تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: مشکل با پاور 300 (صدای ویز)

آخر فروم باز Hamed-M1's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    ABADAN-TEHRAN

پيش فرض مشکل با پاور 300 (صدای ویز)

با سلام .

یه سیستم خیلی قدیمی هست که فکر کنم حدود 10 سال پیش بسته شده . 6 سال پیش دچار مشکل شده و دیگه روشن نشده و کیس رو بیرون بردن و گفتن که مادربرد سوخته !!! طرف هم رفته کیس جدیدشو از همون یارو گرفته الان من کیس رو باز کردم .

برای دیدن عکس ها کلیک کنید

اولا این عکس از پاور .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس از مشخصات پاور

عکس از گرافیک که این گرافیک دیدم که دو تا از خازن هاش ترکیده و احتمال یقین دادم که سوخته و همینطور هم شد .

عکس از نمیدونم چیه !! روش هیت سینک بود که بازش کردم ولی نمیدونم گرافیک انبورده یا بایوس . مدل مادربورد VIA P4M266A

حالا بریم سراغ کار .

اول من سیستم رو باز کردم بعد پاور رو زدم به مادربورد و رم و سی پی یو و گرافیک رو روی مادربورد گذاشتم روشن نشد . ( دقت کنید در ابتدا یه صداهای ویز ویز از پاور میومد )
    بعد گرافیک رو خارج کردم روشن شد ( هنگام روشن شدن صدای ویز ویز از پاور قطع شد) صفحه بوت هم بالا اومد و ارور های IDE داد . حداقل تا اینجا مطمین شدم مادربورد سالمه و گرافیک سوخته و پاور هم معیوب . خلاصه بعد از چند بار روشن خاموش ( منظورم از برق به طور کامل کشیدنه ) اومدم وصل کردم به برق دوباره صدای ویز اومد بعد بوی سوختگی از پاور اومد و دیگه روشن نشد بازم از برق جدا کردم بازم هیچی البته هنوزم صدای ویز از توش میاد . حالا نظر شما چیه چه کار کنم .؟
    Last edited by Hamed-M1; 25-07-2014 at 00:01. دليل: اضافه

اگه نباشه جاش خالی می مونه Kharg Island's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    آدرس جزيره خارگ - جلوي مانيتور

پيش فرض

اون قطعه ای که روش سینک وصل شده بود گرافیک آنبورده . اما در مورد سوختن : پاور از قبل مشکل داشته که باعث شده گرافیک بسوزه و در نهایت هم خودش. اگر هم مثل من عاشق دست کاری تو قطعات باشی میتونی اول چک کنی ببینی کدوم قسمت پاور سوخته بعد تعمیرش کنی و بعد هم بری سراغ گرافیک

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

با سلام .

یه سیستم خیلی قدیمی هست که فکر کنم حدود 10 سال پیش بسته شده . 6 سال پیش دچار مشکل شده و دیگه روشن نشده و کیس رو بیرون بردن و گفتن که مادربرد سوخته !!! طرف هم رفته کیس جدیدشو از همون یارو گرفته الان من کیس رو باز کردم .

برای دیدن عکس ها کلیک کنید

اولا این عکس از پاور .

عکس از مشخصات پاور

عکس از گرافیک که این گرافیک دیدم که دو تا از خازن هاش ترکیده و احتمال یقین دادم که سوخته و همینطور هم شد .

عکس از نمیدونم چیه !! روش هیت سینک بود که بازش کردم ولی نمیدونم گرافیک انبورده یا بایوس . مدل مادربورد VIA P4M266A

حالا بریم سراغ کار .

اول من سیستم رو باز کردم بعد پاور رو زدم به مادربورد و رم و سی پی یو و گرافیک رو روی مادربورد گذاشتم روشن نشد . ( دقت کنید در ابتدا یه صداهای ویز ویز از پاور میومد )
    بعد گرافیک رو خارج کردم روشن شد ( هنگام روشن شدن صدای ویز ویز از پاور قطع شد) صفحه بوت هم بالا اومد و ارور های IDE داد . حداقل تا اینجا مطمین شدم مادربورد سالمه و گرافیک سوخته و پاور هم معیوب . خلاصه بعد از چند بار روشن خاموش ( منظورم از برق به طور کامل کشیدنه ) اومدم وصل کردم به برق دوباره صدای ویز اومد بعد بوی سوختگی از پاور اومد و دیگه روشن نشد بازم از برق جدا کردم بازم هیچی البته هنوزم صدای ویز از توش میاد . حالا نظر شما چیه چه کار کنم .؟
    دوست من پاور دارای دو خازن 300 ولتی است همینطوری دست به برد نزنید و با احتیاط عمل کنید با هیت سینک برد پاور رو جا به جا کرده و ابتدا با پیچ گوشتی عایق دو خازن 300 رو تخلیه کنید که خیالتون راحت بشه

برای اون صدا بیشتر این مشکل میتونه از نشتی خازن باشه یا خرابی در قطعاتی مثل فت یا ترانزیستور اول شکل ظاهری خازن ها و قطعات رو ببینید که ترکیدگی و باد کردگی نداشته باشه اگه شکل ظاهر مشخص نبود باید با استفاده از مولتی متر ولتاژ خروجی پاور رو بگیرید رو هر ولتاژی که مشکل داره در مسیرش قطعاتشو بررسی کنید اگه پاور روشن نمیشه ولتاژ سبز زرد و آبی مسیرهاش باید به طور کامل تست بشه به همراه سوئیچینگ اولیه پل دیودی فیوز و خازن های 300 ولتی صافی

برای تعمیر گرافیک نیازه به هیتر و تجهیزات دیگه دارید همینطوری که نمیشه تعمیر کرد

4. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    ABADAN-TEHRAN

پيش فرض

اولا که تعمیر برد چاپی به این راحتی نیست که لحیم برداری و بسم الله . خودش گرافیک انبورد داره . اون گرافیک رو میندازم دور .

پاور هم تا جایی که میدونم تعمیرش به صرفه نیست برام و احتمال مشکلات بعدی رو در پی داره خودم یه پاور حدود 300 تا 400 وات میخرم . چند وات خوبه ؟ خودش 300 درسته ؟ اول از یه نفر یه پاور قرض میکنم ببینم جواب میده سیستم یا نه .

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

اولا که تعمیر برد چاپی به این راحتی نیست که لحیم برداری و بسم الله . خودش گرافیک انبورد داره . اون گرافیک رو میندازم دور .

پاور هم تا جایی که میدونم تعمیرش به صرفه نیست برام و احتمال مشکلات بعدی رو در پی داره خودم یه پاور حدود 300 تا 400 وات میخرم . چند وات خوبه ؟ خودش 300 درسته ؟ اول از یه نفر یه پاور قرض میکنم ببینم جواب میده سیستم یا نه .

به سایر قطعاتتون بستگی داره قطعه هاتون چیه برای میزان پاور؟

تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    ABADAN-TEHRAN

پيش فرض

mainboard: VIA P4M266
    RAM : 256 ddr
    CPU : LGA478 intel celeron 2.00 ghz
    hard : maxtor 80 gb IDE
    cd rom IDE
    Without Any chassis FAN
    Modem Dial up PCI
    1 front USB

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

بله همون 300 وات براتون کافیه سعی کنید از برندهای معتبر مثل گرین یا ترمال تیک یا ردمکس تهیه کنید

9. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •