تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید SSD

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

13 راهنمایی برای خرید SSD

بچه ها سلام
    من تو بخش مربوط به "راهنمایی برای خرید SSD " پیام دادم و جز یک نفر جوابی داده نشد انگار اون بخش خیلی مسکوت بود مجبور شدم علی رغم میل باطنیم دوباره اینجا مطرح کنم

سلام سلام
    دارم لپ تاپ سونی میخرم حدود 4 تومن میخوام هارد یک تراشو دربیارم و SSD جا بزنم (البته نمی دونم گارانتی رو باطل خواهد کرد یا نه. میخوام از دی جیک الا بخرم)
    بررسی کردم قیمت هاردهای SSD رو دیدم قیمتاشون واقعا معقوله
    اولش خواستم 128 یا 120 بگیرم که واقعا واسه ویندوز و برنامه هام خیلی کافیه (هارد اکسترنال 2 ترا WD دارم) ولی بودجه ای بهمون برخورد که توانایی خرید 240 یا 256 رو دارم

حالا میخوام ببینم بهترین مدل پیشنهادیتون چیه؟

مطالعاتی که کردم متوجه شدم هارد SSD باید
    از RAID پشتیبانی کنه (که به نظرم با یه هارد امکان پذیر نیس)
    از دستوارت TRIM ویندوز (که میدونم چیه ولی کی باید استفادش کنیمو نمی دونم) پشتیبانی کنه
    از NCQ پشتیبانی کنه که این قابلیتو خیلی از SSD ها نداشتن مثل بعضی مدلهای ADATA
    ضد آب و ضد خش و مقاوم در برابر شوک اینام پیش کش
    ---------
    خواهشا راهنماییم کنید بهترین و برترین انتخابو بکنم چون گرون قیمته بعدش پشیمون نشم چون راه برگشتی نداره

تو مقایسه ای که تو سایت دی جیک الا انجام دادم انگار مدل سن دیسک
    SanDisk Extreme II SDSSDXP - 240GB

جالب به نظرم اومد و یکی فرموده بود نمیدونم OCZ و اینل و سامسونگ. (تا جایی که از OCZ میدونستم خبره هم فن حریف تو کار رم سازی برای کامپیوترهای گیمینگ خونگی بود)

خواهشا سریعترینو بهترین رو معرفی کنید

آخر فروم باز roya.rashidi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بچه ها سلام
    من تو بخش مربوط به "راهنمایی برای خرید SSD " پیام دادم و جز یک نفر جوابی داده نشد انگار اون بخش خیلی مسکوت بود مجبور شدم علی رغم میل باطنیم دوباره اینجا مطرح کنم

سلام سلام
    دارم لپ تاپ سونی میخرم حدود 4 تومن میخوام هارد یک تراشو دربیارم و SSD جا بزنم (البته نمی دونم گارانتی رو باطل خواهد کرد یا نه. میخوام از دی جیک الا بخرم)
    بررسی کردم قیمت هاردهای SSD رو دیدم قیمتاشون واقعا معقوله
    اولش خواستم 128 یا 120 بگیرم که واقعا واسه ویندوز و برنامه هام خیلی کافیه (هارد اکسترنال 2 ترا WD دارم) ولی بودجه ای بهمون برخورد که توانایی خرید 240 یا 256 رو دارم

حالا میخوام ببینم بهترین مدل پیشنهادیتون چیه؟

مطالعاتی که کردم متوجه شدم هارد SSD باید
    از RAID پشتیبانی کنه (که به نظرم با یه هارد امکان پذیر نیس)
    از دستوارت TRIM ویندوز (که میدونم چیه ولی کی باید استفادش کنیمو نمی دونم) پشتیبانی کنه
    از NCQ پشتیبانی کنه که این قابلیتو خیلی از SSD ها نداشتن مثل بعضی مدلهای ADATA
    ضد آب و ضد خش و مقاوم در برابر شوک اینام پیش کش
    ---------
    خواهشا راهنماییم کنید بهترین و برترین انتخابو بکنم چون گرون قیمته بعدش پشیمون نشم چون راه برگشتی نداره

تو مقایسه ای که تو سایت دی جیک الا انجام دادم انگار مدل سن دیسک
    SanDisk Extreme II SDSSDXP - 240GB

جالب به نظرم اومد و یکی فرموده بود نمیدونم OCZ و اینل و سامسونگ. (تا جایی که از OCZ میدونستم خبره هم فن حریف تو کار رم سازی برای کامپیوترهای گیمینگ خونگی بود)

خواهشا سریعترینو بهترین رو معرفی کنید
    اگه رو درب هاردش برچسب داشته باشه گارانتیش باطل میشه که همشون فک کنم دارن .
    بودجه واسه هاردم بگید.
    ضمنا هارد بجز سرعت لود بو بازی و برنامه هیچی تاثیره دیگه ایی برای اجرا نداره .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

اگه رو درب هاردش برچسب داشته باشه گارانتیش باطل میشه که همشون فک کنم دارن .
    بودجه واسه هاردم بگید.
    ضمنا هارد بجز سرعت لود بو بازی و برنامه هیچی تاثیره دیگه ایی برای اجرا نداره .
    خوب ما مگه جز سرعت لود و اجرا مگه چیز جدیدی از کامپیوتر انتظار داریم؟

من صحبت بودجه نکردم فقط گفتم توانایی خرید 256 رو دارم خوب 256 ها فکر کنم تا 800 باشن شایدم کمتر

تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خوب ما مگه جز سرعت لود و اجرا مگه چیز جدیدی از کامپیوتر انتظار داریم؟
    خیر . اگه با دقت میخوندین متوجه میشدید که منظورم از تاثیر هارد فقط تو سرعت لود بود . نه اجرا . انتظار نداشته باشید که بازی بهتر اجرا بشه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

خیر . اگه با دقت میخوندین متوجه میشدید که منظورم از تاثیر هارد فقط تو سرعت لود بود . نه اجرا . انتظار نداشته باشید که بازی بهتر اجرا بشه.
    اتفاقا موقع اجرای بازی هارد هر چقدر پرسرعت باشه بهتره. عنایت داشته باشن اکثر لپ تاپ های گیمینگ مثل ام اس آی از هاردهای دور بالا استفاده می کنند. چون موقع ران تمام اجزای گیم که داخل رم لود نمیشه. بلکه هارد در تقابل کامل با رم و سی پی یو هستش.
    بله درسته انتظار معجزه به تنهایی از هارد نداریم که سی پی یو و رم و کلا سایر عوامل در تلاقی همند ولی یک هارد کم سرعت به قول مثل "که یک بز گر، گله را گر می کند" می ماند.

ممنون از راهنمایی هاتون
    ولی من نیومدم اینجا این حرفارو بشنوم
    فقط خواستم واسم مدل معرفی کنید
    میگن اینتل خوبه - سامسونگ خوبه- سیگیت خوبه ولی همش که شد خوب. بلاخره یه چیزایی ازش بای دبهم بگن تا بفهمم کدوم کاراییش واسه من بیشتره و بدردم بهتر میخوره وگرنه مثلا برم گرون ترین 256 که حدود 800 تومن رو بخرم بعد ببینم با ارزون ترینش فرقی در کانفیق سیستمم نداشت چه ارزش داره. بهمین جهت من نوع لپ تاپمم نوشتم.

تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اتفاقا موقع اجرای بازی هارد هر چقدر پرسرعت باشه بهتره. عنایت داشته باشن اکثر لپ تاپ های گیمینگ مثل ام اس آی از هاردهای دور بالا استفاده می کنند. چون موقع ران تمام اجزای گیم که داخل رم لود نمیشه. بلکه هارد در تقابل کامل با رم و سی پی یو هستش.
    بله درسته انتظار معجزه به تنهایی از هارد نداریم که سی پی یو و رم و کلا سایر عوامل در تلاقی همند ولی یک هارد کم سرعت به قول مثل "که یک بز گر، گله را گر می کند" می ماند.

ممنون از راهنمایی هاتون
    ولی من نیومدم اینجا این حرفارو بشنوم
    فقط خواستم واسم مدل معرفی کنید
    میگن اینتل خوبه - سامسونگ خوبه- سیگیت خوبه ولی همش که شد خوب. بلاخره یه چیزایی ازش بای دبهم بگن تا بفهمم کدوم کاراییش واسه من بیشتره و بدردم بهتر میخوره وگرنه مثلا برم گرون ترین 256 که حدود 800 تومن رو بخرم بعد ببینم با ارزون ترینش فرقی در کانفیق سیستمم نداشت چه ارزش داره. بهمین جهت من نوع لپ تاپمم نوشتم.
    کاملا حرفتون درسته . من گفتم که اگه نمیدونید مطلع بشید.
    ضمنا همون تایپیک که همین سوالتونو کپی کردین پیگیری کنید به نتیجه میرسید .
    موفق باشید.

8. این کاربر از 09123456789 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •