمتر و سرعت بهتری داره؟؟؟؟
    و چند تا سوال در باره اصطلاحاتی که بکار بردین در پایین با قرمز نشون دادم رو دقیق ترشو بگی ممنون میشم.البته معنی لغوی رو میدونم اما کاراییشو مفهومشو نمیفهمم
    <<<,که بیشتر مناسب برای Severـها ، Data centerـها و يا Cloud Storage و ... هست .>>>>>

<<<<هارد دیسکهای WD Green بیشتر به Cool و Quite معروف هست>>>>>

<<<<<در طول مدت كاري مخصوصاً در Workload و Duty Cycle بالا هست (AFR پايينتر) كه هارد ديسكهاي معمولي چنين اطميناني را ندارند>>>>>
    Last edited by omidbooter; 11-08-2014 at 23:31.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با توجه به عكسي كه گذاشتيد ، اين هارد ديسك WD RE3 هست كه البته قديمي هست و ديگر توليد نميشود . هارد ديسكهاي سري اينترپرايز بيشتر در سرورها ، ديتاسنترها و ... استفاده ميشوند گرچه ميتوان براي سيستمهاي عادي هم استفاده كرد. پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را مطالعه كنيد كه درباره علت استفاده از این مدل هارد دیسکها در سيستمهاي خاص و همچنين درباره Workload ، Duty Cycle و AFR توضيحاتي دادم .

ایا این تقلبی هست یا مشکلی داره که داغ میشه و سرعتشم پایینه کمی.؟
    اين مدل تقلبي نيست .
    در مورد سرعت پايين ؛ قبلاً هم گفتم كه مهم Access & Seek Time/IOPS هست كه اين هارد ديسك عملكرد خوبي دارد . هر چه قدر Access & Seek Time/IOPS بهتر باشد سرعت بوت سیستم عامل و اجرای نرم افزار بیشتر خواهد بود . Sequential Transfer Rate (كه ميگوييد سرعت آن پايين هست) تاثیر چندانی در بهبود عملکرد سیستم ندارد ولي يكي از علتهاي پايين بودن آن كمتر بودن Areal density هر پلاتر هست . هارد ديسكهاي جديد Areal density بيشتري دارند و در نتيجه سرعت Copy/Paste بهتري خواهند داشت .

در مورد گرم شدن ؛ اولويت اول اين هارد ديسك داشتن بالاترين پرفورمنس هست و كم صدا بودن ، مصرف انرژي كمتر و يا توليد كمتر گرما در اولويتهاي بعدي خواهد بود . همانطوريكه گفتم بايد از فن جهت كولينگ استفاده كنيد .

هارد دیسکهای WD Green بیشتر به Cool و Quite معروف هست
    مفهوم اين جمله خيلي واضح و روشن هست . مسئله اي كه براي هارد ديسكهاي WD Green مهم هست توليد كمتر گرما ، صدا و مصرف انرژي كمتر هست و داشتن پرفورمنس بالا در اولويتهاي بعدي و هست .

در مورد بهترین هارد اینترنال برای استفاده زیاد و عمر زیاد و مطمن چه هاردی خوبه؟؟
    از بین وسترن ها کدوم عمر بیشتر و دمای کمتر و سرعت بهتری داره؟؟؟؟
    هارد ديسكها انواع متفاوتي دارند و براي يك هدف خاص بهينه سازي ميشوند . بايد ابتدا نوع كاربرد و ميزان بودجه را مشخص كرد تا بهترين هارد ديسك پيشنهاد شود . بديهي هست كه نميتوان پرسرعتترين هارد ديسك را داشته باشيد كه مثل WD Green كم صدا ، كم مصرف و ميزان گرماي توليدي آن پايين باشد .

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    در میان عوام زده ها

پيش فرض

عطا جان ممنونم
    من برای کار طولانی با سیستم و آرشیو اطلاعت که عمر زیاد و کیفیت و اطمینان زیادی داشته باشه یه هارد میخوام قیمتشم تا 500 حدودا واسه یک یا دو ترا(سرعت زیاد مهم نیست.فقط عمر طولانی و گرما و صدا کم)
    یه هارد دیگم میخوام که سرعت خیلی زیاد داشته باشه البته اینترنال مکانیکی باشه.هارد جامد دارم و چون قیمتش بالاست نمیصرفه.سرعت زیاد داشته باشه و صدای کم و البته عمرشم زیاد بشه) قیمت یک یا دوترا 500 حدودا
    یکی فقط سرعت الویت باشه یکی هم عمر طولانی و کم صدا و دمای کم
    حالا یه هاردم که دوتا ویژگی سرعت و عمر و کیفیت خوب داشته باشه چی هست؟؟

در ضمن قیمت مهم نیست زیاد البته هارد جامد نمیخوام باشه چون بیشتر از یک تراش نیست

در مورد ویژگی های هارد وسترن بلک هم توضیح بدهی واسه چی ساخته شده ممنون مییشم؟؟
    ممنونم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من برای کار طولانی با سیستم و آرشیو اطلاعت که عمر زیاد و کیفیت و اطمینان زیادی داشته باشه یه هارد میخوام قیمتشم تا 500 حدودا واسه یک یا دو ترا(سرعت زیاد مهم نیست.فقط عمر طولانی و گرما و صدا کم)
    براي آرشيو اطلاعات ميتونيد WD Red بخريد كه صدا و گرماي توليدي كمتري دارد و در مقايسه با WD Green ميتوان گفت كه عمر مفيد بيشتري دارد.

یه هارد دیگم میخوام که سرعت خیلی زیاد داشته باشه البته اینترنال مکانیکی باشه.هارد جامد دارم و چون قیمتش بالاست نمیصرفه.سرعت زیاد داشته باشه و صدای کم و البته عمرشم زیاد بشه) قیمت یک یا دوترا 500 حدودا
    ميتونيد WD VelociRaptor انتخاب كنيد كه 10K rpm هست و باعث بهبود عملكرد در پارامترهايي مثل Access Time/IOPS ميشود . حداكثر حجم اين مدل 1TB هست . از قيمت اين مدل هم اطلاعي ندارم .

حالا یه هاردم که دوتا ویژگی سرعت و عمر و کیفیت خوب داشته باشه چی هست؟؟
    همانطوريكه قبلاً هم گفتم نميتوان پرسرعتترين هارد ديسك را داشته باشيد كه مثل WD Red/Green كم صدا ، كم مصرف و ميزان گرماي توليدي آن پايين باشد.

بنظرم WD Black انتخاب كنيد (توازني بين ايندو) . البته سعي كنيد از مدلهاي جديد (مدل نامبرهايي كه به FZEX ختم ميشوند) بخريد كه كم صداتر از مدلهاي پيشين هست گرچه پرفورمنس آن كمي كاهش داشته .

15. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •