تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 10 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 99

نام تاپيک: Debian

حـــــرفـه ای milad_gta's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

دوست من این نسخه مگه نصب هم میشه؟
    بله این ویژگی رو داره و به طور کلی Live install images خوانده میشند [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
    Last edited by milad_gta; 28-07-2014 at 03:34.

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

در مورد پیدا نکردن پکیج‌ها ۲ حالت وجود داره

۱- لیست مخازن شما مشکل دارند
    ۲- DNSهای شما مشکل دارند

البته مورد شماره ۱ محتمل‌تره
    راه حل:
    با این دستور فایل مخازنت رو باز کنید:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کل محتوی فایل رو حذف کنین (برای حذف یک خط توی ترمینال لینوکس کافیه نشان‌گر توی اون خط باشه و شما کلیدهای ترکیبی Ctrl+K رو بزنین. توی توزیع دبیان هرجای اون خط باشین فرقی نمی‌کنه، کل اون خط حذف میشه ولی برای بعضی از توزیع‌های دیگه هر کجای خط باشین ادامه‌شو حذف می‌کنه)
    حالا به آدرس زیر برید و با انتخاب گزینه‌های مورد نظر، مخازن مورد نیاز رو آماده کنین

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا خروجی که بهتون میده‌رو کپی و توی فایل مخازن paste می‌کنین (برای کپی با Ctrl+C و برای paste کردن توی ترمینال لینوکس از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+V استفاده می‌کنیم)

برای فهم راحت‌تر نحوه کار با اون صفحه و ایجاد لیست مخازن، تصویر زیر رو آماده کردم (باتوجه به موقعیت کشورهای انگلیس و فرانسه به ایران، در صورتیکه توی ایران هستین من این ۲ لوکیشن رو پیشنهاد می‌کنم)

3. این کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

عجب! انگار در دنیای لینوکس همه چی باید عجیب باشه. خب اگر نسخه ای هم قابلیت نصب داره و هم لایو پس فلسفهء این نسخه که من دانلود کردم چیه؟ کلا سایت دبیان به نسبت شهرت توزیعش خیلی ساده و سردستی طراحی شده...

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در مورد پیدا نکردن پکیج‌ها ۲ حالت وجود داره

۱- لیست مخازن شما مشکل دارند
    ۲- DNSهای شما مشکل دارند

البته مورد شماره ۱ محتمل‌تره
    راه حل:
    با این دستور فایل مخازنت رو باز کنید:
    کد:
    کل محتوی فایل رو حذف کنین (برای حذف یک خط توی ترمینال لینوکس کافیه نشان‌گر توی اون خط باشه و شما کلیدهای ترکیبی Ctrl+K رو بزنین. توی توزیع دبیان هرجای اون خط باشین فرقی نمی‌کنه، کل اون خط حذف میشه ولی برای بعضی از توزیع‌های دیگه هر کجای خط باشین ادامه‌شو حذف می‌کنه)
    حالا به آدرس زیر برید و با انتخاب گزینه‌های مورد نظر، مخازن مورد نیاز رو آماده کنین

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا خروجی که بهتون میده‌رو کپی و توی فایل مخازن paste می‌کنین (برای کپی با Ctrl+C و برای paste کردن توی ترمینال لینوکس از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+V استفاده می‌کنیم)

برای فهم راحت‌تر نحوه کار با اون صفحه و ایجاد لیست مخازن، تصویر زیر رو آماده کردم (باتوجه به موقعیت کشورهای انگلیس و فرانسه به ایران، در صورتیکه توی ایران هستین من این ۲ لوکیشن رو پیشنهاد می‌کنم)

دوست من بی نهایت ممنون از زحمتی که کشیدی. نسخه ای که من الان روی سیستمم نصبه فاقد میزکاره و نمیشه این کارها رو روش انجام داد. جالبه واقعا این دنیای لینوکس. کم کم دارم میفهمم و کاملا درک میکنم که چرا فقط یک درصد مردم لینوکس استفاده میکنن....

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

دوست من بی نهایت ممنون از زحمتی که کشیدی. نسخه ای که من الان روی سیستمم نصبه فاقد میزکاره و نمیشه این کارها رو روش انجام داد. جالبه واقعا این دنیای لینوکس. کم کم دارم میفهمم و کاملا درک میکنم که چرا فقط یک درصد مردم لینوکس استفاده میکنن....
    شما یک توزیع مرجع انتخاب کردی که ممکنه چنین مشکل‌هایی پیش بیاد هرچند من اولین باری که رفتم توی وب‌سایت دبیان بدون مشکل نسخه مورد نظرم رو گرفتم و نصب کردم اما در مورد این توزیع خیلی زیاد دیدم چنین مشکل‌هایی پیش بیاد
    یادمه از یک سرویس دهنده ایرانی سرور اجاره کردم و همون اول گفت خودمون براتون سیستم عامل رو هم نصب می کنیم و وقتی اومدم با ssh بهش وصل شدم احساس کردم سیستم یکم سنگینه و وقتی فضای هارد رو بررسی کردم، دیدم مقدار قابل توجهی از هارد استفاده شده که وقتی بسته‌های نصب شده‌رو چک کردم دیدم آقا همه بسته‌های مورد نیاز یک وب‌سرور و واسط گرافیکی مورد نیاز دسکتاپ رو هم نصب کرده بود!
    باتوجه به تصویری که شما توی صفحه قبل گذاشتی بنظر من فایلی که شما دانلود کردی محیط گرافیکی هم داره و قاعدتا باید بتونی از روی همون نصبش کنی و احتمالا شما موقع نصب گزینه‌های مورد نیاز رو انتخاب نکردی
    اگه لیست مخازن شما هم ایراد داره راه حلش ساده‌ست. ویرایش فایل مخازن.
    ولی توصیه می‌کنم اول با دستور apt-get update سعی کنین لیست مخازن رو اپدیت کنین و سعی کنین پکیج‌های مورد نظر رو نصب کنین. اگه خطا داد اونوقت فایل مخازن رو ویرایش کنین

با دستور زیر فایل رو باز می‌کنیم:

کد:
    این خط‌هارو جایگزین همه خط‌های موجود می‌کنیم:

کد:
    حالا با Ctrl+X و بعدش تایید، فایلو ذخیره و ازش خارج میشین.

حالا
    کد:
    و بعدش
    کد:
    من خودم میز کار KDE رو بیش‌تر از همه میز کارهای دیگه دوست دارم ولی شما بسته به سلیقه و نیازت می‌تونی هر کدوم رو انتخاب و نصب کنی
    یکی از مزایای بی‌شمار دبیان، مخازن غنی اونه که تقریبا همه نرم‌افزارهایی که توی مخازن توزیع‌های مختلف قرار می‌گیرند، توی مخازن دبیان هم میشه پیداشون کرد یا حداقل یه مخزن غیررسمی براشون وجود داره و از این بابت هیچ کمبودی وجود نداره :-)

7. این کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شما یک توزیع مرجع انتخاب کردی
    دوست من شما در تاپیک مینت هم زحمت کشیدی و منو راهنمایی کردی و اونجا در جواب گلایه های من در مورد مینت ، فرمودی مینت یک توزیع جوانه و این مشکلات درش هست و الان در مورد دبیان هم که یه توزیع سالمند! به حساب میاد میگی این مشکلات طبیعیه. پس در دنیای لینوکس جایگاه یک سیستم عامل شسته رفته کجاست؟ اشتباه نکن من نمیگم یک سیستم عامل فول امکانات و بدون نقص، فقط میگم یک سیستم عامل شسته رفته که از لحظه نصب مشکلاتش شروع نشه. ویندوز اکس پی رو در نظر بگیر. سیستم عامل 12 سال پیشه. خیلی نقص داره و خیلی کمبود هم داره. اما شسته رفته است. راحت نصب و راه اندازی میشه و از لحظه اول رو مخ کاربر نیست. همین ویرایش فایل سورس چرا باید باشه؟ چرا از اول و به صورت پیش فرض این منابع باز نیست؟ یعنی گروه توسعه فکر کردن کسی نمیخواد هیچ نرم افزاری نصب کنه؟! من مراحل نصب رو کاملا به دقت پیش رفتم و هیچ آپشنی در مورد نصب محیط گرافیکی نداشت. فقط یکجا پرسید که چه بسته هایی رو میخوای نصب کنی که من تیک مربوط به هر دو گزینه که محیط استاندارد و utility بود رو زدم که به صورت کامل نصب بشه. خواستم به جای مینت بی تجربه و جوان یک توزیع استیبل نصب کنم ولی انگار در لینوکس باید همیشه لیوان آب رو چپکی به دهان رسوند. تنها نکته ای که در دنیای لینوکس بهش توجه نشده ease of use بودن سیستم عامله.
    .. بازم ممنون. اینا گلایه های منه. من همچنان لینوکسی هستم.
    Last edited by vahidmir2000; 28-07-2014 at 13:56.

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

دوست من شما در تاپیک مینت هم زحمت کشیدی و منو راهنمایی کردی و اونجا در جواب گلایه های من در مورد مینت ، فرمودی مینت یک توزیع جوانه و این مشکلات درش هست و الان در مورد دبیان هم که یه توزیع سالمند! به حساب میاد میگی این مشکلات طبیعیه. پس در دنیای لینوکس جایگاه یک سیستم عامل شسته رفته کجاست؟ اشتباه نکن من نمیگم یک سیستم عامل فول امکانات و بدون نقص، فقط میگم یک سیستم عامل شسته رفته که از لحظه نصب مشکلاتش شروع نشه. ویندوز اکس پی رو در نظر بگیر. سیستم عامل 12 سال پیشه. خیلی نقص داره و خیلی کمبود هم داره. اما شسته رفته است. راحت نصب و راه اندازی میشه و از لحظه اول رو مخ کاربر نیست. همین ویرایش فایل سورس چرا باید باشه؟ چرا از اول و به صورت پیش فرض این منابع باز نیست؟ یعنی گروه توسعه فکر کردن کسی نمیخواد هیچ نرم افزاری نصب کنه؟! من مراحل نصب رو کاملا به دقت پیش رفتم و هیچ آپشنی در مورد نصب محیط گرافیکی نداشت. فقط یکجا پرسید که چه بسته هایی رو میخوای نصب کنی که من تیک مربوط به هر دو گزینه که محیط استاندارد و utility بود رو زدم که به صورت کامل نصب بشه. خواستم به جای مینت بی تجربه و جوان یک توزیع استیبل نصب کنم ولی انگار در لینوکس باید همیشه لیوان آب رو چپکی به دهان رسوند. تنها نکته ای که در دنیای لینوکس بهش توجه نشده ease of use بودن سیستم عامله.
    .. بازم ممنون. اینا گلایه های منه. من همچنان لینوکسی هستم.
    فکر کنم من منظورمو بد رسوندم توی هر۲ مورد!

در مورد مینت عرض کردم توزیعی که در حال گذاره و داره از اینترفیس و پوسته‌ای برای اوبونتو، تبدیل به یک توزیع کاملا مستقل (هرچند مثل اوبونتو بر روی بستر دبیان)میشه. مسلما مینت آینده خیلی روشنی داره و بزودی خواهیم دید این موردو.
    در مورد دبیان هم منظور من در باره وب‌سایتش بود و نه خود توزیع. دبیان یه توزیع عالیه ولی من بشخصه برای کسی که تازه میخواد وارد دنیای گنولینوکس بشه این توزیع‌هارو پیشنهاد می‌کنم:
    اوبونتو و خونواده‌اش (شامل kubuntu که خودم استفاده می‌کنم، Xubuntu و Lubuntu و ...)
    Zorin OS که تمرکزش روی کاربرهایی هست که برای اولین بار میخوان از ویندوز به لینوکس بیان (عمدتا کاربرهای ویندوز xp که بخاطر اتمام پشتیبانیش مهاجرت می‌کنند به لینوکس)
    Parsix که یک توزیع خیلی خوب ایرانیه

در مورد مخازن هم بصورت پیش‌فرض فعالن ولی مراحل نصب دبیان یکم توجه میخواد چون معمولا کاربرهای باسابقه و یا واردتر میرن سراغ توزیع‌هایی مثل دبیان بهمین خاطر انگار (متأسفانه) برای تیم برنامه‌نویسی این توزیع هم این موضوع جا افتاده که همین روش و مراحل خوبن و کاربرها هم واردن و از پسش بر میآن و توی مراحل دنصب به همه نکات توجه می‌کنند کما اینکه این مشکلاتی که شما فرمودید هم وجود دارند و برای کاربری که اولین باره دبیان نصب می‌کنه چیز عجیبیه چون توی توزیع‌هایی مثل اوبونتو و مینت و ... که از بستر دبیان استفاده می‌کنند این بسته‌ها و تنظیمات بصورت پیش‌فرض فعالند.
    بنظر من بهترین گزینه برای شما همون اوبونتو هست. حالا بسته به میز کاری که شما می‌پسندی، می‌تونی یکی از میز کارهارو انتخاب کنی
    من خودم Kubuntu رو بیش‌تر از بقیه می‌پسندم ولی خوب انتخاب میز کار یه چیز کاملا سلیقه‌ایه و اینکه شما با کدوم ایزارها و محیط احساس راحتی بیش‌تری داری.

10. این کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن گنو / لینوکس
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فکر کنم من منظورمو بد رسوندم توی هر۲ مورد!

در مورد مینت عرض کردم توزیعی که در حال گذاره و داره از اینترفیس و پوسته‌ای برای اوبونتو، تبدیل به یک توزیع کاملا مستقل (هرچند مثل اوبونتو بر روی بستر دبیان)میشه. مسلما مینت آینده خیلی روشنی داره و بزودی خواهیم دید این موردو.
    در مورد دبیان هم منظور من در باره وب‌سایتش بود و نه خود توزیع. دبیان یه توزیع عالیه ولی من بشخصه برای کسی که تازه میخواد وارد دنیای گنولینوکس بشه این توزیع‌هارو پیشنهاد می‌کنم:
    اوبونتو و خونواده‌اش (شامل kubuntu که خودم استفاده می‌کنم، Xubuntu و Lubuntu و ...)
    Zorin OS که تمرکزش روی کاربرهایی هست که برای اولین بار میخوان از ویندوز به لینوکس بیان (عمدتا کاربرهای ویندوز xp که بخاطر اتمام پشتیبانیش مهاجرت می‌کنند به لینوکس)
    Parsix که یک توزیع خیلی خوب ایرانیه

در مورد مخازن هم بصورت پیش‌فرض فعالن ولی مراحل نصب دبیان یکم توجه میخواد چون معمولا کاربرهای باسابقه و یا واردتر میرن سراغ توزیع‌هایی مثل دبیان بهمین خاطر انگار (متأسفانه) برای تیم برنامه‌نویسی این توزیع هم این موضوع جا افتاده که همین روش و مراحل خوبن و کاربرها هم واردن و از پسش بر میآن و توی مراحل دنصب به همه نکات توجه می‌کنند کما اینکه این مشکلاتی که شما فرمودید هم وجود دارند و برای کاربری که اولین باره دبیان نصب می‌کنه چیز عجیبیه چون توی توزیع‌هایی مثل اوبونتو و مینت و ... که از بستر دبیان استفاده می‌کنند این بسته‌ها و تنظیمات بصورت پیش‌فرض فعالند.
    بنظر من بهترین گزینه برای شما همون اوبونتو هست. حالا بسته به میز کاری که شما می‌پسندی، می‌تونی یکی از میز کارهارو انتخاب کنی
    من خودم Kubuntu رو بیش‌تر از بقیه می‌پسندم ولی خوب انتخاب میز کار یه چیز کاملا سلیقه‌ایه و اینکه شما با کدوم ایزارها و محیط احساس راحتی بیش‌تری داری.
    دوست من، من انقدر مبتدی نیستم که دبیان و مراحل نصبش برام سخت باشه. بحث من بحث پیچیدگی های بی دلیله و اینکه چرا در دنیای لینوکس خیلی از پیش فرضها پیش فرض نیست. مگه نصب محیط گرافیکی هم باید دنگ و فنگ داشته باشه؟ آپولو که نیست. حالا هرچقدرم که توزیع حرفه ای باشه این توجیه نمیشه که باید برای ساده ترین کارها پیچیده ترین مراحل رو طی کرد. اتفاقا بخشی از حرفه ای گری هم باید معطوف به سادگی بشه. تیمهای توسعه لینوکس انگار کوچیکترین توجهی به میل و نیاز عموم ندارن. عموم یعنی کسی که میخواد راحت باشه. همه حوصله سر و کله زدن ندارن. اونم سر و کله زدن الکی. گاهی هست که شما میخوای شبکه راه بندازی یا سرور بسازی یا.. اینجا طبیعیه که طرف وقت بذاره و یکسری مشکلات و مراحل رو قبول کنه ولی در مورد لینوکس از ب بسم الله شروع میشه تا آخر.... سخن کوتاه. ببخش درددل میکنم رفیق

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

دوست من، من انقدر مبتدی نیستم که دبیان و مراحل نصبش برام سخت باشه. بحث من بحث پیچیدگی های بی دلیله و اینکه چرا در دنیای لینوکس خیلی از پیش فرضها پیش فرض نیست. مگه نصب محیط گرافیکی هم باید دنگ و فنگ داشته باشه؟ آپولو که نیست. حالا هرچقدرم که توزیع حرفه ای باشه این توجیه نمیشه که باید برای ساده ترین کارها پیچیده ترین مراحل رو طی کرد. اتفاقا بخشی از حرفه ای گری هم باید معطوف به سادگی بشه. تیمهای توسعه لینوکس انگار کوچیکترین توجهی به میل و نیاز عموم ندارن. عموم یعنی کسی که میخواد راحت باشه. همه حوصله سر و کله زدن ندارن. اونم سر و کله زدن الکی. گاهی هست که شما میخوای شبکه راه بندازی یا سرور بسازی یا.. اینجا طبیعیه که طرف وقت بذاره و یکسری مشکلات و مراحل رو قبول کنه ولی در مورد لینوکس از ب بسم الله شروع میشه تا آخر.... سخن کوتاه. ببخش درددل میکنم رفیق
    قبلا هم عرض کردم و بازم میگم، هر توزیعی جامعه کاربری خودش رو داره
    این نه تنها عیب نیست، که یکی از مزایای گنولینوکسه
    شما همین الآن یه دیسک اوبونتو رو بوت کن و باهاش سیستم عامل رو نصب کن با همه پیش‌فرض‌هاش (فقط قسمت پارتیشن‌بندی رو پیش‌فرض نذار که بعدش بهم فحش ندی) اگه این پیش‌فرض‌هایی که شما میگی نداشت اون‌موقع حق باشماست
    از اونور باز توزیع‌هایی مثل مانجارو، آرچ و ... هستند که برای یک گروه دیگه نوشته شدن
    در کل شما توی هر سطح کاربری باشی و هر امکانی از توزیعت بخوای توی دنیای گنولینوکس یه توزیع مختص شما وجود داره. فقط باید پیداش کنی
    من خودم چندتا کامپیوتر دارم و روی بعضی‌هاشون واقعا نیازی به بسته‌های پیش‌فرض ندارم ولی ویندوز بهم همچین امکانی نمیده که من مثلا محیط گرافیکی رو نصب نکنم، یک سری از بسته‌های داخل ویندوز رو نصب نکنم و ... ولی توی لینوکس همون موقع نصب من بهش میگم فقط یه سیستم عامل با shell برام نصب کن و بهم بده. من کسانی میشناسم که گرافیک کامپیوترشون ۳۲ مگابایته و حتی خودم یدونه کامپیوتر با گرافیک ۱۶ رو تا همین چند وقت پیش داشتم چون یک سری از نیازهارو همچنان پوشش میداد ولی واقعا در توانش نبود که یک GUI امروزی رو بالا بیاره
    لینوکس باتوجه به این نیازها توزیع‌های مختلفی داره. حالا شما کم‌کم توزیع‌های مختلفی رو امتحان می‌کنی و باهاشون کار می‌کنی و مزایا و معایبشون رو می‌سنجی و بعد از یه مدت میبینی همین عیب‌هایی که انقدر بزرگ به چشم میآن بعضی جاها واقعا نعمت و نیاز مبرم‌اند.
    توصیه می‌کنم به این لینک از وبلاگ جادی نگاهی بندازی:
    کد:
    میدونم نوشته قدیمیه ولی بنظر من این مطلب تا روزی که توزیع‌های لینوکس دارن منتشر میشن کاربردیه و میشه همچنان به عنوان یه مطلب خوب از جادی اینو استفاده کرد.

13. این کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ALI16437's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

با سلام ،

دوستان من قصد شروع کار با لینوکس در دارم چند سال پیش یکی از دوستان میگفت کاملترین
    مخازن نرمافزارهای اجرایی با دبیان است که فکر میکنم نسخه جدیدش 10 dvd باشه
    اول از همه این نسخه کامل رو از کجا میتونم تهیه کنم این سایت رو دیدم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    به قیمت 28t قرار داده بود البته نه نسخه 7.6 بلکه نسخه 7.5 رو دوستان کدوم سایت یا فروشگاه
    رو توصیه میکنند در تهران ،

ممنونم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •