تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 50 از 50

نام تاپيک: پیش بینی عجیب ترین اختراعات -قدرت تخیل شما

آخر فروم باز navid_fo's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

داداش من یک تعوری دارمـ که سفر در زمان هرگز هرگز اختراع نخواهد شد حالا میخای بهت بگمـ ؟
    باش

فرض کن الان 10000 سال آیندس و ماشین زمان اختراع شده پس قطعا تا 9999999 سال آینده همه ماشین زمان خواهند داشت
    بنابر این ما باید هر روز هر روز آدم هایی که از آینده میومدن رو میدیم تو فقط یک آمار بگیر این همه آدم بخان سفر در زمان کنن دیگه همه جا پر از آدم های آینده خواهد شد...

پس قطعا همچین چیزی امکان نخواهد داشت...

فرضیه ی 2 : پست زمانی :
    شما روی یک ماده تجزیه نا پذیر یه پیغام برای آینده بنویس و آدرستو بده مثلا زمان فردا یا 2 3 روز دیگه رو بده با آدرس خونتون
    مثال : برسد به آدرس تهران - خیابان فلان کوچه ففلان - پلاک فلان ----- منزل فلان در 14 سپتامبر 2015

و بزار یه جایی که اطمینان کنی تا آینده دور کسی بهش دست نخواهد زد که اینکار انجام شده و به نتیجه ای هم نرسیدن
    خوبه اما شما خیلی چیزا رو در نظر نگرفتی
    برای مثال اون ها ( کسانی که از آینده میان) شاید میان و در بعد ما نیستن و از قصد این کارو می کنن
    شاید جنگ هایی که تا حالا شده کار دست کاری در زمان باشه و براشون درس شده دیدن بهتره تو هیچی دستکاری نکنن حتی مگسیو نکشن وقتی اومدن به زمان و مکان ما
    پس این طوری نمیشه که شما می فرمایید
    Last edited by navid_fo; 20-10-2015 at 14:09.

کاربر فعال پرسش و پاسخ پزشكی laxer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

دستگاه اسکنر نورونی: که با اسکن اعصاب ( مثلا مغز) تمام مسیر های عصبی را اسکن و به صورت خط هایی در قالب یک نقشه قابل فهم برای انسان تبدیل کند.

نرم افزا مکمل همین اسکنر: به دستگاه اسکنر متصل شده نقشه اسکن شده را تفسیر کند ، نقل و انتقالات عصبی را به صورت live نشان دهد. ( مانند یک map زنده و دو بعدی)
    مثلا اگر از نرم افزار بخواهیم که مرکز اصلی گرسنگی را به صورت واضع نشان دهد با highlight کردن تمام مسیر ها دخیل به ترتیب اولویت نمایش داده شود. ( شبیه سازی حالات مختلف مانند گرسنگی ، خوشحالی)

همون طور که پروژه ژنوم انسان میسر شد مطمئنم همچین اسکنر و نرم افزاری بوجود خواهد آمد و در این بین همکاری بین علوم مختلف ( بیولوژی ، فیزیک و...) لازم است.

نرم افزار رابط الکترونی-یونی: اتصال دستگاه های الکترونیکی به نورون های عصبی به طوری که با زدن یک دکمه خاص نورون های حرکتی-حسی قسمتی خاص تحریک یا مهار شوند. (با تفکیک پذیری بسیار بالا)
    از همین رابط میتوان برای افرادی که قطع نخاع شده اند استفاده کرد.
    میتوان حتی از آن برای ایجاد توهم استفاده کرد ، مثلا یک بازی کامپیوتری را در مغز فرد با تحریک اعصاب مربوطه اجرا کرد طوری که فرد به جای دیدن واقعیت در یک دنیای دیگر سیر و صفا کند!

3. 3 کاربر از laxer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

همونطور که هرچه جسم سنگنتر باشه فضا زمان رو بیشتر خم میکنه و باعث به وجود اومدن جاذبه میشه و در نهایت سنگینترین اجسام یعنی سیاهچاله که همه چیز رو میبلعه
    در جهان اجسام یا ... هستند به شدت سبک . در حدی که همه چیز را با شدت زیاد دفع میکنند . حتی نور . در حقیقت حامل موادی از جهانهای موازی هستن نقطه عکس سیاه چاله . "سفید چاله"

حال کنین قدرت تخیلو :دئ

5. این کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Ali76s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

چیزی که من فکر کنم به زودی ساخته میشه اینه:
    *رابطی بین پیام ها و دستورات عصبی با اشیا*

چیزی فوق العاده که زندگی انسان ها بخصوص معلولین رو عوض میکنه
    مثلا میتونه به نخاع یا پایان رشته های عصبی در عضوی که قطع شده وصل بشه و پیام های عصبی رو به چیزی که به عنوان دست یا پا بهمون وصله بفرسته و اینطوری تمام معلولین جهان میتونن به راحتی به زندگی عادیشون برسن.
    در کل ی چیزی مثل گیرنده ها و فرستنده های رادیویی یا همین موبایل که دستمونه.شایدم خودم ساختمش D:

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

7. این کاربر از Ali76s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Ali76s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

اگه اینطور به این قضیه نگاه کنیم که هر چیزی با عنوان علم که امروزه وجود داره در گذشته چیزی جز تخیل نبوده متوجه میشیم که تخیل از واقعیت به دور نیست
    البته تو این زمونه نویسنده ها و فیلمسازای sci-fi به جای هممون فکر میکنن، چیزی نیست که من بگم و قبلا در موردش حرفی زده نشده باشه
    ولی 2تا چیز که الان به ذهنم میاد، قابلیت انتشار یا تابش نور با انحنا هست. هنوز به این فکر نکردم که کلا به چه درد میتونه بخوره ولی باید جالب باشه به صورت کات دار نور بتابونی
    یکی دیگه هم قدرت ضبط کردن رویا هست. این خیلی عالی و عجیب میشه

در مورد دنیاهای موازی هم و دیگر موارد آوانگارد هم JJ.Abrams به اندازه کافی تو Fringe صحبت کرده.. ببینید و لذتشو ببرید
    واقعا. ادم به هرچی میخواد فکر کنه و جدید باشه میبینه قبلا تو فیلمی یا داستانی خونده

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

9. این کاربر از Ali76s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض غذا

چی میشد بشه از. اینترنت غذا دانلود کرد مثلاً با یه کابل یو اس بی گویشیمون رو وصل میکردیم به یخچال غذا دانلود میکردیم

11. این کاربر از rezanew1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز FOURTH RETURN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    جای زندگی

پيش فرض

اختراعی که از تصادف ماشین ها به هم جلوگیری کنه و طوری تنظیم بشه 1: که حوزه عملکردش در حدود 50 متر باشه مثلا یا بیشتر یا حوزه عملکرد بر اساس سرعت و فاصله اتومتیک انتخاب بشه چون زیادی هم حساس باشه خوب نیست سرعت ماشینهایی که از ما دور هستن رو بیخود کم کنه و بر اساس سرعت ماشین و فاصله ماشین تا ماشینهای در حال حرکت سرعت ماشین رو محدود کنه یعنی سیستم به اجبار باید روی همه ماشینها باشه یه مثال میزنم: یک ماشین با سرعت غیرمجاز 200 از پشت داره به شما نزدیک میشه و امکان داره از پشت به شما ضربه بزنه فاصلش تا شما هم یک کیلومتره طبیعیه که فعلا خطری محسوب نمیشه اما به صد متری که رسید دستگاه با سیگنالهایی که ارسال میکنه و ماشین پشتی اون رو دیافت میکنه سرعت ماشین پشتی رو محدود میکنه تا زمانی که از شما فاصله بگیره اما اگر بیه 30 سانتی پشت شما رسید متوقف بشه
    البته اگر سرعت ماشین پشتی 300 تا بود باید حوزه عملکرد هم بزرگتر باشه و اینبار به جای فاصله 100 متر باید در 150 متری یا بیشتر

2:اجازه نده ماشینها از یه حد مجازی بیشتر به هم نزدیک بشن مثلا تنظیم بشه که اگر ماشینی به سی سانتی متری پشت ماشین رسید اتوماتیک خاموش بشه البته باید بتونه از برخورد ماشین با اشیا ایستا و جانوران و انسانها هم جلوگیری کنه

13. این کاربر از FOURTH RETURN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Yamani47's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2020

پيش فرض

با رونمایی برادر عرزشی الون ماسک ازاین روبات جدیدی مجهز به هوش مصنوعی ترس من از آینده بیشتر و بیشتر می شه

اینده ایی که تو هر خونه ایی یه دونه از این ها باشهو آینده ایی که دیگه ماشین ها همه خود ران باشند خیلی قشنگ و زیباست و تصادفات کمتره قطعا و ادم ها وقت بیشتر دارند تو مسیر رفتو آمدشون می تونن کار های دیگه رو انجام بدن

ولی

ولی

وقتی ماشین هیچ کس دیگه از بدن فیزیکی اون شخص فرمان نگیرهفرمان ماشین دست دست های فیزیکی اون شخص نباشهو تحت کنترل و حاکمیت یک سیستم باشه

وقتی در هر خانه ای یه دونه از اون ربات های مجهز به AI باشه که به صورت ان لاین هم اپ دیت میشن همشون هم ربات ها و هم ماشین هاخب قطعا خیلی خوبه تو کار ها کمک می کنن به انسان هابه سالمندان و به معلولین و به افرادی که تنها زندگی می کنن

ولی نمی تونم کاریش کنم من تو ذهنم چیز دیگه ایی می بینم

حکومت هایی رو می بینم که تو هر خونه ایی یک ( مامور ) دارندکه همه چیز رو به ( سیستم ) گزارش می کنه

ماشین هایی رو می بینم که در صورت لزوم و در مواقع لزوم دیگه می تونه از شما اصلا فرمان نگیره و فرمان شما رو نپذیره و فقط تحت کنترل ( سیستم ) باشهو اگر گردانندگان اون سیستم تشخیص بدن که شما الان نباید فلان جا باشی یا بری

ماشین شما هرجایی که سیستم بخاد شما رو می بره نه هر جایی که شما بهش دستور بدی

در مورد اون ربات ها هم همینطوراگر سیستم تشخیص بده که شما نباید فلان کار رو بکنیدفکر می کنید اون مامور رباتیک تحت فرمان شما خواهد بود یا تحت فرمان سیستمی که بهش دستور می ده؟؟؟

فکر می کنید سازندگان این سیستم های AI هدف اصلیشون کمک به بشریته ؟؟؟ یا چیز دیگه ایی ؟؟؟

من که فکر می کنم هدف اصلیشون کمک به حکومت هاست برای این که پاشون رو محکمتر بتونن بزارند رو گلوی مردم جهان

در کنار توسعه شدید و بی وقفه AI که از نظر من بی ارتباط با عملیات استخراج Crypto ها هم نیست

شاید خنده دار و احمقانه و ابلهانه به نظر بیاد و بخندند به این نظر ولی به نظر شخصی من هر سخت افزاری که در جهان که در حال استخراج Crypto است در حقیقت در حال کمک به پردازش و توسعه AI است

و Crypto ای استخراج شده فقط یک پاداش و قاقالیلی است که برای انجام این پردازش ها برای اون سخت افزار در نظر گرفته شده که تشویقی باشه برا انجامش

من خودم یه مدت رفته بودم تو کار این که برم اتر استخراچ کنم ولی هر چی بیشتر راجع این چیزه ا تحقیق کردم و به این باوری که این بالا نوشتم رسیدم که باز هم می گم از نظر 9999 % ملت باور احمقانه و خنده داریهپشیمون شدم و احساس کردم اگر این کار رو بکنم من هم کمک کردم به ظلم هایی که در اینده تو دنیا اتفاق خواهد افتاد

در کنار AI هم کار دیگه ایی Space X تو 2013 به موفیقت انجام داد ولی خیلی سریع تمام اخبار و حواشی مربوط بهش رو سعی کردن ساکت نگه دارند و دیگه هم از توسعه اش و از پیشرفتش دیگه هیچ کجا صحبتی نشد ولی قطعا از 2013 تا الان کلی توسعش دادن

Quantum Teleportation بود که موفق شدن یک مولوکول پیچیده رو از روی پایگاه روی زمین به ISS که رو مدار در حال چرخش بود منتقل کنن

Quantum Teleportation دقیقا می دونی یعنی چی ؟؟؟؟ یعنی دقیقا همون طی العرض

با توسعه این فناوری ها میشه اینده خیلی زیبا و جالبی رو متصور شد برا بشرولی من چیزی نمی بینم جز حکومت هایی که جوامع رو با استفاده از این تکنولوژی هاسخت ترو سفت تر تحت سلطه در میارند و هر احد البشری بخاد کوچکترین نا فرمانی کنهخشتکش رو به سرش پرچم می کنن

شاید تا 20 یا 30 یا شاید هم 40 سال دیگه این گونه فناوری ها قشنگ به بار بشینه و عملی بشه

و تا اون موقع بشر ها و انسان های اون زمان دیگه درکی از ( آزادی ) نخواهند داشت دیگه شاید اون موقع ادم های اون موقع اصلا نخواهند دونست که داشتند رای و نظر شخصی یعنی چی

تا همین الان هم ذهن وفکر تمام افراد در تمام جوامع تحت کنترل حکومت هاست با استفاده از رسانه های اجتماعی به زیباییبدون این که خود افراد متوجه باشند که ذهنشون تحت کنترله
    دیگه وای به حال اون زمانی که AI بخاد توسعه پیدا کنه و همه گیر بشه

به نظر من که شرایط آخر الزمانی میشهو دوست دارم دیگه اون زمان اصلا نباشم تو این دنیا

این یارو الون ماسک در ظاهر خیلی مرد خوبو اهل فناوری های مدرن و توسعه جهان علم و فناوری

ولی متاسفانه یا خوشوتانه من بازیگری رو یم بینم که فقط دراه نقش بازی می کنه برای اربابانشاربابانی که نمی خان دیده بشن و نمی خان اهداف اصلیشون هویدا بشه

دقیقا مثل رئیس جمهور های کشور ها که دقیقا فقط بازیگر اند

و حکومت هایی مثل حکومت های کشور های ما و اطراف ما هم خوباز این تکنولوژی ها به نفع اهداف خودشون بهره لازم رو ته ته خواهند برد
    Last edited by Yamani47; 22-01-2022 at 15:13.

15. این کاربر از Yamani47 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال iMosi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

اعوذبالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

امام کاظم (ع) :

«رَجُلٌ مِنْ أَهْلِ قُمَّ يَدْعُو اَلنَّاسَ إِلَى اَلْحَقِّ يَجْتَمِعُ مَعَهُ قَوْمٌ كَزُبَرِ اَلْحَدِيدِ لاَ تُزِلُّهُمُ اَلرِّيَاحُ اَلْعَوَاصِفُ وَ لاَ يَمَلُّونَ مِنَ اَلْحَرَبِ وَ لاَ يَجْبُنُونَ وَ عَلَى اَللَّهِ يَتَوَكَّلُونَ وَ اَلْعٰاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ.»

«مردی از اهل قم مردم را به حق فراخواند ، قومی که همچون پاره های آهن استوار هستند پیرامون وی گردآیند. بادهای تند حوادث آنان را نلغزاند ، از جنگ خسته نشده و نترسند ، بر خداوند متعال توکل نمایند و سرانجام نیک از آن پرهیزگاران می باشد.»

بحار الأنوار ، جلد ۵۷ ، صفحه ۲۱۶

امام صادق (ع) :

«رَأْيُ اَلْمُؤْمِنِ وَ رُؤْيَاهُ فِي آخِرِ اَلزَّمَانِ عَلَى سَبْعِينَ جُزْءاً مِنْ أَجْزَاءِ اَلنُّبُوَّةِ .»

الکافي ، جلد ۸ ، صفحه ۹۰

—————————————

معصوم (ع) :

«أَنَّ رُؤْيَا اَلْمُؤْمِنِ صَحِيحَةٌ لِأَنَّ نَفْسَهُ طَيِّبَةٌ وَ يَقِينَهُ صَحِيحٌ وَ تَخْرُجُ فَتَتَلَقَّى مِنَ اَلْمَلاَئِكَةِ فَهِيَ وَحْيٌ مِنَ اَللَّهِ اَلْعَزِيزِ اَلْجَبَّارِ.»

جامع الأخبار ، جلد ۱ ، صفحه ۱۷۲

—————————————

امام علی (ع) :

« رُؤْيَا اَلْمُؤْمِنِ تَجْرِي مَجْرَى كَلاَمٍ تَكَلَّمَ بِهِ اَلرَّبُّ عِنْدَهُ»

کنز الفوائد ، جلد ۲ ، صفحه ۶۱

—————————————

پیامبر اسلام (ص) درباره آیه شریفه «لَهُمُ اَلْبُشْرىٰ فِي اَلْحَيٰاةِ اَلدُّنْيٰا وَ فِي اَلْآخِرَةِ» (یونس/۶۴) :

« الرُّؤْیَا الصَّالِحَهًُْ یُبَشَّرُ بِهَا الْمُؤْمِنُ جُزْءٌ مِنْ سِتَّهًٍْ وَ أَرْبَعِینَ جُزْءاً مِنَ النُّبُوَّهًِْ فَمَنْ رَأَی ذَلِکَ فَلْیُخْبِرْ بِهَا...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۸ ، صفحه ۱۹۱

—————————————

پیامبر اسلام (ص) :

«مَنْ لَمْ یُؤمِنْ بِالرُّؤْیَا الصَّادِقَهِ فَاِنَّهُ لَمْ یُوْمِنْ بِاللّهِ وَ رَسوُلِهِ »

کنزالعمال ، جلد ۱۵ ، صفحه ۳۷۱

—————————————

پیامبر اسلام (ص)

«إِذَا اِقْتَرَبَ اَلزَّمَانُ لَمْ تَكَدْ رُؤْيَا اَلْمُؤْمِنِ تَكْذِبُ وَ أَصْدَقُهُمْ رُؤْيَا أَصْدَقُهُمْ حَدِيثاً...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۸ ، صفحه ۱۹۲

ولادت مصطفی

۳۱ شهریور سال ۱۳۷۰ شمسی سالروز ولادت سید روح الله خمینی (ره) ، ۱۲ ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر اسلام (ص)

تعدادی از علمای تشیع هم سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) را دوازدهم ربیع الاول می دانند.

—————————————
    آدرس منزل

خیابان قائم (عج) ، میدان قائم (عج)

طبقه ۳ ، واحد ۳۱

—————————————
    سال ۱۴۰۱ شمسی

ابتلای میرحسین موسوی به عارضه قلبی

استعفاء...محمد مخبر...معاون اول رئیس جمهور

انتصاب...حسین دهقان...معاون اول رئیس جمهور

مرگ میرحسین موسوی

مرگ پرویز مشرف

ترور و شهادت سید محمد حسینی قزوینی

—————————————

سال ۱۴۰۳ شمسی

رحلت سید علی سیستانی

ابتلای سید علی خامنه ای به عارضه سیاتیک و کناره گیری از رهبری

انتصاب سید ابراهیم رئیسی به مقام ولایت امر

انتصاب حسین دهقان به مقام ریاست هیئت دولت

—————————————

مدال فیلدز ریاضیات

هفت میلیون دلار

به پاس حل هفت مسئله لا ینحل هزاره

کاخ سفید شهر واشنگتن ، ایالات متحده آمریکا

۲ دی سال ۱۴۰۸ شمسی ، ۲۲ دسامبر سالروز ولادت سرینیواسا رامانوجان ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

سرینیواسا رامانوجان یک جوان مذهبی مستضعف اهل کشور هند بود که خودخوان ریاضیات را تحصیل نمود و با دعا و نیایش به کشف قضایای جدید در ریاضیات و حل مسائل دشوار موفق گردید. فیلم «مردی که بی نهایت را می دانست» بر اساس زندگینامه وی ساخته شده است.

—————————————

هجرت

بازگشت از آمریکا به ایران

۱۲ بهمن سال ۱۴۰۸ شمسی

—————————————

استقبال با شکوه مردمی

۱۳ بهمن سال ۱۴۰۸ شمسی ، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس

—————————————

۲۳ تیر سال ۱۴۰۹ شمسی سالروز تشکیل نخستین مجلس خبرگان رهبری ، ۱۳ ربیع الاول سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ، با تصمیم مجلس خبرگان رهبری ولایت امر به سید محمد مهدی میرباقری واگذار می گردد و سید ابراهیم رئیسی با وجود شایستگی های فراوان در سنگر دیگری خدمت خواهند نمود.

—————————————

جایزه نوبل فیزیک

به پاس کشف نظریه همه چیز

سوئد

۱۹ آذر سال ۱۴۰۹ شمسی ، ۱۰ دسامبر سالروز اهدای جوایز نوبل ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

آیین رونمایی

موسسه حفظ ، تنظیم و نشر آثار

۲۹ آبان سال ۱۴۱۱ شمسی ، ۱۸ نوامبر هفته جهانی کارآفرینی ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

قیام

معرفی خود به مردم جهان با لباس روحانیت و نصوص دینی

آیه شریفه ۶۷ سوره مبارکه مائده

«يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ...ای رسول، آنچه از جانب پروردگارت بر تو فرستاده شده ابلاغ نما...»

۱ فروردین سال ۱۴۱۲ شمسی عید نوروز ، ۱۸ ذوالحجه عید سعید غدیر

امام صادق (ع) :

«براستی که نوروز ، همان روزی است که پیامبر اکرم(ص) در غدیر خم برای امیرالمؤمنین علی(ع) عهد پس از خود را گرفت...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۸ ، صفحه ۱۱۹

—————————————

آزمایش

اولین موشک بالستیک قاره پیمای ایران

منظور موشکی نظامی با قابلیت حمل کلاهک هسته ای می باشد که برد آن به خاک ایالات متحده آمریکا برسد. نسخه فضایی چنین موشکی ، ماهواره های سنگین وزن را به راحتی در مدار جئوی زمین قرار می دهد.

۶ آبان سال ۱۴۱۳ شمسی سالروز ولادت حسن تهرانی مقدم (ره) ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

مرجعیت

افقه فقها

انتشار رساله توضیح المسائل

۱۴ مهر سال ۱۴۱۵ شمسی ، ۵ اکتبر روز جهانی معلم ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

پایان فعالیت تجاری موسسه حفظ،تنظیم و نشر آثار

۱۴ شهریور سال ۱۴۱۸ شمسی ، ۵ سپتامبر روز جهانی خیریه ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

خلافت

دولت کریمه

۲ شهریور سال ۱۴۱۹ شمسی هفته دولت ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

آزمایش

اولین بمب هسته ای ایران

۲۸ فروردین سال ۱۴۳۱ شمسی ، ۱۵ آوریل روز جهانی آزمایشگاه ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

جنگ آزادسازی فلسطین

۱۳ آبان سال ۱۴۳۲ شمسی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، ۲۲ ربیع الاول سالروز وقوع غزوه بنی نضیر (جنگ پیامبر اسلام ص با یهودیان)

—————————————

جنگ با ارتش ایالات متحده آمریکا در جهان اسلام

۱۳ آبان سال ۱۴۴۱ شمسی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، ۱ رجب سالروز وقوع غزوه تبوک (جنگ پیامبر اسلام ص با مسیحیان رومی)

—————————————

جنگ آزاد سازی کشمیر

۱۳ آبان سال ۱۴۴۴ شمسی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، ۲ شعبان سالروز وقوع غزوه بنی مصطلق (جنگ پیامبر اسلام ص با مشرکین)

—————————————

جنگ آزادسازی ترکستان شرقی

۱۳ آبان سال ۱۴۴۸ شمسی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، ۱۷ رمضان سالروز وقوع غزوه بدر (جنگ پیامبر اسلام ص با کفار قریش)

—————————————

فروپاشی ایالات متحده آمریکا

۲۲ بهمن سال ۱۴۴۹ شمسی سالروز فروپاشی رژیم پهلوی ، ۱۰ محرم روز عاشورا

امام باقر (ع) :

«آیا می دانید که این روز -عاشورا- چه روزی است؟ ... روزی است که خداوند دریا را برای بنی اسرائیل شکافت و فرعون و پیروانش را غرق کرد و موسی (ع) بر فرعون پیروز شد...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۲ ، صفحه ۲۵۸

—————————————

زیارت

مسجد الاقصی

بعد از پایان بازسازی شهر بیت المقدس

۳۱ مرداد سال ۱۴۵۲ شمسی ، ۲۱ آگوست روز جهانی مسجد ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

عقب نشینی ارتش اسپانیا از دو بندر سبته و ملیلیه در کشور مغرب

۲۷ تیر سال ۱۴۵۵ شمسی سالروز برقراری آتش بس میان ایران و عراق ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

رحلت

در اثر درد جانکاه ناشی از مسمومیت

۲۰‌ آذر سال ۱۴۵۹ شمسی سالروز ترور سید عبدالحسین دستغیب (ره) توسط یک زن عضو سازمان مجاهدین خلق ، ۲۸ صفر سالروز رحلت پیامبر اسلام(ص) در اثر مسمومیت توسط یک زن یهودی

—————————————

فروپاشی اتحادیه اروپا

۶ دی سال ۱۴۵۹ شمسی سالروز فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، ۱۳ ربیع الاول سالروز فروپاشی رژیم پهلوی

—————————————

آیه شریفه ۵۹ سوره مبارکه قصص

وَمَا كَانَ رَ‌بُّكَ مُهْلِكَ الْقُرَ‌ىٰ حَتَّىٰ يَبْعَثَ فِي أُمِّهَا رَ‌سُولًا يَتْلُو عَلَيْهِمْ آيَاتِنَا وَمَا كُنَّا مُهْلِكِي الْقُرَ‌ىٰ إِلَّا وَأَهْلُهَا ظَالِمُونَ

و پروردگار تو هرگز شهرها و آبادیها را هلاک نمی نماید تا اینکه در پایتخت آنها فرستاده ای مبعوث نماید که آیات ما را بر آنان بخواند و ما هرگز آبادیها و شهرها را هلاک نمی نماییم مگر آنکه اهلش ظالم باشند.

پایتخت ظالمان و ستمگران دنیای مدرن کاخ سفید شهر واشنگتن است.

حل هفت مسئله لاینحل هزاره در ریاضیات به تعبیر خواب فرعون توسط حضرت یوسف (ع) به تعلیم الهی شباهت تاریخی دارد.

کشف نظریه همه چیز که موجب ابطال پنج نظریه ابرریسمان در فیزیک نظری می گردد به ماجرای عصای حضرت موسی (ع) که ریسمانهای ساحران فرعون را از کار انداخت شباهت تاریخی دارد.

مرجعیت بدون تحصیل در حوزه علمیه و بهره بردن از استاد به شکل حضوری به امی بودن پیامبر اسلام (ص) و بهره مندی لقمان از حکمت الهی شباهت تاریخی دارد.

تولید ثروت ناشی از فعالیت تجاری موسسه نشر آثار و تامین تدریجی بخشی از بودجه دولت ایران جهت مقاومت در برابر قحطی به ماجرای تدبیر حضرت یوسف (ع) جهت نجات مردم مصر از قحطی شباهت تاریخی دارد.

پایان حاکمیت رژیم های طاغوتی در جهان اسلام به غرق شدن کافران در اثر طوفان بعد از نفرین حضرت نوح (ع) شباهت تاریخی دارد.

تشکیل خلافت اسلامی از شرق آسیا تا شمال آفریقا به قلمروی وسیع فرمانروایی حضرت سلیمان (ع) شباهت تاریخی دارد.

ساخت بمب هسته ای جهت بازدارندگی به ساخت زره و سپر توسط حضرت داوود (ع) به تعلیم الهی شباهت تاریخی دارد.

جنگ با اسرائیل و آزادسازی فلسطین به مبارزه حضرت ذوالقرنین (ع) با قوم یاجوج و ماجوج شباهت تاریخی دارد.

فتح و آزادسازی مسجد الاقصی در قدس شریف به فتح و آزادسازی مسجدالحرام در مکه مکرمه توسط نبی مکرم اسلام (ص) شباهت تاریخی دارد.

شکست و عقب نشینی ارتش آمریکا از جهان اسلام طی جنگ با مسلمانان ، به عذاب الهی سپاه ابرهه(اصحاب فیل) شباهت تاریخی دارد.

فروپاشی ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا به عذاب الهی فرعون و هامان شباهت تاریخی دارد.

قرار گرفتن خلافت مسلمانان جهان در ذریه مصطفی تا هفت نسل به فضل و سروری آل ابراهیم بر مردم جهان شباهت تاریخی دارد‌.

—————————————

آیات شریفه ۴ و ۵ سوره مبارکه اسراء

وَقَضَيْنَا إِلَىٰ بَنِي إِسْرَائِيلَ فِي الْكِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِي الْأَرْضِ مَرَّتَيْنِ وَ لَتَعْلُنَّ عُلُوًّا كَبِيرًا

بر بنی اسرائیل (قوم یهود) در کتاب (لوح محفوظ) مقرر نمودیم که قطعا دو نوبت در زمین فساد و برتری‌جویی بزرگی خواهید نمود.

فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ أُولَاهُمَا بَعَثْنَا عَلَيْكُمْ عِبَادًا لَنَا أُولِي بَأْسٍ شَدِيدٍ فَجَاسُوا خِلَالَ الدِّيَارِ ۚوَكَانَ وَعْدًا مَفْعُولًا

هرگاه نوبت نخستین فرا رسید، بندگان جنگاور خود را علیه شما بر می انگیزیم ، (اگر به فساد و برتری جویی ادامه دهید، به منظور اجرای عدالت) خانه‌ها را جستجو خواهند نمود ؛ و این وعده‌ای است تحقق پذیر.

—————————————

امام صادق (ع) :

« بَعَثْنٰا عَلَيْكُمْ عِبٰاداً لَنٰا أُولِي بَأْسٍ شَدِيدٍ فَجٰاسُوا خِلاٰلَ اَلدِّيٰارِ »

قَوْمٌ يَبْعَثُهُمْ اَللَّهُ قَبْلَ خُرُوجِ اَلْقَائِمِ (عج) لاَ يَدَعُونَ وَتْراً لِآلِ مُحَمَّدٍ إِلاَّ حَرَّقُوهُ (قَتَلُوهُ)

«وَ كٰانَ وَعْداً مَفْعُولاً»

قَبْلَ قِيَامِ اَلْقَائِمِ (عج)...

«بندگان جنگاور خود را علیه شما برمی انگیزیم ، (اگر به فساد و برتری جویی ادامه دهید، به منظور اجرای عدالت) خانه‌ها را جستجو خواهند نمود»

قومی می باشند كه خداوند متعال ، قبل از ظهور قائم (عج) ، ایشان را بر می انگیزد ‌تا هر فردی را كه در حقّ آل محمّد ستم نموده باشد ، بکشند.

«وعده ای تحقق پذیر است»

پیش از قیام قائم (عج)...

التفسير (للعیاشی) ، جلد ۲ ، صفحه ۲۸۱

نوبت دوم فساد و برتری جویی بزرگ بنی اسرائیل روی زمین در آستانه ظهور قائم آل محمد (عج) رخ خواهد داد.

—————————————

امام صادق (ع) :

(فَقالَ ثَلاثَ مَرّاتٍ)

«هُمْ وَ اَللَّهِ أَهْلُ قُمَّ .»

(سه مرتبه این عبارت را تکرار فرمودند)

«آنها به خداوند سوگند اهل قم می باشند.»

—————————————

وَ رُوِيَ عَنْ عِدَّةٍ مِنْ أَهْلِ اَلرَّيِّ : أَنَّهُمْ دَخَلُوا عَلَى أَبِي عَبْدِ اَللَّهِ عَلَيْهِ السَّلاَمُ وَ قَالُوا نَحْنُ مِنْ أَهْلِ اَلرَّيِّ فَقَالَ : «مَرْحَباً بِإِخْوَانِنَا مِنْ أَهْلِ قُمَّ» فَقَالُوا نَحْنُ مِنْ أَهْلِ اَلرَّيِّ فَأَعَادَ اَلْكَلاَمَ قَالُوا ذَلِكَ مِرَاراً وَ أَجَابَهُمْ بِمِثْلِ مَا أَجَابَ بِهِ أَوَّلاً ...

جمعی از مردم رى روايت می نمایند كه بر امام صادق (ع) وارد شدند و گفتند: ما اهل رى هستيم،فرمود:«مرحبا به برادران قمى ما». گفتند ما اهل رى هستيم و سخن خود را باز تکرار نمود،چند بار گفتند و همان پاسخ را شنيدند...

—————————————

آیات شریفه ۲ تا ۶ سوره مبارکه الروم

غَلَبَت الرُّومُ

رومیان (بر مسلمانان) چیره شده اند.

فِي أَدْنَى الْأَرْضِ وَهُمْ مِنْ بَعْدِ غَلَبِهِمْ سَيُغْلَبُون

در خاور نزدیک و بعد از این چیرگی شان ، شکست خواهند خورد.

فِي بِضْعِ سِنِينَ لِلَّهِ الْأَمْرُ مِنْ قَبْلُ وَمِنْ بَعْدُ وَ يَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ

طی چند سال ، قبل و بعد امر از آن خداوند متعال است و مومنان در آن هنگام شادمان خواهند گشت.

بِنَصْرِ اللَّهِ يَنْصُرُ مَنْ يَشَاءُ وَهُوَ الْعَزِيزُ الرَّحِيمُ

با نصرت الهی و خداوند متعال هر فردی را که بخواهد یاری می نماید و الله عزیز و رحیم است.

وَعْدَ اللَّهِ لَا يُخْلِفُ اللَّهُ وَعْدَهُ وَلَٰكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ

وعده الله است ، خداوند متعال از وعده خویش تخلف نمی نماید ولی اکثر مردم نمی دانند.

—————————————

امام صادق (ع) :

«اَللَّهُ أَجَلُّ وَ أَكْرَمُ وَ أَعْظَمُ مِنْ أَنْ يَتْرُكَ اَلْأَرْضَ بِلاَ إِمَامٍ عَادِلٍ»

قَالَ قُلْتُ لَهُ جُعِلْتُ فِدَاكَ فَأَخْبِرْنِي بِمَا أَسْتَرِيحُ إِلَيْهِ قَالَ:

«يَا أَبَا مُحَمَّدٍ لَيْسَ تَرَى أُمَّةُ مُحَمَّدٍ (ص) فَرَجاً أَبَداً مَا دَامَ لِوُلْدِ بَنِي فُلاَنٍ مُلْكٌ. فَإِذَا اِنْقَرَضَ مُلْكُهُمْ ، أَتَاحَ اَللَّهُ لِأُمَّةِ مُحَمَّدٍ (ص) رَجُلاً مِنَّا أَهْلَ اَلْبَيْتَ (ع) يُشِيرُ بِالتُّقَى وَ يَعْمَلُ بِالْهُدَى وَ لاَ يَأْخُذُ فِي حُكْمِهِ اَلرِّشَا وَ اَللَّهِ إِنِّي لَأَعْرِفُهُ بِاسْمِهِ وَ اِسْمِ أَبِيهِ ، ثُمَّ يَأْتِي اَلْغَلِيظُ اَلْقَصَرَةِ ذُو اَلْخَالِ وَ اَلشَّامَتَيْنِ اَلْقَائِمُ (عج) اَلْعَادِلُ اَلْحَافِظُ لِمَا اُسْتُودِعَ يَمْلَأُهَا عَدْلاً وَ قِسْطاً كَمَا مَلَأَهَا اَلْفُجَّارُ جَوْراً وَ ظُلْماً.»

«خداوند اجل و اکرم و اعظم از این است که زمین را بدون امام عادل رها نماید»

.ابوبصیر گفت: قربانت گردم ؛ چیزی به من اطلاع دهید که موجب آرامش خاطرم باشد. فرمود:

«تا زمانی که بنی فلان (بر امت) فرمانروایی می نمایند امت محمد (ص) هرگز با نیک بختی روبرو نخواهند شد. هرگاه فرمانروایی آنها پایان یافت ، خداوند متعال برای امت محمد (ص) ، مردی از ما اهل بیت (ع) آماده نماید که به تقوا اشاره و به هدایت رفتار می نماید و در فرمانروایی خود رشوه نگیرد ، به خداوند متعال سوگند وی را به نام و نام پدر می شناسم. سپس مرد ستبر نيرومند که دارای خال و دو شامه می باشد، خواهد آمد. وی قائم (عج) عادل و حافظ امانت الهی است. زمین را از عدل و داد پر می نماید ، چنان‌که ستم پیشگان آن را از ظلم و ستم پر نموده باشند.»

إقبال الأعمال ، جلد ۲ ، صفحه ۵۹۹

إثبات الهداة بالنصوص و المعجزات ، جلد ۵ ، صفحه ۲۱۱

امام عادل : پیشوای الهی عدالت پیشه

بنی فلان : آل سعود ، آل خلیفه ، آل نهیان ، آل صباح ، آل ثانی ، آل سعید ، آل بارزانی و آل اسد ...

رجلا «منا اهل البیت (ع) » : مانند سلمان فارسی

—————————————

معصوم (ع) :

«يَنْزِلُ خَلِيفَةٌ مِنْ بَنِي هَاشِمٍ بَيْتَ اَلْمَقْدِسِ يَمْلَأُ اَلْأَرْضَ عَدْلاً، يَبْنِي بَيْتَ اَلْمَقْدِسِ بِنَاءً لَمْ يُبْنَ مِثْلُهُ، يَمْلِكُ أَرْبَعِينَ سَنَةً ، تَكُونُ هُدْنَةُ اَلرُّومِ عَلَى يَدَيْهِ فِي سَبْعِ سِنِينَ بَقِينَ مِنْ خِلاَفَتِهِ، ثُمَّ يَغْدِرُونَ بِهِ، ثُمَّ يَجْتَمِعُونَ لَهُ بِالْعَمْقِ ، فَيَمُوتُ فیها غَمّاً ، ثُمَّ يَلِي بَعْدَهُ رَجُلٌ مِنْ بَنِي هَاشِمٍ (عج) ، ثُمَّ تَكُونُ هَزِيمَتُهُمْ وَ فَتْحُ اَلْقُسْطَنْطِينِيَّةِ عَلَى يَدَيْهِ ، ثُمَّ يَسِيرُ إِلَى رُومِيَّةَ فَيَفْتَحُهَا وَ يَسْتَخْرِجُ كُنُوزَهَا وَ مَائِدَةَ سُلَيْمَانَ بْنِ دَاوُدَ ، ثُمَّ يَرْجِعُ إِلَى بَيْتِ اَلْمَقْدِسِ فَيَنْزِلُهَا، وَ يَخْرُجُ اَلدَّجَّالُ فِي زَمَانِهِ، وَ يَنْزِلَ عِيسَى بْنُ مَرْيَمَ (ع) فَيُصَلِّي خَلْفَهُ .»

«خلیفه ای از بنی هاشم وارد بیت المقدس می شود و زمین را از عدل و داد پر و بیت المقدس را به گونه ای بازسازی می نماید که مانند آن ساخته نشده است ، چهل سال فرمانروایی می نماید ، به فرمان وی آتش بس با رومیان در هفت سال پایانی خلافت وی رخ خواهد داد . در نهایت به وی خیانت می شود و مردم به خاطر وی در عمق گردهم می آیند . در آنجا (عمق) ، از غم و اندوه می میرد.سپس مرد دیگری از بنی هاشم (عج) ولایت امر را بر عهده می گیرد ، چندی بعد آنها (رومیان) را شکست داده و قسطنطنیه را فتح می نماید. در گام بعدی رو به سوی رومیه نهاده و آنجا را فتح نموده و گنج های آن و سفره سلیمان بن داوود را خارج می نماید ، بعد از آن به سوی بیت المقدس بازگشته ، وارد آن می شود . دجال در زمان وی خروج می نماید ، عیسی بن مریم (ع) فرود می آید و پشت سر وی نماز می گزارد.»

التشريف بالمنن في التعريف بالفتن ، جلد ۱ ، صفحه ۱۶۹

—————————————

معصوم (ع) :

«يَلِي رَجُلٌ مِنَّا فِي آخِرِ اَلزَّمَانِ يَمْلِكُ أَرْبَعِينَ سَنَةً تَكُونُ اَلْمَلاَحِمُ لِسَبْعَ سِنِينَ بَقِينَ مِنْ خِلاَفَتِهِ فَيَمُوتُ بِالْأَعْمَاقِ غَمّاً، ثُمَّ يَلِيهَا رَجُلٌ مِنَّا ذُو شَأْمَتَيْنِ (عج) ، فَعَلَى يَدَيْهِ يَكُونُ اَلْفَتْحُ يومئذ.»

«مردی از ما در آخرالزمان ولایت امر را بر عهده می گیرد ؛ چهل سال فرمانروایی می نماید ؛ تا هفت سال باقی مانده از خلافتش ، جنگهای خونینی رقم خواهد خورد ؛ در اعماق از اندوه و غم می میرد.سپس مردی از ما دارای دو شامه (عج) ولایت امر را بر عهده می گیرد و در آن هنگام فتح (روم) به فرمان وی خواهد بود. »

الفتن ، نعيم بن حماد ، صفحات ۲۸۶ و ٣٠٨

التشريف بالمنن في التعريف بالفتن ، جلد ۱ ، صفحه ۱۶۷

عمق یا اعماق : تهران

از آنجایی که هسته‌ی اولیه‌ی روستای تهران در کوهپایه یا پایه‌ی کوه شکل گرفته، در آن زمان لقب «ته ‌ران» به معنی انتهای ران کوه به آن داده شده و به مرور از «ته ‌ران» به «تهران» تبدیل شده است.

—————————————

امام علی (ع) :

« ... يَبْعَثَ اَللَّهُ رَجُلاً فِي آخِرِ اَلزَّمَانِ وَ كَلَبٍ مِنَ اَلدَّهْرِ وَ جَهْلٍ مِنَ اَلنَّاسِ يُؤَيِّدُهُ اَللَّهُ بِمَلاَئِكَتِهِ وَ يَعْصِمُ أَنْصَارَهُ وَ يَنْصُرُهُ بِآيَاتِهِ وَ يُظْهِرُهُ عَلَى اَلْأَرْضِ حَتَّى يَدِينُوا طَوْعاً وَ كَرْهاً يَمْلَأُ اَلْأَرْضَ عَدْلاً وَ قِسْطاً وَ نُوراً وَ بُرْهَاناً يَدِينُ لَهُ عَرْضُ اَلْبِلاَدِ وَ طُولُهَا حَتَّى لاَ يَبْقَى كَافِرٌ إِلاَّ آمَنَ وَ لاَ طَالِحٌ إِلاَّ صَلَحَ وَ تَصْطَلِحُ فِي مُلْكِهِ اَلسِّبَاعُ وَ تُخْرِجُ اَلْأَرْضُ نَبْتَهَا وَ تُنْزِلُ اَلسَّمَاءُ بَرَكَتَهَا وَ تَظْهَرُ لَهُ اَلْكُنُوزُ يَمْلِكُ مَا بَيْنَ اَلْخَافِقَيْنِ أَرْبَعِينَ عَاماً فَطُوبَى لِمَنْ أَدْرَكَ أَيَّامَهُ وَ سَمِعَ كَلاَمَهُ .»

« ...خداوند متعال مردی را در آخرالزمان ؛ روزگاری سخت که جهل مردم را فراگرفته مبعوث و به وسیله ملائکه خود وی را تأیید و یاران وی را نگاهداری می نماید. با آیات و معجزات خود وی را یاری نموده و بر اهل زمین ظاهر می گرداند تا اینکه مردم خواه ناخواه مطیع و منقاد وی شوند؛ وی زمین را بعد از آنکه پر از ظلم و ستم شده باشد ، پر از عدل ، داد ، نور و برهان خواهد نمود ؛ عرض و طول شهرها برای وی مطیع گردند ؛ کافری نیست مگر اینکه ایمان می‌آورد و تبهکاری نیست مگر اینکه نیکوکار خواهد شد؛ درندگان در زمان فرمانروایی وی صلح و سازش می‌نمایند؛ زمین گیاهان خود را می‌رویاند و آسمان برکات خود را فرو می‌ریزد؛ گنجها برای وی ظاهر خواهند شد و مدت چهل سال مالک شرق و غرب خواهد شد؛ خوشا به حال فردی که روزگار وی را درک نماید و به سخن وی گوش فرا دهد.»

الاحتجاج ، جلد ۲ ، صفحه ۲۹۰

—————————————

امام علی (ع) :

«و ستأتي اليهود من الغرب لانشاء دولتهم بفلسطين. قال الناس: يا أبا الحسن أنى تكون العرب؟ أجاب: آنذاك تكون مفككة القوى مفككة العرى غير متكاتفة و غير مترادفة. ثم سئل (ع):أيطول هذا البلاء؟ قال: لا حتى إذا أطلقت العرب أعنتها و رجعت إليها عوازم احلامها عندئذ يفتح على يدهم فلسطين و تخرج العرب ظافرة و موحدة، و ستأتي النجدة من العراق كتب على راياتها القوة، و تشترك العرب و الإسلام كافة لتخلص فلسطين معركة و أي معركة في جل البحر تخوض الناس في الدماء و يمشي الجريح على القتيل. ثم قال (ع): و ستفعل العرب ثلاثا و في الرابعة يعلم اللّه ما في نفوسهم من الثبات و الايمان فيرفرف على روسهم النصر. ثم قال: و ايم اللّه يذبحون ذبح النعاج حتى لا يبقى يهودي في فلسطين.»

« یهود برای تشکیل دولت خود در فلسطین، از غرب خواهند آمد.عرضه داشتند: یا اباالحسن! پس عرب‌ها در آن موقع کجا خواهند بود؟ فرمود: در آن زمان عرب‌ها نیروهایشان از هم پاشیده و ارتباط آنها از هم گسیخته، و متّحد و هماهنگ نیستند. از آن حضرت سؤال شد: آیا این بلا و گرفتاری طولانی خواهد بود؟ فرمود: خیر، مگر زمانی که عرب‌ها زمام امور خودشان را از نفوذ دیگران رها ساخته و تصمیم‌های جدّی آنان دوباره تجدید شود . آنگاه سرزمین فلسطین به دست آنها فتح خواهد شد ، و عرب‌ها پیروز و متّحد خواهند گردید ، و نیروهای کمکی از عراق (عراق ِعجم) به آنان خواهد رسید که بر روی پرچم‌هایشان نوشته شده است القوّة. عرب‌ها و سایر مسلمانان همگی مشترکاً برای نجات فلسطین قیام خواهند نمود و چه جنگ بسیار سختی که در وقت مقابله با یکدیگر در بخش عظیمی از دریا روی خواهد داد که در اثر آن مردمان در خون شناور شده و افراد مجروح بر روی اجساد کشته‌ها عبور نمایند‌.آنگاه فرمود: و عرب‌ها سه بار با یهود می‌جنگند، و در مرحله چهارم که خداوند ثبات قدم و ایمان و صداقت آنها را دانست همای پیروزی بر سرشان سایه می‌افکند . بعد از آن فرمود : به خدای بزرگ سوگند که یهودیان مانند گوسفند کشته می‌شوند تا جایی که حتّی یک نفر یهودی هم در فلسطین باقی نخواهد ماند.»

عقائد الإمامية الإثني عشرية، سید ابراهیم موسوی زنجانی ، جلد ‏۱ ، صفحه ۲۷۰

—————————————

آیه شریفه ۶ سوره مبارکه ق

وَكَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّن قَرْنٍ هُمْ أَشَدُّ مِنْهُم بَطْشًا فَنَقَّبُوا فِي الْبِلَادِ هَلْ مِن مَّحِيصٍ

چه بسیار اقوامی را که پیش از آنها هلاک نمودیم، اقوامی که از آنان قویتر بودند و شهرها (و کشورها) را گشودند؛ آیا راه فراری (از عذاب الهی) وجود دارد؟

—————————————

امام صادق (ع) :

«...سَيَأْتِي زَمانٌ تَكُونُ بَلْدَةُ قُمَ وَأَهْلُهَا حُجَّةً عَلَى الخَلائِقِ، وَذَلِكَ فِي زَمانِ غَيْبَةِ قَائِمِنَا (عج) إِلى ظُهُورِهِ ، وَلَوْلا ذَلِكَ لَسَاخَتِ الأَرْضُ بِأَهْلِهَا وإنَّ الملائكةَ لَتَدْفَعُ البَلايا عَن قُمّ وأهلِهِ ، وما قَصدَهُ جَبّارٌ بسُوءٍ إلّا قَصمَهُ قاصِمُ الجَبّارِينَ ...»

«...روزگارى خواهد آمد كه شهر قم و مردمان آن بر ديگر مردمان حجّت باشند. آن روزگار در زمان غيبت قائم (عج) تا هنگام ظهور ایشان است. اگر چنين نبود زمين اهل خود را در كامش فرو مى برد . فرشتگان بلايا را از قم و مردم قم دور مى نمایند. هيچ ستمگرى آهنگ بدى به آنان نمى نماید مگر آن كه در هم شكننده ستمگران او را در هم مى شكند...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۷ ، صفحه ۲۱۲

—————————————

امام صادق (ع) :

«...يَظْهَرُ اَلْعِلْمُ بِبَلْدَةٍ يُقَالُ لَهَا قُمُّ وَ تَصِيرُ مَعْدِناً لِلْعِلْمِ وَ اَلْفَضْلِ حَتَّى لاَ يَبْقَى فِي اَلْأَرْضِ مُسْتَضْعَفٌ فِي اَلدِّينِ حَتَّى اَلْمُخَدَّرَاتُ فِي اَلْحِجَالِ وَ ذَلِكَ عِنْدَ قُرْبِ ظُهُورِ قَائِمِنَا (عج) فَيَجْعَلُ اَللَّهُ قُمَّ وَ أَهْلَهُ قَائِمِينَ مَقَامَ اَلْحُجَّةِ (عچ) وَ لَوْ لاَ ذَلِكَ لَسَاخَتِ اَلْأَرْضُ بِأَهْلِهَا وَ لَمْ يَبْقَ فِي اَلْأَرْضِ حُجَّةٌ فَيُفِيضُ اَلْعِلْمُ مِنْهُ إِلَى سَائِرِ اَلْبِلاَدِ فِي اَلْمَشْرِقِ وَ اَلْمَغْرِبِ فَيَتِمُّ حُجَّةُ اَللَّهِ عَلَى اَلْخَلْقِ حَتَّى لاَ يَبْقَى أَحَدٌ عَلَى اَلْأَرْضِ لَمْ يَبْلُغْ إِلَيْهِ اَلدِّينُ وَ اَلْعِلْمُ ثُمَّ يَظْهَرُ اَلْقَائِمُ (عج)...»

«...علم و دانش در شهرى به نام قم آشكار گردد و اين شهر به كانون علم و فضل تبديل شود، تا جايى كه در روى زمين، مستضعف دينى باقى نماند، حتى زنان پرده نشين. اينها همه در زمانى اتفاق افتد كه ظهور قائم ما، نزديك است. خداوند، قم و اهل آن را به قائم مقام حجت (عج) قرار مى دهد. اگر چنین نشود، بى گمان زمين، مردم را در كام خود فرو مى برد و در زمين، حجّتى باقى نمى ماند. علم و دانش از قم به ساير نقاط شرق و غرب عالم سرازير و بدين سان حجّت خداوند متعال بر خلق تمام مى گردد، تا جايى كه در روى زمين فردی باقى نمى ماند كه دين و علم به او نرسيده باشد؛ پس از آن، قائم (عج) ظهور مى نماید...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۷ ، صفحه ۲۱۳

—————————————

امام صادق (ع) :

«تُرْبَةُ قُمَّ مُقَدَّسَةٌ وَ أَهْلُهَا مِنَّا وَ نَحْنُ مِنْهُمْ لاَ يُرِيدُهُمْ جَبَّارٌ بِسُوءٍ إِلاَّ عُجِّلَتْ عُقُوبَتُهُ...»

«خاك قم، مقدّس است و مردم آن، از ما هستند و ما از آنهاييم. هر جبّارى كه بخواهد به آنان بدى و گزندى برساند، زود كيفر بيند...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۷ ، صفحه ۲۱۸

—————————————

امام علی (ع) :

«إِذَا رَأَيْتُمُ اَلرَّايَاتِ اَلسُّودَ فَالْزَمُوا اَلْأَرْضَ، فَلاَ تُحَرِّكُوا أَيْدِيَكُمْ وَ لاَ أَرْجُلَكُمْ، ثُمَّ يَظْهَرُ قَوْمٌ ضُعَفَاءُ (صِغَارٌ) لاَ يُؤْبَهُ لَهُمْ، قُلُوبُهُمْ كَزُبَرِ اَلْحَدِيدِ، أَصْحَابُ اَلدَّوْلَةِ، لاَ يَفُونَ بِعَهْدٍ وَ لاَ مِيثَاقٍ يَدْعُونَ إِلَى اَلْحَقِّ وَ لَيْسُوا مِنْ أَهْلِهِ، أَسْمَاؤُهُمُ اَلْكُنَى، وَ نِسْبَتُهُمُ اَلْقُرَى، شُعُورُهُمْ مُرخَاةٌ كَشُعُورِ اَلنِّسَاءِ حَتَّى يَخْتَلِفُوا فِيمَا بَيْنَهُمْ، ثُمَّ يُؤْتِي اَللَّهِ اَلْحَقَّ مَنْ يَشَاءُ.»

«زمانی که پرچم‌های سیاه را دیدید بر زمین باقی بمانید و دستان و پاهایتان را تکان ندهید (برای یاری و پیوستن به آنها اقدامی انجام ندهید) سپس مردمی ناتوان (کم جمعیت) ظاهر می گردند که به آنها اعتنایی نمی شود، قلب‌هایشان مانند براده‌های آهن سخت است. آن‌ها مدعی دولت (خلافت) هستند اما به هیچ عهد و میثاقی پایبند نیستند به حق دعوت می نمایند و اهل آن نیستند. اسم‌هایشان، کُنیه و نسب‌هایشان از نام شهر یا کشورها گرفته شده است.موهای سرشان مانند موهای سر زنان بلند است. تا اینکه میان خود اختلاف نظر پیدا می‌نمایند سپس خداوند حق را به فردی که بخواهد ، اعطا می نماید.»

التشريف بالمنن في التعريف بالفتن ، جلد ۱ ، صفحه ۸۹

پرچمهای سیاه : القاعده

مردمی ناتوان : داعش

فردی که بخواهد : مصطفی

—————————————

امام صادق (ع) :

«إِنَّ لِصَاحِبِ هَذَا اَلْأَمْرِ (عج) غَيْبَتَيْنِ إِحْدَاهُمَا تَطُولُ حَتَّى يَقُولَ بَعْضُهُمْ مَاتَ وَ بَعْضُهُمْ يَقُولُ قُتِلَ وَ بَعْضُهُمْ يَقُولُ ذَهَبَ فَلاَ يَبْقَى عَلَى أَمْرِهِ مِنْ أَصْحَابِهِ إِلاَّ نَفَرٌ يَسِيرٌ لاَ يَطَّلِعُ عَلَى مَوْضِعِهِ أَحَدٌ مِنْ وَلِيٍّ وَ لاَ غَيْرِهِ إِلاَّ اَلْمَوْلَى اَلَّذِي يَلِي أَمْرَهُ.»

«صاحب اين امر (عج) داراى دو غيبت است . يكى از آن دو چندان به درازا مى‌كشد كه پاره‌اى از مردم گويند مرده و بعضى گويند كشته شده و عدّه‌اى از آنها گویند وی رفته است و از اصحاب وی جز افراد اندكى فردی بر امر وی باقى نمى‌ماند و از جايگاه وی هيچ فردی از دوست و بيگانه آگاهى نمى‌يابد مگر یار وفاداری که امر وی را برعهده می گیرد.»

الغيبة (للنعمانی) ، جلد ۱ ، صفحه ۱۷۱

اصحابی که بر امر وی (نیابت امام در عصر غیبت) باقی می مانند :

سید روح الله خمینی (۱۳۵۷) مانند عمار بن یاسر

سید علی خامنه ای (۱۳۶۸) مانند مقداد بن عمرو

سید ابراهیم رئیسی (۱۴۰۳) مانند کمیل بن زیاد

سید محمد مهدی میرباقری (۱۴۰۹) مانند ابوذر غفاری

مصطفی (یار وفاداری که امر وی را بر عهده می گیرد) (۱۴۱۹) مانند سلمان فارسی

گردهمایی مصطفی ، حضرت قائم (عج) و حضرت خضر (ع) در مسجد مقدس جمکران به گردهمایی حضرت یوشع بن نون (ع) ، حضرت موسی (ع) و حضرت خضر (ع) شباهت تاریخی دارد. حضرت یوشع بن نون (ع) نایب و جانشین حضرت موسی (ع) بود. مصطفی هم نایب و جانشین حضرت قائم (عج) می باشد.

—————————————

آیات شریفه ۵۴ ، ۵۵ و ۵۶ سوره مبارکه مائده

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دِينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَيُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِينَ يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ذَٰلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ

إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ

وَمَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ

—————————————

آیات شریفه ٢ ، ۳ و ۴ سوره مبارکه جمعه

هُوَ الَّذِي بَعَثَ فِي الْأُمِّيِّينَ رَسُولاً مِنْهُمْ يَتْلُوا عَلَيْهِمْ آياتِهِ وَ يُزَكِّيهِمْ وَ يُعَلِّمُهُمُ الْكِتابَ وَ الْحِكْمَةَ وَ إِنْ كانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِي ضَلالٍ مُبِينٍ

وَآخَرِينَ مِنْهُمْ لَمَّا يَلْحَقُوا بِهِمْ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ

ذَٰلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ

—————————————

آیه شریفه ۳۸ سوره مبارکه محمد

هَا أَنْتُمْ هَٰؤُلَاءِ تُدْعَوْنَ لِتُنْفِقُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَمِنْكُمْ مَنْ يَبْخَلُ وَمَنْ يَبْخَلْ فَإِنَّمَا يَبْخَلُ عَنْ نَفْسِهِ وَ اللَّهُ الْغَنِيُّ وَ أَنْتُمُ الْفُقَرَاءُ وَ إِنْ تَتَوَلَّوْا يَسْتَبْدِلْ قَوْمًا غَيْرَكُمْ ثُمَّ لَا يَكُونُوا أَمْثَالَكُمْ

صدق الله العلي العظيم

—————————————

ذیل این آیات شریفه ، احادیث زیر مطرح شده است.

پیامبر اسلام (ص) :

« لَوْ كَانَ اَلْإِيمَانُ عند الثُّرَيَّا لَنَالَهُ رِجَالٌ أو رَجُلٌ من فارس.»

صحيح البخاری ، جلد ۶ ، صفحه ۶۳

—————————————

پیامبر اسلام (ص) :

«لَوْ كَانَ الْعِلْمُ مَنُوطاً بِالثُّرَيا لَتَنَاوَلَتْهُ رِجَالٌ مِنْ فَارِسَ.»

قرب الاسناد ، صفحه ۵۲

—————————————

پیامبر اسلام (ص) :

« لَوْ كَانَ الدِّينُ عِنْدَ الثُّرَيا لَذَهَبَ بِهِ رَجُلٌ مِنْ فَارِسَ...»

صحيح مسلم ، جلد ۷ ، صفحه ۱۹۱

من الله التوفیق ؛ ان شاء الله.
    Last edited by iMosi; 26-11-2022 at 01:26.

آخر فروم باز italodance's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Copyright

پيش فرض

اعوذبالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

امام کاظم (ع) :

«رَجُلٌ مِنْ أَهْلِ قُمَّ يَدْعُو اَلنَّاسَ إِلَى اَلْحَقِّ يَجْتَمِعُ مَعَهُ قَوْمٌ كَزُبَرِ اَلْحَدِيدِ لاَ تُزِلُّهُمُ اَلرِّيَاحُ اَلْعَوَاصِفُ وَ لاَ يَمَلُّونَ مِنَ اَلْحَرَبِ وَ لاَ يَجْبُنُونَ وَ عَلَى اَللَّهِ يَتَوَكَّلُونَ وَ اَلْعٰاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ.»

«مردی از اهل قم مردم را به حق فراخواند ، قومی که همچون پاره های آهن استوار هستند پیرامون وی گردآیند. بادهای تند حوادث آنان را نلغزاند ، از جنگ خسته نشده و نترسند ، بر خداوند متعال توکل نمایند و سرانجام نیک از آن پرهیزگاران می باشد.»

امام صادق (ع) :

«رَأْيُ اَلْمُؤْمِنِ وَ رُؤْيَاهُ فِي آخِرِ اَلزَّمَانِ عَلَى سَبْعِينَ جُزْءاً مِنْ أَجْزَاءِ اَلنُّبُوَّةِ .»

الکافي ، جلد ۸ ، صفحه ۹۰

—————————————

معصوم (ع) :

«أَنَّ رُؤْيَا اَلْمُؤْمِنِ صَحِيحَةٌ لِأَنَّ نَفْسَهُ طَيِّبَةٌ وَ يَقِينَهُ صَحِيحٌ وَ تَخْرُجُ فَتَتَلَقَّى مِنَ اَلْمَلاَئِكَةِ فَهِيَ وَحْيٌ مِنَ اَللَّهِ اَلْعَزِيزِ اَلْجَبَّارِ.»

جامع الأخبار ، جلد ۱ ، صفحه ۱۷۲

—————————————

امام علی (ع) :

« رُؤْيَا اَلْمُؤْمِنِ تَجْرِي مَجْرَى كَلاَمٍ تَكَلَّمَ بِهِ اَلرَّبُّ عِنْدَهُ»

کنز الفوائد ، جلد ۲ ، صفحه ۶۱

—————————————

پیامبر اسلام (ص) درباره آیه شریفه «لَهُمُ اَلْبُشْرىٰ فِي اَلْحَيٰاةِ اَلدُّنْيٰا وَ فِي اَلْآخِرَةِ» (یونس/۶۴) :

« الرُّؤْیَا الصَّالِحَهًُْ یُبَشَّرُ بِهَا الْمُؤْمِنُ جُزْءٌ مِنْ سِتَّهًٍْ وَ أَرْبَعِینَ جُزْءاً مِنَ النُّبُوَّهًِْ فَمَنْ رَأَی ذَلِکَ فَلْیُخْبِرْ بِهَا...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۸ ، صفحه ۱۹۱

—————————————

پیامبر اسلام (ص) :

«مَنْ لَمْ یُؤمِنْ بِالرُّؤْیَا الصَّادِقَهِ فَاِنَّهُ لَمْ یُوْمِنْ بِاللّهِ وَ رَسوُلِهِ »

کنزالعمال ، جلد ۱۵ ، صفحه ۳۷۱

—————————————

پیامبر اسلام (ص)

«إِذَا اِقْتَرَبَ اَلزَّمَانُ لَمْ تَكَدْ رُؤْيَا اَلْمُؤْمِنِ تَكْذِبُ وَ أَصْدَقُهُمْ رُؤْيَا أَصْدَقُهُمْ حَدِيثاً...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۸ ، صفحه ۱۹۲

ولادت مصطفی

۳۱ شهریور سال ۱۳۷۰ شمسی سالروز ولادت سید روح الله خمینی (ره) ، ۱۲ ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر اسلام (ص)

تعدادی از علمای تشیع هم سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) را دوازدهم ربیع الاول می دانند.

—————————————
    آدرس منزل

خیابان قائم (عج) ، میدان قائم (عج)

طبقه ۳ ، واحد ۳۱

—————————————
    سال ۱۴۰۱ شمسی

ابتلای میرحسین موسوی به عارضه قلبی

استعفاء...محمد مخبر...معاون اول رئیس جمهور

انتصاب...حسین دهقان...معاون اول رئیس جمهور

مرگ میرحسین موسوی

مرگ پرویز مشرف

ترور و شهادت سید محمد حسینی قزوینی

—————————————

سال ۱۴۰۳ شمسی

رحلت سید علی سیستانی

ابتلای سید علی خامنه ای به عارضه سیاتیک و کناره گیری از رهبری

انتصاب سید ابراهیم رئیسی به مقام ولایت امر

انتصاب حسین دهقان به مقام ریاست هیئت دولت

—————————————

مدال فیلدز ریاضیات

هفت میلیون دلار

به پاس حل هفت مسئله لا ینحل هزاره

کاخ سفید شهر واشنگتن ، ایالات متحده آمریکا

۲ دی سال ۱۴۰۸ شمسی ، ۲۲ دسامبر سالروز ولادت سرینیواسا رامانوجان ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

سرینیواسا رامانوجان یک جوان مذهبی مستضعف اهل کشور هند بود که خودخوان ریاضیات را تحصیل نمود و با دعا و نیایش به کشف قضایای جدید در ریاضیات و حل مسائل موفق گردید. فیلم «مردی که بی نهایت را می دانست» بر اساس زندگینامه وی ساخته شده است.

—————————————

هجرت

بازگشت از آمریکا به ایران

۱۲ بهمن سال ۱۴۰۸ شمسی

—————————————

استقبال با شکوه مردمی

۱۳ بهمن سال ۱۴۰۸ شمسی ، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس

—————————————

۲۳ تیر سال ۱۴۰۹ شمسی سالروز تشکیل نخستین مجلس خبرگان رهبری ، ۱۳ ربیع الاول سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ، با تصمیم مجلس خبرگان رهبری ولایت امر به سید محمد مهدی میرباقری واگذار می گردد و سید ابراهیم رئیسی با وجود شایستگی های فراوان در سنگر دیگری خدمت خواهند نمود.

—————————————

جایزه نوبل فیزیک

به پاس کشف نظریه همه چیز

سوئد

۱۹ آذر سال ۱۴۰۹ شمسی ، ۱۰ دسامبر سالروز اهدای جوایز نوبل ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

آیین رونمایی

موسسه حفظ ، تنظیم و نشر آثار

۲۹ آبان سال ۱۴۱۱ شمسی ، ۱۸ نوامبر هفته جهانی کارآفرینی ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

قیام

معرفی خود به مردم جهان با لباس روحانیت و نصوص دینی

آیه شریفه ۶۷ سوره مبارکه مائده

«يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ...ای رسول، آنچه از جانب پروردگارت بر تو فرستاده شده ابلاغ نما...»

۱ فروردین سال ۱۴۱۲ شمسی عید نوروز ، ۱۸ ذوالحجه عید سعید غدیر

امام صادق (ع) :

«براستی که نوروز ، همان روزی است که پیامبر اکرم(ص) در غدیر خم برای امیرالمؤمنین علی(ع) عهد پس از خود را گرفت...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۸ ، صفحه ۱۱۹

—————————————

آزمایش

اولین موشک بالستیک قاره پیمای ایران

منظور موشکی نظامی با قابلیت حمل کلاهک هسته ای می باشد که برد آن به خاک ایالات متحده آمریکا برسد. نسخه فضایی چنین موشکی ، ماهواره های سنگین وزن را به راحتی در مدار جئوی زمین قرار می دهد.

۶ آبان سال ۱۴۱۳ شمسی سالروز ولادت حسن تهرانی مقدم (ره) ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

مرجعیت

افقه فقها

انتشار رساله توضیح المسائل

۱۴ مهر سال ۱۴۱۵ شمسی ، ۵ اکتبر روز جهانی معلم ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

پایان فعالیت تجاری موسسه حفظ،تنظیم و نشر آثار

۱۴ شهریور سال ۱۴۱۸ شمسی ، ۵ سپتامبر روز جهانی خیریه ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

خلافت

دولت کریمه

۲ شهریور سال ۱۴۱۹ شمسی هفته دولت ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

آزمایش

اولین بمب هسته ای ایران

۲۸ فروردین سال ۱۴۳۱ شمسی ، ۱۵ آوریل روز جهانی آزمایشگاه ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

جنگ آزادسازی فلسطین

۱۳ آبان سال ۱۴۳۲ شمسی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، ۲۲ ربیع الاول سالروز وقوع غزوه بنی نضیر (جنگ پیامبر اسلام ص با یهودیان)

—————————————

جنگ با ارتش ایالات متحده آمریکا در جهان اسلام

۱۳ آبان سال ۱۴۴۱ شمسی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، ۱ رجب سالروز وقوع غزوه تبوک (جنگ پیامبر اسلام ص با مسیحیان رومی)

—————————————

جنگ آزاد سازی کشمیر

۱۳ آبان سال ۱۴۴۴ شمسی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، ۲ شعبان سالروز وقوع غزوه بنی مصطلق (جنگ پیامبر اسلام ص با مشرکین)

—————————————

جنگ آزادسازی ترکستان شرقی

۱۳ آبان سال ۱۴۴۸ شمسی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ، ۱۷ رمضان سالروز وقوع غزوه بدر (جنگ پیامبر اسلام ص با کفار قریش)

—————————————

فروپاشی ایالات متحده آمریکا

۲۲ بهمن سال ۱۴۴۹ شمسی سالروز فروپاشی رژیم پهلوی ، ۱۰ محرم روز عاشورا

امام باقر (ع) :

«آیا می دانید که این روز -عاشورا- چه روزی است؟ ... روزی است که خداوند دریا را برای بنی اسرائیل شکافت و فرعون و پیروانش را غرق کرد و موسی (ع) بر فرعون پیروز شد...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۲ ، صفحه ۲۵۸

—————————————

زیارت

مسجد الاقصی

بعد از پایان بازسازی شهر بیت المقدس

۳۱ مرداد سال ۱۴۵۲ شمسی ، ۲۱ آگوست روز جهانی مسجد ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

عقب نشینی ارتش اسپانیا از دو بندر سبته و ملیلیه در کشور مغرب

۲۷ تیر سال ۱۴۵۵ شمسی سالروز برقراری آتش بس میان ایران و عراق ، ۱۵ شعبان سالروز ولادت حضرت قائم (عج)

—————————————

رحلت

در اثر درد جانکاه ناشی از مسمومیت

۲۰‌ آذر سال ۱۴۵۹ شمسی سالروز ترور سید عبدالحسین دستغیب (ره) توسط یک زن عضو سازمان مجاهدین خلق ، ۲۸ صفر سالروز رحلت پیامبر اسلام(ص) در اثر مسمومیت توسط یک زن یهودی

—————————————

فروپاشی اتحادیه اروپا

۶ دی سال ۱۴۵۹ شمسی سالروز فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، ۱۳ ربیع الاول سالروز فروپاشی رژیم پهلوی

—————————————

آیه شریفه ۵۹ سوره مبارکه قصص

وَمَا كَانَ رَ‌بُّكَ مُهْلِكَ الْقُرَ‌ىٰ حَتَّىٰ يَبْعَثَ فِي أُمِّهَا رَ‌سُولًا يَتْلُو عَلَيْهِمْ آيَاتِنَا وَمَا كُنَّا مُهْلِكِي الْقُرَ‌ىٰ إِلَّا وَأَهْلُهَا ظَالِمُونَ

و پروردگار تو هرگز شهرها و آبادیها را هلاک نمی نماید تا اینکه در پایتخت آنها فرستاده ای مبعوث نماید که آیات ما را بر آنان بخواند و ما هرگز آبادیها و شهرها را هلاک نمی نماییم مگر آنکه اهلش ظالم باشند.

پایتخت ظالمان و ستمگران دنیای مدرن کاخ سفید شهر واشنگتن است.

حل هفت مسئله لاینحل هزاره در ریاضیات به تعبیر خواب فرعون توسط حضرت یوسف (ع) به تعلیم الهی شباهت تاریخی دارد.

کشف نظریه همه چیز که موجب ابطال پنج نظریه ابرریسمان در فیزیک نظری می گردد به ماجرای عصای حضرت موسی (ع) که ریسمانهای ساحران فرعون را از کار انداخت شباهت تاریخی دارد.

مرجعیت بدون تحصیل در حوزه علمیه و بهره بردن از استاد به شکل حضوری به امی بودن پیامبر اسلام (ص) و بهره مندی لقمان از حکمت الهی شباهت تاریخی دارد.

تولید ثروت ناشی از فعالیت تجاری موسسه نشر آثار و تامین تدریجی بخشی از بودجه دولت ایران جهت مقاومت در برابر قحطی به ماجرای تدبیر حضرت یوسف (ع) جهت نجات مردم مصر از قحطی شباهت تاریخی دارد.

پایان حاکمیت رژیم های طاغوتی در جهان اسلام به غرق شدن کافران در اثر طوفان بعد از نفرین حضرت نوح (ع) شباهت تاریخی دارد.

تشکیل خلافت اسلامی از شرق آسیا تا شمال آفریقا به قلمروی وسیع فرمانروایی حضرت سلیمان (ع) شباهت تاریخی دارد.

ساخت بمب هسته ای جهت بازدارندگی به ساخت زره و سپر توسط حضرت داوود (ع) به تعلیم الهی شباهت تاریخی دارد.

جنگ با اسرائیل و آزادسازی فلسطین به مبارزه حضرت ذوالقرنین (ع) با قوم یاجوج و ماجوج شباهت تاریخی دارد.

فتح و آزادسازی مسجد الاقصی در قدس شریف به فتح و آزادسازی مسجدالحرام در مکه مکرمه توسط نبی مکرم اسلام (ص) شباهت تاریخی دارد.

شکست و عقب نشینی ارتش آمریکا از جهان اسلام طی جنگ با مسلمانان ، به عذاب الهی سپاه ابرهه(اصحاب فیل) شباهت تاریخی دارد.

فروپاشی ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا به عذاب الهی فرعون و هامان شباهت تاریخی دارد.

قرار گرفتن خلافت مسلمانان جهان در ذریه مصطفی تا هفت نسل به فضل و سروری آل ابراهیم بر مردم جهان شباهت تاریخی دارد‌.

—————————————

آیات شریفه ۴ و ۵ سوره مبارکه اسراء

وَقَضَيْنَا إِلَىٰ بَنِي إِسْرَائِيلَ فِي الْكِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِي الْأَرْضِ مَرَّتَيْنِ وَ لَتَعْلُنَّ عُلُوًّا كَبِيرًا

بر بنی اسرائیل (قوم یهود) در کتاب (لوح محفوظ) مقرر نمودیم که قطعا دو نوبت در زمین فساد و برتری‌جویی بزرگی خواهید نمود.

فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ أُولَاهُمَا بَعَثْنَا عَلَيْكُمْ عِبَادًا لَنَا أُولِي بَأْسٍ شَدِيدٍ فَجَاسُوا خِلَالَ الدِّيَارِ ۚوَكَانَ وَعْدًا مَفْعُولًا

هرگاه نوبت نخستین فرا رسید، بندگان جنگاور خود را علیه شما بر می انگیزیم ، (اگر به فساد و برتری جویی ادامه دهید، به منظور اجرای عدالت) خانه‌ها را جستجو خواهند نمود ؛ و این وعده‌ای است تحقق پذیر.

—————————————

امام صادق (ع) :

« بَعَثْنٰا عَلَيْكُمْ عِبٰاداً لَنٰا أُولِي بَأْسٍ شَدِيدٍ فَجٰاسُوا خِلاٰلَ اَلدِّيٰارِ »

قَوْمٌ يَبْعَثُهُمْ اَللَّهُ قَبْلَ خُرُوجِ اَلْقَائِمِ (عج) لاَ يَدَعُونَ وَتْراً لِآلِ مُحَمَّدٍ إِلاَّ حَرَّقُوهُ (قَتَلُوهُ)

«وَ كٰانَ وَعْداً مَفْعُولاً»

قَبْلَ قِيَامِ اَلْقَائِمِ (عج)...

«بندگان جنگاور خود را علیه شما برمی انگیزیم ، (اگر به فساد و برتری جویی ادامه دهید، به منظور اجرای عدالت) خانه‌ها را جستجو خواهند نمود»

قومی می باشند كه خداوند متعال ، قبل از ظهور قائم (عج) ، ایشان را بر می انگیزد ‌تا هر فردی را كه در حقّ آل محمّد ستم نموده باشد ، بکشند.

«وعده ای تحقق پذیر است»

پیش از قیام قائم (عج)...

التفسير (للعیاشی) ، جلد ۲ ، صفحه ۲۸۱

نوبت دوم فساد و برتری جویی بزرگ بنی اسرائیل روی زمین در آستانه ظهور قائم آل محمد (عج) رخ خواهد داد.

—————————————

امام صادق (ع) :

(فَقالَ ثَلاثَ مَرّاتٍ)

«هُمْ وَ اَللَّهِ أَهْلُ قُمَّ .»

(سه مرتبه این عبارت را تکرار فرمودند)

«آنها به خداوند سوگند اهل قم می باشند.»

—————————————

وَ رُوِيَ عَنْ عِدَّةٍ مِنْ أَهْلِ اَلرَّيِّ : أَنَّهُمْ دَخَلُوا عَلَى أَبِي عَبْدِ اَللَّهِ عَلَيْهِ السَّلاَمُ وَ قَالُوا نَحْنُ مِنْ أَهْلِ اَلرَّيِّ فَقَالَ : «مَرْحَباً بِإِخْوَانِنَا مِنْ أَهْلِ قُمَّ» فَقَالُوا نَحْنُ مِنْ أَهْلِ اَلرَّيِّ فَأَعَادَ اَلْكَلاَمَ قَالُوا ذَلِكَ مِرَاراً وَ أَجَابَهُمْ بِمِثْلِ مَا أَجَابَ بِهِ أَوَّلاً ...

جمعی از مردم رى روايت می نمایند كه بر امام صادق (ع) وارد شدند و گفتند: ما اهل رى هستيم،فرمود:«مرحبا به برادران قمى ما». گفتند ما اهل رى هستيم و سخن خود را باز تکرار نمود،چند بار گفتند و همان پاسخ را شنيدند...

—————————————

آیات شریفه ۲ تا ۶ سوره مبارکه الروم

غَلَبَت الرُّومُ

رومیان (بر مسلمانان) چیره شده اند.

فِي أَدْنَى الْأَرْضِ وَهُمْ مِنْ بَعْدِ غَلَبِهِمْ سَيُغْلَبُون

در خاور نزدیک و بعد از این چیرگی شان ، شکست خواهند خورد.

فِي بِضْعِ سِنِينَ لِلَّهِ الْأَمْرُ مِنْ قَبْلُ وَمِنْ بَعْدُ وَ يَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ

طی چند سال ، قبل و بعد امر از آن خداوند متعال است و مومنان در آن هنگام شادمان خواهند گشت.

بِنَصْرِ اللَّهِ يَنْصُرُ مَنْ يَشَاءُ وَهُوَ الْعَزِيزُ الرَّحِيمُ

با نصرت الهی و خداوند متعال هر فردی را که بخواهد یاری می نماید و الله عزیز و رحیم است.

وَعْدَ اللَّهِ لَا يُخْلِفُ اللَّهُ وَعْدَهُ وَلَٰكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ

وعده الله است ، خداوند متعال از وعده خویش تخلف نمی نماید ولی اکثر مردم نمی دانند.

—————————————

امام صادق (ع) :

«اَللَّهُ أَجَلُّ وَ أَكْرَمُ وَ أَعْظَمُ مِنْ أَنْ يَتْرُكَ اَلْأَرْضَ بِلاَ إِمَامٍ عَادِلٍ»

قَالَ قُلْتُ لَهُ جُعِلْتُ فِدَاكَ فَأَخْبِرْنِي بِمَا أَسْتَرِيحُ إِلَيْهِ قَالَ:

«يَا أَبَا مُحَمَّدٍ لَيْسَ تَرَى أُمَّةُ مُحَمَّدٍ (ص) فَرَجاً أَبَداً مَا دَامَ لِوُلْدِ بَنِي فُلاَنٍ مُلْكٌ. فَإِذَا اِنْقَرَضَ مُلْكُهُمْ ، أَتَاحَ اَللَّهُ لِأُمَّةِ مُحَمَّدٍ (ص) رَجُلاً مِنَّا أَهْلَ اَلْبَيْتَ (ع) يُشِيرُ بِالتُّقَى وَ يَعْمَلُ بِالْهُدَى وَ لاَ يَأْخُذُ فِي حُكْمِهِ اَلرِّشَا وَ اَللَّهِ إِنِّي لَأَعْرِفُهُ بِاسْمِهِ وَ اِسْمِ أَبِيهِ ، ثُمَّ يَأْتِي اَلْغَلِيظُ اَلْقَصَرَةِ ذُو اَلْخَالِ وَ اَلشَّامَتَيْنِ اَلْقَائِمُ (عج) اَلْعَادِلُ اَلْحَافِظُ لِمَا اُسْتُودِعَ يَمْلَأُهَا عَدْلاً وَ قِسْطاً كَمَا مَلَأَهَا اَلْفُجَّارُ جَوْراً وَ ظُلْماً.»

«خداوند اجل و اکرم و اعظم از این است که زمین را بدون امام عادل رها نماید»

.ابوبصیر گفت: قربانت گردم ؛ چیزی به من اطلاع دهید که موجب آرامش خاطرم باشد. فرمود:

«تا زمانی که بنی فلان (بر امت) فرمانروایی می نمایند امت محمد (ص) هرگز با نیک بختی روبرو نخواهند شد. هرگاه فرمانروایی آنها پایان یافت ، خداوند برای امت محمد (ص) ، مردی از ما اهل بیت (ع) آماده نماید که به تقوا اشاره و به هدایت رفتار می نماید و در فرمانروایی خود رشوه نگیرد ، به خداوند متعال سوگند وی را به نام و نام پدر می شناسم. سپس مرد ستبر نيرومند که دارای خال و دو شامه می باشد، خواهد آمد. وی قائم (عج) عادل و حافظ امانت الهی است. زمین را از عدل و داد پر می نماید ، چنان‌که ستم پیشگان آن را از ظلم و ستم پر نموده باشند.»

إقبال الأعمال ، جلد ۲ ، صفحه ۵۹۹

إثبات الهداة بالنصوص و المعجزات ، جلد ۵ ، صفحه ۲۱۱

امام عادل : پیشوای الهی عدالت پیشه

بنی فلان : آل سعود ، آل خلیفه ، آل نهیان ، آل صباح ، آل ثانی ، آل سعید ، آل بارزانی و آل اسد ...

رجلا «منا اهل البیت (ع) » : مانند سلمان فارسی

—————————————

معصوم (ع) :

«يَنْزِلُ خَلِيفَةٌ مِنْ بَنِي هَاشِمٍ بَيْتَ اَلْمَقْدِسِ يَمْلَأُ اَلْأَرْضَ عَدْلاً، يَبْنِي بَيْتَ اَلْمَقْدِسِ بِنَاءً لَمْ يُبْنَ مِثْلُهُ، يَمْلِكُ أَرْبَعِينَ سَنَةً ، تَكُونُ هُدْنَةُ اَلرُّومِ عَلَى يَدَيْهِ فِي سَبْعِ سِنِينَ بَقِينَ مِنْ خِلاَفَتِهِ، ثُمَّ يَغْدِرُونَ بِهِ، ثُمَّ يَجْتَمِعُونَ لَهُ بِالْعَمْقِ ، فَيَمُوتُ فیها غَمّاً ، ثُمَّ يَلِي بَعْدَهُ رَجُلٌ مِنْ بَنِي هَاشِمٍ (عج) ، ثُمَّ تَكُونُ هَزِيمَتُهُمْ وَ فَتْحُ اَلْقُسْطَنْطِينِيَّةِ عَلَى يَدَيْهِ ، ثُمَّ يَسِيرُ إِلَى رُومِيَّةَ فَيَفْتَحُهَا وَ يَسْتَخْرِجُ كُنُوزَهَا وَ مَائِدَةَ سُلَيْمَانَ بْنِ دَاوُدَ ، ثُمَّ يَرْجِعُ إِلَى بَيْتِ اَلْمَقْدِسِ فَيَنْزِلُهَا، وَ يَخْرُجُ اَلدَّجَّالُ فِي زَمَانِهِ، وَ يَنْزِلَ عِيسَى بْنُ مَرْيَمَ (ع) فَيُصَلِّي خَلْفَهُ .»

«خلیفه ای از بنی هاشم وارد بیت المقدس می شود و زمین را از عدل و داد پر و بیت المقدس را به گونه ای بازسازی می نماید که مانند آن ساخته نشده است ، چهل سال فرمانروایی می نماید ، به فرمان وی آتش بس با رومیان در هفت سال پایانی خلافت وی رخ خواهد داد . در نهایت به وی خیانت می شود و مردم به خاطر وی در عمق گردهم می آیند . در آنجا (عمق) ، از غم و اندوه می میرد.سپس مرد دیگری از بنی هاشم (عج) ولایت امر را بر عهده می گیرد ، چندی بعد آنها (رومیان) را شکست داده و قسطنطنیه را فتح می نماید. در گام بعدی رو به سوی رومیه نهاده و آنجا را فتح نموده و گنج های آن و سفره سلیمان بن داوود را خارج می نماید ، بعد از آن به سوی بیت المقدس بازگشته ، وارد آن می شود . دجال در زمان وی خروج می نماید ، عیسی بن مریم (ع) فرود می آید و پشت سر وی نماز می گزارد.»

التشريف بالمنن في التعريف بالفتن ، جلد ۱ ، صفحه ۱۶۹

—————————————

معصوم (ع) :

«يَلِي رَجُلٌ مِنَّا فِي آخِرِ اَلزَّمَانِ يَمْلِكُ أَرْبَعِينَ سَنَةً تَكُونُ اَلْمَلاَحِمُ لِسَبْعَ سِنِينَ بَقِينَ مِنْ خِلاَفَتِهِ فَيَمُوتُ بِالْأَعْمَاقِ غَمّاً، ثُمَّ يَلِيهَا رَجُلٌ مِنَّا ذُو شَأْمَتَيْنِ (عج) ، فَعَلَى يَدَيْهِ يَكُونُ اَلْفَتْحُ يومئذ.»

«مردی از ما در آخرالزمان ولایت امر را بر عهده می گیرد ؛ چهل سال فرمانروایی می نماید ؛ تا هفت سال باقی مانده از خلافتش ، جنگهای خونینی رقم خواهد خورد ؛ در اعماق از اندوه و غم می میرد.سپس مردی از ما دارای دو شامه (عج) ولایت امر را بر عهده می گیرد و در آن هنگام فتح (روم) به فرمان وی خواهد بود. »

الفتن ، نعيم بن حماد ، صفحات ۲۸۶ و ٣٠٨

التشريف بالمنن في التعريف بالفتن ، جلد ۱ ، صفحه ۱۶۷

عمق یا اعماق : تهران

از آنجایی که هسته‌ی اولیه‌ی روستای تهران در کوهپایه یا پایه‌ی کوه شکل گرفته، در آن زمان لقب «ته ‌ران» به معنی انتهای ران کوه به آن داده شده و به مرور از «ته ‌ران» به «تهران» تبدیل شده است.

—————————————

امام علی (ع) :

« ... يَبْعَثَ اَللَّهُ رَجُلاً فِي آخِرِ اَلزَّمَانِ وَ كَلَبٍ مِنَ اَلدَّهْرِ وَ جَهْلٍ مِنَ اَلنَّاسِ يُؤَيِّدُهُ اَللَّهُ بِمَلاَئِكَتِهِ وَ يَعْصِمُ أَنْصَارَهُ وَ يَنْصُرُهُ بِآيَاتِهِ وَ يُظْهِرُهُ عَلَى اَلْأَرْضِ حَتَّى يَدِينُوا طَوْعاً وَ كَرْهاً يَمْلَأُ اَلْأَرْضَ عَدْلاً وَ قِسْطاً وَ نُوراً وَ بُرْهَاناً يَدِينُ لَهُ عَرْضُ اَلْبِلاَدِ وَ طُولُهَا حَتَّى لاَ يَبْقَى كَافِرٌ إِلاَّ آمَنَ وَ لاَ طَالِحٌ إِلاَّ صَلَحَ وَ تَصْطَلِحُ فِي مُلْكِهِ اَلسِّبَاعُ وَ تُخْرِجُ اَلْأَرْضُ نَبْتَهَا وَ تُنْزِلُ اَلسَّمَاءُ بَرَكَتَهَا وَ تَظْهَرُ لَهُ اَلْكُنُوزُ يَمْلِكُ مَا بَيْنَ اَلْخَافِقَيْنِ أَرْبَعِينَ عَاماً فَطُوبَى لِمَنْ أَدْرَكَ أَيَّامَهُ وَ سَمِعَ كَلاَمَهُ .»

« ...خداوند متعال مردی را در آخرالزمان ؛ روزگاری سخت که جهل مردم را فراگرفته مبعوث و به وسیله ملائکه خود وی را تأیید و یاران وی را نگاهداری می نماید. با آیات و معجزات خود وی را یاری نموده و بر اهل زمین ظاهر می گرداند تا اینکه مردم خواه ناخواه مطیع و منقاد وی شوند؛ وی زمین را بعد از آنکه پر از ظلم و ستم شده باشد ، پر از عدل ، داد ، نور و برهان خواهد نمود ؛ عرض و طول شهرها برای وی مطیع گردند ؛ کافری نیست مگر اینکه ایمان می‌آورد و تبهکاری نیست مگر اینکه نیکوکار خواهد شد؛ درندگان در زمان فرمانروایی وی صلح و سازش می‌نمایند؛ زمین گیاهان خود را می‌رویاند و آسمان برکات خود را فرو می‌ریزد؛ گنجها برای وی ظاهر خواهند شد و مدت چهل سال مالک شرق و غرب خواهد شد؛ خوشا به حال فردی که روزگار وی را درک نماید و به سخن وی گوش فرا دهد.»

الاحتجاج ، جلد ۲ ، صفحه ۲۹۰

—————————————

امام علی (ع) :

«و ستأتي اليهود من الغرب لانشاء دولتهم بفلسطين. قال الناس: يا أبا الحسن أنى تكون العرب؟ أجاب: آنذاك تكون مفككة القوى مفككة العرى غير متكاتفة و غير مترادفة. ثم سئل (ع):أيطول هذا البلاء؟ قال: لا حتى إذا أطلقت العرب أعنتها و رجعت إليها عوازم احلامها عندئذ يفتح على يدهم فلسطين و تخرج العرب ظافرة و موحدة، و ستأتي النجدة من العراق كتب على راياتها القوة، و تشترك العرب و الإسلام كافة لتخلص فلسطين معركة و أي معركة في جل البحر تخوض الناس في الدماء و يمشي الجريح على القتيل. ثم قال (ع): و ستفعل العرب ثلاثا و في الرابعة يعلم اللّه ما في نفوسهم من الثبات و الايمان فيرفرف على روسهم النصر. ثم قال: و ايم اللّه يذبحون ذبح النعاج حتى لا يبقى يهودي في فلسطين.»

« یهود برای تشکیل دولت خود در فلسطین، از غرب خواهند آمد.عرضه داشتند: یا اباالحسن! پس عرب‌ها در آن موقع کجا خواهند بود؟ فرمود: در آن زمان عرب‌ها نیروهایشان از هم پاشیده و ارتباط آنها از هم گسیخته، و متّحد و هماهنگ نیستند. از آن حضرت سؤال شد: آیا این بلا و گرفتاری طولانی خواهد بود؟ فرمود: خیر، مگر زمانی که عرب‌ها زمام امور خودشان را از نفوذ دیگران رها ساخته و تصمیم‌های جدّی آنان دوباره تجدید شود . آنگاه سرزمین فلسطین به دست آنها فتح خواهد شد ، و عرب‌ها پیروز و متّحد خواهند گردید ، و نیروهای کمکی از عراق (عجم) به آنان خواهد رسید که بر روی پرچم‌هایشان نوشته شده است القوّة. عرب‌ها و سایر مسلمانان همگی مشترکاً برای نجات فلسطین قیام خواهند نمود و چه جنگ بسیار سختی که در وقت مقابله با یکدیگر در بخش عظیمی از دریا روی خواهد داد که در اثر آن مردمان در خون شناور شده و افراد مجروح بر روی اجساد کشته‌ها عبور نمایند‌.آنگاه فرمود: و عرب‌ها سه بار با یهود می‌جنگند، و در مرحله چهارم که خداوند ثبات قدم و ایمان و صداقت آنها را دانست همای پیروزی بر سرشان سایه می‌افکند . بعد از آن فرمود : به خدای بزرگ سوگند که یهودیان مانند گوسفند کشته می‌شوند تا جایی که حتّی یک نفر یهودی هم در فلسطین باقی نخواهد ماند.»

عقائد الإمامية الإثني عشرية، سید ابراهیم موسوی زنجانی ، جلد ‏۱ ، صفحه ۲۷۰

—————————————

آیه شریفه ۶ سوره مبارکه ق

وَكَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّن قَرْنٍ هُمْ أَشَدُّ مِنْهُم بَطْشًا فَنَقَّبُوا فِي الْبِلَادِ هَلْ مِن مَّحِيصٍ

چه بسیار اقوامی را که پیش از آنها هلاک نمودیم، اقوامی که از آنان قویتر بودند و شهرها (و کشورها) را گشودند؛ آیا راه فراری (از عذاب الهی) وجود دارد؟

—————————————

امام صادق (ع) :

«...سَيَأْتِي زَمانٌ تَكُونُ بَلْدَةُ قُمَ وَأَهْلُهَا حُجَّةً عَلَى الخَلائِقِ، وَذَلِكَ فِي زَمانِ غَيْبَةِ قَائِمِنَا (عج) إِلى ظُهُورِهِ ، وَلَوْلا ذَلِكَ لَسَاخَتِ الأَرْضُ بِأَهْلِهَا وإنَّ الملائكةَ لَتَدْفَعُ البَلايا عَن قُمّ وأهلِهِ ، وما قَصدَهُ جَبّارٌ بسُوءٍ إلّا قَصمَهُ قاصِمُ الجَبّارِينَ ...»

«...روزگارى خواهد آمد كه شهر قم و مردمان آن بر ديگر مردمان حجّت باشند. آن روزگار در زمان غيبت قائم (عج) تا هنگام ظهور ایشان است. اگر چنين نبود زمين اهل خود را در كامش فرو مى برد . فرشتگان بلايا را از قم و مردم قم دور مى نمایند. هيچ ستمگرى آهنگ بدى به آنان نمى نماید مگر آن كه در هم شكننده ستمگران او را در هم مى شكند...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۷ ، صفحه ۲۱۲

—————————————

امام صادق (ع) :

«...يَظْهَرُ اَلْعِلْمُ بِبَلْدَةٍ يُقَالُ لَهَا قُمُّ وَ تَصِيرُ مَعْدِناً لِلْعِلْمِ وَ اَلْفَضْلِ حَتَّى لاَ يَبْقَى فِي اَلْأَرْضِ مُسْتَضْعَفٌ فِي اَلدِّينِ حَتَّى اَلْمُخَدَّرَاتُ فِي اَلْحِجَالِ وَ ذَلِكَ عِنْدَ قُرْبِ ظُهُورِ قَائِمِنَا (عج) فَيَجْعَلُ اَللَّهُ قُمَّ وَ أَهْلَهُ قَائِمِينَ مَقَامَ اَلْحُجَّةِ (عچ) وَ لَوْ لاَ ذَلِكَ لَسَاخَتِ اَلْأَرْضُ بِأَهْلِهَا وَ لَمْ يَبْقَ فِي اَلْأَرْضِ حُجَّةٌ فَيُفِيضُ اَلْعِلْمُ مِنْهُ إِلَى سَائِرِ اَلْبِلاَدِ فِي اَلْمَشْرِقِ وَ اَلْمَغْرِبِ فَيَتِمُّ حُجَّةُ اَللَّهِ عَلَى اَلْخَلْقِ حَتَّى لاَ يَبْقَى أَحَدٌ عَلَى اَلْأَرْضِ لَمْ يَبْلُغْ إِلَيْهِ اَلدِّينُ وَ اَلْعِلْمُ ثُمَّ يَظْهَرُ اَلْقَائِمُ (عج)...»

«...علم و دانش در شهرى به نام قم آشكار گردد و اين شهر به كانون علم و فضل تبديل شود، تا جايى كه در روى زمين، مستضعف دينى باقى نماند، حتى زنان پرده نشين. اينها همه در زمانى اتفاق افتد كه ظهور قائم ما، نزديك است. خداوند، قم و اهل آن را به قائم مقام حجت (عج) قرار مى دهد. اگر چنین نشود، بى گمان زمين، مردم را در كام خود فرو مى برد و در زمين، حجّتى باقى نمى ماند. علم و دانش از قم به ساير نقاط شرق و غرب عالم سرازير و بدين سان حجّت خداوند متعال بر خلق تمام مى گردد، تا جايى كه در روى زمين فردی باقى نمى ماند كه دين و علم به او نرسيده باشد؛ پس از آن، قائم (عج) ظهور مى نماید...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۷ ، صفحه ۲۱۳

—————————————

امام صادق (ع) :

«تُرْبَةُ قُمَّ مُقَدَّسَةٌ وَ أَهْلُهَا مِنَّا وَ نَحْنُ مِنْهُمْ لاَ يُرِيدُهُمْ جَبَّارٌ بِسُوءٍ إِلاَّ عُجِّلَتْ عُقُوبَتُهُ...»

«خاك قم، مقدّس است و مردم آن، از ما هستند و ما از آنهاييم. هر جبّارى كه بخواهد به آنان بدى و گزندى برساند، زود كيفر بيند...»

بحار الأنوار ، جلد ۵۷ ، صفحه ۲۱۸

—————————————

امام علی (ع) :

«إِذَا رَأَيْتُمُ اَلرَّايَاتِ اَلسُّودَ فَالْزَمُوا اَلْأَرْضَ، فَلاَ تُحَرِّكُوا أَيْدِيَكُمْ وَ لاَ أَرْجُلَكُمْ، ثُمَّ يَظْهَرُ قَوْمٌ ضُعَفَاءُ (صِغَارٌ) لاَ يُؤْبَهُ لَهُمْ، قُلُوبُهُمْ كَزُبَرِ اَلْحَدِيدِ، أَصْحَابُ اَلدَّوْلَةِ، لاَ يَفُونَ بِعَهْدٍ وَ لاَ مِيثَاقٍ يَدْعُونَ إِلَى اَلْحَقِّ وَ لَيْسُوا مِنْ أَهْلِهِ، أَسْمَاؤُهُمُ اَلْكُنَى، وَ نِسْبَتُهُمُ اَلْقُرَى، شُعُورُهُمْ مُرخَاةٌ كَشُعُورِ اَلنِّسَاءِ حَتَّى يَخْتَلِفُوا فِيمَا بَيْنَهُمْ، ثُمَّ يُؤْتِي اَللَّهِ اَلْحَقَّ مَنْ يَشَاءُ.»

«زمانی که پرچم‌های سیاه را دیدید بر زمین باقی بمانید و دستان و پاهایتان را تکان ندهید (برای یاری و پیوستن به آنها اقدامی انجام ندهید) سپس مردمی ناتوان (کم جمعیت) ظاهر می گردند که به آنها اعتنایی نمی شود، قلب‌هایشان مانند براده‌های آهن سخت است. آن‌ها مدعی دولت (خلافت) هستند اما به هیچ عهد و میثاقی پایبند نیستند به حق دعوت می نمایند و اهل آن نیستند. اسم‌هایشان، کُنیه و نسب‌هایشان از نام شهر یا کشورها گرفته شده است.موهای سرشان مانند موهای سر زنان بلند است. تا اینکه میان خود اختلاف نظر پیدا می‌نمایند سپس خداوند حق را به فردی که بخواهد ، اعطا می نماید.»

التشريف بالمنن في التعريف بالفتن ، جلد ۱ ، صفحه ۸۹

پرچمهای سیاه : القاعده

مردمی ناتوان : داعش

فردی که بخواهد : مصطفی

—————————————

امام صادق (ع) :

«إِنَّ لِصَاحِبِ هَذَا اَلْأَمْرِ (عج) غَيْبَتَيْنِ إِحْدَاهُمَا تَطُولُ حَتَّى يَقُولَ بَعْضُهُمْ مَاتَ وَ بَعْضُهُمْ يَقُولُ قُتِلَ وَ بَعْضُهُمْ يَقُولُ ذَهَبَ فَلاَ يَبْقَى عَلَى أَمْرِهِ مِنْ أَصْحَابِهِ إِلاَّ نَفَرٌ يَسِيرٌ لاَ يَطَّلِعُ عَلَى مَوْضِعِهِ أَحَدٌ مِنْ وَلِيٍّ وَ لاَ غَيْرِهِ إِلاَّ اَلْمَوْلَى اَلَّذِي يَلِي أَمْرَهُ.»

«صاحب اين امر (عج) داراى دو غيبت است . يكى از آن دو چندان به درازا مى‌كشد كه پاره‌اى از مردم گويند مرده و بعضى گويند كشته شده و عدّه‌اى از آنها گویند وی رفته است و از اصحاب وی جز افراد اندكى فردی بر امر وی باقى نمى‌ماند و از جايگاه وی هيچ فردی از دوست و بيگانه آگاهى نمى‌يابد مگر معین و ناصری که امر وی را برعهده می گیرد.»

الغيبة (للنعمانی) ، جلد ۱ ، صفحه ۱۷۱

اصحابی که بر امر وی (نیابت امام در عصر غیبت) باقی می مانند :

سید روح الله خمینی (۱۳۵۷) مانند عمار بن یاسر

سید علی خامنه ای (۱۳۶۸) مانند مقداد بن عمرو

سید ابراهیم رئیسی (۱۴۰۳) مانند کمیل بن زیاد

سید محمد مهدی میرباقری (۱۴۰۹) مانند ابوذر غفاری

مصطفی (معین و ناصری که امر وی را بر عهده می گیرد) (۱۴۱۹) مانند سلمان فارسی

گردهمایی مصطفی ، حضرت قائم (عج) و حضرت خضر (ع) در مسجد مقدس جمکران به گردهمایی حضرت یوشع بن نون (ع) ، حضرت موسی (ع) و حضرت خضر (ع) شباهت تاریخی دارد. حضرت یوشع بن نون (ع) نایب و جانشین حضرت موسی (ع) بود. مصطفی هم نایب و جانشین حضرت قائم (عج) می باشد.

—————————————

آیات شریفه ۵۴ ، ۵۵ و ۵۶ سوره مبارکه مائده

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دِينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَيُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِينَ يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ذَٰلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِيمٌ

إِنَّمَا وَلِيُّكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ

وَمَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ

—————————————

آیات شریفه ٢ ، ۳ و ۴ سوره مبارکه جمعه

هُوَ الَّذِي بَعَثَ فِي الْأُمِّيِّينَ رَسُولاً مِنْهُمْ يَتْلُوا عَلَيْهِمْ آياتِهِ وَ يُزَكِّيهِمْ وَ يُعَلِّمُهُمُ الْكِتابَ وَ الْحِكْمَةَ وَ إِنْ كانُوا مِنْ قَبْلُ لَفِي ضَلالٍ مُبِينٍ

وَآخَرِينَ مِنْهُمْ لَمَّا يَلْحَقُوا بِهِمْ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ

ذَٰلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ ذُو الْفَضْلِ الْعَظِيمِ

—————————————

آیه شریفه ۳۸ سوره مبارکه محمد

هَا أَنْتُمْ هَٰؤُلَاءِ تُدْعَوْنَ لِتُنْفِقُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ فَمِنْكُمْ مَنْ يَبْخَلُ وَمَنْ يَبْخَلْ فَإِنَّمَا يَبْخَلُ عَنْ نَفْسِهِ وَ اللَّهُ الْغَنِيُّ وَ أَنْتُمُ الْفُقَرَاءُ وَ إِنْ تَتَوَلَّوْا يَسْتَبْدِلْ قَوْمًا غَيْرَكُمْ ثُمَّ لَا يَكُونُوا أَمْثَالَكُمْ

صدق الله العلي العظيم

—————————————

ذیل این آیات شریفه ، احادیث زیر مطرح شده است.

پیامبر اسلام (ص) :

« لَوْ كَانَ اَلْإِيمَانُ عند الثُّرَيَّا لَنَالَهُ رِجَالٌ أو رَجُلٌ من فارس.»

صحيح البخاری ، جلد ۶ ، صفحه ۶۳

—————————————

پیامبر اسلام (ص) :

«لَوْ كَانَ الْعِلْمُ مَنُوطاً بِالثُّرَيا لَتَنَاوَلَتْهُ رِجَالٌ مِنْ فَارِسَ.»

قرب الاسناد ، صفحه ۵۲

—————————————

پیامبر اسلام (ص) :

« لَوْ كَانَ الدِّينُ عِنْدَ الثُّرَيا لَذَهَبَ بِهِ رَجُلٌ مِنْ فَارِسَ...»

صحيح مسلم ، جلد ۷ ، صفحه ۱۹۱

من الله التوفیق ؛ ان شاء الله.
    جانت فدای شیطان باشد
    درود بر ابوسفیان قهرمان که بزودی الگوت میکنم، سنگ خارا و به گور کردن در انتظار شماست.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •