تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 9 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 85

نام تاپيک: راهنمایی در مورد خرید یک ساب مرکزی یا ساخت آن

کاربر فعال MP3 Player sastwhc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

همین الان با هر زحمتی بود بالاخره مدار را تمومش کردم.
    فقط منبع تغذیه ندارم! رفتم قیمت گرفتم گفتن 12 ولت 8 آمپر 55000 تومان سیم چیپی میکنن !!!!!!! فکر کنم با اون 9 ولتی باید 70 – 80 هزار تومن پیاده بشم!!!! )-:
    البته توصیه شده برای کیت از سیم شیلد دار استفاده بشه که این رو هم باید تهیه کنم. (تأثیری داره واقعا؟ )
    امیدوارم جواب بگیرم. تا الان که حدود 100 هزار هزینه کردم و فکر کنم 100 هزار دیگه منتظم هست!!!
    بايد سفارش يه ترانه با آمپرازول مناسب با خروجي ٩و ١٢بدي در آمپلي كه گفته من يه كمي مشكوكم زياد نميفهمم چرا از ولتاژ پايين و آمپر بالا استفاده كرده از أون كذشته متوجه نشدم براش رگولاتوري پيش بيني كرده يا نه(اي سي ٧٨١٢،٧٨٠٩)در هر حال شايد بتوني از يه پاور كامپيوتر كهنه استفاده كني كه هم خيلي ارزونتره هم خروجي رگوله داره شايد با ٥تومن بتوني تهيه أش كني(پاور AT)

شايدم طراحي اصلا براي استفاده در ماشين بهينه شده باشه منظورم استقاده از ١٢ ماشين با آمپر بالاست
    براي طراحي جعبه ميتوني از سينمائ خانگي برندهاي أصلي ايده بگيري
    در هر حال خوبيش اينه كلي چيز ياد ميگيري

2. این کاربر از sastwhc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

منظور از لود مجموع امپدانس بلندگو هايي است كه به هر خروجي وصل ميشه با همون قوانين سري موازي مقاومت هم به طور تقريبي قابل محاسبه است
    فرض كنيد كه شما يك عدد تؤي تر ٤اهمي و يك عدد فول رنج ٤ اهمي داشته باشيد بايد أولا أنها را موازي با هم ببنديد البته بهتر است از يك مدار پاسيو تقكيك فركانس كه بهش كراس اور ميگن استفاده كنيد تا فركانس ها بالا به تويتر و بقيه به فول رنج يا ووفر أعمال بشه همين كار بسادگي كيفيت صدا رو بشكل محسوسي بهتر ميكنه
    شما بايد بشكلي از تويتر ،ميد رنج ، ووفر حتي ساب ووفر استفاده كنيد كه مجموع امپدانس بين ١/٤اهم تا٤اهم قرار بگيره،امپليفايري كه انتخاب كردين ديستورشن بالايي داره بهمني بيشتر مناسب ماشيته تا منزل ولي خب زياد هم مهم نيست روي امپدانس ١/٤ اهم خروجي ١٠ واتي امپليفاير كاملا براي پ ر كردن ٤٠متر كافيه ولي انتظار بيشتره نبايد ازش داشته باشي چون اصولا در حداكثر توان حداكثر ديستورشن و خرابي صدا رو داريم پس بهتره از توان هاي پايين تر استقاده كرد (شايد براي هدف شما يه آمپلي فاير با سري stkمناسب تر مي يود)
    در مورد اينچ بايد تأكيد كنم به فكر ساخت جعبه براش باشين بدون جعبه يا همون اكوستيك بأكس مناسب شما حتي به نصف خروجي واقعي بلندگو ها نميرسي پس بهتره از روي شكل و اندازه قابل استفاده در منزل اول محاسبات رو انجام بدي بعد دنبال بلندگو بري و احتمالا در آخر با توجه به بلندگو هاي تهيه شده دوباره محاسبه اكوستيك بأكس رو تكرار كني با توجه به توان آمپلي فاير نياز به بلندگوهاي گران قيمت نداري
    واقعا ممنون، گل کاشتین جناب
    الان داشتم دیتا شیت آی سی رو میدیدم. با توجه به توضیحات شما تقریبا متوجه خیلی چیزها شدم. همونطور که شما گفتین با لود 2 اهم توان خروجی رو 10 وات زده ولی نوشته برای هر کانال ، آیا این یعنی مثلا محموع توان دو بلندگوی جلو میشه 20 وات دیگه؟
    در مورد آمپ چون به اندازه الان اطلاعات نداشتم فقط به گفته فروشنده که گفته بود برای سینمای خانگی اعتماد کردم!!! نهایتا اگه جواب نداد میذارمش توی ماشین :-D
    صد در صد از کراس اور استفاده می کنم. در مورد باکس هم متوجه هستم. البته گفتم اول یه بلندگوی مناسب تهیه کنم و بعد با توجه به اون باکس رو طراحی کنم. راستی ساب ووفر با ووفر چه فرقی میکنه؟ برای این ساب مرکزی کدوم رو استفاده کنم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

بايد سفارش يه ترانه با آمپرازول مناسب با خروجي ٩و ١٢بدي در آمپلي كه گفته من يه كمي مشكوكم زياد نميفهمم چرا از ولتاژ پايين و آمپر بالا استفاده كرده از أون كذشته متوجه نشدم براش رگولاتوري پيش بيني كرده يا نه(اي سي ٧٨١٢،٧٨٠٩)در هر حال شايد بتوني از يه پاور كامپيوتر كهنه استفاده كني كه هم خيلي ارزونتره هم خروجي رگوله داره شايد با ٥تومن بتوني تهيه أش كني(پاور AT)

شايدم طراحي اصلا براي استفاده در ماشين بهينه شده باشه منظورم استقاده از ١٢ ماشين با آمپر بالاست
    براي طراحي جعبه ميتوني از سينمائ خانگي برندهاي أصلي ايده بگيري
    در هر حال خوبيش اينه كلي چيز ياد ميگيري
    سوالاتی که پرسیدین رو الان برای فروشنده ارسال کردم. وقتی جواب دادن حتما اعلام میکنم.
    رگولاتوری در مدار تعبیه نشده، فقط یه دونه بریج 15 آمپری سر راه تغذیه 12 ولتی هست (فکر کنم چون تغذیه مدار Ac ه )
    در مورد پیز یادگرفتن که واقعا عالیه. الان کلی اطلاعات در مورد صوت یادگرفتم که امیدوارم بتونم ازش بهره ببرم و بعدش بتونم داشته هام رو در اختیار دیگران بذارم. ان شاء الله
    در مورد سیم نظری دارین؟ گفتن شیلد دار ؟ آیا مهمه ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

این هم چندتا عکس

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

راستی دوستان عزیز یه سوال:
    همه ی خازن های مصرفی توی برد 50 ولت هستش مخصوصا یه خازن 4700 میکروفارادی توی ورودی 12 ولت بعد دیود بریج.
    آیا این خازن ها مشکل کمبود ولتاژ (که قبلا گفته شد به خاطر ولتاژ پایین توان ورودی هم پایینه) رو حل نمی کنه؟ از سوال تعجب نکنین!! من رشته ام مکانیکه!! الکترونیک نیست که !!!
    ضمنا همونطور که دوست عزیزمون sastwhc گفتن، شاید بشه از پاور کامپیوتر برای منبع تغذیه مدار استفاده کرد.
    میخواستم اگه کسی اطلاعاتی در این مورد (تأمین ولتاژ با آمپراژ مورد نیاز «12 ولت 8 آمپر و 9 ولت 1 آمپر») راهنمایی کنه یا مثلا لینکی برای راهنمایی بذارین.
    بسیار ممنون میشم.

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سوالاتی که پرسیدین رو الان برای فروشنده ارسال کردم. وقتی جواب دادن حتما اعلام میکنم.
    رگولاتوری در مدار تعبیه نشده، فقط یه دونه بریج 15 آمپری سر راه تغذیه 12 ولتی هست (فکر کنم چون تغذیه مدار Ac ه )
    در مورد پیز یادگرفتن که واقعا عالیه. الان کلی اطلاعات در مورد صوت یادگرفتم که امیدوارم بتونم ازش بهره ببرم و بعدش بتونم داشته هام رو در اختیار دیگران بذارم. ان شاء الله
    در مورد سیم نظری دارین؟ گفتن شیلد دار ؟ آیا مهمه ؟
    ورودي حتما بايد شيلا باشه ،حتما وگرنه نويز ميندازه

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

راستی دوستان عزیز یه سوال:
    همه ی خازن های مصرفی توی برد 50 ولت هستش مخصوصا یه خازن 4700 میکروفارادی توی ورودی 12 ولت بعد دیود بریج.
    آیا این خازن ها مشکل کمبود ولتاژ (که قبلا گفته شد به خاطر ولتاژ پایین توان ورودی هم پایینه) رو حل نمی کنه؟ از سوال تعجب نکنین!! من رشته ام مکانیکه!! الکترونیک نیست که !!!
    ضمنا همونطور که دوست عزیزمون sastwhc گفتن، شاید بشه از پاور کامپیوتر برای منبع تغذیه مدار استفاده کرد.
    میخواستم اگه کسی اطلاعاتی در این مورد (تأمین ولتاژ با آمپراژ مورد نیاز «12 ولت 8 آمپر و 9 ولت 1 آمپر») راهنمایی کنه یا مثلا لینکی برای راهنمایی بذارین.
    بسیار ممنون میشم.
    ولتاژ ذكر شده حداكثر ولتاژ مجاز براي خازن رو ذكر ميكنه و نه ولتاژ كار كرد المان رو

چرا مدار سه تا آي سي با شكل ظاهري tda2005داره؟ اگر از حالت بريج استقاده شده باشه هر كانال مي تونه تا ١٠ وآت خروجي بده

مهم تر اينكه حتما بايد اي سي ها رو به هيت سينك بزرگي ببندي تا گرما باعث اسيب نشه

اگر خواستي از ترانس استفاده كني از يه سلونوييد ١٥ميلي هانري بعنوان هام گير و يه رگولاتور براي تثبيت ولتاژ استفاده كن

9. این کاربر از sastwhc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

در مورد سیم حتما.
    آی سی های مدار همونطور که قبلا گفتم tda2004 هستن. فروشنده اطمینان داد که فاریکی هستن.
    دنبال هیت سینک هم گشتم چندجا پیدا نکردم!!! تو فکرش هستم برای جعبه آمپلی فایر هم یه دونه فن گذاشتم.
    در مورد بریج نمیدونم اصلا چی هست!!! چجوری میتونم بفهمم بریج شده یا نه؟!؟
    الانم فقط منتظر منبع جریان هستم. هنوز نمیدونم چیکار کنم!! بعضی ها گفتن از منبع های سوییچینگ استفاده کن که هم رنج ولتاژ و آمپراژ وسیعی دارن هم کوچیک تر و بی دردسر ترن.
    از تو فکر ترانس اومدم بیرون دردسرش زیاده. مهمتر از همه وقتی اندازه ترانس موزد نیاز را دیدم جام کردم!!!
    اگه یه دونه منبع 12 ولت 8 آمپر (توی بازار دیدم) بگیرم میتونم ازش برای ورودی 9 ولت 1 آمپر هم استفاده کنم؟ یا باید منبع جدا بگیرم؟!؟ اگه میشه باید چیکار کنم؟
    راستی هر دو ورودی مدار Ac هست!!! منبع هم باید حتما Ac باشه؟!؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

توی این پست هم فقط میخوام از جناب آقای sastwhc تشکر کنم که واقعا راهنمایی های فوق العاده ای کردن!! یه جورایی دنبال کننده کار ما هستن.
    تشکر تشکر تشکر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

سلام.
    سوالاتی در مورد کیت از فروشنده پرسیده بودم که جواباشون رو داده میذارم شاید جالب باشه!!

1- در مورد ترانس گفتین12 ولت 6 تا 10 آمپر ؟ بالاخره چقدر؟ کدومش بهتره؟
    2- طبق تحقیق بنده توان خروجی این مدار رو در هر کانال حداکثر 10 وات محاسبه کردن!!!!! پس چرا شما میگین 20 وات؟!؟ منظور بدی ندارم، میخوام بدونم چرا این اختلاف وجود داره؟
    3- آیا مقدار ولوم ها (50 کیلو گرفتم) درست هست؟
    4- آی سی 071 ساخت چه شرکتی هست؟
    5- چرا دو عدد ترانس برای مدار منظور شده؟ و چرا با ولتاژ پایین و آمپراژ بالا؟
    6- آیا میتونم از پاور کامپیوتر برای تغذیه مدار استفاده کنم؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •