تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 10 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 99

نام تاپيک: Debian

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی‌ها ... به انجمن‌های ویندوزی و تاپیک‌های مشکلات حل نشده سری بزنید :-)
    متأسفانه من هم به این جمله‌ای که هی تکرار و انکار می‌کنید دارم میرسم (دید حرفه‌ای به آماتور!)
    مشکلاتی که گفتین توی لینوکس وجود داره ولی همه‌شون راه حل دارند و اگر با وجود راه حل هم شما نمی‌تونی حلش کنی به لینوکس برنمی‌گرده بلکه به شخص شما برمیگرده. من لینکی که دادم نوشته خودم و تصویری هم که توی اون نوشته هست اسنپ‌شاتی از صفحه kickoff خودمه. من هم روی هوا حرف نمی‌زنم
    مدت‌ها توی همین انجمن زیر اسم کاربری من عنوان کاربر فعال بخش گنولینوکس نوشته شده بود و بعد چون مدت زیادی نیومدم و کاربرها و مدیرها عوض شدند و نه من کسی رو میشناسم و نه کسی منو ولی فکر می‌کنم الآن عدم فعالیت خیلی مفیدتر از فعالیت باشه!
    کامیونیتی‌های لینوکسی زیادی هستند که من میتونم اونجا فعالیت کنم و کاربرهای حرفه‌ای اینجا هم میتونند راحت باشند از دست نوشته‌های امثال من.
    اوقات خوبی داشته باشید.
    ممنونم از محبتتون به این حقیر. سلامت باشین

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]

دوست من این خروجی یکی از فرمانها. فرمان دوم هم خروجی نداشت. فقط اجرا میشد و تمام...

حـــــرفـه ای milad_gta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

خوب همینطور که میبینیم بسته های gnome هم روی debian نصب شدند.

محتوی فایل زیر رو قرار بدید تا ببینم مشکل چیه.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ---
    این دستورات رو هم با دسترسی ریشه اجرا کنید ببینید gdm اجرا میشه یا نه؟

کد:
    کد:
    md5 فایل دانلود شده رو هم چک کنید که اطمینان داشته باشیم فایل صحیح دانلود شده.

موقع نصب خطای/پیغام خاصی نمایش داده نشد؟

تو یکی از مراحل میخواد که از اینترنت بسته ها رو بگیره، اگر اشتباها تایید کرده باشید و به نت متصل نباشید یا هنگام نصب ارتباط قطع بشه مشکل ساز میشه.
    Last edited by milad_gta; 29-07-2014 at 12:48.

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کد:
    دوست من مرسی از پیگیریت. این محتویات

Xorg.0.log

بود.

دستور
    cd /etc/X11/ Xorg -configu

هم خروجی Fatal error داد و ...

دستور Service GDM start هم اثری نداشت. بازم مرسی. فعلا قید دبیان رو زدم. شاید یک روز میزکارهای دیگه شو امتحان

کنم و ...

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

برای همه موارد راه حل‌های ساده‌ای هست و برای نبود /فعال نبودن پیش‌فرض هرکدوم هم دلیل موجهی وجود داره
    این برای هایبرنیت:

دوست من این روش رو قبلا دیده بودم. در مینت گزینه هایبرنیت موجوده ولی عمل نمیکنه. بازم مرسی

کاربر فعال انجمن گنو لینوکس V i r u s e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

دوست من مرسی از پیگیریت. این محتویات

Xorg.0.log

بود.

دستور
    cd /etc/X11/ Xorg -configu

هم خروجی Fatal error داد و ...

دستور Service GDM start هم اثری نداشت. بازم مرسی. فعلا قید دبیان رو زدم. شاید یک روز میزکارهای دیگه شو امتحان

کنم و ...
    البته یکم دیر رسیدم
    شرمنده. مشکل از نبود درابور کارت گرافیک بود
    اتفاقا خودم جدیدا ارچ رو گذاشتم کنار دبیان نصب کردم. مشکلاتش با ارچ 180 درجه فرق میکنه. مثلا بعد از نصب wpasupplicant نصب نشده بود مجبور شدم همه ی بسته هاشو جدا جدا از اینترنت دانلود کنم با فلش بریزم تو لپتاپ

7. 2 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

با سلام
    من قبلا سی دی ابونتو 11.04 را دانلود و در ویندوز xp نصب کردم و چون سایر نرم افزار های لازم را نداشتم ، به راحتی در خود ویندوز xp پاکش کردم .
    ولی چند روز پیش از اینترنت 3 تا دی وی دی دبیان 7.6.0 را دانلود کردم و خواستم از طریق درایو مجازی نصبش کنم که ارور داد ، بعد ریختم تو دی وی دی و از طریق بوت نصبش کردم که در حالت محیط گرافیکی نصب نشد و باز همان ارورها را داد ، ولی در حالت نصب خط فرمان نصب سیستم عامل شروع شد و در مرحله قبل از شناسایی شبکه یک اخطار داد ولی دوباره که آن مرحله را انتخاب کردم نوار 100% پر شد ، و تا مرحله انتخاب و نصب نرم افزار پیش رفتم که باز تا 99% پر شد ولی اخطار داد که برنامه شکست خورد و این مرحله را بعدا میتوانم ادامه دهم ، من هم از خیر این قسمت گذشتم و سیستم به حالب بوت گراب رفت و با دبیان سیستم را بالا آوردم ولی در حالت خط فرمان ، سپس با راهنماییهای دوستان در سایتهای مختلف همه فرمانها را در حالت کاربر ریشه امتحان کرد تا سایر برنامه های دی وی دی نصب بشوند مثل : xstart,apt-cdrom add, apt-get upgrade,dpkg -i pkagename.deb,apt-get disk-upgrade و خیلی چیزهای دیگه که نشد ، ممنون میشوم مرا راهنمایی کنید ، آیا فرمانها اشتباهی هستند ؟ یا باید دی وی دی را دوباره دالود کنم ؟ و یا اینکه باید بروم دنبال ابونتو ؟

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

با سلام
    من قبلا سی دی ابونتو 11.04 را دانلود و در ویندوز xp نصب کردم و چون سایر نرم افزار های لازم را نداشتم ، به راحتی در خود ویندوز xp پاکش کردم .
    ولی چند روز پیش از اینترنت 3 تا دی وی دی دبیان 7.6.0 را دانلود کردم و خواستم از طریق درایو مجازی نصبش کنم که ارور داد ، بعد ریختم تو دی وی دی و از طریق بوت نصبش کردم که در حالت محیط گرافیکی نصب نشد و باز همان ارورها را داد ، ولی در حالت نصب خط فرمان نصب سیستم عامل شروع شد و در مرحله قبل از شناسایی شبکه یک اخطار داد ولی دوباره که آن مرحله را انتخاب کردم نوار 100% پر شد ، و تا مرحله انتخاب و نصب نرم افزار پیش رفتم که باز تا 99% پر شد ولی اخطار داد که برنامه شکست خورد و این مرحله را بعدا میتوانم ادامه دهم ، من هم از خیر این قسمت گذشتم و سیستم به حالب بوت گراب رفت و با دبیان سیستم را بالا آوردم ولی در حالت خط فرمان ، سپس با راهنماییهای دوستان در سایتهای مختلف همه فرمانها را در حالت کاربر ریشه امتحان کرد تا سایر برنامه های دی وی دی نصب بشوند مثل : xstart,apt-cdrom add, apt-get upgrade,dpkg -i pkagename.deb,apt-get disk-upgrade و خیلی چیزهای دیگه که نشد ، ممنون میشوم مرا راهنمایی کنید ، آیا فرمانها اشتباهی هستند ؟ یا باید دی وی دی را دوباره دالود کنم ؟ و یا اینکه باید بروم دنبال ابونتو ؟
    سلام دوست عزیز
    اولا که دبیان یک توزیع حرفه ای هست و برای افرادی مناسبه که تجربه کار با گنو/لینوکس رو داشته باشند. در ضمن شما فقط یک دی وی دی یا سی دی رو باید دانلود کنید نه همشو. معمولا دیسک شماره ی ۱ چیزیه که شما می خواید و بقیه ایمیج ها برای کسایی هست که می دونن دارن چی می کنن

شما نگفتید دقیقا چه اروری در چه مرحله ای داشتید. توی نصب یا کلا هر کاری ممکنه ۱۲۲۱۴۸ ارور مختلفش وجود داشته باشه و ما نمی تونیم حدس بزنیم مشکل شما دقیقا چیه
    متن دقیق ارور ها رو با مشخصات سیستم بزارید تا من بتونم راهنماییتون کنم
    ویرایش: شما این دستور رو وارد کنید و متن خروجیشو بزارید
    کد:

10. 2 کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

با سلام خدمت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ازاینکه وقتتان را به سئوال من دادید تشکر میکنم
    پس از انتخاب install از منوی نصب تا مرحله بارگیری مولفه های نصاب از لوح فشرده پیش رفت و اخطار : مشکل در خواندن داده از CD Rom را داد ، پس از بازگشت به منوی اصلی نصب کننده دبیان ، دوباره گزینه بارگیری مولفه های نصاب از لوح فشرده را انتخاب کردم که این بار نصب شد و دوباره در پیکربندی ساعت اخطار شکست خوردن این مرحله را داد که از این مرحله گذشتم و پس از انتخاب دو درایو یکی ext4 , دیگری swap و انجام پیکربندی درایو و ساخت پارتیشن ، به قسمت : در حال نصب سیستم پایه رفت که در این مرحله به سئوالهای اضافه کردن cd و آینه و شرکت در بررسی مخازن ، نه گفتم و در قسمت انتخاب نرم افزار ، گزینه های فعال که دبیان دسکتاپ و سرور پرینتر و سیستم استاندارد بود را ok کردم و شروع به دریافت 1204 فایل از DVD کرد که پس از دریافت 1201 فایل اخطار شکت این مرحله را داد و در منوی اصلی نصب کننده دبیان ، گزینه بعدی که نصب گراب بود را انتخاب کردم و تا آخر رفت و DVD را بیرون داد و ریستارت کرد و ولی دبیان در حالت خط فرمان بالا آمد و اثری از حالت گرافیکی نیست ، دستور lspci را در حالت کاربر ریشه وارد کردم که مشخصات سیستم را از قبیل مادربورد و پلهای مادربورد و یو اس بی ها و کارت گرافیکی و غیره بیرون داد ، مشخصات سیستم عبارتست از : pentium4 ، cpu3.2 " 3.1 ، ram 512 ، گرافیک radeon9550
    باز هم از راهنماییهایتان کمال تشکر را دارم .

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    bin/

پيش فرض

با سلام خدمت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ازاینکه وقتتان را به سئوال من دادید تشکر میکنم
    پس از انتخاب install از منوی نصب تا مرحله بارگیری مولفه های نصاب از لوح فشرده پیش رفت و اخطار : مشکل در خواندن داده از CD Rom را داد ، پس از بازگشت به منوی اصلی نصب کننده دبیان ، دوباره گزینه بارگیری مولفه های نصاب از لوح فشرده را انتخاب کردم که این بار نصب شد و دوباره در پیکربندی ساعت اخطار شکست خوردن این مرحله را داد که از این مرحله گذشتم و پس از انتخاب دو درایو یکی ext4 , دیگری swap و انجام پیکربندی درایو و ساخت پارتیشن ، به قسمت : در حال نصب سیستم پایه رفت که در این مرحله به سئوالهای اضافه کردن cd و آینه و شرکت در بررسی مخازن ، نه گفتم و در قسمت انتخاب نرم افزار ، گزینه های فعال که دبیان دسکتاپ و سرور پرینتر و سیستم استاندارد بود را ok کردم و شروع به دریافت 1204 فایل از DVD کرد که پس از دریافت 1201 فایل اخطار شکت این مرحله را داد و در منوی اصلی نصب کننده دبیان ، گزینه بعدی که نصب گراب بود را انتخاب کردم و تا آخر رفت و DVD را بیرون داد و ریستارت کرد و ولی دبیان در حالت خط فرمان بالا آمد و اثری از حالت گرافیکی نیست ، دستور lspci را در حالت کاربر ریشه وارد کردم که مشخصات سیستم را از قبیل مادربورد و پلهای مادربورد و یو اس بی ها و کارت گرافیکی و غیره بیرون داد ، مشخصات سیستم عبارتست از : pentium4 ، cpu3.2 " 3.1 ، ram 512 ، گرافیک radeon9550
    باز هم از راهنماییهایتان کمال تشکر را دارم .
    سلام
    احتمالا فایل ایزویی که دانلود کردید خراب دانلود شده. میتونید با مقایسه هش Sha512 ایزو با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مطمئن بشید که فایل سالم دانلود شده یا خراب.
    ولی خیلی مهم نیست. حالا که سیستمتون بوت میشه برای درست کردنش کافیه.
    و البته نگفتید که نسخه ی ۳۲ بیت رو گرفتید یا ۶۴ بیت. من فرض می کنم که نسخه ی ۳۲ بیت رو دارید. اگر ۶۴ بیت رو دانلود کردید هرجا که i386 دیدید به جاش amd64 جایگزین کنید
    --
    من به ترتیب مینویسم باید چیکار کنید هرجا مشکل داشتید بگید تا بیشتر بررسی کنیم
    حواستون باشه. دستوراتی که اولش $ داره یعنی باید با یوزر معمولی اجرا بشن. دستوراتی که # دارن باید با یوزر روت اجرا بشن. خود $ یا # رو نباید بزنید
    مهم ترین چیز برای شما فعلا اینترنت هست. اگه با سیم لن وصل میشید به احتمال خیلی زیاد به صورت پیشفرض اینترنت وصله.
    کد:
    اگر پینگ داد مشکلی نیست و با زدن ctrl-c متوقفش می کنید و ادامه میدید
    بعدش باید چک کنید که دی ان اس هم کار کنه. با این دستور میشه چک کرد:
    کد:
    اگه باز هم پینگ گرفتید پس اینترنت درسته و مشکی نیست. ولی اگر با خطای unknown host مواجه شدید این دستور رو بزنید:
    کد:
    --
    بعد ازینکه اینترنت درست شد باید تنظیمات apt رو تنظیم کنید
    دیگه خیلی وارد جزئیات نمیشم. فقط این دستورات رو وارد کنید:
    کد:
    تا اینحا باید apt تنظیم شده باشه که بتونید پکیج های جدید رو دانلود کنید

چون اولویت برای شما محیط گرافیکی هست و من نمیدونم X نصب شده یا نه دوباره نصبش می کنیم:
    کد:
    تا اینجا محیط گرافیکی نصب شده و باید یک میز کار انتخاب کنید.
    چون سیستمتون قدیمی هست و کاربر تازه گنو/لینوکس هستید پیشنهاد شخصی من به شما میز کار Xfce هست که هم خیلی سبکه و هم خیلی شبیه به محیط ویندوز. ولی محیط هایی مثل gnome kde یا lxde هم میتونید نصب کنید ولی خیلی مطمئن نیستم سیسمتون از پسشون بر بیاد. مخصوصا دو تای اول
    به هر حال برای نصب xfce این دستور رو وارد کنید:
    کد:
    برای گنوم و KDE یکی از دستورات زیر:
    کد:
    اگر Xfce نصب کردید این دستور رو وارد کنید:
    کد:
    حالا سیستم رو ریستارت کنید تا درایور کارت گرافیک لود بشه
    به احتمال خیلی زیاد باید Lightdm بالا بیاد و ازتون یوزر/پس بخواد تا وارد محیط گرافیکی بشه
    اگر مشکلی بود ترجیها با عکس از پیغام اعلام کنید تا بررسی بشه

موفق باشید

13. این کاربر از V i r u s e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •