تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: مشکل درهارد 3 ترا تازه خریداری شده

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری ali2424's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض مشکل درهارد 3 ترا تازه خریداری شده

سلام دوستان فعال مخصوصا عطا جان عزیز طاعات عبادات قیول
    من حدود دو ماه هست که یک هارد 3ترا وسترن گرین برای ارشیو خریدم و به صورت یک پارتیشن فرمت کردک تا اینکه دیروز با نرم افزار HD Tune Pro متوجه شدم هاردم ارور داره من زیاد از مشکلات هارد اگاهی ندارم به نظر شما این ارور خطرناکه یانه چون هارد هنوز یک سال ونیم دیگر گارنتی اواژنگ دارد سیستم هم در امضا هست ممنون از دوستان

Last edited by ali2424; 18-07-2014 at 14:29.

2. این کاربر از ali2424 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام یک اسکن با نرم افزار hdd regenerator بکنید و نتیجرو بگید

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم افزار و ویندوز
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

سلام دوستان فعال مخصوصا عطا جان عزیز طاعات عبادات قیول
    من حدود دو ماه هست که یک هارد 3ترا وسترن گرین برای ارشیو خریدم و به صورت یک پارتیشن فرمت کردک تا اینکه دیروز با نرم افزار HD Tune Pro متوجه شدم هاردم ارور داره من زیاد از مشکلات هارد اگاهی ندارم به نظر شما این ارور خطرناکه یانه چون هارد هنوز یک سال ونیم دیگر گارنتی اواژنگ دارد سیستم هم در امضا هست ممنون از دوستان
    سلام
    سیستم چند ساعت در روز روشن است ؟

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام
    سیستم چند ساعت در روز روشن است ؟
    تفریبا 24 ساعته روشن هست

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

هاردتون ممکن است بدسکتور یا delay sector داشته باشه اسکن بشه بهتر مشخص میشه البته ممکنه این یک ارور بعد از چند روز برطرف بشه ممکنه بعد از چند روز زیاد بشه اگه تعدادش بعد از ده روز بیشتر نشد مشکلی نداره

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

هاردتون ممکن است بدسکتور یا delay sector داشته باشه اسکن بشه بهتر مشخص میشه البته ممکنه این یک ارور بعد از چند روز برطرف بشه ممکنه بعد از چند روز زیاد بشه اگه تعدادش بعد از ده روز بیشتر نشد مشکلی نداره
    سلام مهرداد جان یعنی میگی ممکنه این ارور کلا از جدول اسمارت هارد پاک بشه یا نه برای همیشه اونجا میمونه در ضمن یک سوال دیگه سیستم 24 ساعت روشن باشه بهتره یا در طول روز خاموش و روشن بشه در کدام حالت هارد کمتر اسیب مبیند(دیگه حالم از هرچی هارده بهم میخوره هر جور با هاشون تا میکنی باز ادا در میاورند)
    Last edited by ali2424; 18-07-2014 at 15:20.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام مهرداد جان یعنی میگی ممکنه این ارور کلا از جدول اسمارت هارد پاک بشه یا نه برای همیشه اونجا میمونه در ضمن یک سوال دیگه سیستم 24 ساعت روشن باشه بهتره یا در طول روز خاموش و روشن بشه در کدام حالت هارد کمتر اسیب مبیند(دیگه حالم از هرچی هارده بهم میخوره هر جور با هاشون تا میکنی باز ادا در میاورند)
    علی جان میتونه سیستمت روشن باشه ولی از تو پاور آپشن تنظیمات هارد یک زمان برای اسلیپ هارد تعیین کن که بعد از اون مدت دیگه هارد فعالیتش کمتر بشه و مصرفش بیاد پایین

بله ممکنه کلا ارور برطرف بشه ممکنه نه زیاد بشه بعد از یک مدت و حتی ممکنه ریمارک هم بشه

اسکن یادت نره

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم افزار و ویندوز
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

تفریبا 24 ساعته روشن هست
    سلام

طبق پست زیر اگر شما با همین روند ادامه بدهید(روشن بودن 24 ساعته سیستم )هارد شما در طول کمتر از 2 سال مستهلک خواهد شد!

هارد شما در طول 2 ماه 2326 ساعت کارکرد داشته است .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

علی جان میتونه سیستمت روشن باشه ولی از تو پاور آپشن تنظیمات هارد یک زمان برای اسلیپ هارد تعیین کن که بعد از اون مدت دیگه هارد فعالیتش کمتر بشه و مصرفش بیاد پایین
    البته مهرداد جان ، در مورد هارد دیسکهای WD Green و حتی WD Red تنظیم از طریق Power option ویندوز تاثیری بر روی مدت زمان لازم برای Sleep شدن پس از آخرین فعالیت ندارد . برای اینکار از برنامه WDIDLE3 باید استفاده کرد که در هارد دیسکهای جدید WD Green از 8 نهایت 300 ثانیه قابل تنظیم هست . مقدار پیشفرض فکر کنم 8 ثانیه هست ولی میتوان با سوئچ R/ یک ریپورت از Current Timer گرفت .

محتوای مخفی: WD Red 

عکس زیر هم مربوط به WD Red هست . همانطوریکه در عکس زیر میبینید ابتدا با سوئیچ R/ یک گزارش گرفته که Idle 3 timer غیر فعال هست . سپس با دستور S200/ این مقدار Idle 3 timer را روی 210 ثانیه تنظیم کرده و مجدداً سوئیچ R/ یک گزارش گرفته و در نهایت با استفاده از سوئیچ D/ این Idle 3 timer را غیر فعال کرده است .

سلام

طبق پست زیر اگر شما با همین روند ادامه بدهید(روشن بودن 24 ساعته سیستم )هارد شما در طول کمتر از 2 سال مستهلک خواهد شد!

هارد شما در طول 2 ماه 2326 ساعت کارکرد داشته است .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    vissoto عزیز ؛ حتی اگر فرض کنیم این هارد دیسک به مدت دوماه یکسره روشن باشد ؛ از آنجائی که هر روز 24 ساعت هست پس 60 روز نهایت 1440 ساعت خواهد شد . پس این هارد دیسک یا بیشتر از دوماه در حال کار هست و یا power on hours count در فواصل زمانی کمتری (مثلاً نیم ساعت) افزایش پیدا میکند .

اگر از هارد دیسک استفاده نکنید بطور اتوماتیک Sleep میشوند . در WD Green فکر کنم 8 ثانیه پس از آخرین استفاده از آن هست (با سوئچ R/ یک ریپورت از Current Timer بگیرید تا مطمئن بشید) ولی یکی از علتهای مهم خرابی و استهلاک زودرس ، Spin Down و Spin Up شدن در فواصل زمانی کوتاه مدت و پشت سرهم هست . پس طوری زمانبندی کنید که چنین اتفاقی رخ ندهد . مثلاً اطلاعات پر استفاده را در هارد دیسکی ذخیره کنید که OS بر روی آن نصب هست یا اینکه مدت زمان لازم برای Sleep شدن را کمی بیشتر کنید .

ضمناً ممكن هست كه توسط برنامه هايي مثل آنتي ويروس و Defragementerـها و ... ناخواسته دوباره Spin Up و فعال شوند . در اينصورت جهت جلوگيري از فعال شدن ناخواسته هارد ديسكها ميتونيد كليه پارتيشنها را un-mount كنيد و در زمان لازم مجدداً mount كنيد.
    Last edited by ata.royalfalcon; 18-07-2014 at 19:43.

11. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

عزیز ؛ حتی اگر فرض کنیم این هارد دیسک به مدت دوماه یکسره روشن باشد ؛ از آنجائی که هر روز 24 ساعت هست پس 60 روز نهایت 1440 ساعت خواهد شد . پس این هارد دیسک یا بیشتر از دوماه در حال کار هست و یا power on hours count در فواصل زمانی کمتری (مثلاً نیم ساعت) افزایش پیدا میکند .

نوشته شده توسط ali2424 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سلام عطا جان الان که فاکتور رو نگاه میکنم حدود 4 ماه که هارد رو خریدم اشتباه گفتم دو ماه شرمنده
    اگر از هارد دیسک استفاده نکنید بطور اتوماتیک Sleep میشوند . در WD Green فکر کنم 8 ثانیه پس از آخرین استفاده از آن هست (با سوئچ R/ یک ریپورت از Current Timer بگیرید تا مطمئن بشید) ولی یکی از علتهای مهم خرابی و استهلاک زودرس ، Spin Down و Spin Up شدن در فواصل زمانی کوتاه مدت و پشت سرهم هست . پس طوری زمانبندی کنید که چنین اتفاقی رخ ندهد . مثلاً اطلاعات پر استفاده را در هارد دیسکی ذخیره کنید که OS بر روی آن نصب هست یا اینکه مدت زمان لازم برای Sleep شدن را کمی بیشتر کنید .

ضمناً ممكن هست كه توسط برنامه هايي مثل آنتي ويروس و Defragementerـها و ... ناخواسته دوباره Spin Up و فعال شوند . در اينصورت جهت جلوگيري از فعال شدن ناخواسته هارد ديسكها ميتونيد كليه پارتيشنها را un-mount كنيد و در زمان لازم مجدداً mount كنيد.
    عطا جان بالخره نگفتی هارد ما الان وضعیتش بحرانیه یانه من کارم با سیستم طوریه که تقریبا 5 الی 6 ساعت در روز خاموش میشه سیستم حالا روشن بزارم بهتره یا خاموش و وروشن در طول 24 ساعت با توجه به اینکه این هارد فقط برای ارشیو فیلم هست ممنونم

13. این کاربر از ali2424 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •