تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: تابع is_numeric

آخر فروم باز Mr.Pooya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض تابع is_numeric

سلام

امروز تابع is_numeric رو با هم بررسی می کنیم. این تابع خیلی سادست اما خیلی هم کاربردی می تونه باشه.

Syntax تابع به این صورت هست :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    همونطور که اسم این تابع پیداست متغیر های های عددی رو پیدا می کنه. برای مثال اگر بخواهیم یک ID رو که به صورت عدد هست رو چک کنیم بجای اینکه با regex چک کنیم که از عدد تشکیل شده یا نه کافی هست با این متغیر رو درون این تابع قرار بدیم.

مقداری که این تابع بر می گردونه در صورتی که متغیر عددی باشه True هست در غیر این صورت False. یک مثال از این تابع با هم ببینیم:

کد:
    کد بالا مقادیر زیر رو نشان خواهد داد :
    کد:
    امیدوارم که این آموزش مورد استفاده قرار گرفته باشه. اگر سوالی داشتید در مورد این تابع همینجا در انجمن بپرسید.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. 4 کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Web Design's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Phpstorm

پيش فرض

کاربرد PHP_EOL; چی هستش دقیقا ؟ کاربرد br رو دارن ؟

درضمن ایدتون هم خیلی جالبه
    Last edited by Web Design; 24-07-2014 at 01:04.

4. این کاربر از Web Design بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کاربرد PHP_EOL; چی هستش دقیقا ؟ کاربرد br رو دارن ؟

درضمن ایدتون هم خیلی جالبه
    بهتر بود بحث PHP_EOL رو در تاپیک دیگه ای دنبال می کردیم ولی به هر حال همینجا توضیح میدم:

ببینید PHP_EOL با br فرق داره کاربردشون و شما ممکنه br رو همراه با PHP_EOL استفاده کنید.

اول از همه توضیحات خود سایت PHP که بهترین منبع برای یادگیری PHP هست رو ببینیم :
    The correct 'End Of Line' symbol for this platform. Available since PHP 4.3.10 and PHP 5.0.2
    PHP_EOL کاربردش مثل \n می مونه اما خیلی بهتر از اون هست در واقع Cross-Platform هست یعنی در سیستم عامل های مختلف از جمله DOS , UNIX و غیره کار می کنه.

PHP_EOL در واقع آخر خط رو مشخص می کنه و وقتی شما در فایل PHP بعد از مثلا echo ازش استفاده کنید هیچ تغییری نمی بینید ولی تو سورس فایل که نگاه کنید می بینید که یک خط جدید ایجاد شده. اما با این وجود کاربرش به همینجا ختم نمیشه. کاربردش در خروجی کد ها هست یعنی هم کد ها رو خوانا تر می کنه و هم خط های جدید ایجاد می کنه. بزارید یک مثال عملی ازش ببینیم با هم :

یک فایل PHP ایجاد کنید و خط های زیر رو درونش کپی کنید و سیو کنید. فایل رو با لوکال هاست باز کنید و همونطور که در کد مشخصه بعد از اجرا این فایل فایل جدیدی با نام test.txt ایجاد خواهد شد. فایل test.txt رو باز کنید خواهید دید که PHP_EOL خط جدید ایجاد کرده.

کد:
    کد بالا رو یکبار هم بدون PHP_EOL اجرا کنید خواهید دید که هیچ خط جدیدی بین اون متن ها ایجاد نخواهد شد. در کد بالا شاید با \n هم بتونید خط جدید ایجاد کنید اما \n روش مطمئنی نیست از اونجایی که ممکنه تو سیستم عامل های مختلف به مشکل بر بخوره.

در کل یکی از کاربرد های PHP_EOL که خیلی هم مهم هست ساخت فایل های log هست که باید خوانا باشند.

موفق باشید.

6. 3 کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال behnamy01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

آقا خیلی ایده خوبیه که تابع معرفی کنید و استفاده اش اینا رو بگید، مثلا منه نوعی یک کم از PHP یاد دارم میام توی این انجمن، دوستانی مثل شما یک سری تابع معرفی میکنن دانشم زیاد میشه و استفاده میکنم. خواهشا این کار رو ادامه بدید، حالا یا هر سری توابع جدید رو توی یک تاپیک جدید توضیح بدید یا بهتر اینه که یک تاپیک جامع معرفی توابع داشته باشیم که عالی میشه دیگه

8. 3 کاربر از behnamy01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقا خیلی ایده خوبیه که تابع معرفی کنید و استفاده اش اینا رو بگید، مثلا منه نوعی یک کم از PHP یاد دارم میام توی این انجمن، دوستانی مثل شما یک سری تابع معرفی میکنن دانشم زیاد میشه و استفاده میکنم. خواهشا این کار رو ادامه بدید، حالا یا هر سری توابع جدید رو توی یک تاپیک جدید توضیح بدید یا بهتر اینه که یک تاپیک جامع معرفی توابع داشته باشیم که عالی میشه دیگه
    تاپیک جامع هم داشته باشیم خیلی خوبه ولی به نظرم اگر هر کدوم جدا باشند خوبیش اینه که دوستانی که مشکل دارند با اون تابع می تونند سوالشون رو همونجا بپرسند و تاپیک کامل تر بشه.

می تونیم تاپیک جامع درست کنیم و لینک هر کدوم از تاپیک ها رو اونجا قرار بدیم

10. این کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال behnamy01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

تاپیک جامع هم داشته باشیم خیلی خوبه ولی به نظرم اگر هر کدوم جدا باشند خوبیش اینه که دوستانی که مشکل دارند با اون تابع می تونند سوالشون رو همونجا بپرسند و تاپیک کامل تر بشه.

می تونیم تاپیک جامع درست کنیم و لینک هر کدوم از تاپیک ها رو اونجا قرار بدیم
    حاالا یک سوال خارج از بحث داشتم خدمتتون، من یک کتاب فارسی 400 صفحه ای گرفتم که توابع PHP رو داره اکثرش رو. همه توابع رو هم به یک فرمت خاصی توضیح داده، مثلا اول اسمش بعد یک توضیح مختصری، بعد کدش، بعد یک مثالی .... (یک چیزی مثل همین که توی پست اول شما گفتید). حالا سوالم اینه که این کتاب رو مطالعه کنم میتونه واسم مفید باشه؟ و اینکه چجوری از یک همچنین کتابی استفاده کنم؟ مثلا من یک دور آموزش های php رو یاد گرفتم بعدش برم بشینم این کتاب رو از اول تا آخرش بخونم یا نه و باید هر تابعی که فقط نیازم شد رو پیدا کنم و توضیحات بیشترش رو توی این کتاب بخونم؟

تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

حاالا یک سوال خارج از بحث داشتم خدمتتون، من یک کتاب فارسی 400 صفحه ای گرفتم که توابع PHP رو داره اکثرش رو. همه توابع رو هم به یک فرمت خاصی توضیح داده، مثلا اول اسمش بعد یک توضیح مختصری، بعد کدش، بعد یک مثالی .... (یک چیزی مثل همین که توی پست اول شما گفتید). حالا سوالم اینه که این کتاب رو مطالعه کنم میتونه واسم مفید باشه؟ و اینکه چجوری از یک همچنین کتابی استفاده کنم؟ مثلا من یک دور آموزش های php رو یاد گرفتم بعدش برم بشینم این کتاب رو از اول تا آخرش بخونم یا نه و باید هر تابعی که فقط نیازم شد رو پیدا کنم و توضیحات بیشترش رو توی این کتاب بخونم؟
    همینجا جواب رو عرض می کنم خدمت تون ولی اگر مجددا سوالی بود ممنون میشم که پیام خصوصی بفرستید که تاپیک منحرف نشه از موضوعش.

ببینید پیشنهاد خود من برای یادگیری PHP یا کلا هر زبان برنامه نویسی دیگه استفاده از منابع انگلیسی هست چون منابع انگلیسی عموما به روز تر از منابع فارسی هستند برای یادگیری فانکشن ها هم بهترین منبع سایت رسمی PHP هست.

ببینید شما کافیه فانکشن ها رو یاد بگیرید نیاز نیست همه رو حفظ کنید چون واقعا نمیشه که آدم این همه فانکشن رو حفظ کنه بلکه در کارکردن و تجربه هست که آدم ناخودآگاه فانکشن ها رو یاد میگیره و تو حافظه می مونه ولی حفظ کردنشون بدون کار کردن باهاشون هیچ فایده ای نداره.

شما فقط بدونید تابع X کارش Y هست کافیه بعد هر موقع که بهش احتیاج پیدا کردید اگر در خاطرتون نبود می تونید تو نت سرچ کنید و Syntax تابع رو پیدا کنید.

13. این کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •