تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 10 اولاول ... 678910
نمايش نتايج 91 به 99 از 99

نام تاپيک: Debian

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

با سلام .

من برای VPS یه فضای 100 گیگابایتی گزفتم و همانطوریکه در عکس زیر مشخص هست sda3 همون فضای 100 گیگابایتی هست . حالا میخواستم بدونم چطوری میتونم این فضای رو به sda1 اضافه کنم ؟ البته سعی کردم طبق آموزشی که در سایت زیر گفته شده عمل کنم ولی جایی که گفته با دستور vgdisplay از نام Volume group باید مطلع بشیم ، پیغام میده ولوم گروپی پیدا نشد .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چیکار باید بکنم ؟

@ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سلام
    پارتیشن روت رو نمیشه از سیستم عامل اصلی تغییر داد باید با دیسک لایو بالا بیاد تا بشه این کارو کرد. اون لینک هم مربوط به وقتی هست lvm تعریف شده باشه مربوط به وضعیت شما نمیشه
    باید به پشتیبانی تیکت بزنی تا برات این کارو بکنن
    ادیت: الان که فکر میکنم میبینم یه راه داره ولی خیلی سخته. باید یه تیکه از اون 100 گیگ رو جدا کنی و توش محیط یه سیستم کوچیک رو نصب کنی. بعد روت رو تغییر بدی به اون پارتیشن کوچیکه که sda1 ازاد بشه بتونی به sda3 بچسبونی ولی خب کار خیلی سختیه و احتمالا در توان شما نباشه
    Last edited by V i r u s e r; 21-08-2016 at 00:59.

2. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    پارتیشن روت رو نمیشه از سیستم عامل اصلی تغییر داد باید با دیسک لایو بالا بیاد تا بشه این کارو کرد. اون لینک هم مربوط به وقتی هست lvm تعریف شده باشه مربوط به وضعیت شما نمیشه
    باید به پشتیبانی تیکت بزنی تا برات این کارو بکنن
    ادیت: الان که فکر میکنم میبینم یه راه داره ولی خیلی سخته. باید یه تیکه از اون 100 گیگ رو جدا کنی و توش محیط یه سیستم کوچیک رو نصب کنی. بعد روت رو تغییر بدی به اون پارتیشن کوچیکه که sda1 ازاد بشه بتونی به sda3 بچسبونی ولی خب کار خیلی سختیه و احتمالا در توان شما نباشه
    سلام و ممنون .

منصرف شدم از اینکه بخوام به sda1 اضافه کنم . بعنوان یه پارتیشن جداگانه استفاده خواهم کرد .

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام .

فرض کنید از دستور زیر برای محاسبه md5 یه فایلی استفاده میکنم و خروجی رو در فایلی به اسم print.txt ذخیره میکنم .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حالا اگر بخوام md5 فایل دیگه ای رو محاسبه کنم و خروجی رو در همان print.txt ذخیره کنیم بدون اینکه دوباره نویسی بشه و اطلاعات قبلی از بین بره از چه دستوری باید استفاده کنم ؟ یعنی من میخوام اطلاعاتی که قبلاً در فایل print.txt موجود بوده پاک نشه بلکه در ادامه همان نوشته بشه .

کاربر فعال انجمن گنولینوکس Ali_RNT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    home/ali_rnt/

پيش فرض

با سلام .

فرض کنید از دستور زیر برای محاسبه md5 یه فایلی استفاده میکنم و خروجی رو در فایلی به اسم print.txt ذخیره میکنم .

کد:
    حالا اگر بخوام md5 فایل دیگه ای رو محاسبه کنم و خروجی رو در همان print.txt ذخیره کنیم بدون اینکه دوباره نویسی بشه و اطلاعات قبلی از بین بره از چه دستوری باید استفاده کنم ؟ یعنی من میخوام اطلاعاتی که قبلاً در فایل print.txt موجود بوده پاک نشه بلکه در ادامه همان نوشته بشه .
    درود.

از < برای نوشتن و رونویسی استفاده میشه و از << برای پیوست (append) کردن.

کد:

6. 2 کاربر از Ali_RNT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام .
    یه tinker board دارم که دبیان 9 نصب هست .
    مدل تیوی / مانیتور LA22B650 و رزولوشن مانیتور هم 1360x768 60Hz هست . در تنظیمات مانیتور این رزولوشن موجود نیست و بطور خودکار روی 1280x720 تنظیم شده که باعث شده چند سانت از لبه های مانیتور خارج بشه .
    از روشی که در سایت زیر گفته شده استفاده کردم (با کمی تغییرات مثلاً به جای VGA1د، HDMI-1 وارد شده) و رزولوشن 1366x768 رو به لیست تنظیمات مانیتور اضافه کردم .

حالا که این رزولوشن چدید رو انتخاب میکنم تصویر مانیتور میره و پیغام میده این حالت پشتیبانی نمیشود . مشکل از چی هست ؟ شاید رزولوشن مانیتور واقعاً 1360x768 نباشه ؟

اینو هم بگم که تو ویندوز هم این مشکل وجود داره و از لبه های مانیتور خارج شده . جوری که منوی استارت و دکمه های close و maximize و ... دیده نمیشه .

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام .
    یه tinker board دارم که دبیان 9 نصب هست .
    مدل تیوی / مانیتور LA22B650 و رزولوشن مانیتور هم 1360x768 60Hz هست . در تنظیمات مانیتور این رزولوشن موجود نیست و بطور خودکار روی 1280x720 تنظیم شده که باعث شده چند سانت از لبه های مانیتور خارج بشه .
    از روشی که در سایت زیر گفته شده استفاده کردم (با کمی تغییرات مثلاً به جای VGA1د، HDMI-1 وارد شده) و رزولوشن 1366x768 رو به لیست تنظیمات مانیتور اضافه کردم .

حالا که این رزولوشن چدید رو انتخاب میکنم تصویر مانیتور میره و پیغام میده این حالت پشتیبانی نمیشود . مشکل از چی هست ؟ شاید رزولوشن مانیتور واقعاً 1360x768 نباشه ؟

اینو هم بگم که تو ویندوز هم این مشکل وجود داره و از لبه های مانیتور خارج شده . جوری که منوی استارت و دکمه های close و maximize و ... دیده نمیشه .
    تنظیمات مانیتور روی 16:9 بود . روی حالت Screen Fit (به اندازه صفحه) تنظیم کردم درست شد .

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

..........
    Last edited by V i r u s e r; 25-08-2017 at 06:58.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام .
    برای پاکسازی بیخطر هارد دیسک از فایلهای زاید از چه روشهایی میتونم استفاده کنم ؟ یا از کجا میتونم متوجه بشم که این فایلها زاید و بیمورد هستند ؟
    دقیقتر بگم که یه VPS دارم که Debian نصب هست بعد از چندسال استفاده (که البته چندبار هم آپدیت شده) ، احساس میکنم فضای اشغال شده بیش از حد زیاد شده که قبلاً اینطوری نبوده !

12. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

با سلام .
    برای پاکسازی بیخطر هارد دیسک از فایلهای زاید از چه روشهایی میتونم استفاده کنم ؟ یا از کجا میتونم متوجه بشم که این فایلها زاید و بیمورد هستند ؟
    دقیقتر بگم که یه VPS دارم که Debian نصب هست بعد از چندسال استفاده (که البته چندبار هم آپدیت شده) ، احساس میکنم فضای اشغال شده بیش از حد زیاد شده که قبلاً اینطوری نبوده !
    من تا حالا با خود debian کار نکردم ولی با ubuntu که کار میکردم این دستور رو میزدم واسه پاکسازی پکیج‌هایی که استفاده‌ای ندارن
    کد:
    این پست چندتایی راه حل داره ولی من شخصا تست نکردم
    کد:
    خود debian هم چند روش توی این صفحه توصیه کرده
    کد:

14. این کاربر از CafeNet999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 10 از 10 اولاول ... 678910

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •