تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: خرابی چیپ گرافیکی لپ تاپ lenovo y560

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض خرابی چیپ گرافیکی لپ تاپ lenovo y560

سلام به همه ی دوستان .
    یکی از دوستام لپ تاپ lenovo idea pad y560 داره که به کانفیگ زیر هست :
    core i7 740qm
    Ram 2*2 GB
    ati radeon HD 5730 1gB GDDR3
    Hard 1 TB
    Windows 7 64bit home primium
    مشکل از چند هفته ی پیش شروع شد که براش یک بار صفحه ی آبی مرگ اومد ، دیگه این اتفاق نیفتاد تا 2-3 روز پیش که مشغول بازی PES 2014 بود . ظاهرأ بین بازی بیره یک کاری انجام می ده و می اد و می بینه که لپ تاپ ریستارت شده . و بعد از اون با بالا اومدن ویندوز و ورود به دسکتاپ صفحه شروع می کنه به بهم ریختن ، فریز کردن و ارور می ده که Graphic Driver not responding و سیستم با صفحه ی آبی مرگ که غالبأ دارای کد 0xA0000001 و ارور های مشابه که مربوط به مدیریت حافظه و گرافی هستند ریست شدند .
    لپ تاپ رو به من داد و منم طبق تجارب قبلیم ، ابتدا ویندوز رو عوض کردم ( 3 نسخه ی مختلف مثل 7 ،8.1 و در انواع 32 و 64 بیتی ) نصب درایو های مختلف (14.4 ،14.1 ،11.4 و نسخه ی ابتدایی موجود در سابت لنوو ) ولی در تمام حالت ها ، این شرایط رو تجربه کردم :
    قبل از نصب درایو ، هیچ مشکلی نبود . نه هنگی و نه صفحه ی آبی ، چیپ گرافیکی در فرکانس استاندارد کار می کرد ، دماش حدود 74 درجه بود و همه چیز مثل شرایطی بود که درایو گرفیک نصب نباشه (البته هیچ کار 3 بعدی نمی شد انجام بدم چون اصلأ چیپ گرافیک و میزان حافظه اش توسط ویندوز درست شناسایی نمی شد .) بعد از نصب درایو هم میران فرکانس ها ، به 100و 150 مگاهرتز افت می کرد ، دما به 53 درجه می رسید و دور فن کم می شد به طوری که به ظاهر همه چیز نرمال بود . ولی با انجام کوچکترین کاری که باری به چیپ گرافیکی تحمیل میکرد و یا نیاری به حافظه ی رگافیکی بود ، مثل بازی ، اجرای فیلم با کیفیت بیش از 720p ، باز کردن AMD catalyst و حتی فعال کردن AERO در محیط ویندوز !! صفحه برفکی ، فریز و در نهایت صفحه آبی مرگ !!!
    در کل هیت سینک رو کامل چک کردم ، پردازنده رو چک کردم ، رم ها رو هم عوض کردم و مشکل حل نشد تا متاسفانه به این نتیجه برسم که مشکل از خود چیپ Radeon 5730 هست . همون طور که می دونید این چیپ ر روی مادربرد لحیم شده است و سوکتی نیست .
    حالا می خواستم بدونم تا حالا کسی به این مکل برخورد کرده که از تجربش استفاده کنم ؟
    جایی در ایران می اونن این چیپ رو عوض کنند و یا اگه مشکل از توپی های لحیم زیرش بود ، آن را دست کنند ؟
    در کل اگه کسی در این زینه تجربه ای داره ، ممون می شم از راهنماییش استفاده کنم .
    Last edited by alborz_k; 27-07-2014 at 13:22.

آخر فروم باز hasanoooooooo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

رفیق توی پست های من بگردی میبینی که من همین لپتاپ با همیت کارت رو داشتم..... منم چیپ سوزوندم... که دوبار دستگاه رفت زیر هیت و هر بار 3 ماه دووم اورد... در اخر دیگه هیت هم جواب نداد و برد نابود شد... تو ایران اون دستگاه 15 میلیونی ریبال رو پیدا نمیکنی.... و هر کی بگه دارم دروغ گفته.... خلاصه که نمیدونم چجوری راهنماییت کنم... دستگاه خیلی خوبی هست واقعا.... منتها بنظرم اگه درستش کرد حتما بفروشتش...
    یا اینکه اگه دسترسی داره ببرتش دبی یا هر جای دیگه اونجا درستش کنن... ارزششو داره...ولی اگه تو ایران درستش کرد ( و شد) حتما بفروشتش... این دستگاه دیگه دستگاه نمیشه

مشکل من این بود که صفحه هر از گاهی قبل از ویندوز بعد از نصب درایور سیاه میموند... باید 1000 بار خاموش روشن میکردم تا بیاد تو ویندوز... اصلا یه وضعی.....

3. این کاربر از hasanoooooooo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

مرسی بابت پاسخ گویی .
    هزینه ی تعمیرات چه قدر شده بود راتون ؟
    روش هیت که کلأ رو مطمئنی نیست و واقعأ بیش از 3 تا 6 ماه کار نمی کنه ( به خصوص روی پردازده ی های ATI/AMD) . من تصمیم دارم که تمام آپشن های مختلف رو به دوستم بگم تا خودش با دید باز تصمیم بگیره .
    با این قیمت لپ تاپ ، به این شکل از دست دادن لپ تاپ واقعأ سخته !

آخر فروم باز hasanoooooooo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

پای من هر سری حدود 80 تومن در اومد برای هیت... بجز هیت رو پیدا نکردم... حتی دادم سازگار اونم گفت ما دستگاشو نداریم و هیت میدیم... اخه ممکنه مال شما از خود پردازنده باشه... و اصلا حتی با ریبال هم درست نشه.... اینم در نظر بگیر... دستگاه 4 5 سال کار کرده... (نمیدونم کی خریده) کلا ایرانه دیگه... توقع لاس وگاس ازشون نداشته باش....اولش میگن اگه درست شه اگه درست نشه پای ما نیست!

من تو این تحقیقام یه چیز جالب دیدم... هیچوقت امتحانش نکردم... یکی دو نفر گفته بودن سکه بزارید بین هیت سینک و چیپ ! والا ما که نفهمیدیم چه سکه ای... چه جوری... ولی گفتم بگم فقط... بخدا میدونم چی میکشه... لپتاپ شاخی بود... مخصوصا اون کلیدای لمسیش ... تاچ پدش... هاردش.... گرافیکش هنوزم کارایی خودشو داشت.... ولی لامصب لپتاپ گرمی بود...گرافیک پردازنده هم نداشت... وگرنه اینجوری نمیشد که....خلاصه اینکه خواستی بدی بده یکی که حالیشه درستش کنه و این اپشن ها تو ایران و تهران و شیراز فقط هیتش رو من پیدا کردم

6. این کاربر از hasanoooooooo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه تابو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

باید بیاری تعمیرگاه تا چک بشه ولی دستگاه سرطانیه در کل

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

جسارتا دوسته من بی جی ای ماشین می گن به اون دستگاه و خیلیا دارن یکیش خوده ما. اما اینکه خیلیا هیت می دن درسته. اما شرکت های معتبری هستند که هم می تونن چیپ رو تعویض کنند و هم گارانتی می دن رو کارشون پس جسارتا با یه چوب همه رو نزنیم.
    اون چیزی هم که می گید سکه یه پد فلزی از جنس مس هست به شکل سکه که روی جیپ و زیر هیت سینک قرار می گیره جهت انتقال بهتر حرارت.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

دوست عزیز {اخر فرم باز} من اون دستگاهی که میگی 15 میلیونی رو دارم دروغ هم نمیگم ادرس میدم بیا ببین اسمشم 15 میلیونی نیست bga machine در ضمن مشکل شما با نصب درایور گرافیک ارجینال حل میشده نباید با پک سولوشن درایور بزنی.
    چیپ گرافیک این دستگاه amd 216-0772003 هستش که تو بازار هم چیپش پیدا میشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2004

پيش فرض

دوستان
    یک سوال من هم همین دستگاه را دارم . بعد از نصب یک ویندوز سالم و نصب درایور ها همه چیز درست کار میکنه اما وقتی درایور کارت گرافیک را نصب میکنم صفحه مشکی میشود و هیچ کاری نمیکنه. از روی سایت لنوو هم داریورها را برداشتم هیچکدام نخورد ، خیلی عجیبه.
    آیا راهکار دیگه ای سراغ دارید ؟

متشکرم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

دوستان
    یک سوال من هم همین دستگاه را دارم . بعد از نصب یک ویندوز سالم و نصب درایور ها همه چیز درست کار میکنه اما وقتی درایور کارت گرافیک را نصب میکنم صفحه مشکی میشود و هیچ کاری نمیکنه. از روی سایت لنوو هم داریورها را برداشتم هیچکدام نخورد ، خیلی عجیبه.
    آیا راهکار دیگه ای سراغ دارید ؟

متشکرم
    من لپ تاپ Acer دارم با کارت گرافیک AMD RADEON چند بار ویندوز عوض کردم و هر بار درایور پک رو میزاشتم تا تمام برنامه هاشو نصب کنه سر کارت گرافیک هنگ میکرد و صفحه فریز میشد ریستارت هم میکردم صفحه ابی میومد ک ناچار میشدم دوباره ویندوز نصب کنم

بهترین کاری که تو این موقع میتونید انجام بدید

روMy computer کلیک راست کنید Manage رو بزنید بعدش Disply adapters رو بزنید رو کارت گرافیک کلیک راست کنید UPDATE DRIVER رو بزنید

اخر مشکل من با همین راه حل شد بعدش بازی هم نصب کردم کارت گرافیک ایرادی نداشت دیگه

این در صورتی جواب میده که مشکل نرم افزاری باشه

12. این کاربر از Cinema2Cinema بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •