تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 42

نام تاپيک: روش پخش زیرنویس فارسی در بلوری پلیرهای سونی و تلویزیون های سونی با سرعت بسیار و بدون افت کیفیت

داره خودمونی میشه shahroozvaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض روش پخش زیرنویس فارسی در بلوری پلیرهای سونی و تلویزیون های سونی با سرعت بسیار و بدون افت کیفیت

با سلام خدمت دوستان ، کسانی که مشکل نمایش زیرنویس فارسی در دستگاه های سونی ( در فیلمهای MKV ) دارند به روش زیر عمل کنند و بدون چسباندن و ریپ مجدد و افت کیفیت و در کوتاهترین زمان ممکن ، از تماشای فیلم های MKV به همراه زیرنویس فارسی لذت ببرند :

1 - ابتدا زیرنویس مورد نطر با فرمت srt را با Notpad باز کرده و آن را با کدینگ ANSI مجددا سیو کنید . ( در نظر داشته باشید که بیشتر زیرنویس های فارسی از مترجمین حرفه ای با کدینگ ANSI ارائه میشوند و نیازی به save as مجدد آنها نیست ، اما جهت اطمینان srt را با نوت پد باز کرده و با استفاده از save as مطمئن شوید که کدینگ آن ANSI باشد . اگر UTF یا unicode بود باید پسوند srt. را از نام زیرنویس حذف کرده و یک فایل txt. جدید با کدینگ ANSI ذخیره کنید ، سپس پسوند txt. آن فایل را به پسوند srt. تغییر دهید .)

2 - حالا زیرنویس srt را با برنامه SubtitleCreator باز کرده و بعد از انتخاب فونت و رنگ دلخواهتان ، از طریق منوی File --> Save VobSub ، ظرف مدت چند ثانیه یک خروجی Sub / idx از زیرنویس خود تهیه کنید . تبدیل فرمت srt به دو فایل sub / idx سبب می شود تا فونت های زیرنویس شما از حالت text به عکس تبدیل شده ( در فایل sub.) و در حالی که زمان بندی دقیق آن حفظ می ماند ( در فایل idx. ) ، در نتیجه تا اینجا مشکل عدم اجرای کدینگ زبان فارسی در محصولات سونی را با حذف فونت ، از سر راه برداشته اید .
    -- (در نظر داشته باشید کد هایی که برای تغییر رنگ و یا تغییر فونت زیرنویس توسط بعضی از مترجمین زیرنویس ها به آن اضافه شده و فقط در بعضی از پلیرهای کامپیوتری(مانند kmplayer ) قابل استفاده می باشد ، در برنامه SubtitleCreator به عنوان ارور زیرنویس شناخته شده و گاهی منجر به عدم هماهنگی زیرنویس sub/idx خروجی می شوند ، لذا بهتر است از زیرنویس مترجمین حرفه ایی استفاده کنید که از این کد های غیر ضروری در زیرنویس های خود استفاده نمی کنند و یا در غیر اینصورت سعی کنید این کدها را از فایل text زیرنویس خود پاک کرده و مجددا آن را با کدینگ ANSI ذخیره کنید .) --

3 - حال نرم افزار MKV Merge را اجرا کنید . ابتدا فیلم مورد نظر خود با فرمت mkv. را با کلیک چپ گرفته و آن را در قسمت Input Files رها کنید ( drag کنید ) ، سپس به همین شکل فایل idx. زیرنویس تبدیل شده را برداشته و در قسمت Input Files زیر فیلم رها کنید ( در صورت نیاز می توانید به همین شکل چندین زیرنویس مختلف sub / idx را به فیلم mkv خود اضافه کنید. ) . سپس بعد از تنظیم مکان ذخیره و اسم فیلم زیرنویس دار، روی دکمه Strat Muxing را کلیک کنید ، نرم افزار MKV Merge در مدت کوتاهی ( کمتر از 1 دقیقه ) نسخه جدیدی از فیلم شما با فرمت mkv تولید کرده که فایل های sub / idx زیرنویس های شما در آن گنجانده (ایمبد) شده است ، این بدان معناست که که زیرنویس مورد نظر با خواست ببینده نمایش داده شده و یا حذف می شود ( مانند امکان نمایش اختیاری زیرنویس در نسخه های DVD یک فیلم ) .
    -- ( در این روش به هر تعداد مایل باشید می تونید زیرنویس با فرمت sub / idx به فیلم اضافه کنید ،
    اما حتما این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی زیرنویس های داخل فایل mkv ، حتما و حتما باید فرمت sub / idx داشته باشند تا دستگاه های پخش سونی بتوانند آن را به درستی و با رنگ صحیح انتخاب شده شما پخش کنند ، به همین دلیل اگر فیلم mkv شما دارای زیرنویسی با فرمتی دیگر ( مثلا srt ) باشد ، حتما قبل از شروع muxing ، در پنل Tracks ، تیک جلوی آن زیرنویس را بردارید تا در فیلم نهایی خروجی ، زیرنویس srt وجود نداشته باشد .) --

4 - حال فیلم خروجی را توسط یک پلیر سونی ( مثلا دستگاه من : Sony Bluray BDP-S480 است ) پخش کرده و خواهید دید با فشار دکمه Subtitle به راحتی و با کیفیتی عالی زیر نویس فارسی بر روی صفحه نمایش شما نمایان می شود . کل این فرایند در یکی دو دقیقه انجام شده و فیلم زیرنویس دار شما ، بدون کوچکترین افت کیفیتی آماده پخش می شود .

5 - با توجه به مشکلات نرم افزاری و باگ های بعضی از ورژن های دو نرم افزار SubtitleCreator و MKV Merge پیشنهاد می کنم حتما از این دو ورژنی که براتون آپلود کردم استفاده کنید ، تا پلیر شما مشکلی با فرمت فیلم نهایی و زیرنویس فارسی آن نداشته باشد
    :

SubtitleCreator_v2_3rc1 :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MKV Merge 2.2.0 :

امیدوارم با این روش ساده مشکل شما هم مثل من حل شده باشد .
    موفق باشید.
    Last edited by shahroozvaz; 17-07-2014 at 01:28.

2. 13 کاربر از shahroozvaz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

سلاماگه بخواهیم مثلا چندتا فیلم رو روی dvd بزنیم با فرمت mkv وقتی که dvd رو روی دستگاه میزاریم اول کار چندتا فیلممم نشون بده و اگه چندتا زیرنویس بخواهیم به همه ای فیلم ها اضاف کنیم باید چکار کنیم ممنون میشم کمکم کنید

تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلاماگه بخواهیم مثلا چندتا فیلم رو روی dvd بزنیم با فرمت mkv وقتی که dvd رو روی دستگاه میزاریم اول کار چندتا فیلممم نشون بده و اگه چندتا زیرنویس بخواهیم به همه ای فیلم ها اضاف کنیم باید چکار کنیم ممنون میشم کمکم کنید
    ببخشید من منظورتون رو متوجه نشدم ؟ شما می خواین چندتا فیلم روی یک دیسک دی وی دی با فرمت استاندارد فیلمهای DVD بریزین یا اینکه می خواین چندتا فیلم با فرمت mkv رو روی یک دیسک دی وی دی رایت کنید و اون فیلمای mkv رو از روی اون پخش کنید ؟ اینکه اول کار چندتا فیلمم نشون بده یعنی چی ؟ منظورتون منو دیسک DVD است ؟ ممکنه بیشتر توضیح بدید ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

با سلام و سپاس
    ممنون از توضیحات مفید شما
    روی تلویزیون سونی با این شکلی که شما میفرمایید نمیشه درواقع همه موارد درسته ولی وقتی زیرنویس رو به فیلم میچسبونم توی tv هیچ چیزی رو نشون نمیده و فیلم بدون زیرنویس پخش میشه البته پخش با فلش مموری ولی تو لب تاپ با km درسته و پخش میکنه اگر هم زیرنویس ها رو بریزی تو فلش بازهم نشون نمیده
    ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

ممنون از دوست عزیز بابت راهنماییشون راستشو بخوایید من میخوام سونی w800b رو بخرم ولی همین عدم ساپورت زیرنویس منو نگران کرده .دوستانی که این روشو امتحان کردن اگه مشکل زیرنویس حل شده لطفا اینجا مطرح کنن ما با خیال راحت بریم بخریم.

تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

با سلام و سپاس ممنون از توضیحات مفید شما روی تلویزیون سونی با این شکلی که شما میفرمایید نمیشه درواقع همه موارد درسته ولی وقتی زیرنویس رو به فیلم میچسبونم توی tv هیچ چیزی رو نشون نمیده و فیلم بدون زیرنویس پخش میشه البته پخش با فلش مموری ولی تو لب تاپ با km درسته و پخش میکنه اگر هم زیرنویس ها رو بریزی تو فلش بازهم نشون نمیده ممنون
    با سلام ، راستش من این روش رو با bluray player سونی بعد از چندین روز سعی و خطا بدست آوردم و علاوه بر دستگاه های بلو ری پلیر ، بر روی تلویزیون سونی ال ای دی تری دی یکی از دوستانم هم امتحان کردیم و کاملا جواب داد ( الان مدلش یادم نیست ... ) . اما چند نکته را در نظر داشته باشید :
    اول اینکه حتما از این دو ورژنی که از نرم افزار ها گذاشتم استفاده کنید ، چون من خودم با ورژن های دیگه (خصوصا mkv merge ) مشکل داشتم و نتیجه کاملی نمی گرفتم ؟!
    دوم اینکه اگر از ایمبد کردن زیرنویس در فایل mkv نتیجه نگرفتید ، اسم دو فایل زیرنویس ( sub/ idx ) را با فیلمتون همنام کرده و فیلم و زیرنویس را در یک فولدر قرار داده و مجددا امتحان کنید .
    سوم اینکه سعی کنید تا frimware دستگاهتان را آپدیت کنید ... برای این کار باید به سایت سونی مراجعه کنید ؛ مشکل یکی از دوستانم بعد از آپدیت دستگاه کاملا حل شد .
    در هر حال این نکته را در نظر داشته باشید که تولیدات سونی اکثرا توانایی خواندن فرمت ویا اینکد زیرنویس های فارسی را ندارند ( البته فعلا ...) ، پس چاره ای جز استفاده از فرمت های استاندارد و غیر متنی (مانند فرمت : sub/ idx ) زیرنویس فارسی را نخواهید داشت ...
    موفق باشید.
    Last edited by shahroozvaz; 23-12-2014 at 18:53.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

سلام
    اقا شهروز ممنون از این مطلببتون من تمامی مراحلی رو که گفتین انجام دادم وقتی mkv merge رو میخوام اجرا کنم ارور میده ....could not be opened for writing (No such file or directory).
    ممنون میشم کمکم کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان ، کسانی که مشکل نمایش زیرنویس فارسی در دستگاه های سونی ( در فیلمهای MKV ) دارند به روش زیر عمل کنند و بدون چسباندن و ریپ مجدد و افت کیفیت و در کوتاهترین زمان ممکن ، از تماشای فیلم های MKV به همراه زیرنویس فارسی لذت ببرند :

1 - ابتدا زیرنویس مورد نطر با فرمت srt را با Notpad باز کرده و آن را با کدینگ ANSI مجددا سیو کنید . ( در نظر داشته باشید که بیشتر زیرنویس های فارسی از مترجمین حرفه ای با کدینگ ANSI ارائه میشوند و نیازی به save as مجدد آنها نیست ، اما جهت اطمینان srt را با نوت پد باز کرده و با استفاده از save as مطمئن شوید که کدینگ آن ANSI باشد . اگر UTF یا unicode بود باید پسوند srt. را از نام زیرنویس حذف کرده و یک فایل txt. جدید با کدینگ ANSI ذخیره کنید ، سپس پسوند txt. آن فایل را به پسوند srt. تغییر دهید .)

2 - حالا زیرنویس srt را با برنامه SubtitleCreator باز کرده و بعد از انتخاب فونت و رنگ دلخواهتان ، از طریق منوی File --> Save VobSub ، ظرف مدت چند ثانیه یک خروجی Sub / idx از زیرنویس خود تهیه کنید . تبدیل فرمت srt به دو فایل sub / idx سبب می شود تا فونت های زیرنویس شما از حالت text به عکس تبدیل شده ( در فایل sub.) و در حالی که زمان بندی دقیق آن حفظ می ماند ( در فایل idx. ) ، در نتیجه تا اینجا مشکل عدم اجرای کدینگ زبان فارسی در محصولات سونی را با حذف فونت ، از سر راه برداشته اید .
    -- (در نظر داشته باشید کد هایی که برای تغییر رنگ و یا تغییر فونت زیرنویس توسط بعضی از مترجمین زیرنویس ها به آن اضافه شده و فقط در بعضی از پلیرهای کامپیوتری(مانند kmplayer ) قابل استفاده می باشد ، در برنامه SubtitleCreator به عنوان ارور زیرنویس شناخته شده و گاهی منجر به عدم هماهنگی زیرنویس sub/idx خروجی می شوند ، لذا بهتر است از زیرنویس مترجمین حرفه ایی استفاده کنید که از این کد های غیر ضروری در زیرنویس های خود استفاده نمی کنند و یا در غیر اینصورت سعی کنید این کدها را از فایل text زیرنویس خود پاک کرده و مجددا آن را با کدینگ ANSI ذخیره کنید .) --

3 - حال نرم افزار MKV Merge را اجرا کنید . ابتدا فیلم مورد نظر خود با فرمت mkv. را با کلیک چپ گرفته و آن را در قسمت Input Files رها کنید ( drag کنید ) ، سپس به همین شکل فایل idx. زیرنویس تبدیل شده را برداشته و در قسمت Input Files زیر فیلم رها کنید ( در صورت نیاز می توانید به همین شکل چندین زیرنویس مختلف sub / idx را به فیلم mkv خود اضافه کنید. ) . سپس بعد از تنظیم مکان ذخیره و اسم فیلم زیرنویس دار، روی دکمه Strat Muxing را کلیک کنید ، نرم افزار MKV Merge در مدت کوتاهی ( کمتر از 1 دقیقه ) نسخه جدیدی از فیلم شما با فرمت mkv تولید کرده که فایل های sub / idx زیرنویس های شما در آن گنجانده (ایمبد) شده است ، این بدان معناست که که زیرنویس مورد نظر با خواست ببینده نمایش داده شده و یا حذف می شود ( مانند امکان نمایش اختیاری زیرنویس در نسخه های DVD یک فیلم ) .
    -- ( در این روش به هر تعداد مایل باشید می تونید زیرنویس با فرمت sub / idx به فیلم اضافه کنید ،
    اما حتما این نکته را در نظر داشته باشید که تمامی زیرنویس های داخل فایل mkv ، حتما و حتما باید فرمت sub / idx داشته باشند تا دستگاه های پخش سونی بتوانند آن را به درستی و با رنگ صحیح انتخاب شده شما پخش کنند ، به همین دلیل اگر فیلم mkv شما دارای زیرنویسی با فرمتی دیگر ( مثلا srt ) باشد ، حتما قبل از شروع muxing ، در پنل Tracks ، تیک جلوی آن زیرنویس را بردارید تا در فیلم نهایی خروجی ، زیرنویس srt وجود نداشته باشد .) --

4 - حال فیلم خروجی را توسط یک پلیر سونی ( مثلا دستگاه من : Sony Bluray BDP-S480 است ) پخش کرده و خواهید دید با فشار دکمه Subtitle به راحتی و با کیفیتی عالی زیر نویس فارسی بر روی صفحه نمایش شما نمایان می شود . کل این فرایند در یکی دو دقیقه انجام شده و فیلم زیرنویس دار شما ، بدون کوچکترین افت کیفیتی آماده پخش می شود .

5 - با توجه به مشکلات نرم افزاری و باگ های بعضی از ورژن های دو نرم افزار SubtitleCreator و MKV Merge پیشنهاد می کنم حتما از این دو ورژنی که براتون آپلود کردم استفاده کنید ، تا پلیر شما مشکلی با فرمت فیلم نهایی و زیرنویس فارسی آن نداشته باشد
    :

SubtitleCreator_v2_3rc1 :

MKV Merge 2.2.0 :

امیدوارم با این روش ساده مشکل شما هم مثل من حل شده باشد .
    موفق باشید.
    سلام
    اقا شهروز ممنون از این مطلببتون من تمامی مراحلی رو که گفتین انجام دادم وقتی mkv merge رو میخوام اجرا کنم ارور میده ....could not be opened for writing (No such file or directory).
    ممنون میشم کمکم کنید

تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام
    ممنون میشم کمکم کنید
    سلام ، از mkv merge که لینکشو گذاشتم استفاده کردید ؟ به شکل کامل اکسترکت و نصب کردین ؟ اگر اینطوره ، مشکل شما مربوط به سیستم عاملتونه ... یعنی احتمالا یک فایل یا کدکی در os شما وجود نداره که این ارور رو میده و اجازه نمیده تا برنامه روی سیستم شما run بشه ... سه تا پیشنهاد :
    1- از یه کامپیوتر دیگه استفاده کن .
    2- وژن های جدیدتره mkv merege رو دانلود کن و ببین اونا رو سیستمت run میشه یا نه
    3- ویندوزت رو از اول نصب کن !!!!! (: ( البته میدونم ، این یکی خیلی سختره...)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

با سلام . ممنون از راهنمایی تون . من الان دو روزه که براساس اونچه که شما گفته اید پیش رفتم. و هر دو نرم افزار رو هم از روی لینک های شما دانلود کردم. ولی در مرحله ای که وارد mkv merge می شم. فایل فیلم و فایل VobSub.idx درگ می شن ولی فایل VobSub.sub درگ نمی شه و این پیغام رو می ده VobSub.sub does not contain any tracks . نمی دونم مشکل چیه آیا باید هر دو فایل .sub و .idx رو اینپوت کنم ؟ و اگه باید این کار رو بکنم چرا نمی شه؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •