تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 9 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 85

نام تاپيک: راهنمایی در مورد خرید یک ساب مرکزی یا ساخت آن

داره خودمونی میشه hose in's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام خدمت حسین آقا
    ممنون بابت راهنمایی. و تشکر از تشویق
    میخواستم بدونم که آیا شما با این برد کار کردین یا از نزدیک دیدین که میگین توان زیادی نداره و جوابگو نیست ؟!؟
    یا معیار خاصی برای این صحبت دارین( اگه میشه راهنمایی کنین)
    آخه صحبتتون کاملا برخلاف آقای sastwhc (اسمشون رو نمیدونم) هست که گفتن 100 وات RMS خیلی میتونه خوب باشه!!!!
    در مورد ساب هم من فعلا فقط چندتا بلندگو دیدم. ضمنا فکر نکنم 20000 تومن هزینه زیادی باشه!! سوالم در مورد مقاومت بلندگوها (10 اهم ) بود به خاطر همین!!! گفتم برای 20 وات خروجی 10 اهم زیاد نیست؟؟ اگه هست یه گزینه مناسب پیدا کنم اگه نیست که همینو بخرم.
    ممنون میشم تو این پروژه همراهیم کنین.
    بازم تشکر
    عکس هم گزاشتم
    خوب کردی تصویر گذاشتی ........عزیز ظاهرا منظور منو متوجه نشدی !
    دوست من
    100 وات RMS واسه یه سیستم خونگی توان بسیار خوب وبالاییه
    متاسفانه مدار شما این توانو نداره نمیدونم شاید ۳۰ یا۴۰ RMS بتونه بده ؛چرا که برق ۱۲ ولت نمیتونه این قدرتو تامین کنه .
    شاید با خودت بگی این همه آمپهای پرقدرت که با برق ۱۲ ولتی ماشین کار میکنن پس چیه؟؟؟؟؟؟؟
    آره دوست من آمپلی فایر خودرو هم با برق ۱۲ کار میکنه ولی مدارشون طوری طراحی شده که برق ۱۲ رو به ۵۰ ؛ ۶۰
    یا ۷۰ ولت با آمپر بالا تبدیل میکنه
    مداری که ۱۰۰ وات
    RMS باشه حداقل ۵۰ ولت تغذیه دوبل احتیاج داره
    البته
    باید دوستان دیگه ای هم که مهارت دارن بیانو نظر بدن

حالا خدایی نکرده نمیخوام نا امیدت کنم از آدمای خودکفا وخلاق خوشم میاد منم چندین بار از این کیتهای استریو استفاده کردم ؛ البته خرابکاری هم زیاد کردم
    حالا شما این سیستمو جمع کن منم تا جایی که معلوماتم اجازه بده کمکت میکنم انشاا... خوب جواب داد من هم میگیرم
    ناگفته نمونه با
    وضعیت خونه های آپارتمانی امروزی ۱۰ وات RMS هم زیادیه
    تا یادم نرفته بگم تغذیه خیلی مهمه ٬ یه ترانس خوب وقوی تهیه کن که مشکل کمبود ولتاژ نداشته باشی والا سیستمت درایو نمیشه ومتنفرت میکنه

داره خودمونی میشه hose in's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

اینم دیتا شیت آیسی TDA2004 حالا دیگه دقیق میتونی محاسبه کنی

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

سلام به همه
    آهان حالا متوجه شدم.من فکر کردم منظور شما 100 واته!!
    البته باید بگم اصلا اهل صدای شیشه لرزون و همسایه خبر کن نیستم!!!!!!!!! چون نه اعصابش رو دارم نه خونه جواب میده.
    فقط میخوام آهنگ ها رو با کیفیت عالی و صدای نسبتا خوب که صدا از در خونه بیرون نره گوش بدم. یا مثلا فیلمهای تلوزیون رو
    راستی همونطور که گفتم این کیت یه ترانس 12 ولت 8 آمپر و یه ترانس 9 ولت 1 آمپر نیاز داره. آیا با این حال بازم همون 30 یا 40 واته؟ اصلا چرا دوتا ؟ کسی میدونه؟!؟!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

دست شمام درد نکنه آقای sastwhc بابت دیتا شیت
    قبلا گرفته بودم این رو . ولی چون رشته اصلیم مکانیک سیالاته و از روی علاقه الکترونیک کار میکنم خیلی چیز زیادی دستگیرم نشد!!!
    اگه میشه یه توضیح مختصر لطف کنین.
    راستی در مورد خروجی های LED (یه دونه خروجی Coaxial یک Pc Audio و Component) و ورودی آمپلی فایر (استریو) باید چیکار کنم؟

کاربر فعال MP3 Player sastwhc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

خدمت دوست عزیزمون sastwhc عرض کنم که مشخصات آمچلی فایر طبق چیزی که روی کتابچش نوشته:
    • قدرت خروجی 100 وات RMS ( 100w in 4 ohm & 80 w in 8ohm(
    • 3 آی سی قدرت ( که TDA2004 هست)
    • 2 آی سی فیلتر و درایو ( TL071 و TL072)
    • محدوده فرکانسی 10 هرتز تا 35 کیلو هرتز
    • مدار تنظیم جریان داخلی
    • تشخیص هوشمند امپدانس خروجی
    • تغذیه 12 ولت 8 آمپر ( البته روی برد دو تا ورودی که یک 12 ولت Ac و دیگری 9 ولت Acهست وجود داره و گفته شده باید هردو وصل بشه)
    • T.H.D = 0.2% in 50 w
    • Input impedanse = 20 k

اسپیکر ها هم از یه ضبط قدیمی هست (البته فعلا) برای شروع انتخاب کردم اگه آمپ راضی کننده بود خودم براش اسپیکر میسازم.
    روی بلندگوهای اسپیکر زده : بزرگ = 30وات 8 اهم کوچک 5 وات 8 اهم

از این کیت بیشتر برای آهنگ میخوام استفاده کنم(با برد همه کاره دی وی دی یا USB پلیر ) البته به تلوزیون هم صد در صد وصل می کنم برای فیلم. LED ما خروجی هدفون نداره (خیلی عجیبه!!!!!!!!!!!!!!) ولی یه دونه خروجی Coaxial یک Pc Audio و Component
    ورودی آمپلی فایر ورودی استریو هستش.( اگه بگین چجوری باید با موارد فوق LED رو به آمپ متصل کنم ممنون میشم)
    مدار مجتمع طبقه پاورت روي لود ٤اهمي ٦/٥وات و روي لود ١/٤اهمي ١٠ وات حداكثر خروجي داره كه البته زيادم بد نيست و براي يه هال متوسط در حدود ٢٠ متري با نويز معمول خونگي قابل استفاده است،ديستورشن اين اي سي متوسطه بين ٠/٢تا ٠/٣ درصد البته اين در صورتيكه كه ساخت سانيو باشه اگه ساخت كمپاني هاي متفرقه باشه مخصوصا دستورشنش خيلي خراب ميشه،١٢ ولت براي درايوش زياد مناسب نيست روي ١٤تا١٨ حساب كن(در اين صورت مقاومت هاي بياس بايد دوباره محاسبه شوند)tl071بهتره از يه كمپاني خوب باشه مثل سانيو يا پاناسونيك يا تگزاس اينسترومنت گچه نويز طبقه پاور ٢٠ برابره و شايد نشه حداكثر استفاده از نوسازه پايين اين اس سي برد
    در ضمن تأثير جعبه و رعايت ديناميك صدا خيلي خيلي مهمه و حتي با اسپيكرهاي عالي و بدون يه جعبه(رفل كتور اكوستيك)مناسب نميشه از كيفيت اسپيكرهاي سود برد،موفق باشي
    پ،ن
    من باشم از اسپيكرهاي با امپدانس زيرت ٤استفاده ميكنم با ٨ اهمي شايد توان خروجي در حدود ٢تا ٢/٥وات كم بشه

6. این کاربر از sastwhc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

دست شمام درد نکنه آقای sastwhc بابت دیتا شیت
    قبلا گرفته بودم این رو . ولی چون رشته اصلیم مکانیک سیالاته و از روی علاقه الکترونیک کار میکنم خیلی چیز زیادی دستگیرم نشد!!!
    اگه میشه یه توضیح مختصر لطف کنین.
    راستی در مورد خروجی های LED (یه دونه خروجی Coaxial یک Pc Audio و Component) و ورودی آمپلی فایر (استریو) باید چیکار کنم؟
    معمولا سينمائية خانگي ورودي شو از سوري مثل تيونر يا رسيور ميگيره ولي خب ميشه از خروجي تلويزيون هم استفاده كرد كه بايد بخصوص به تطبيق امپدانس دقت كني اگه خروجي pc audio و نه ورودي وجود داشته از همون ميشه نتيجه عالي گرفت اگه خواستي منوال تلويزيون رو بررسي كه و مشخصات شو برام بذار تا صحبت كنيم

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

سلام به همه
    آهان حالا متوجه شدم.من فکر کردم منظور شما 100 واته!!
    البته باید بگم اصلا اهل صدای شیشه لرزون و همسایه خبر کن نیستم!!!!!!!!! چون نه اعصابش رو دارم نه خونه جواب میده.
    فقط میخوام آهنگ ها رو با کیفیت عالی و صدای نسبتا خوب که صدا از در خونه بیرون نره گوش بدم. یا مثلا فیلمهای تلوزیون رو
    راستی همونطور که گفتم این کیت یه ترانس 12 ولت 8 آمپر و یه ترانس 9 ولت 1 آمپر نیاز داره. آیا با این حال بازم همون 30 یا 40 واته؟ اصلا چرا دوتا ؟ کسی میدونه؟!؟!
    براي اينكه با حذف بخش رگولاتوري كمي كيت ارزونتر بشه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

مدار مجتمع طبقه پاورت روي لود ٤اهمي ٦/٥وات و روي لود ١/٤اهمي ١٠ وات حداكثر خروجي داره كه البته زيادم بد نيست و براي يه هال متوسط در حدود ٢٠ متري با نويز معمول خونگي قابل استفاده است،ديستورشن اين اي سي متوسطه بين ٠/٢تا ٠/٣ درصد البته اين در صورتيكه كه ساخت سانيو باشه اگه ساخت كمپاني هاي متفرقه باشه مخصوصا دستورشنش خيلي خراب ميشه،١٢ ولت براي درايوش زياد مناسب نيست روي ١٤تا١٨ حساب كن(در اين صورت مقاومت هاي بياس بايد دوباره محاسبه شوند)tl071بهتره از يه كمپاني خوب باشه مثل سانيو يا پاناسونيك يا تگزاس اينسترومنت گچه نويز طبقه پاور ٢٠ برابره و شايد نشه حداكثر استفاده از نوسازه پايين اين اس سي برد
    در ضمن تأثير جعبه و رعايت ديناميك صدا خيلي خيلي مهمه و حتي با اسپيكرهاي عالي و بدون يه جعبه(رفل كتور اكوستيك)مناسب نميشه از كيفيت اسپيكرهاي سود برد،موفق باشي
    پ،ن
    من باشم از اسپيكرهاي با امپدانس زيرت ٤استفاده ميكنم با ٨ اهمي شايد توان خروجي در حدود ٢تا ٢/٥وات كم بشه
    بازم سلام
    این توضیحات خیلی کامل و جامع بودن ولی یه کمی برای من سنگین!!!!!!
    با معذرت فراوان ، اولا در مورد اعداد (توی اعداد آیا توان پنج ممیز شش دهم یا شش و نیم هست؟ یا مثلا لود چهار و یک دهم یا یک و چهار دهم؟(اصلا لود چی هست؟ و چجوری حساب میشه؟ اگه خیلی تخصصیه بیخیال (-: )
    سالن خونه من 40 متریه (10 در 4) برای این سالن چطوره؟
    میگردم دنبال بلندگوی زیر 4 اهمی قربان. در مورد ووفر چیکار کنم؟ چند اینچی بگیرم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

همین الان با هر زحمتی بود بالاخره مدار را تمومش کردم.
    فقط منبع تغذیه ندارم! رفتم قیمت گرفتم گفتن 12 ولت 8 آمپر 55000 تومان سیم چیپی میکنن !!!!!!! فکر کنم با اون 9 ولتی باید 70 – 80 هزار تومن پیاده بشم!!!! )-:
    البته توصیه شده برای کیت از سیم شیلد دار استفاده بشه که این رو هم باید تهیه کنم. (تأثیری داره واقعا؟ )
    امیدوارم جواب بگیرم. تا الان که حدود 100 هزار هزینه کردم و فکر کنم 100 هزار دیگه منتظم هست!!!

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

بازم سلام
    این توضیحات خیلی کامل و جامع بودن ولی یه کمی برای من سنگین!!!!!!
    با معذرت فراوان ، اولا در مورد اعداد (توی اعداد آیا توان پنج ممیز شش دهم یا شش و نیم هست؟ یا مثلا لود چهار و یک دهم یا یک و چهار دهم؟(اصلا لود چی هست؟ و چجوری حساب میشه؟ اگه خیلی تخصصیه بیخیال (-: )
    سالن خونه من 40 متریه (10 در 4) برای این سالن چطوره؟
    میگردم دنبال بلندگوی زیر 4 اهمی قربان. در مورد ووفر چیکار کنم؟ چند اینچی بگیرم؟
    منظور از لود مجموع امپدانس بلندگو هايي است كه به هر خروجي وصل ميشه با همون قوانين سري موازي مقاومت هم به طور تقريبي قابل محاسبه است
    فرض كنيد كه شما يك عدد تؤي تر ٤اهمي و يك عدد فول رنج ٤ اهمي داشته باشيد بايد أولا أنها را موازي با هم ببنديد البته بهتر است از يك مدار پاسيو تقكيك فركانس كه بهش كراس اور ميگن استفاده كنيد تا فركانس ها بالا به تويتر و بقيه به فول رنج يا ووفر أعمال بشه همين كار بسادگي كيفيت صدا رو بشكل محسوسي بهتر ميكنه
    شما بايد بشكلي از تويتر ،ميد رنج ، ووفر حتي ساب ووفر استفاده كنيد كه مجموع امپدانس بين ١/٤اهم تا٤اهم قرار بگيره،امپليفايري كه انتخاب كردين ديستورشن بالايي داره بهمني بيشتر مناسب ماشيته تا منزل ولي خب زياد هم مهم نيست روي امپدانس ١/٤ اهم خروجي ١٠ واتي امپليفاير كاملا براي پ ر كردن ٤٠متر كافيه ولي انتظار بيشتره نبايد ازش داشته باشي چون اصولا در حداكثر توان حداكثر ديستورشن و خرابي صدا رو داريم پس بهتره از توان هاي پايين تر استقاده كرد (شايد براي هدف شما يه آمپلي فاير با سري stkمناسب تر مي يود)
    در مورد اينچ بايد تأكيد كنم به فكر ساخت جعبه براش باشين بدون جعبه يا همون اكوستيك بأكس مناسب شما حتي به نصف خروجي واقعي بلندگو ها نميرسي پس بهتره از روي شكل و اندازه قابل استفاده در منزل اول محاسبات رو انجام بدي بعد دنبال بلندگو بري و احتمالا در آخر با توجه به بلندگو هاي تهيه شده دوباره محاسبه اكوستيك بأكس رو تكرار كني با توجه به توان آمپلي فاير نياز به بلندگوهاي گران قيمت نداري

12. این کاربر از sastwhc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •