سلام
من یک تلوزیون سونی klv-40w550a دارم یه روز در حالی که رسیورم در حال ریبوت شدن بود برق به مدت دو ثانیه رفت و اومد و وقتی هر دو روشن شد لوگوی اول ----- اومد و مثل همیشه بالای تصویر نوشت 720p اما وقتی لود شد تصویر کلا رفت انگار که کابلی وصل نیست. لازمه بگم تصاویر اصلی ----- رو روی رزولوشن 1080p گذاشته بودم. محافظ ها هیچ صدمه ای ندیدن و مشکلی نداشتن.
اول فکر کردم مشکل از ----- هست اما وقتی HDMI رو با اکس باکس که قبلا میومد تست کردم دیدم اصلا کلا تصویر نمی آد و کلا اکس باکس لود نمیشه انگار کابل بهش وصل نیست. همینطور کیس کامپیوترم رو هم که قبلا بدون هیچ مشکلی به تلوزیون وصل کرده بودم الان دیگه هیچ تصویری نمی آره و با پنج شیش نوع کابل مختلف هم تست کردم.
البته برای ----- یک کابل کامپوننت دیجیتال گرفتم و الان تصاویر رو با کیفیت 1080i دارم.
کسی می دونه مشکل از چیه؟
تنها زمانی که با پورت های HDMI تصویر میاد همون لوگوی اول ----- هست به جز اون دیگه با هیچ دستگاهی هیچ تصویری نیست. اما وقتی کابل به پورت تلوزیون هست توی منو تلوزیون نشون میده که کابل وصله.
همچنین قبل از این بعضی مواقع تلوزیون ----- رو به عنوان تیونر دوم می شناخت و بالای صفحه کنار 1080p می نوشت: تیونر... اما براویا سینکرونایز کار نمی کرد.
ممکنه ----- با فرستادن کدهای سینکرونایز اشتباه عامل این مشکل شده باشه؟
خواهش می کنم اگر کسی بلده کمک کنه.
ممنونم از شما.