تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 50

نام تاپيک: میخوام برنامه نویسی رو شروع کنم- کمکم کنید

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

دوستان توضیحاتتون عالی بود ولی این دوستمون میخواد بین طراحی و برنامه نویسی وب یکی رو انتخاب کنه !

ببین دوست من یادگیری طراحی وب آسون تر از چیزیه که فکر می کنی. اما قسمت سختش اجرای طرحِ. و خیلی ها سره همین مسئله کم میارند و فقط Psd کد می کنند. شما اگر مغزتون برای کار های هنری خوب کار می کنه و میتونید ایده های مناسبی برای وب پیاده کنید قطعا طراحی وب برای شما مناسبه اما اگر میتونید کارهای محاسبی و منطقی رو به خوبی اجرا کنید یا ایده های عالی برای یک سایت خاص مثله cms ها مخدماتی مختلف دارید برنامه نویسی وب برای شما بهتره.

میرسیم به بحث منابع یادگیری.
    برای یادگیری طراحی یا برنامه نویسی منابع های فارسی مناسب نیستند و فقط به درد رایگان دانلود کردن میخورند گرچه وبسایت هایی مثله آزاد دی ال چندین فیلم آموزشی قرار دادند که به رغم رایگان نبودنشون ارزش خرید دارند ( بالاخره در هر کاری استثنا وجود داره )
    میتونید با سایت w3schools.com جلو برید، برای یادگیری هر زبان طراحی و برنامه نویسی عالیه. ( من سایتش رو دانلود کردم اگر مایل باشید لینک بدم )
    وقتی هم که php رو از سایت بالا یادگرفتید میتونید در php.net حرفه ای بشید.
    برای حرفه ای شدن در طراحی هم باید بعد از یادگیری css جیکوئری یاد بگیرید و بعدش دیگه باید برید کد های قالب های استاتیک خارجی رو بررسی کنید. کد های مثله html5up

در مورد فیلم های آموزشی هم من فیلم های شرکت لیندا و سایت پی اچ پی آکادمی رو پیشنهاد میدم که هر دو عالی هستند.

به حال اگر وقت کافی دارید به راحتی میتونید هم طراح و برنامه نویس وب باشید ... .

موفق باشید.

2. 2 کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

دوستان توضیحاتتون عالی بود ولی این دوستمون میخواد بین طراحی و برنامه نویسی وب یکی رو انتخاب کنه !

ببین دوست من یادگیری طراحی وب آسون تر از چیزیه که فکر می کنی. اما قسمت سختش اجرای طرحِ. و خیلی ها سره همین مسئله کم میارند و فقط Psd کد می کنند. شما اگر مغزتون برای کار های هنری خوب کار می کنه و میتونید ایده های مناسبی برای وب پیاده کنید قطعا طراحی وب برای شما مناسبه اما اگر میتونید کارهای محاسبی و منطقی رو به خوبی اجرا کنید یا ایده های عالی برای یک سایت خاص مثله cms ها مخدماتی مختلف دارید برنامه نویسی وب برای شما بهتره.

میرسیم به بحث منابع یادگیری.
    برای یادگیری طراحی یا برنامه نویسی منابع های فارسی مناسب نیستند و فقط به درد رایگان دانلود کردن میخورند گرچه وبسایت هایی مثله آزاد دی ال چندین فیلم آموزشی قرار دادند که به رغم رایگان نبودنشون ارزش خرید دارند ( بالاخره در هر کاری استثنا وجود داره )
    میتونید با سایت w3schools.com جلو برید، برای یادگیری هر زبان طراحی و برنامه نویسی عالیه. ( من سایتش رو دانلود کردم اگر مایل باشید لینک بدم )
    وقتی هم که php رو از سایت بالا یادگرفتید میتونید در php.net حرفه ای بشید.
    برای حرفه ای شدن در طراحی هم باید بعد از یادگیری css جیکوئری یاد بگیرید و بعدش دیگه باید برید کد های قالب های استاتیک خارجی رو بررسی کنید. کد های مثله html5up

در مورد فیلم های آموزشی هم من فیلم های شرکت لیندا و سایت پی اچ پی آکادمی رو پیشنهاد میدم که هر دو عالی هستند.

به حال اگر وقت کافی دارید به راحتی میتونید هم طراح و برنامه نویس وب باشید ... .

موفق باشید.
    خیلی حرفه ای نوشتید
    هنگ کردم
    من زبان انگلیسی خوبی ندارم!
    میشه لینک اون پکیج ها رو بدید
    من الان برای طراحی وب به ترتیب چی کار کنم که هنگ نکنم؟چون سطحم اندازه کف زمینه

آخر فروم باز شـیـفــو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    تهران | Tehran

پيش فرض

داداشم کلا زبانت باید خوب باشه (نه در حد تافل و صحبت کردند همین که یسری کلمات با مخفف اونا را بتونی بفهمی کافیه)
    اولا که بهترین روش یاد گرفتند داشتن معلم خوبه . حالا ما این گزینه رو حذف میکنیم
    دوما داشتن یه فیلم آموزشی خوبه ، اما متاسفانه فیلم آموزشی خوب به زبان فارسی نداریم .
    سوما کتاب هست ، من کتاب های دیتل و جعفرنژاد رو پیشنهاد میدم .
    چهارما جسته گریخته یکم از تو فیلم یکم از تو کتاب یکم از سایت یکم راهنمایی و .....
    خب حالا که هدفت مشخص شد شروع کن به دانلود و مقالات آموزشی ، هرجا تو فیلم نفهمیدی چی میگه برو تو مقالش بخون اگه بازم نفهمیدی از بچه ها کمک بگیر .
    بهرحال هرچی زودتر استارت رو بزنی به نفع خودته .
    من همین الان تو کمتر از 5 دقیقه کلی کتاب html پیدا کردم ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
    اتفاقا html کلی فیلم آموزشی هم داره ، بگردی پیدا میکین ، سایت هایی مثل سورس باران و پرشین اسکریپت و ...... کلی آموزش دارن . سایت HTML.ir هم که دیگه هست .
    از همین زبان طراحی شروع کن ، چند تا نمونه کار بساز بچه ها نظر بدن ، راه میوفتی

( html پایه زبان های طراحی وب هست اما جالبه که کمتر جایی html رو به عنوان زبان قبول داره ، نمونش کارگاه های فنی آموزشی سایر زبان های برنامه نویسی)

5. 2 کاربر از شـیـفــو بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

حاجی انگلیسی باید بلد باشی و به قولی is a must

7. این کاربر از senaps بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای ALt3rnA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    Politziea

پيش فرض

خیلی حرفه ای نوشتید
    هنگ کردم
    من زبان انگلیسی خوبی ندارم!
    بدون زبان انگلیسی بلد بودن چطوری میخوای بعدا doc بخونی ؟
    برو یه دوره زبان بگذرون اول به نظرم . بدون زبان موفق نمیشی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

داداشم کلا زبانت باید خوب باشه (نه در حد تافل و صحبت کردند همین که یسری کلمات با مخفف اونا را بتونی بفهمی کافیه)
    دوما داشتن یه فیلم آموزشی خوبه ، اما متاسفانه فیلم آموزشی خوب به زبان فارسی نداریم .
    چهارما جسته گریخته یکم از تو فیلم یکم از تو کتاب یکم از سایت یکم راهنمایی و .....
    خب حالا که هدفت مشخص شد شروع کن به دانلود و مقالات آموزشی ، هرجا تو فیلم نفهمیدی چی میگه برو تو مقالش بخون اگه بازم نفهمیدی از بچه ها کمک بگیر .
    من همین الان تو کمتر از 5 دقیقه کلی کتاب html پیدا کردم ، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
    اتفاقا html کلی فیلم آموزشی هم داره ، بگردی پیدا میکین ، سایت هایی مثل سورس باران و پرشین اسکریپت و ...... کلی آموزش دارن . سایت HTML.ir هم که دیگه هست .

( html پایه زبان های طراحی وب هست اما جالبه که کمتر جایی html رو به عنوان زبان قبول داره ، نمونش کارگاه های فنی آموزشی سایر زبان های برنامه نویسی)
    پس اول html رو شروع کنم؟
    هر وقت یاد گرفتمش میام ببینم مرحله بعدی چی هستش

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2014

پيش فرض

بدون زبان انگلیسی بلد بودن چطوری میخوای بعدا doc بخونی ؟
    برو یه دوره زبان بگذرون اول به نظرم . بدون زبان موفق نمیشی
    زبان در سطح مدرسه بلدم نه در حد تافل!!!!
    خو الان چی کار کنم؟ یعنی از html شروع نکنم؟

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

دوست عزیز اگه شما میخوای فقط روی وب تمرکز کنی که من همون HTMl و بعدش CSS و Ajax رو بهت توصیه می‌کنم حالا در حین یادگیری این‌ها خودت میبینی به چه چیزهایی نیاز داری و مسلما بعد از هرکدوم میری سراغ اون‌یکی که بیشتر نیاز داری.
    اما اگه میخوای کلا برنامه‌نویس خوبی بشی من توصیه‌ام اینه که اول از همه بری زبان پایتون رو یاد بگیری و بعدش C++ (سی پلاس‌پلاس).
    پایتون یه زبان برنامه‌نویسی سطح بالا (یعنی آسون و راحت و روون یچی تو مایه‌های هلو بپر تو گلوی خودمونه) ولی قدرت شگفت‌انگیزی داره و یکی از خصوصیاتش کراس‌پلتفرم بودنشه. یعنی شما توی ویندوز، لینوکس، یونیکس، مک، همه جا میتونی برنامه‌ای که با پایتون نوشتی اجرا کنی. برای C++ هم من بهت فریمورک QT بخونش "کیوت" رو توصیه می‌کنم.
    شاید این کلمات بنظر خیلی قلمبه سلمبه بیان ولی یکم توی نت هرکدوم این کلمه‌هارو سرچ کنی سریع میفهمی چی به چیه و می‌بینی چه کلمات کوچولویی‌ان و فقط ظاهرشون قلمبه‌ست ;-)

در مورد فیلم و جزوه و x و y آموزشی هم من بشخصه بر خلاف دوستان، کتاب‌ها و فیلم‌های آموزشی مجتمع فنی تهران رو بهت توصیه می‌کنم (کتاب‌های دیباگران که توی هنرستان‌ها هم تدریس میشن). اما من هم با دوستان موافقم که شما باید یه دوره کلاس زبان شرکت کنی (یه دوره interchange خوبه)

12. این کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن دانلود و آپلود nits's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    NeverLand

پيش فرض

شما اصلا وارد کار بشو هرجا مشکل برخوردی با یه جستجو مشکلاتت رو مرتفع میسازی

خب HTML یک زبان هست ولی یک زبان نشانه گذاری نه زبان برنامه نویسی . صفحاتی که باهاش طراحی میشن جنبه نمایشی دارن و ثابت هستن که البته خود شما هم مطمئنا میدونید این رو

14. 2 کاربر از nits بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

سلام ببخشید میخاستم بدونم که برابرنامه نویسی این استعداد که میگید دقیقا چه ملاکایی داره؟

آدمی مثل من که خنگه و چیزی نمی دونه چطوری این رو تشخیص بده/

یه سوال این که من مدتی برنامه نویسی و الگوریتم کار کردم{درابتدانمیتونستم الگوریتمی بنویسم که دوتا عددو ابتدا به متغیری نسبت بده وبعد مقادیرشونو باهم جابه جا کنه ولی بعداز دوهفته راه افتادم وهمون مسله سخت برام خنده دار شدودلیلش این بود که ذهنم روآکبند بارآورده بودم وطوری بود که فقط می تونست فرمول فیزیک حفظ کنه]وتاحدودی مبنای کاردستم اومد وبه این نتیجه رسیدم که استعداد اکتسابیه نه ذاتی یا چیزی که تو خونآدمه /ولی متوجه نمی شم که چطور باید ازابزاربرنامه نویسی مث جاوا استفاده کنیم تابرااندرویدبرنامه وبازی بنویسیم/آیا این ابهامی که توذهنمه حاصل همون بی تجربگی وبی اطلاعیه یا بی استعدادی/
    ممکنه باتمرین ومطالعه ذهنم برااینکارآماده وساخته وپرداخته بشه یااین که پروژه های پیشرفته تر وبزرگتر واقعانیازبه استعدادداره یا ممارست وتمرین؟

بچه که بودم حسابی اهل طراحی و نقاشی بودم و همه بهم می کفتن که استعدادداری درحالی که خیلی علاقمندبودم ومدام نقاشی می کردم وتمرین ونسبت به بقیه عالی تربودم/
    ولی حالا که 10سال گذشته وکلا اون کارارو گذاشتم کنارودیگه تمرین نکردم وحالاهرگزاون مهارتو ندارم وگویا استعدادهای ذاتی ام به بادرفت ودوباره شروع کردم به تمرین نقاشی وطراحی ازصفرتادزباره راه بیفتم/
    دوباره به این نتیجه رسیدم که استعدادی وجودنداشته وهمش تمرین وعلاقه بوده/
    حالا شماکه توزمینه برنامه نویسی مهارت داری آیا این قضیه هم صادقه یعنی با تمرین وتکرارومطالعه یااین که 50درصداستعداد ذاتاتو بعضی آدما وجودداره واگه نباشه دیگه بی خیال علاقه؟ چطور میشه به این استعداد پی برد؟مرسی ازپاسختون
    Last edited by Alireza9112; 01-07-2014 at 23:18.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •