تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 60

نام تاپيک: تحول در یادگیری واژگان زبان با Anki

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سلام دوستان ، من می خواسم بدونم کسی می دونه چطور میشه کارتها رو بر عکس مرور کرد ؟
    مثلا روی کارت می نویسی Easy پشتش می نویسی ((آسان)) ، حالا من می خوام یه ماری بکنم اول ((آسان )) بیاره بعد من تو پاسخش بگم Easy .
    همچین کاری میشه کرد ؟
    من از نشخه ی اندرویدی این برنامه استفاده می کنم .

آخر فروم باز jedivssith's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

سلام دوستان ، من می خواسم بدونم کسی می دونه چطور میشه کارتها رو بر عکس مرور کرد ؟
    مثلا روی کارت می نویسی Easy پشتش می نویسی ((آسان)) ، حالا من می خوام یه ماری بکنم اول ((آسان )) بیاره بعد من تو پاسخش بگم Easy .
    همچین کاری میشه کرد ؟

من نسخه ویندوز رو می گم و حتما تو نسخه آندروید هم همونه چون محصول مال یک شرکته.

یک Deck جدید از Tools > Study Deck بسازید. وقتی ساخته شد این دک در وضعیت انتخاب باشد. حالا اون بالا روی گزینه Add برای اضافه کردن لغاتی که می خواهید کلیک کنید. تو پنجره ای که باز در قمست بالا سمت چپ نوشته Type که جلوش یک منو است اون رو کلیک کنید تا چهار حالت و وضعیت نمایش عبارات و لغات شما را نمایش بده. بطور پیش فرض روی Basic هست. شما بزار روی وضعیت Basic (and reversed card بعد هم Choose رو کلیک کنید. بعد از اون لغت فارسی یا ترجمه رو تو قسمت Front و ترجمه انگلیسی رو تو قسمت Back کارت وارد کنید. من تست کردم جواب داد. فکر کنم یک بار که این کار رو می کنه بعد هم یکبار برعکس Back کارت رو نشون می ده و بعد Front کارت رو.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

همچین کاری میشه کرد ؟

من نسخه ویندوز رو می گم و حتما تو نسخه آندروید هم همونه چون محصول مال یک شرکته.

یک Deck جدید از Tools > Study Deck بسازید. وقتی ساخته شد این دک در وضعیت انتخاب باشد. حالا اون بالا روی گزینه Add برای اضافه کردن لغاتی که می خواهید کلیک کنید. تو پنجره ای که باز در قمست بالا سمت چپ نوشته Type که جلوش یک منو است اون رو کلیک کنید تا چهار حالت و وضعیت نمایش عبارات و لغات شما را نمایش بده. بطور پیش فرض روی Basic هست. شما بزار روی وضعیت Basic (and reversed card بعد هم Choose رو کلیک کنید. بعد از اون لغت فارسی یا ترجمه رو تو قسمت Front و ترجمه انگلیسی رو تو قسمت Back کارت وارد کنید. من تست کردم جواب داد. فکر کنم یک بار که این کار رو می کنه بعد هم یکبار برعکس Back کارت رو نشون می ده و بعد Front کارت رو.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

کسی می دونه پلاگین های رایگان که Anki تو سایتش واسه دنلود گذاشته رو بعد از اینکه برنامه و خیلی سریع (بخاطر حجم بسیار کم) کجا ذخیره می کنه که اونها رو تو یه پارتیشن دیگه تو هارد ذخیره کنم که اگر خواستم ویندوز عوض کنم مجبور نشم دوباره از لیست طولانی پلاگینها بگردم و پیدا کنم و نصب کنم؟ من از نسخه 2.0.31 که فکر کنم آخر نسخه باشه استفاده می کنم. من پوشه بنام add on در پوشه Anki ندیدم اما یه پوشه به اسم qt4_plugins هست که فکر کردم اونجا باشه. البته یه سری فایل هست اما به اسم پلاگینهایی که من نصب کردم نیست. یا اینکه اونجا نیست یا به اسم رمز اونجاست که قابل تشخیص نیست.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

پيش فرض

کسی می دونه پلاگین های رایگان که Anki تو سایتش واسه دنلود گذاشته رو بعد از اینکه برنامه و خیلی سریع (بخاطر حجم بسیار کم) کجا ذخیره می کنه که اونها رو تو یه پارتیشن دیگه تو هارد ذخیره کنم که اگر خواستم ویندوز عوض کنم مجبور نشم دوباره از لیست طولانی پلاگینها بگردم و پیدا کنم و نصب کنم؟ من از نسخه 2.0.31 که فکر کنم آخر نسخه باشه استفاده می کنم. من پوشه بنام add on در پوشه Anki ندیدم اما یه پوشه به اسم qt4_plugins هست که فکر کردم اونجا باشه. البته یه سری فایل هست اما به اسم پلاگینهایی که من نصب کردم نیست. یا اینکه اونجا نیست یا به اسم رمز اونجاست که قابل تشخیص نیست.
    C:\Users\XXX\Documents\Anki\addons

6. این کاربر از mostafavfx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2015

پيش فرض

داداش این فایلش مثل اینکه پاک شده میشه یه لینک دیگه درست کنی منم این افزونه رو دانلود کنم؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2015

پيش فرض

با همین افزونه خیلی راحت دانلود و اضافه میشه. فقط کافیه لینک دوره رو واسش کپی کنی. البته باید توی ممرایز هم اکانت داشته باشی و یه قسمت یوزر پس میخواد ازت
    داداش نفهمیدم میشه یه خورده واضح تر بگی باید چی کار کنم؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2015

پيش فرض

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

cxcx

همونطور که در شکل زیر میبینین، در این قسمت میتونین تعداد کارت های جدید در روز و فاصله ی روزهایی که لغات جدید بیان رو وارد کنین (بهتره graduating interval یک باشه). یا میتونین نحوه ی چینش کارتا رو هم مشخص کنین.
    دقت کنین که این تنظیمات به کلیه دک ها اعمال میشه، در صورتی که بخواین برای هر دک تنظیمات جداگانه ای اعمال کنین، باید یک گروه جدید بسازین و سپس تنظیمات رو وارد کنید. این تنظیمات مختص گروهها هست

این از تنظیمات.
    حالا میخواین مطالعه رو آغاز کنید. روی دک کلیک کنید و گزینه study now رو انتخاب کنید.
    همونطور که در شکل پایین میبینین، ابتدا روی کارت میاد، و شما طبیعتا چون بار اول هست، جواب رو نمیدونین و روی show answer کلیک میکنید تا پشت کارت نمایان بشه.
    با توجه به جوابی که توی پشت کارت هست، شما خودتون تعیین میکنین که این واژه سطحش چطوریه براتون و آسونه، سخته، نیاز ب مرور داره...
    اگه میخوان کارت تا کمتر از یک دقیقه بعد دوباره بیاد واستون خب روی again میزنین، اگه میخواین امروز دوباره مرور بشه روی good میزنین و در صورتی که معنی لغت رو میدونستین و مسلط هستین، easy رو بزنین تا لغت 4 روز بعد واستون دو باره بیاد
    به همین منوال شما هر بار که کارتی براتون بیاد، بسته به اینکه قبلا روی کدوم گزینه ها کلیک کردید (مثلا easy, good, hard, again) زمان های دکمه های جدید رو میزاره.
    ینی مثلا من یه واژه رو روز اول good زدم. خب دوباره بعد از مطالعه کارتهای دیگه، همون روز اومد. بعد دوباره good زدم (دیگه بالاش نوشته اگه good بزنی چند روز دیگه میاد) و فرداش اومد. فرداش زمان good واسه اون کارت شده بود 2 روز. زمان easy هم واسش شده بود 6 روز. ینی هر چی شما یک کارت رو بیشتر یاد داشته باشین، نرم افزار به صورت هوشمند فواصل یادگیری و تکرار بعدی رو افزایش میده و بالعکس.

روی کارت:

پشت کارت:

راجع به اون سه تا عددی هم که در روی کارت بالای گزینه ی show answer هستند:
    عدد سمت چپ، تعداد کارت های جدید باقیمانده واسه امروز هست
    عدد سمت راست تعداد کارتهای باقیمانده که امروز نوبت مرورشون بوده
    عدد وسط تعداد کارتهایی که مجددا امروز برای بار دوم قراره مرو بشه هست[/QUOTE]

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تنظیمات آنکی رو روی چه عددهایی بزاریم که ترتیب مرور به صورت زیر بشه؟
    وقتی یه لغت رو خوندیم به ترتیب 1 روز -2روز-4روز-8روز-15روز بعد مرور بشه.مثل لایتنر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

سوال منم همینه.
    وقتی یه لغت رو خوندیم به ترتیب 1 روز -2روز-4روز-8روز-15روز بعد مرور بشه.مثل لایتنر

- - - Updated - - -

سوال منم همینه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •