تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 9 اولاول 123456789 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 86

نام تاپيک: روزه (کلیه اخبار و مباحث مرتبط با روزه داری)

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

دوست عزیز من گفتم املاح از دست رفته میتونه با تغذیه صحیح به بدن برگرده.....تغذیه صحیح ... من به هیچ وجه اینو تایید نکردم
    که یک دفعه حجم عظیمی از مواد غذایی وارد بدن بشه......چون در این صورت باعث به هم خورد متابولیسم بدن میشه....

استفراغ خونی نشونه ی سابقه ی بیماری گوارشی هست....بله اگر کسی بیماری گوارشی هر چند خفیف داشته باشه
    و روزه بگیره مطمئنا این وضعیت براش پیش میاد....
    خوب دوست عزیز اگه توجه کنین این روند در روزه داری به هیچ وجه صحصح محسوب نمیشه .
    بدن شما بعد از مدت طولانی گرسنگی کشیدن , در زمان افطار با ورود حجم عظیمی از مواد غذایی به معده شما بدن دچار شوک میشه.
    شما نگاه کنید در زمان افطار به دلیل گرسنگی بیش از حدی که بوجود اومده شخص روزه دار تا میتونه معده خودش رو با انواع و اقسام مواد غذایی پر میکنه .
    مواد غذایی که به سرعت و پشت سر هم وارد معده میشن و معده هم باید این حجم انبوه رو آماده بهره برداری کنه!

حالا شما این روش تغذیه رو با روش پزشکی که توصیه میکنه به مقدار کم و در فواصل کم خورده بشه مقایسه کنین و ببینید کدام یکی از نظر علمی و عملی صحیحتره !

در مورد اون مورد استفراغ خونی هم بگم که هیچ مشکل گوارشی وجود نداشته .
    با پزشک هم که مطرح کردیم و گفت که این موارد در ماه رمضان زیاد دیده میشه .

2. 4 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن زیست شناسی، پزشکی raana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امین جان ما هم خیلی منطقی جواب دوستمون رو تو صفحه ی اول دادیم.....گفتین برای کسی بیماری خاصی داری مضره...
    و همین طور اگر ضعف عمومی داشته باشه...در غیر این صورت روزه مشکلی ایجاد نمی کنه....

بهتره این تاپیک بسته بشه........چون هیچ کس نمی تونه طرف مقابل رو مجبور به پذیرش حرفش بکنه..البته قرارام نیست این اتفاق بیفته...

بحث کلا داره به حاشیه کشیده میشه....

4. 5 کاربر از raana بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن هنر هفتم hp722's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    Loneliness

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    در این مغالطه شخص به جای این که به محتوای سخن بپردازد، به تکذیب و تخطئه گوینده و خاستگاه آن می ‌پردازد. منشا این مغالطه این تصور نادرست است که امکان ندارد یک عقیده صحیح و مستدل از سوی کسی که دارای موقعیت مناسب علمی و اجتماعی و... نیست، ارائه شود.

مثال: سیگار برای سلامتی زیانی ندارد؛ همین پزشکانی که این کتاب را درباره زیان ‌های دخانیات نوشته، خود سیگار می‌ کشد.
    چرا به شما برمیخوره نظرات دیگران؟هرکسی نظری داره و آزاده.نه من نظرم رو به شما تحمیل میکنم نه شما باید اینکارو بکنی و از نظرات من ناراحت بشی

ولی خداییش اینجام نه برو تو خلوت خودت از خودت بپرس الان من مغلطه کردم یا شما

6. این کاربر از hp722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

تاپیک رو بستم.. خیلی خیلی سعی کردم که تاپیک به راه خودش ادامه بده در جهت صحیح.
    که نشد... بازم بزارید به حساب کم کاری من... شماها همه بحثتون منطقی بود ، این حرف
    هم :

امین جان . این سوال دقیقا برمیگرده به اعتقادات طرف . که با نیت قبلی داره اعتقادات من و دیگران رو زیر سوال میبره .

متاسفم برای عدالت افراد این انجمن . با تهدید و جبر سعی در سکوت میکنین و تهدید به اخطار .
    کاملن منطقیه در جواب این پست:

دوست خوب.. Eblis 2011 این نشون میده شما هیچ توجهی به حرفها نداری و هرطور که خودتون دوست داری برداشت میکنی ، یه بار دیگه میگم حرفمو با دقت بخون:

دوستمون در مورد مضرات روزه سوال پرسیدن ، بنابراین در این تاپیک فقط باید در مورد مضرات و اون هم با پشتوانه ی علمی بحث بشه..

بحثهای دیگه در این تاپیک جایی ندارند. من هیچ تعصبی ندارم.. اگر اینجا تاپیک فواید روزه داری بود ، و کسی در مورد مضراتش حرف میزد ، بدون شک باهاش برخورد
    میکردم.. میتونید امتحان کنید.

دیگه جایی برای بحث نمیبینم.

خلاصه اینکه ببخشید که کمکاری کردم و تاپیک بسته شد.. ولی برای کسانی که میگن مدیریت انصاف نداره این رو میگم :

یه تاپیک بزنید باعنوان " فواید روزه " و تا دلتون میخواد به صورت علمی فواید روزه رو اونجا مطرح کنید.. ببینم کی میاد یه پست
    بده بگه "مضرات روزه" و من باهاش برخورد نکنم.. گرچه در همین تاپیک خیلی حوصله کردم و پستهایی که فواید رو گفته بودن
    رو باهاشون برخورد نکردم تا نگن مدیریت بی انصافه یا متعصب و فلان..

گرچه گفتن......

چه میشه کرد..

8. 13 کاربر از A M ! N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

10 شربت "گیاه راوند" رفع کننده عطش و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن در ماه مبارک رمضان

یک کارشناس گیاهان دارویی:

شربت "گیاه راوند" رفع کننده عطش و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن در ماه مبارک رمضان

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    یک کارشناس گیاهان دارویی ،گفت: شربت "گیاه راوند" نوشیدنی است که علاوه بر رفع عطش، قدرت ایستایی بدن را در طی روز، افزایش داده و سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت و سم زدایی می‌کند.

احمد دانایی کارشناس گیاهان دارویی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه سمنان، با اشاره به مصادف شدن ماه مبارک رمضان با یکی از گرم‌ترین ماههای سال که در آن تعریق بدن به شدت بیشتر می‌شود، افزود: استفاده از نوشیدنی‌هایی که عطش را رفع و قدرت و توان بدن را افزایش می دهد در این ماه ضرورت دارد.

وی شربت گیاهی راوند را یک شربت مفید برای ایام روزه داری عنوان کرد و گفت: این شربت از عصاره چندین گیاه نظیر عصاره چای سبز، عصاره دارچین، برگ به لیمو و... تشکیل شده و به علت دارا بودن اسید گلورونیک، سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد.

دانایی همچنین گفت: شربت راوند به دلیل دارا بودن نوعی آنتی بیوتیک قوی باعث می شود که مواد زائد و سموم بدن دفع شود.

این کارشناس طب سنتی با بیان اینکه یکی از بیماری‌های شایع در ماه رمضان که از کمبود آب و املاح معدنی در بدن ایجاد می‌شود تنبلی روده است، افزود: شربت راوند به دلیل دارا بودن اسید گلورونیک، املاح معدنی، اسید سیتریک، ویتامین‌های گروه B ,و... در درمان این بیماری و جلوگیری از ابتلا به آن نقش مهمی را ایفا می کند.

وی ادامه داد: از آنجا که طعم شربت راوند ترش مزه است، افراد بنا بر ذائقه خود می‌توانند آن را باعسل طبیعی شیرین کنند.

دانایی خاطرنشان کرد: در روزهای عادی بهترین زمان مصرف این شربت قبل از صبحانه و عصرها است اما برای افراد روزه دار 30 دقیقه بعد از صرف افطار و در مرحله دوم بعد از وعده سحر زمان مناسبی برای نوشیدن این شربت گیاهی است.

وی اظهار کرد: مقدار مصرف معمول این شربت در هر وعده یک استکان معمولی است.

این کارشناس طب سنتی با اشاره به دیگر فوائد گیاه راوند افزود: جلوگیری از ریزش موها، چین و چروک پوست و سخت شدن رگها، مفاصل و عضلات از دیگر فوائد این گیاه دارویی است.

انتهای پیام

10. این کاربر از wichidika بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

English | Active member sajjad1973's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

فقط یکی بگه چکار کنیم تشنمون نشه - من دارم میمیرم از تشنگی

12. این کاربر از sajjad1973 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

سلام

موقع سحری خوردن، ترشی، شوری، چای یا قهوه نباید بخوری.

14. 2 کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mehdig20's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام

سحری میوه جات و سبزیجات زیاد مصرف کن,شیرینیجات مثل زولبیا بامیه نخور,غذاهای پر ادویه و شور نخور!
    خیلیا میگن چایی واسه جلوگیری از تشنگی خوبه,ولی شاید این دوستمون درست میگه و نباید خورد!
    ولی من که خودم هرروز حتما ی استکان میخورم!

tApAtAĺK

16. 3 کاربر از mehdig20 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای A M ! N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Under the weeping moon

پيش فرض

سلام

سلام..

جدیدن انگار میشه آب هم مصرف کرد !

محتوای مخفی: بحث نشود اینجا 
    فتوای جدید آیت الله بیات توی گوگل سرچ کنید

پروفشنال Amateِur's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

موقع سحری خوردن، ترشی، شوری، چای یا قهوه نباید بخوری.
    پس نگو این همه سال یه لیوان چای جای چند لیوان آب تشنگی آدم رو رفع میکرده اشتباه میکرده

رفیق دیگه اینو همه میدونن چای بهترین نوشیدنی برای رفع تشنگیه. آدم آب گوشت می خوره هی باید بعدش آب بخوره ولی باز تشنه میشه اما همین که چای رو می نوشی دیگه تشنگی رفع میشه.
    خوده من تنها نوشیدنیه سحرم چایی هست و اگر تشنم باشه آب می خورم.

بهتره در کنار غذا سالاد کاهو میل شود و کلا کاهو،خیار و کلم برای تشنگی بسیار عالی هستند و در طول روز آب مورد نیاز بدن رو تامین میکنند.
    البته همه ی اینها در کنار چای
    Last edited by Amateِur; 14-07-2013 at 14:29.

19. 2 کاربر از Amateِur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •